Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2017., 08:59   #1621
Flo, hvala na iscrpnom odgovoru. Sad ću sa puno više simpatije slušati rogato štrumfiranje. Uvijek me čudilo zašto dirigenti tako blagonaklono prelaze preko očitog uhoparanja, kad ono nedostatak instrumenta, no ipak se treba pripaziti da ne dreknu kao relativno nedavno na početku b mol koncerta od Čajkovskog, jao majko mila. Uzgred, kako to da se jedna dama odlučila za trombon? Svojevremeno je netko učio to svirati negdje na višem katu zgrade u Gajbnicama i dosta dugo je zvučalo kao opsceno mučenja slona, nosoroga i nilskog konja naizmjence.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 10:17   #1622
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Flo, hvala na iscrpnom odgovoru. Sad ću sa puno više simpatije slušati rogato štrumfiranje. Uvijek me čudilo zašto dirigenti tako blagonaklono prelaze preko očitog uhoparanja, kad ono nedostatak instrumenta, no ipak se treba pripaziti da ne dreknu kao relativno nedavno na početku b mol koncerta od Čajkovskog, jao majko mila. Uzgred, kako to da se jedna dama odlučila za trombon? Svojevremeno je netko učio to svirati negdje na višem katu zgrade u Gajbnicama i dosta dugo je zvučalo kao opsceno mučenja slona, nosoroga i nilskog konja naizmjence.
Pa nije baš nedostatak instrumenta ipak bi to trebalo biti bolje, ali ja već jako dugo nemam prilike slušati ZF, tako da ne znam kako trenutno zvuče uživo. Može se rog jako lijepo svirati, ali možda su i muzičari umorni, svašta može biti, uistinu svašta. Inače su hornisti u ZF stvarno odlični, tako da sam se malo iznenadila.

Što se trombona tiče, ja njega nisam birala, on je doslovce izabrao mene, mislim da sam već jednom na forumu čak i pisala o tome, jednostavno sam bila posljednja u toj generaciji na prijamnom ispitu u glazbenoj školi i to je još bio jedini instrument koji je ostao slobodan i tak je to počelo. Na svu sreću karakter sam kakav jesam, pa sam bez puno opiranja prihvatila tu sudbinu i vrlo brzo je postalo zabavno, ne mogu si zamisliti da sam bez trombona, nekad se osjećam skoro kao kiborg, kao da mi je to treća ruka ili neka kuka barem () i stalno vježbam u nadi da ću jednog dana smjeti prestati vježbati i da ću se neurološki povezati sa instrumentom ili barem da ću na minimum svesti te neurološke veze tako da će jednog dana trombon svirati točno onako kako ja poželim (puste nade i fantazije) i ja kad vježbam zvučim kriminalno, još uvijek iako sviram već 25 godina, ali ako vježbaš samo ono što ti lijepo zvuči, onda trošiš vrijeme, ja uopće ne vježbam ono što mi dobro ide, zakon očuvanja energije nalaže tako!

Btw i ja sam jednom honorirala u ZF, ali sam svirala eufonij, svirali smo sinfonijsku pjesmu povećenu Kossuthu, Bele Bartoka, izvanredno djelo, evo


https://www.youtube.com/watch?v=Ik8nZrMQ0Hw


ali davno je to bilo, prije desetak godina, kompozicija počinje lijepom hornističkim solom
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 08:56   #1623
Znam da je muzičarski posao težak i traži punu koncentraciju cijelo vrijeme a uz top sjediš na onim grdim stolcima i ukoči ti se sve osim pokojeg prsta, no ipak bi trebali biti malo obzirniji kad su u prvom planu.
Drago mi je da si se ti našla na istoj frekvi sa svojim strumačem. Ja sam odavno prestao svakodnevno vježbati ali još ponekad mučim familiju.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 18:03   #1624
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Što se trombona tiče, ja njega nisam birala, on je doslovce izabrao mene, mislim da sam već jednom na forumu čak i pisala o tome, jednostavno sam bila posljednja u toj generaciji na prijamnom ispitu u glazbenoj školi i to je još bio jedini instrument koji je ostao slobodan i tak je to počelo. Na svu sreću karakter sam kakav jesam, pa sam bez puno opiranja prihvatila tu sudbinu i vrlo brzo je postalo zabavno, ne mogu si zamisliti da sam bez trombona, nekad se osjećam skoro kao kiborg, kao da mi je to treća ruka ili neka kuka barem () i stalno vježbam u nadi da ću jednog dana smjeti prestati vježbati i da ću se neurološki povezati sa instrumentom ili barem da ću na minimum svesti te neurološke veze tako da će jednog dana trombon svirati točno onako kako ja poželim (puste nade i fantazije) i ja kad vježbam zvučim kriminalno, još uvijek iako sviram već 25 godina, ali ako vježbaš samo ono što ti lijepo zvuči, onda trošiš vrijeme, ja uopće ne vježbam ono što mi dobro ide, zakon očuvanja energije nalaže tako!
heeej, kraljice flo!

niš, samo da te pozdravim.

Dietrich Fischer-Dieskau; "Auf dem Wasser zu singen"; Franz Schubert
gledala jučer l'avenir zbog huppert, a ovo je na odjavnoj špici. kul.
enivej, jesi gledala elle ? brzo ako nisi!
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:43   #1625
Mission accomplished!
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:50   #1626
zna li tko koje djelo se upravo izvodi na HRT3?
Quote:
Treći program HTV,
ponedjeljak, 20.02.2017.
11:26
Otkrića hrvatske glazbe:
Monika Leskovar i Mladen Tarbuk uz Simfonijski orkestar HRT-a -
V. Lisinski, 29.04.2004.
(R)
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:47   #1627
Mozda nesto od ovoga?
Blagoje Bersa?
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:29   #1628
Ma ne vjerujem bilo je nešto modernije, samo orkestar. Nema veze hvala svejedno
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 03:12   #1629
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
heeej, kraljice flo!

niš, samo da te pozdravim.

Dietrich Fischer-Dieskau; "Auf dem Wasser zu singen"; Franz Schubert
gledala jučer l'avenir zbog huppert, a ovo je na odjavnoj špici. kul.
enivej, jesi gledala elle ? brzo ako nisi!
Evo, da se još vratimo vremenom sa jednom drugom interpretacijom Schuberta:

Anton Dermota - Die schoene Muellerin i žena Hilda Dermota na klaviru (g. 1954).

Lijepo, ne?
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 20:03   #1630
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Mission accomplished!


Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Evo, da se još vratimo vremenom sa jednom drugom interpretacijom Schuberta:

Anton Dermota - Die schoene Muellerin i žena Hilda Dermota na klaviru (g. 1954).

Lijepo, ne?
da!
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 13:13   #1631
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
zna li tko koje djelo se upravo izvodi na HRT3?
mozda ovo ?
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 22:31   #1632
https://www.youtube.com/watch?v=t_k5hxMVqLc

neka bude svijetlo
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 23:31   #1633
molija bi preporuku za klarinet, ne koncerte već glazbenike.kako mi je to jako drag instrument, a dosad san sluša samo Paula Wintera, vrime je za malo obrazovanja.fala unaprid
Fink Ployd is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 16:15   #1635
e ako si tija glazbenike (imena a ne djela), onda

Richard Stoltzman
Sabine Meyer
Benny Goodman
Martin Fröst
Artie Shaw
Bela Kovacs
Anat Cohen
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 22:47   #1636
fala.poslušat ću preporuke.
Fink Ployd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 17:43   #1637
Pa kad je vec Vivaldi roden na danasnji dan, bilo bi u redu da nesto i zasvira, ovo je sasvim prikladno Vivaldi - Spring
__________________
The Truth Is Out There
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 18:28   #1638
Kakva je kvaliteta glazbe na youtube? cini se da nije losa.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 22:08   #1639
R.I.P.

Nada Puttar-Gold

... Kakav talent, kakva tehnika, kakva škola! I doista, njezin snažan pastozan glas ujednačen u velikom opsegu i volumenu, s dubinama alta i visinama dramskoga soprana zacijelo je najveličanstveniji hrvatski mezzosopran. Savršena muzikalnost i suverena pjevačka tehnika, velika izdržljivost i pouzdanost te lijep scenski izgled...

Verdi - Aida - Nada Puttar Gold (as Amneris)
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 09:00   #1640
Mladi David Bosch zivi i djeluje u Zagrebu...

David Bosch - Piano Concerto in c minor Op. 4
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.