Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2005., 13:22   #1
Test za trudnocu?

Zanjima me gdje se to moze kupit, i kolko to dode?

Koji preporucate ako ih ima vise....
tvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 13:24   #2
Pa ono, u apoteci?

Raspon cijena negdje 30-100, za ostale ne znam.

Imaš i u dmu clear blue.
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 14:48   #3
u apoteci, kutija bilo-ljubičasta, nešto na v
najjeftiniji a pouzdan
kentaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 15:59   #4
evo ja ti mogu reći koji sam ja koristila prije tjedan dana...
gravidnost mini se zove... a košta 33 kune i kupiš u ljekarni...
i nadaš se...
INGA_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 16:05   #5
Quote:
kentaur kaže:
u apoteci, kutija bilo-ljubičasta, nešto na v
najjeftiniji a pouzdan
viola
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 16:11   #6
Quote:
medeja kaže:
viola
Ajooj... te sam ja jednom pakirala u kutijice tj. kartone

A jesu seljački izgledali onda Nz znam jel se nešto promijenilo
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 16:12   #7
Quote:
Ava Adore kaže:
Ajooj... te sam ja jednom pakirala u kutijice tj. kartone

A jesu seljački izgledali onda Nz znam jel se nešto promijenilo
tak svejedno kako izgleda nešto na što ću se popišat, pogledat i bacit
glavno da radi
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 20:45   #8
Re: Test za trudnocu?

Quote:
tvor kaže:
Zanjima me gdje se to moze kupit, i kolko to dode?

Koji preporucate ako ih ima vise....
Sudeci po lezernom i opustenom tonu kojim to pitas:

a) trudnoca je ocekivana i zeljena

b) preventive radi, zlu ne trebalo

Nimalo ne djelujes kao netko u panici, jer mu, eto, menga kasni.

Odgovor ne znam.
Zlatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2005., 11:47   #9
Intim plus ti je ok test....
Malo cudno izgleda,ali je pouzdan...
oko 60kn u ljekarnama....
Aj sretno!
__________________
None Of You Will Never Know My Intentions
Silvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2005., 20:21   #10
svi su sve rekli, samo da jos napomenem: za ovaj koji sam ja koristila (cca 60 kn, ne znam kak se zove) moras biti nataste, tj iskoristiti onu prvu jutarnju. tako pise da je najpouzdanije.

inace, ja se ko svaki prosjecni priglupi potrosac rukovodim nacelom: sto skuplje to bolje.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 12:11   #11
Quote:
darin kaže:
moras biti nataste, tj iskoristiti onu prvu jutarnju. tako pise da je najpouzdanije.

Ma ne moraš biti natašte, potpuno svejedno, vec je stvar da u prvom jutarnjem urinu ima najveća koncentracija beta HCG-a, hormona koji "pokazuje" trudnoću (nije razrjeđena konc, nisi mokrila tijekom noci 100 puta)

Da li si jela ili nisi prije uriniranja, nema veze.

I još jedna stvar, test u pravilu ne može biti lažno pozitivan, već samo lažno negativan
zhmigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 14:45   #12
Testovi na trudnoću

curke, ja sam sa ebay-a naručila one step ovulation test i one step pregnancy test (50 kom - i možete kombinirati koliko želite jednih i koliko drugih). sveukupno me to koštalo cca 80kn. koliko se sjećam došlo mi je iz velike britanije u roku 2-3 tjedna. vrlo povoljno. a koliko sam skužila od cura sa nekih drugih foruma, jednako su ok kao i svi drugi testovi za trudnoću koje vi spominjete, koštali oni 10, 50 ili 80kn! samo je stvar toga što će vam kod nas u ljekarnama npr. testove za ovulaciju upakirati neka firma, staviti unutra 5 kom i tako nešto naplatiti 100kn.
palčica01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 16:18   #13
Pozdrav svima,

Imam malo pitanje uz povecu pricu. Prvo cinjenice, menstruacija mi je inace svakih 28 dana skoro pa u minutu tocna, sat minus plus ali gotovo uvijek skoro pa u isti sat. Nikakvih ginekoloskih problema nemam. Ne davno sam preboljela jaku gripu koja me drzala skoro pa 3 tjedna ( ne znam koliko ovo utjece na ista ali eto info u svakom slucaju).
Zadnju menstruaciju sam trebala dobit 6.3 u nedelju, kako se nije pojavila u svoje odredjeno doba sljedeci dan sam u ljekarni uzela neki Prima test (iskreno zenska mi je nudila sve i svasta ali navodno ovaj je jedini koji se moze radit u bilo koje doba dana pa ja uzela..) test je bio negativan a ja i dalje nemam menstruaciju. Jedina promjena je da me sise 'bole' kad sam bez grudnjaka ili kad dignem ruke gore,apetit mi se uzasno pojacao toliko da mogu jest skoro pa stalno,inace sam nocna mora za hranu i prirodno sam mrsavija, umor me nesto malo drzi vise nego uobicajeno ali svejedno nista previse.
Naravno kako mi menstruacija jos nije dosla odmah sam zatrazila pomoc google-a i naravno sad svojih forumasa jer sam na nekim stranicama nasla informaciju da je moguce da test nije tocan ako se radi testiranje tokom dana zbog mogucnosti razrijedjene mokrace.
Ali kako je na Prima testu pisalo da moze u bilo koje dana smatrala sam ga tocnim jer mi se i pokazala kontrolna crta tj.da je test obavljen tocno.

Sad sam u fazi gdje se pitam dali da kupim drugi test jer me sve ovo istrazivanje natjeralo na mogucnost da je neka druga marka testa bolja i tocnija, kako sam do ne davno zivjela vani dugi niz godina tamo sam za svoje prve dvije trudnoce kupila Clearblue koji je bio super no zena u ljekarni tvrdi da se to u Hr ne moze kupit.

Mogucnost preranog testiranja,trudnoce itd..?
Unaprijed hvala za bilo koji savjet

( Pozdrav svim onima koje dugo nisam vidjela online)
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 00:44   #14
čitala sam sad zadnjih par stranica ove teme i vidim da se spominje dosta testova, pa me zanima koji biste od tih svih preporučile kao najtočniji? unaprijed hvala
žmnkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 12:48   #15
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Imam malo pitanje uz povecu pricu. Prvo cinjenice, menstruacija mi je inace svakih 28 dana skoro pa u minutu tocna, sat minus plus ali gotovo uvijek skoro pa u isti sat. Nikakvih ginekoloskih problema nemam. Ne davno sam preboljela jaku gripu koja me drzala skoro pa 3 tjedna ( ne znam koliko ovo utjece na ista ali eto info u svakom slucaju).
Zadnju menstruaciju sam trebala dobit 6.3 u nedelju, kako se nije pojavila u svoje odredjeno doba sljedeci dan sam u ljekarni uzela neki Prima test (iskreno zenska mi je nudila sve i svasta ali navodno ovaj je jedini koji se moze radit u bilo koje doba dana pa ja uzela..) test je bio negativan a ja i dalje nemam menstruaciju. Jedina promjena je da me sise 'bole' kad sam bez grudnjaka ili kad dignem ruke gore,apetit mi se uzasno pojacao toliko da mogu jest skoro pa stalno,inace sam nocna mora za hranu i prirodno sam mrsavija, umor me nesto malo drzi vise nego uobicajeno ali svejedno nista previse.
Naravno kako mi menstruacija jos nije dosla odmah sam zatrazila pomoc google-a i naravno sad svojih forumasa jer sam na nekim stranicama nasla informaciju da je moguce da test nije tocan ako se radi testiranje tokom dana zbog mogucnosti razrijedjene mokrace.
Ali kako je na Prima testu pisalo da moze u bilo koje dana smatrala sam ga tocnim jer mi se i pokazala kontrolna crta tj.da je test obavljen tocno.

Sad sam u fazi gdje se pitam dali da kupim drugi test jer me sve ovo istrazivanje natjeralo na mogucnost da je neka druga marka testa bolja i tocnija, kako sam do ne davno zivjela vani dugi niz godina tamo sam za svoje prve dvije trudnoce kupila Clearblue koji je bio super no zena u ljekarni tvrdi da se to u Hr ne moze kupit.

Mogucnost preranog testiranja,trudnoce itd..?
Unaprijed hvala za bilo koji savjet

( Pozdrav svim onima koje dugo nisam vidjela online)
Jel ti stigla menstruacija u međuvremenu?

Prima test je meni najgori. Clearblue pak je, s druge strane, jedini test koji mi je ikad pokazao krivi rezultat. Tako da....iz vlastitog iskustva:

GRAVIGNOST - bilo koji, ali ULTRA je najosjetljiviji, kojih 70kn, ostala dva su jeftiniji

A najbolji meni se pokazao SIGN test - 23kn. Ali ga nemaju baš sve ljekarne, a i nekad ti ga namjerno neće ponuditi, jer je jeftin. I BEBY CHECK, 35kn.
I može se raditi i par dana prije izostanka menstruacije. Kao i Gravignost ULTRA.

Plivin INTIM PLUS standardno dobar. I točan.

Nikako ne bi preporučila taj Prima i onaj neki ONE step ili tako nekako, taj je po 12kn.

A Clearblue je, za moje pojmove preskup, 100kn bačenih. (U SLO npr, košta upola manje, kao i drugi neki testovi) I MOŽE SE KUPITI U HR, taj je valjda jedini test koji imaju baš u svakoj ljekarni, barem koliko sam ja vidjela.

Quote:
žmnkica kaže: Pogledaj post
čitala sam sad zadnjih par stranica ove teme i vidim da se spominje dosta testova, pa me zanima koji biste od tih svih preporučile kao najtočniji? unaprijed hvala
Ovisi u kojoj si fazi, odn. koliko bi eventualno mogla biti trudna. Najprije i najtočnije - cca 12 dana nakon odnosa će ti pokazati testovi koje sam gore navela kao preporučljive.

Ako je prošlo više od 21 dan, svaki će pokazati trudnoću, ako si trudna.

U principu, za točan rezultat, preporuča se raditi testove 14 dana nakon odnosa, ako su menstruacije redovite i tek nakon 19 dana, ako nisu.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 00:34   #16
menstruacija mi kasni vec 15 dana, radila sam test prije neki dan bio je negativan, doduse uradila sam ga navece jer jutra nisam mogla cekati....ceto mi se desava da mi menstruacija cak i mjesec kasni, ali u zadnje vrijeme mi je bila redovna pa se nekako bojim

Ali test bi pokazao, ipak sam trebala dobiti prije 15 dana, kaj ne?
_hex_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 01:13   #17
Quote:
_hex_ kaže: Pogledaj post
menstruacija mi kasni vec 15 dana, radila sam test prije neki dan bio je negativan, doduse uradila sam ga navece jer jutra nisam mogla cekati....ceto mi se desava da mi menstruacija cak i mjesec kasni, ali u zadnje vrijeme mi je bila redovna pa se nekako bojim

Ali test bi pokazao, ipak sam trebala dobiti prije 15 dana, kaj ne?


ja jedino mogu reći da je bolje napraviti test ujutro,prva mokraća...
manuela.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 11:22   #18
hmmm...i ja sam napravila glupost isto sam napravila prerano test i pokazao mi je negativno....a sada mi kasni menstruacija već 6 dan... nazalost nisam u financijskoj mogućnosti da si ponovo kupim test i sad neznam sta da radim...sogor je primjetio da su mi grudi veće...mene boli kao da ću dobiti...(tako mi je bilo i u prvoj neuspijeloj trudnoći)...ludim a neznam šta da radim
_bejb_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 11:23   #19
Quote:
_bejb_ kaže: Pogledaj post
hmmm...i ja sam napravila glupost isto sam napravila prerano test i pokazao mi je negativno....a sada mi kasni menstruacija već 6 dan... nazalost nisam u financijskoj mogućnosti da si ponovo kupim test i sad neznam sta da radim...sogor je primjetio da su mi grudi veće...mene boli kao da ću dobiti...(tako mi je bilo i u prvoj neuspijeloj trudnoći)...ludim a neznam šta da radim
Šogor ti gleda grudi?

Najeftiniji test je cca 20-tak kn.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 11:30   #20
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Šogor ti gleda grudi?

Najeftiniji test je cca 20-tak kn.
hahahah slučajno je zagledo...mlad je pa mu se neuzima za grešku niti neke namjere...

ovdje u zadru je najjeftiniji 36 kn....al nije to problem strah me da nebude negativno...neznam dali da pričekam možda još koji dan
_bejb_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.