Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2007., 13:53   #21
Quote:
To nije obicna ljubav, tamo nema vremena i prostora i ne moze ti "dosaditi" Ta ljubav koja nema granice u znanju, smislu, postojanju i spoznaji.
Kako ti ne može dosaditi?
Da li si ti onda ti ili si tamo ti neka pročišćena osoba koja ima samo jednu emociju.

Quote:
Osobnost nadasve zadrzavas i kroz tu ljubav je prosirujes kroz istinu, spoznaju i znanje i predivnu ljubav Boziju.
Što možeš novo saznati u duhovnom životu?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:01   #22
[QUOTE=Klukas;8260317]
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Prije bi rekao da ti govoris iz bahatosti i ekskluzivnog tumacenja svijeta.

Sto tebi daje za pravo da tumacis svijet kako ti hoces, a sto meni ne daje pravo da ga tumacim kako ja zelim?
Slab argument kao protuargument...

Ja ne tumačim svijet po meni već različitost u njemu jer ne želim da ono što ne razumijete prihvatite, ne misionarim za vjeru uzdizujući u nebesa osobne emocije, već vas tjeram da razmislite i preradite svoju misao o svijetu da vam tuđa tumačenja koja ste prihvatili postanu neudobna u svojoj manipulativnoj laži.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:05   #23
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Kako ti ne može dosaditi?
Da li si ti onda ti ili si tamo ti neka pročišćena osoba koja ima samo jednu emociju.
To si definitivno ti samo nisi ogranicen svim lazima kojima je svaki covjek na zemlji. Ti spoznajes pravu istinu kroz Stvoritelja. Govoriti o emocijama je tesko jer znamo da emocije su dosta ono fizicke naravi i svaka emocija je obiljezena fizickom reakcijom. Bog nije jedna emocija nego zbroj svih "emocija" i istina u cijelom svemiru. Znaci nije jedna linija energije koja te ispuinjava, nego je cjeloukupna.



Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Što možeš novo saznati u duhovnom životu?
Pa brijem da dosta. Meni bi bilo zakon kada bi sazno da postoje drugi planeti i izvanzemljani, tisuce i tisuce drugih vrsta i civilizacija. Al to je moja nada
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:10   #24
[QUOTE=Nemruth Dagi;8260729]
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post

Slab argument kao protuargument...

Ja ne tumačim svijet po meni već različitost u njemu jer ne želim da ono što ne razumijete prihvatite, ne misionarim za vjeru uzdizujući u nebesa osobne emocije, već vas tjeram da razmislite i preradite svoju misao o svijetu da vam tuđa tumačenja koja ste prihvatili postanu neudobna u svojoj manipulativnoj laži.
Vidis ti opet mislis da si u pravu, kao i svaki vjernik bilo koje vjere. Nisi nista bolja od vjernika.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:11   #25
Quote:
Pa brijem da dosta. Meni bi bilo zakon kada bi sazno da postoje drugi planeti i izvanzemljani, tisuce i tisuce drugih vrasta i civilizacija. Al to je moja nada.
U duhovnom svijetu?
Ovo navedeno možeš saznati samo u ovome materijalnom svijetu.
Mislim, o kakvoj spoznaji govoriš ako materijalnog svijeta neće biti poslije vašeg "kraja" jel'?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:14   #26
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nadam se da su muslimani u krivu... zamisli onu gomilu zena i jos svaki dan nanovo djevice... ko ce s tim na kraj, nemrem ni sa ovom jednom
Svaki dan ti je nanovo djevica? Istjeraj uroke iz nje.
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:14   #27
[QUOTE=Klukas;8260860]
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Vidis ti opet mislis da si u pravu, kao i svaki vjernik bilo koje vjere. Nisi nista bolja od vjernika.
Za mene nije bitno da sam u pravu; ja od tog prava ne živim niti crpim energiju niti sličnu kradem drugima. Nitko ne može ugroziti ono što je u meni osim mene same...ugroženi mogu biti samo oni koji se pronalaze u izvanjskom okruženju misonareći za svoju stvar da bi bili u pravu jer im prava stvar daje energiju da su uopće živi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:16   #28
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
U duhovnom svijetu?
Ovo navedeno možeš saznati samo u ovome materijalnom svijetu.
Mislim, o kakvoj spoznaji govoriš ako materijalnog svijeta neće biti poslije vašeg "kraja" jel'?
Kojeg kraja? Mislis ako covjek umre da ne vidi materijalni svijet? Ili mislis na kraj svijeta?

Zasto mislis da u duhovnom stanju ne mozes nista saznati ili pojmiti?

Cuj a tko kaze da ja necu sresti nekog izvanzemljanina gore i on mi sve isprica. Sali se.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:25   #29
Quote:
Kojeg kraja? Mislis ako covjek umre da ne vidi materijalni svijet?
Zar vidi?
A kako?
Ima neki TV "gore"?

Quote:
Ili mislis na kraj svijeta?
Pa recimo kraj svijeta. Čemu postojanje materijalnog poslije kada svi prestanu materijalno postojati? Što se može spoznati (istražiti, naučiti) u raju?

Quote:
Zasto mislis da u duhovnom stanju ne mozes nista saznati ili pojmiti?
Pa ne pada mi na pamet što to.
Mi ljudi ovdje i istražujemo zato jer imamo nepresušan izvor istraživanja: svemir (i ljudska psiha ). Što "gore" istraživati?

Quote:
Cuj a tko kaze da ja necu sresti nekog izvanzemljanina gore i on mi sve isprica.
Dakle već postoji neka interakcija nije samo osjećanje Boga.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:32   #30
Ja se ne nadam ničemu, jer razne su teorije. Kažu, Duša ti seli u nešto nekoga drugoga, dobivaš novi zadatak, postaješ duh koji šeta svuda ... Moj Bože gdje ćemo stići!
betti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:32   #31
Previse si u materijalnome.

Mozes spoznati ono sto nisi naucio/spoznao u zivotu.

Osjecanje Boga ili gledanje nije isto kao gledanje telke. To je mnogo kompleksnije i sire.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:35   #32
Quote:
Previse si u materijalnome.
Naravno.

Quote:
Mozes spoznati ono sto nisi naucio/spoznao u zivotu.
A što?
Kako izliječiti rak ili AIDS?
Kako doći na Mars?

Mislim, to je isto kao kad bi sada u informatičkoj školi učio kako napraviti računalo iz 1970. godine.

Quote:
Osjecanje Boga ili gledanje nije isto kao gledanje telke. To je mnogo kompleksnije i sire.
Pa ja i tražim da mi se objasni.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:46   #33
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Naravno.
Nista nije dobro previse

Quote:
igod kaže: Pogledaj post
A što?
Kako izliječiti rak ili AIDS?
Kako doći na Mars?

Mislim, to je isto kao kad bi sada u informatičkoj školi učio kako napraviti računalo iz 1970. godine.
Cuj sumljam da ces sjesti za klupu i da ces imati sate iz biologije, medicine i informatike. Ti ces to spoznati kroz Boga, spoznati ces to u sekundi.



Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Pa ja i tražim da mi se objasni.
Ja sve ne znam o tome citao sam knjige o tome i malo sam i sam razmisljao kroz molitvu, meditaciju i citanje Svetog pisma.

Spoznati ces cijeli svemir, istinu i sve zakone kada gledas Boga. Tamo nema vremena i prostora i samo masta je ono sto ce se sve moci. Gledanje Boga je zapravo biti s Isusom, biti s Stvoriteljem kod njega blizu, blizu njegove mudrosti i znanja zauvijek. Diviti mu se sto je sve to stvorio, sto je stvorio tebe, svemir, tovoju majku, oca zenu, muza, djecu i ljubav u kojoj uzivasi koja te ispunjava.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 18:08   #34
Eh, da, zaboravih... Očekujem da ću naletit na ekipu s foruma otvorenih usta od čuđenja i uopće neću osjetiti želju da im kažem 'jesam vam rekla'. Jer to raj...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 18:39   #35
Quote:
Eh, da, zaboravih... Očekujem da ću naletit na ekipu s foruma otvorenih usta od čuđenja i uopće neću osjetiti želju da im kažem 'jesam vam rekla'.
Ekipa će biti u paklu tada.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 18:50   #36
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Ekipa će biti u paklu tada.
Nece biti svi, samo oni koji se odreknu ljubavi Bozije.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 19:01   #37
Quote:
Nece biti svi, samo oni koji se odreknu ljubavi Bozije.
A kako se to čini?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 19:02   #38
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
U redu. Je li možeš opisati taj raj na Zemlji.
Bog je ljudima dao obećanje:" Zemlju će posjedovati pravednici i živjet će na njoj do vijeka !" (Psalam 37:29)

" Bit će pšenice na Zemlji izobiljao vrhovima gorskim ljelijat će se klasje njezino. Zemlja dade plod svoj .Da nas blagosilja Bog ,Bog naš!" (Psalam 72:16 ;67 :6)

Cijelo čovječanstvo bit će u miru.

" Jer dijete nam se rodilo ,sina dobismo (Isus):na plećima mu vlast.Ime mu je ...knez mirinosni. Nadaleko vlast će mu se sterat,i miru neće biti kraja!" (Izaija 9:5,6) (Psalam 72:7,8)

Nema više kriminala,ratova i zločina.

"Hodirte i vidite djela Jahvina koji čini čudesa na Zemlji
.Prekide ratove do kraja Zemlje." (Psalam 46:8,9) (Psalam 37:9)

"A opake će izbrisati sa Zemlje i bogohulnike išćupati iz nje!"(Priče Salamunove 2:22)

Životinje će biti miroljubive. (Izaija 11:6-9)

Dobri stambeni i radni uvjeti za sve.( Izaija 65:21-23)

Izaći će svi koji su u grobovima.(Ivan 5:28,29)

Nitko od stanovnika neće reći:bolestan sam.(Izaija 33:24)

Hromi će skakati kao jelen.(Izaija 35:6)

Otvorit će se oči sljepima.(Izaija 35:5)

Jahve će "izbrisati svaku suzu s očiju njihovih i smrti više neće biti ,ni tuge,ni jauka,ni boli više neće biti!" (Otkrivenje 21:4)
San Snova is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 19:05   #39
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
A kako se to čini?
Pita te! O ovome smo vec pisali na jednoj od tema. Moras znati da tamo nema laganja
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 19:07   #40
Dobro i što onda?

Imati će te pšenice u obilju.
Čemu pšenica ako će te vječni biti?
Pa ne treba vam hrana onda.

Cijelo čovječanstvo bit će u miru.
OK, logično kad će Bog biti predsjednik i sve loše će zgromiti.

Nema više kriminala, ratova i zločina.
To se podrazumijeva zbog gore navedenog mira.

Životinje će biti miroljubive.
A sada nisu? Samo ne diraj lava dok spava.
A da li će životinje biti vječne?
Ako neće, onda je vrlo okrutno pustiti da ti ljubimci umiru a ti živiš.

Nitko od stanovnika neće reći:bolestan sam.
Logično kad će te biti vječni.

Hromi će skakati kao jelen.
Logično kad će te biti vječni.

Otvorit će se oči sljepima.
Super, inače bi bilo okrutno pustiti slijepce da ostanu slijepi.


Dakle, nešto kao zajednica amiša.
Ajde, nije loše, mada nije ni nešto pretjerano dobro.
Ali opet ovo mogu shvatiti da netko želi.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.