Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2007., 15:21   #1
Oholost ili???

Nemogu a da ne primejtim gledajući ovaj forum da se svodi na razbacivanje inteligencijom, da se nit topica izgubi i da se pretvori u razbacivanje rječima i pojmovima i dokazivanje tko je koliko u pravu...što po mojem mišljenju možda vodi u oholost. Nije li bolje napisati što stvarno osjećamo o nekoj temi s namjerom stvarno svjedočiti i nekome pomoći i nakon toga na repliciranja ništa ne odgovarati. Rekli smo što smo imali za reći, pa tko čuje neka čuje. Zar je moguće da ćemo silnim repliciranjim nekoga u nešto uvjeriti, nekome nešto dokazati? Ili samo sebe dovesti u opasnost da postanemo oholi, da pomislimo kako puno znamo i kako smo pametni?
eleseus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 15:24   #2
Quote:
eleseus kaže: Pogledaj post
Nemogu a da ne primejtim gledajući ovaj forum da se svodi na razbacivanje inteligencijom, da se nit topica izgubi i da se pretvori u razbacivanje rječima i pojmovima i dokazivanje tko je koliko u pravu...što po mojem mišljenju možda vodi u oholost. Nije li bolje napisati što stvarno osjećamo o nekoj temi s namjerom stvarno svjedočiti i nekome pomoći i nakon toga na repliciranja ništa ne odgovarati. Rekli smo što smo imali za reći, pa tko čuje neka čuje. Zar je moguće da ćemo silnim repliciranjim nekoga u nešto uvjeriti, nekome nešto dokazati? Ili samo sebe dovesti u opasnost da postanemo oholi, da pomislimo kako puno znamo i kako smo pametni?
Cuj, definitivno si u pravu, no mi smo ljudi, ovo je samo forum, svi mislimo da smo u pravu, svi imamo sto rec...Dokle je god pozitivan duh-sve je ok...

Prijatno.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 15:41   #3
Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
Cuj, definitivno si u pravu, no mi smo ljudi, ovo je samo forum, svi mislimo da smo u pravu, svi imamo sto rec...Dokle je god pozitivan duh-sve je ok...

Prijatno.
Slažem se sa svime osim s tim da je ovdje pozitivan duh
Jako puno se svodi na netoleranciju (a interesantno da nisu katolici ti koji su netolerantni ma koliko god neki pokušali dokazat suprotno) i omalovažavanja, pljuvanja, bla bla bla.... uglavnom poprilično patetičan forum (na što će neki reći da je to sloboda govora.. ali naravno ta sloboda govora vrijedi samo kada oni govore, a kad katolik izreče svoje mišljenje e onda nema više slobode...... blah, maslačci).
__________________
"Human opinions come and go, ... the Word of God is the word of eternal life. It carries eternity within and is valid forever." - Benedict XVI
Golub Dinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 15:49   #4
Ako mi Katolici ovdje na forumu nemožemo izreći mišljenje kada se osjetimo pozvani i zašutjeti, nego se prepirati, kako ćemo tek u stvarnom životu? Ako na forumu ne možemo pretrpjeti omalovažavanja i pljuvanja kako ćemo u stvarnom životu?


Quote:
Golub Dinko kaže: Pogledaj post
Slažem se sa svime osim s tim da je ovdje pozitivan duh
Jako puno se svodi na netoleranciju (a interesantno da nisu katolici ti koji su netolerantni ma koliko god neki pokušali dokazat suprotno) i omalovažavanja, pljuvanja, bla bla bla.... uglavnom poprilično patetičan forum (na što će neki reći da je to sloboda govora.. ali naravno ta sloboda govora vrijedi samo kada oni govore, a kad katolik izreče svoje mišljenje e onda nema više slobode...... blah, maslačci).
eleseus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 15:58   #5
Quote:
eleseus kaže: Pogledaj post
Ako mi Katolici ovdje na forumu nemožemo izreći mišljenje kada se osjetimo pozvani i zašutjeti, nego se prepirati, kako ćemo tek u stvarnom životu? Ako na forumu ne možemo pretrpjeti omalovažavanja i pljuvanja kako ćemo u stvarnom životu?
Nije u tome bit moga posta. Ako se želi normalna komunikacija (za što bi forum trebao služiti) onda bi moderatori trebali paziti da nema vrijeđanja i omalovažavanja sugovornika... što ovdje definitivno nije slučaj.

Također nije meni toliko bit u tome što će netko direkt meni reć da sam štogod, već što pljuva po Isusu, Crkvi, Mariji, papi itd... a da uopće nema nikakva argumenta već ono... pljuvajmo jer je to sada in.
__________________
"Human opinions come and go, ... the Word of God is the word of eternal life. It carries eternity within and is valid forever." - Benedict XVI
Golub Dinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 16:06   #6
Quote:
eleseus kaže: Pogledaj post
Nemogu a da ne primejtim gledajući ovaj forum da se svodi na razbacivanje inteligencijom, da se nit topica izgubi i da se pretvori u razbacivanje rječima i pojmovima i dokazivanje tko je koliko u pravu...što po mojem mišljenju možda vodi u oholost. Nije li bolje napisati što stvarno osjećamo o nekoj temi s namjerom stvarno svjedočiti i nekome pomoći i nakon toga na repliciranja ništa ne odgovarati. Rekli smo što smo imali za reći, pa tko čuje neka čuje. Zar je moguće da ćemo silnim repliciranjim nekoga u nešto uvjeriti, nekome nešto dokazati? Ili samo sebe dovesti u opasnost da postanemo oholi, da pomislimo kako puno znamo i kako smo pametni?
po mom, rasprava je okej dokle god se vodi sa argumentima...
no onog trenutka kada se ili izbjegavaju konkretni odgovori ili se iznose poluistine, rasprava gubi na kvaliteti...

ne gubi ona na kvaliteti toliko kada je ona ostrija, dapače... po mom ima sugovornika koji su iznimno pristojni, ali izgovoreno nije u skladu sa time...
tako da po mom su argumenti i istina mjerilo kvalitete...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 16:07   #7
U pravu si!

A šta misliš da je forum "Božja volja"?
Krynch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 18:24   #8
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
po mom, rasprava je okej dokle god se vodi sa argumentima...
no onog trenutka kada se ili izbjegavaju konkretni odgovori ili se iznose poluistine, rasprava gubi na kvaliteti...

ne gubi ona na kvaliteti toliko kada je ona ostrija, dapače... po mom ima sugovornika koji su iznimno pristojni, ali izgovoreno nije u skladu sa time...
tako da po mom su argumenti i istina mjerilo kvalitete...

Potpisujem.

Pozdrav.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 21:33   #9
Quote:
Golub Dinko kaže: Pogledaj post
Nije u tome bit moga posta. Ako se želi normalna komunikacija (za što bi forum trebao služiti) onda bi moderatori trebali paziti da nema vrijeđanja i omalovažavanja sugovornika... što ovdje definitivno nije slučaj.
Ne mogu moderatori sve pohvatati. No i bolje je da se vidi pravo stanje stvari, i stvarni ljudski karakter... no naravno, ne smije se dopustiti ekstremno vrijeđanje i prijetnje.

Quote:
Golub Dinko kaže: Pogledaj post
Također nije meni toliko bit u tome što će netko direkt meni reć da sam štogod, već što pljuva po Isusu, Crkvi, Mariji, papi itd... a da uopće nema nikakva argumenta već ono... pljuvajmo jer je to sada in.
Nisam krscanin, ali mi to također nekad zasmeta, to sto je "in" pljuvati po necemu: pa bilo to krscanstvo, vegetarijanstvo, islam i sl.

No tvoja vjera mora biti jaka i te uvrede te ne smiju pogađati. Ne smijes biti bolecljiv na te stvari, jer oni koji ti to govore upravo zele to... zele da se isprovociras, da izgubis stabilnost. Vise ces dostojanstva pokazati da sa takvima uopce ne ulazis u diskusije ili da im sto kulturnije odgovoris. Nekulturna covjeka kultura najvise pogađa.
__________________
"Pogledajte ptice nebeske! Ne siju i ne žanju i ne sabiru u žitnice, pa ipak ih vaš Otac nebeski hrani." - Isus Krist -
Circulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 00:06   #10
Svi smo stalno u opasnosti da budemo oholi, i uglavnom to i jesmo, nekad više nekad manje.
Zaista je bilo netolerancije na pojedinim temama.
Ono što se ja stalno pitam je zašto na 'religiju' stalno dolaze, i redovni su (?), ljudi koji stalno pljucaju vjeru (ne znam da li svaku, uglavnom se govori o kršćanstvu) ako im tema ništa ne znači za njihov život, nego dapače pokušavaju preobratit vjernike.???
Vjerujem da bi svaki iole ozbiljan kršćanin (ne isključujem druge vjere, ovo govorim za sebe) rado razgovarao s drugim kršćanima o kršćanskoj vjeri, a da ne upadaju razni provokatori.
Maranatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 08:54   #11
Quote:
Circulus kaže: Pogledaj post
Ne mogu moderatori sve pohvatati. No i bolje je da se vidi pravo stanje stvari, i stvarni ljudski karakter... no naravno, ne smije se dopustiti ekstremno vrijeđanje i prijetnje.
Slažem se da ne mogu sve pohvatati, ali nažalost ovdje i neki moderatori prihvaćaju taj način razgovora.

Quote:
Circulus kaže: Pogledaj post
No tvoja vjera mora biti jaka i te uvrede te ne smiju pogađati. Ne smijes biti bolecljiv na te stvari, jer oni koji ti to govore upravo zele to... zele da se isprovociras, da izgubis stabilnost. Vise ces dostojanstva pokazati da sa takvima uopce ne ulazis u diskusije ili da im sto kulturnije odgovoris. Nekulturna covjeka kultura najvise pogađa.
Lijepo si to rekao i imaš pravo. No mene uvrede ne diraju (pogotovo ne na forumu gdje te nitko ne pozna), ali ono o čem govorim ovdje je da jednostavno na forumu ne bi u ime nekakve "slobode govora" trebalo biti dopušteno vrijeđanje, jer onda forum jednostavno izgubi svaku kvalitetu. Ako te zanima zašto samo pogledaj većinu rasprava i vidit ćeš da u onima koje imaju na početku nekakvog smisla (ne kontam one koje počnu kao provokacija) jednostavno nakon par uvreda počnu ličit na ništa.... ljudi počnu više gledat kako će tko kome spustit a ne kako će odgovorit. A oni koji bi razgovarali jednostavno nemaju volje čitat tu šumu frustriranih gluposti.
__________________
"Human opinions come and go, ... the Word of God is the word of eternal life. It carries eternity within and is valid forever." - Benedict XVI
Golub Dinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 09:33   #12
Quote:
Golub Dinko kaže: Pogledaj post
Ako te zanima zašto samo pogledaj većinu rasprava i vidit ćeš da u onima koje imaju na početku nekakvog smisla (ne kontam one koje počnu kao provokacija) jednostavno nakon par uvreda počnu ličit na ništa.... ljudi počnu više gledat kako će tko kome spustit a ne kako će odgovorit. A oni koji bi razgovarali jednostavno nemaju volje čitat tu šumu frustriranih gluposti.
Tocno: ali ja ionako ne citam postove sa puno "linkova", sa puno ovakvih slicica " ", ""... Trazim ovdje postove gdje uocim da netko bas govori iz srca, a i tu gledam da to srce bude plemenito. To vrijedi citati.
__________________
"Pogledajte ptice nebeske! Ne siju i ne žanju i ne sabiru u žitnice, pa ipak ih vaš Otac nebeski hrani." - Isus Krist -
Circulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 10:09   #13
Quote:
Circulus kaže: Pogledaj post
Tocno: ali ja ionako ne citam postove sa puno "linkova", sa puno ovakvih slicica " ", ""...
Jako dobro, ima ti u ovom poprilično smisla....

Quote:
Circulus kaže: Pogledaj post
Trazim ovdje postove gdje uocim da netko bas govori iz srca, a i tu gledam da to srce bude plemenito. To vrijedi citati.
Nađe ih se... a kada bi moderatori malo više "pročešljavali" one koji samo vrijeđaju našlo bi se i puno više smislena govora.
__________________
"Human opinions come and go, ... the Word of God is the word of eternal life. It carries eternity within and is valid forever." - Benedict XVI
Golub Dinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 10:20   #14
[QUOTE=eleseus;8542003]Nemogu a da ne primejtim gledajući ovaj forum da se svodi na razbacivanje inteligencijom, da se nit topica izgubi i da se pretvori u razbacivanje rječima i pojmovima i dokazivanje tko je koliko u pravu...što po mojem mišljenju možda vodi u oholost. Nije li bolje napisati što stvarno osjećamo o nekoj temi s namjerom stvarno svjedočiti i nekome pomoći i nakon toga na repliciranja ništa ne odgovarati. Rekli smo što smo imali za reći, pa tko čuje neka čuje.


Zar je moguće da ćemo silnim repliciranjim nekoga u nešto uvjeriti,kome nešto dokazati? Ili samo sebe dovesti u opasnost da postanemo oholi, da pomislimo kako puno znamo i kako smo pametni?[/QUOTE]

mada se u osnovi slažem s tvojim mišljenjem,mislim da je bit pitanja,ovdje otišla samo u jednom smjeru.
Što je uopće definicija oholosti i što sve obuhvaća?
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 10:34   #15
[QUOTE=VeronikaN;8552562]
Quote:
eleseus kaže: Pogledaj post
Nemogu a da ne primejtim gledajući ovaj forum da se svodi na razbacivanje inteligencijom, da se nit topica izgubi i da se pretvori u razbacivanje rječima i pojmovima i dokazivanje tko je koliko u pravu...što po mojem mišljenju možda vodi u oholost. Nije li bolje napisati što stvarno osjećamo o nekoj temi s namjerom stvarno svjedočiti i nekome pomoći i nakon toga na repliciranja ništa ne odgovarati. Rekli smo što smo imali za reći, pa tko čuje neka čuje.


Zar je moguće da ćemo silnim repliciranjim nekoga u nešto uvjeriti,kome nešto dokazati? Ili samo sebe dovesti u opasnost da postanemo oholi, da pomislimo kako puno znamo i kako smo pametni?[/QUOTE]

mada se u osnovi slažem s tvojim mišljenjem,mislim da je bit pitanja,ovdje otišla samo u jednom smjeru.
Što je uopće definicija oholosti i što sve obuhvaća?
Pa kada poželimo nekoga nadmudriti, kada poželimo biti pametniji od nekoga, Kada to pređe granicu savjetovanja, svjedočenja, želje za pomoći nekome. Teško je odrediti kada počinje oholost a prestaje ovo navedeno, odjednom se osvrnemo iza sebe i vidimo da smo prešli tu granicu, zato mislim da bi se stalno trebali preispitivati u svome srcu, da ne pređemo tu granicu i da razmislimo dobro o našim motivima, možda i prije svakog novog posta.
eleseus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.