Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2013., 08:49   #161
Meni je od neema uvijek koža više ili manje crvena, bez obzira koliko debelo ga nanesem i bez obzira osuši li se djelomično ili skroz. Naravno, ako dulje držim, crvenilo je puno jače, ali prođe kroz 40 min. I uvijek me luđački zateže nakon njega, jednako kao i nakon gline, bilo da dodam ulja ili ne. Ako neem ili glinu pomiješam s medom, onda mi nije skoro uopće crvena koža. I jedino me od maski tipa zobeno brašno/med/mlijeko/jogurt/štaveć ne zateže koža. A glatka mi je od bilo kakve maske Baš ću ovih dana isprobati tu 3+3 masku s neemom da vidim kakav će biti učinak nakon toga
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 08:26   #162
kako se riješiti smrada neema iz kose?

ulje neema sam umasirala u vlasište, smrdilo je, ali mislim nema veze, oprat ću kosu

držala sam 20 minuta, a sad dva pranja i pet šamponiranja poslije još uvijek smrdi :-(

ima netko savjet? i što da radim sad s tim neem uljem?, jer nema šanse da opet stavljam takvo smrdljivo na sebe
razrijediti? dodatni neko eterično ulje?
yas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 10:44   #163
Evo završila sam danas sa onom trodnevnom kurom od jednosatne maske neema, čisto da vidim kako će biti. Osim što mi je koža bila kao zapaljena kerozinom nakon svake maske što se srećom smirilo kroz sat vremena, glađa je nego inače, ali i žedna i isušena kao Sahara. Što se tiče pročišćavanja, nemam inače problematičnu kožu pa tu nisam primijetila nikakvu razliku, ista je. Uglavnom, mislim da je ova kura preagresivna za moju kožu, isušila me strašno, moram sad idućih par dana pojačano mazati uljem i kremom da se vrati u normalu. Za mene neem samo u kombinaciji s medom ne više od jednom tjedno
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 11:40   #164
Quote:
Ye Yo kaže: Pogledaj post
Napokon sam kupila nim prah i zasad sam ga isprobala samo kao masku za lice. Koristila sam ga tri dana za redom kako je preporučeno u uputama. Prvi dan sam držala samo sat vremena jer sam napravila pregustu smjesu, dok sam druga dva dana bila pametnija, bolje odvagnula omjer vode i praha, te što se mene tiče mogla je stajati i duže od dva sata. Ovo je moje prvo iskustvo s bilo kakvom prirodnom maskom. Evo mojih dojmova


Maska je:

- fantastična
- pogodna je za osjetljivu kožu
- nekomadogena
- neutralizira crvenilo
- umiruje bubuljice
- hrani i hidratizira (za razliku od kupovnih koje su samo površinski djelovale, s ovom osjetim da je koža puno, kako da kažem, dublje nahranjena i hidratizirana)


Nastaviti ću je koristiti 1-2x tjedno, ovisno o koži koliko ju bude tražila

Sljedeće na redu je mix u pasti za zube, čim nabavim još poneke sastojke


PS Se i vaš prah dimio kad ste ga otvorili/e?

Nekoliko mjeseci nakon uporabe moji se dojmovi nisu promijenili. Maska je i dalje efektna po pitanju neutralizacije crvenila, hidratizaciji i nahranjenosti kože kao i umirujućem efektu na bubuljice, a kožu ostavlja mekanom i glatkom Zanima li Vas detaljnija recenzija, pravac Brlog
__________________
Progress over perfection.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 13:30   #165
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Evo završila sam danas sa onom trodnevnom kurom od jednosatne maske neema, čisto da vidim kako će biti. Osim što mi je koža bila kao zapaljena kerozinom nakon svake maske što se srećom smirilo kroz sat vremena, glađa je nego inače, ali i žedna i isušena kao Sahara. Što se tiče pročišćavanja, nemam inače problematičnu kožu pa tu nisam primijetila nikakvu razliku, ista je. Uglavnom, mislim da je ova kura preagresivna za moju kožu, isušila me strašno, moram sad idućih par dana pojačano mazati uljem i kremom da se vrati u normalu. Za mene neem samo u kombinaciji s medom ne više od jednom tjedno
Glavno da si našla svoju mjeru i način koji povoljno djeluje na tvoju kožu.

Ja imam mješovitu kožu koja zna buknut i meni trodnevna kura savršeno paše. I za razliku od gline, od neema mi koža nije niti najmanje isušena, čak mi sanira perutave dijelove.

Ah, sto ljudi sto ćudi, sto žena dvjesto

*lex* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 13:17   #166
Vidim da je Merlina spominjala da se u masku od neem-a zamješa malo glicerola. Koliko bi recimo trebalo staviti glicerola na 1tsp neem praha?

Rado bih to probala, ali me strah kako će glicerol djelovati na problematičnu kožu.

Neem koristim već jako dugo, a zadnji puta kada sam ga koristila sa par kapi arganovog ulja, nakon par dana je došlo do pogoršanja kože, što je bio još jedan dokaz da meni ulja definitivno ne odgovaraju.

Palo mi je na pamet pomiješati prah neem-a sa aloja gelom, bi li to bila dobra maska za problematičnu kožu?
cvjetić vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 13:29   #167
Quote:
cvjetić vila kaže: Pogledaj post
Neem koristim već jako dugo, a zadnji puta kada sam ga koristila sa par kapi arganovog ulja, nakon par dana je došlo do pogoršanja kože, što je bio još jedan dokaz da meni ulja definitivno ne odgovaraju.
moguće, a moguće je i to da je nim izvlačio na površinu ono što se trebalo izvuči..
i tu sposobnost mu pripisuju..

Quote:
Palo mi je na pamet pomiješati prah neem-a sa aloja gelom, bi li to bila dobra maska za problematičnu kožu?
ja osobno bi (i imam u planu, čim kupim aloe gel), raditi masku sa nimom a aloe vera gel staviti na lice poslije maske..
koji gel od aloe koristiš?
upija li se brzo?
gelasti je u potpunosti?
to mi je jako važno..
hvala..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 14:11   #168
Provense, kod mene je pogoršanje kada vidim da mi kreću cistične akne, a one nisu baš od onih koje trebaju izaći na površinu. One nastaju zbog nekih drugih razloga. Meni se stanje mijenja, kako mi ciklus odmiče. Već dugo vodim ovu bitku, a prošle godine u ovo vrijeme sam se naoružala biljnim uljima, hidrolatima, neemom, ma svačim. Držala sam stanje pod kontrolom nekako, a onda je sve u ljeto buknulo. Tada sam prvi puta pognula glavu i shvatila da je nekada bolje riješiti problem dok nije ogroman, nego se igrati "bolje je prirodno" i dovesti se do katastrofe.

Od jeseni pijem homeopatiju, stanje je bolje, a tada sam počela i sa efeclar duo i k kremom. Njih sam koristila jedno vrijeme i kada sam vidjela da s njima više nema pomaka, a napravile su dobar posao, tada sam opet prešla na "prirodno", samo ne više s uljima.

Neem mi je odličan jer primjećujem da uklanja crvenilo, a potkožne akne se crvene još dugo nakon što nestanu. Sada sam potpuno očistila vilicu, ali u zadnjem ciklusu su mi se javile 4 cistične na bradi, s lijeve strane, nisu duboke, kao što su nekada bile. No istina je da sam nedavno posegnula za maskom od neem-a, par kapi arganovog ulja i 4 kapi e.u. lavande.
Super mi je pasalo na licu u trenutku kada je maska bila gore i kasnije kada bi je skinula. Tek par dana kasnije, krenuli su problemi. Dugo nisam imala kvržice po bradi.
Ne mora značiti da je od ulja, ali prošle godine je tako bilo. Koži prija i paše, sve do jednog trenutka, a tada odreagira upalom.

Glina mi u klasičnom smislu izvlači na površinu "ono što treba" a to su uglavnom začepljenja koja se popnu na površinu, ali to nisu nikada cistične akne u pitanju.

Sada trenutno koristim kremu za osjetljivu kožu sklonu crvenilu koja mi ne izaziva probleme (ne uzrokuje ih) i mažem lice slanom otopinom, to već par mjeseci. To mi je jako puno pomoglo.

Sada bih opet malo neem na lice, a ne znam kako glicerol djeluje. Inače ga koristim u pasti za zube koju sama pripravljam.

Aloja fazu sam imala davno, kada sam nakon isprobavanja komercijalnih pripravaka, prešla na uzagajanje Aloje arborescens i koristila isključivo svježe otrgnuti list, tj. gel iz lista. On je pomagao isto oko crvenila i slično, ali nije liječio problem.
Trenutno imam samo čupkov gel od aloje, koji koristim nakon depilacije, ali sam ga i na lice stavljala jedno vrijeme i nije izazivao nikakve probleme. No kod aloje mi smeta film koji ostaje, tj. after gel učinak, pa sam mislila da bi bio ok u kombinaciji s neemom, jer bi ga kasnije isprala s lica.
cvjetić vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 15:24   #169
Čitala sam tvoje postove i baš sam pratila kako će ti biti. Sumnje su mi se pokazale točnima.

Što se kozmetičarke tiče, sve znam i hvala ti na savjetima, ali ova bitka je tvrdokornija od savjeta "odi kozmetičarki" vodim je već 2 i pol godine. Imam način kako sve držim pod kontrolom, ali to je očito to, dalje od toga ne ide.
cvjetić vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 16:52   #170
danas sam kupila nim prah
procitala sam cijelu temu i vidim da preporucate da pomijesam sa suncokretovim ulje.mogu li koristiti ono iz dm-a hladno presano?
Femmme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 19:04   #171
Quote:
cvjetić vila kaže: Pogledaj post
Čitala sam tvoje postove i baš sam pratila kako će ti biti. Sumnje su mi se pokazale točnima.
znači i jedna i druga smo sa uljima-
Quote:
Imam način kako sve držim pod kontrolom, ali to je očito to, dalje od toga ne ide.
drago mi je da držiš pod kontrolom i nadam se da će doći taj dan kada nećeš morati držati pod kontrolom
ja isto imam način, a to je- ništa ne stavljati na lice..
kada se vodim time, lice super, kada krenem nešto stavljati-
a opet moram nešto stavljati, moram ga nekako nahraniti..
primjetila sam da mi pašu te lagane, gelaste, serumske strukure tako da ću pokušati sa aloom..držati ću sat vremena, što si koža uzme, uzme si..
već mi je dosta titranja oko nje..
ili neka se smežura, rano ostari, briga me više
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 16:08   #172
Quote:
cvjetić vila kaže: Pogledaj post
Provense, kod mene je pogoršanje kada vidim da mi kreću cistične akne, a one nisu baš od onih koje trebaju izaći na površinu. One nastaju zbog nekih drugih razloga. Meni se stanje mijenja, kako mi ciklus odmiče. Već dugo vodim ovu bitku, a prošle godine u ovo vrijeme sam se naoružala biljnim uljima, hidrolatima, neemom, ma svačim. Držala sam stanje pod kontrolom nekako, a onda je sve u ljeto buknulo. Tada sam prvi puta pognula glavu i shvatila da je nekada bolje riješiti problem dok nije ogroman, nego se igrati "bolje je prirodno" i dovesti se do katastrofe.
vidim da pricas o cisticnim aknama, nisam citala prijasnje postove ali me po opisu podsjetilo na moj problem. patila sam od cisticnih akni u tolkoj mjeri da sam padala u depresiju. najcesce bi se pojavljivali nasred obraza i po celjusti i ostajali i po mjesec dana, bolna nakupina neke tekucine uzas. dermatologica je odma rekla uzimati roakutan sto sam odbila, a nakon, ne zelim pomisliti koliko novaca, sto sam potrosila na razne kreme i kremice.... naisla sma na zelenu glinu, ne tvrdim da je to spas i da ce svakom djelovat, ali meni nakon jedne ture (pila sam glinu, maske sam rijetko radila, ljena sam ko sam vrag)...ko rukom odneseno sa lica. od tad (kuc kuc o drvo ) nisam dobila niti jedan cisticni prist vise. pojave mi se u pmsu oni mali sitni kaj prodju drugi dan, ali od cisticnih ni c. uz to sam pila i hepar caj, njega jos dan danas znam piti pri promjeni godisnjeg doba. pa eto, nadam se da ce ti pomoci moj post.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 00:26   #173
pije li netko čaj od neema? znate li kako se priprema? kolika količina praha ide na litru vode?
negdje sam ulovila da temperatura vode ne bi smjela biti viša od 40°C, jel to točno?
također me zanima može li se skuhati litra čaja ujutro i piti kroz dan?
__________________
::moj album::
topshop, miss selfridge, benetton, fred perry, zara :)
amiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 19:31   #174
Pozdrav ljudi
Jel zna tko smije li se maska stavljati na piercing...dosta je svjez pa neznam oce biti kakvih posljedica?
vesela guska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 22:46   #175
ako je jako svjež, nemoj ništa na njega, osim octenisepta. stavi okolo
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 12:21   #176
pasta za zube - sastojci

lijepi pozdrav!

Htjela bih si napraviti pastu za zube od neema budući je dobar u za to pa me zanima da li bi bilo ok pomiješati malo glicerina, neem praha, morske sitne soli, meda i eu cajevca, limuna, eventualno naranče i mente?

U kojim količinama što? I da li bi bilo ok staviti i malo nekog hladno prešanog ulja da se to bolje poveže ili su dovoljni glicerin i med kao tekući sastojci?
metadissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 23:19   #177
heureka! :P

ja sam nakon svakog skidanja maske od neema bila izgorena i crvena, jest da bi se povuklo kroz sat-dva, ali svaki put bih se zapalila, a stavim i biljno i etericno ulje.

MEĐUUUTIM! danas sam masku skidala tijekom tuširanja, prolazila sam mlazom vode preko lica i pustila da se u pottpunosti skine sama i voila - nema crvenila, samo koža počašćena blagodatima tog zelenog praha
__________________
::moj album::
topshop, miss selfridge, benetton, fred perry, zara :)
amiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 23:26   #178
Da li je normalna reakcija kada se stavi maska na lice da peku oci jako?
mene sigurno pola sata oci uzasno zare..

I meni je crveno; ali zanimljivo samo i isključivo T zona..
ne pece niti ista, niti zateze; jednostavno se kroz sat vremena povuce..
danas mi je bio 3 put (onih 3 dana) i odlicno je.. sad cu napravit pauzu i onda cu dodati neko ulje.

Zanima me kakav je okus caja? tijekom ispiranja sa lica sam osjetila tu gorcinu.. pa me zanim za cajic
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 23:37   #179
vjerujem da je čaj gorak i bljutav ali ni blizu koliko maska s obzirom da su omjeri koji idu u čaj puuuuno manji.

jel izbjegavaš nanošenje oko očiju? što stavljas u masku, samo vodu?
__________________
::moj album::
topshop, miss selfridge, benetton, fred perry, zara :)
amiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 01:01   #180
Meni je čaj bio pregorak i nikako se nisam mogla naviknuti i natjerati da to toplo pijem ujutro na tašte pa sam si nabavila tablete jer me zanimaju učinci iznutra.
*lex* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.