Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2007., 15:33   #1
Kršćani...

kao prvo blagoslovljen Uskrs svima...

molim sve kršćane koji se žele javiti da napišu drugima kao svjedočanstvo kada su upoznali Isusa i prihvatili Ga kao Spasitelja, da li su požalili ikada što su to učinili, da li su ikada požalili što im je krivnja oproštena prd Svemogućim Bogom i da li su ikada požalili da im je život bio neispunjeniji i besmisleniji sada sa Isusom nego prije...

jer srce nevjernika je puno briga i krivnji koje ih tlače, a i onih koji su u nesigurnosti svojeg spasenja...

zašto ljudi uvijek kude konja kojeg nisu ni jahali?
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 14:17   #2
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
jer srce nevjernika je puno briga i krivnji koje ih tlače

Možda u nekom tvom svijetu...
poštopoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 14:32   #3
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
jer srce nevjernika je puno briga i krivnji koje ih tlače, a i onih koji su u nesigurnosti svojeg spasenja...

zašto ljudi uvijek kude konja kojeg nisu ni jahali?
Kardiološki sustav u nevjernika se bitno ne razlikuje od istog u vjernika. Samo je ovim drugima srce otežalo i njegove klijetke postaju zlatne krletke u kojima boravi njihova krivnja, koja se hrani sama sa sobom.
A možda jahaše (kojeg li divnog arhaičnog glagolskog vremena) tog konja pa uvidješe da ih je stalno vrtio u krug ko dorat koji melje žito.
Tko bi znao kakvih sve konja i zebra Bog posijaše po svijetu...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 15:25   #4
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
kao prvo blagoslovljen Uskrs svima...

molim sve kršćane koji se žele javiti da napišu drugima kao svjedočanstvo kada su upoznali Isusa i prihvatili Ga kao Spasitelja, da li su požalili ikada što su to učinili, da li su ikada požalili što im je krivnja oproštena prd Svemogućim Bogom i da li su ikada požalili da im je život bio neispunjeniji i besmisleniji sada sa Isusom nego prije...

jer srce nevjernika je puno briga i krivnji koje ih tlače, a i onih koji su u nesigurnosti svojeg spasenja...

zašto ljudi uvijek kude konja kojeg nisu ni jahali?


Bog je zaista divan. Ja sam to doziveo u svom zivotu nebrojeno puta i hvala Mu na tome. Zaista samo Isus moze da promeni srce coveka i da mu "otvori" duhovne oci u ovom sve mracnijem svetu!
islandjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 13:34   #5
Moja spoznaja se dogodila doslovno 'preko noći'. Jednostavno ju je Bog ulio u moju glavu. Priča je duga, ali sve u svemu - da, do neba mi je žao što sam ikad živjela bez spoznaje o Njemu, o Isusu, o Spasitelju. Žalim za izgubljenim vremenom, ali me to ne ubija jer me i to nečemu naučilo, a i ovaj život sada pun je milosti koje nadoknađuju svo izgubljeno vrijeme.

Život u Božjoj milosti s ničim se ne može usporediti.
Maranatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 14:11   #6
Quote:
molim sve kršćane koji se žele javiti da napišu drugima kao svjedočanstvo kada su upoznali Isusa i prihvatili Ga kao Spasitelja
Od ovoliko divnih svjedočanstava koje ste iznijeli ovdje čovjek ne može da se ne divi kršćanstvu.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:08   #7
nisam mislio da ću ovo reći ali slažem se sa igodom...

čovječe, kaj se vi sramite napisati ili vam se ne da pisati valjda možda nešto najvažnije što bi moglo biti na ovom forumu...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:58   #8
A kako ste vi sigurni da ste upoznali baš njega? Mislim, oni koji jesu.
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 23:01   #9
Zato što je Kršćanstvo na ovim prostorima dominantna religija tako da svojim prosvjetljenjem nikako nisu mogli spoznati Alaha, Budu ili nekog trećeg.
Ementaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 23:07   #10
Lijepo logički rečeno, ali nije odgovor na moje pitanje.
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 10:14   #11
ja nebi htjeo svoje svjedočanstvo napisat za javnost, nema tu srama več tako osječam da je ispravno. Načelno mogu reć da sam tražio i pronašao Ga.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 10:30   #12
Da li si ti isto jedan od prosvjetljenika koji je "tražio" i pronašao upravo boga kojega štuju tvoji roditelji? Da li je na tvoje traženje utjecalo tvoje rano krštenje i krizmanje, te redoviti odlazak u crkvu i okolina koja štuje istoga boga kojeg si ti "pronašao"?

ps. Zašto ljudi na zapadu većinom "pronađu" kršćanskog boga, dok na bliskom istoku "pronađu" muslimanskog boga?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 12:58   #13
lega, lijepo pitanje i lijepa tema... sami msilim da je pogresno mjesto... (ne bacajte biserje pred svinje)...

mogu isto tako reci... jer sam Ga trazio nasao sam Ga i onaj tko to nije moze se samo tome izrugivati... a buduci da je to meni jedna od najvaznijih stvari u zivotu to ne zelim dopustiti...
__________________
Što Bog da i sreća junačka.
super_leptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:00   #14
hvala prijatelju, ali ovdje te nitko baš ne može dohvatiti i rastrgati...zato je svjedočanstvo na forumu jedna dobra stvar...

ako nekome ne paše ono što čita i počinje se ponašati kao svinja pred tim biserjem, njemu je to na osudu, a ne tebi...tako neka bude
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:59   #15
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Zašto ljudi na zapadu većinom "pronađu" kršćanskog boga, dok na bliskom istoku "pronađu" muslimanskog boga?
Odlično pitanje.
Odgovor je jednostavan. Ljudi pronađu svog domaćeg Boga iz istog razloga zbog kojega je većina ljudi u Njemačkoj podržavala Hitlera. Ili u Sjevernoj Koreji Kim il Sunga. Ili u Hrvatskoj Tuđmana.

Roditelji, škola, tv - jednom riječju utjecaj okoline.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:45   #16
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Da li si ti isto jedan od prosvjetljenika koji je "tražio" i pronašao upravo boga kojega štuju tvoji roditelji?
načelno da.

Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Da li je na tvoje traženje utjecalo tvoje rano krštenje i krizmanje, te redoviti odlazak u crkvu i okolina koja štuje istoga boga kojeg si ti "pronašao"?
za ovo prvo mislim da je odgovor ne, a za ostalo sam siguran da je odgovor ne.

Quote:
igod kaže: Pogledaj post
ps. Zašto ljudi na zapadu većinom "pronađu" kršćanskog boga, dok na bliskom istoku "pronađu" muslimanskog boga?
Zato jer je samo jedan Bog , nemogu za druge u tom konteksu govorit već samo za sebe.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:47   #17
Quote:
Pićo kaže: Pogledaj post
Ljudi pronađu svog domaćeg Boga iz istog razloga zbog kojega je većina ljudi u Njemačkoj podržavala Hitlera. Ili u Sjevernoj Koreji Kim il Sunga. Ili u Hrvatskoj Tuđmana.
potpuna laž, na temelju čega imaš ovakve zaključke?
Quote:
Pićo kaže: Pogledaj post
Roditelji, škola, tv - jednom riječju utjecaj okoline.
ovi čimbenici koje si naveo su nebitni, okolina ne utječe na pronalazak Boga.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:53   #18
45 %

Ma krscanin je lako biti,ako covjek ima u sebi duha.Kad bi prosjecan krscanin
ispunjavao 45 % religiskih obaveza bio bi super.Zato se treba paziti onih koji su 100 % "vjernici",a u stvari to su fanatici.....
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:57   #19
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Ma krscanin je lako biti,ako covjek ima u sebi duha.Kad bi prosjecan krscanin
ispunjavao 45 % religiskih obaveza bio bi super.Zato se treba paziti onih koji su 100 % "vjernici",a u stvari to su fanatici.....
kakve RELIGIJSKE obveze ti spominješ?

religiozni ljudi nisu u većini slučajeva kršćani...

da li ti znaš uopće što znači biti kršćanin? što znači uopće pojam kršćanin?
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 17:21   #20
Quote:
Zato jer je samo jedan Bog , nemogu za druge u tom konteksu govorit već samo za sebe.
Koji je razlog što ti nisi musliman? Ako je isti bog, sasvim bi ti bilo svejedno. Ja bi čak miksao religije da svašta iskusim ... naravno ako je sve to jedan bog.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.