Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2006., 13:22   #41
Quote:
Veni kaže:
otkud si izvukla da se ljutim?
zasto mislis da te tjeram da mi se pravdas? nitko te na nista ne tjera
moje cipele su prevelike za tebe :P
Ljut si radi...ti ćeš reći.

Razumijem tvoju nevjeru...no razumiješ li ti moju vjeru.
Jasno da jesu...za noge.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 13:41   #42
razumijem ja tvoju vjeru, al neznam zasto izvlacis stvari koje nisu recene cak ni izmedju redaka :P

nisam ljut, dolazim na ovaj forum prvenstveno se nasmijati...
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 13:51   #43
Quote:
Veni kaže:
naravno da cu odovoriti, samo kako bi ti dobila zadovoljstvo patroniziranja mene svojim super kul postom



nije me briga ni za isusa ni za boga ni za sve ono u sto ti vjerujes, zato sto ja (pazi sad ovo, sokirat ce te) NE VJERUJEM u tvog boga
povezi malo, nije tesko shvatiti
Malo teže mi ide...
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 13:53   #44
cudno , s obzirom na tvoje velike zivotne cipele
ima razlika izmedju prcanja i ljutnje -.-
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 13:56   #45
Quote:
Veni kaže:
cudno , s obzirom na tvoje velike zivotne cipele
ima razlika izmedju prcanja i ljutnje -.-
Dokazuješ li ovim da cipele nosiš?
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 14:02   #46
Quote:
nyla kaže:
Čitajući opise Boga u Starom zavjetu, naročito u proročkoj literaturi dobija se dojam gnjevnog Boga. To mi je tolko različito od opisa Boga u NZ.

Daklem, moje pitanje, zašto se Bog toliko gnjevi?
Dojam ti je ispravan...je... jako je gnjevan ( da se fino izrazim), a gnjevan je zato sto su bili gnjevni ljudi koji su ga pisali! Simple as that!
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 18:02   #47
Quote:
nyla kaže:
Daklem, moje pitanje, zašto se Bog toliko gnjevi?
I mene zanima zasto se bozanstvu pripisuju ljudske slabosti?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 10:28   #48
Quote:
nyla kaže: Pogledaj post
Čitajući opise Boga u Starom zavjetu, naročito u proročkoj literaturi dobija se dojam gnjevnog Boga. To mi je tolko različito od opisa Boga u NZ.

Daklem, moje pitanje, zašto se Bog toliko gnjevi?

Bog u Starom Zavetu nije bio gnevni Bog, vec pravedni Bog, kakav je uostalom i danas. Medjutim, svaki put kada bi Bog "primenio silu" to je bilo sa itekako "debelim" razlogom. Ako pazljivo citate SZ videce da je svaki narod koji je ziveo u to vreme bio mnogobozacki, svi su se klanjali kojekakvim nazovi bogovima (odnosno samim demonima), i Bog kao takav, jednostavno ne zeli da trpi u nedogled. Bog je pravedan i pun ljubavi, ali mi smo jako gresni i neposlusni i ishod je onda potpuno zasluzen i normalan.

Medjutim, u Novom Zavetu, Svemoguci Bog, salje Svog Sina Isusa Hrista tako da mi vise ne moramo da trpimo Boziji gnev zbog sopstvenih greha, vec je sav taj gnev za NAS greh poneo Isus Hrist, zahvaljujuci Njemu mi smo sada cisti!
islandjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 10:30   #49
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 10:34   #50
Quote:
islandjanin kaže: Pogledaj post
Bog u Starom Zavetu nije bio gnevni Bog, vec pravedni Bog, kakav je uostalom i danas.
Da, pravednost je to... koji eufemizam
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 13:49   #51
pa i da je bio gnjevan... on je bog i može što hoće, a mi mu se moramo moliti
__________________
...64m1n6 2u1z...
M4t174 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 18:13   #52
Gnjevan i ne trpi konkurenciju... i voli miris spaljenog mesa... i osvečuje se neposlušnima tako da naredi svom odabranom narodu da ih pokolje, siluje žene, raspori trudnice, porobi ili pokolje djecu... i onda je Sotona u Bibliji negativac jer je nagovorio Evu da pojede jabuku
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 19:15   #53
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Gnjevan i ne trpi konkurenciju... i voli miris spaljenog mesa... i osvečuje se neposlušnima tako da naredi svom odabranom narodu da ih pokolje, siluje žene, raspori trudnice, porobi ili pokolje djecu... i onda je Sotona u Bibliji negativac jer je nagovorio Evu da pojede jabuku
Ego, Bog samo okrene glavu. Dao nam je život...ljubav ne mora ne želimo li je. A gdje nije ljubavi....na brzinu se čovjek s drugim pokolje.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 20:30   #54
bog nas je stvorio i ima pravo radit s nama što hoće, pa i biti gnjevan.... da nas hoće potopiti pa što on je Bog i može što hoće s nama jer smo mi obicni smrtinici....
no Bog nije takav
__________________
...64m1n6 2u1z...
M4t174 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 20:31   #55
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Gnjevan i ne trpi konkurenciju... i voli miris spaljenog mesa... i osvečuje se neposlušnima tako da naredi svom odabranom narodu da ih pokolje, siluje žene, raspori trudnice, porobi ili pokolje djecu... i onda je Sotona u Bibliji negativac jer je nagovorio Evu da pojede jabuku
nije ju natjero da pojede jabuku već plod sa drveta spoznaje dobra i zla
kad već nešto pišeš onda provjeri podatak da li je točan
__________________
...64m1n6 2u1z...
M4t174 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 20:39   #56
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Ego, Bog samo okrene glavu. Dao nam je život...ljubav ne mora ne želimo li je. A gdje nije ljubavi....na brzinu se čovjek s drugim pokolje.
Razumijem što ležiš reči, ali ti i mladi gamer ovdje govorite o prilično različitim bogovima...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 20:44   #57
Quote:
M4t174 kaže: Pogledaj post
nije ju natjero da pojede jabuku već plod sa drveta spoznaje dobra i zla
kad već nešto pišeš onda provjeri podatak da li je točan
Ok... jabuku, voće, što već, i onako se radi o alegoriji istoj kao u grčkoj prići o Prometeju...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 20:54   #58
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ok... jabuku, voće, što već, i onako se radi o alegoriji istoj kao u grčkoj prići o Prometeju...
nije jabuka niti voće... piše: PLOD S DRVETA SPOZNAJE DOBRA ILI ZLA
__________________
...64m1n6 2u1z...
M4t174 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 20:57   #59
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Razumijem što ležiš reči, ali ti i mladi gamer ovdje govorite o prilično različitim bogovima...
Nisam sve čitala. Ispričavam se.
Netko od nas nije u pravu. Što ti i ja imamo od toga da se mravi tuku? A jaz između nas i Boga je mnogo veći.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 21:16   #60
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Nisam sve čitala. Ispričavam se.
Netko od nas nije u pravu. Što ti i ja imamo od toga da se mravi tuku? A jaz između nas i Boga je mnogo veći.
A čuj... Bog kojeg opisuju u Bibliji nije Bog koji nema vremena za naše male sukobe pa se drži postarance... Biblija opisuje Boga koji se itekako upliće. Kako bi nazvala odraslog čovjeka koji uživa povečalom kuriti mrave po dvorištu (nije da mi je tu savjest čista, ali bio sam dijete )?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.