Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2011., 10:01   #421
Quote:
spentaz kaže: Pogledaj post
Da, znam, nije bas neka interminencija. Ali s druge strane, gledal sam vise aparata, malo ih se moze pohvaliti nekom puno vecom interminencijom, npr Varstroj Varmig 1600 na 160A ima 10%.
Cijena je tu proporcionalna!
Posudi od nekog (ili kod nekog) probaj malo zavarivati!
Ako bih imao takvu namjenu kao Ti, gledao bih ono oko 4000 kuna
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 10:04   #422
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ako bih imao takvu namjenu kao Ti, gledao bih ono oko 4000 kuna
Neka preporuka? Napomena: ovaj gude mogu dobiti ispod 2000kn.
spentaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 10:13   #423
Quote:
spentaz kaže: Pogledaj post
Neka preporuka? Napomena: ovaj gude mogu dobiti ispod 2000kn.
Nemam preporuku za marku! Gledaj da je za što veču struju i servis u blizini!
Možda bi bilo dobro da potražiš neki rabljeni!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 10:17   #424
Gledal sam ja i rabljene al me malo strah ovih nekih dijelova kaj inače znaju riknuti tipa motorić, božir žice itd. A ovaj koji mi nudi güde veli da ako kaj rikne daje drugi dio ili zamjenu za ispravni aparat, tak da je servis riješen ( recimo ).

Ostaje još samo interminencija.

Usput, da li je 115A na 230V dosta da se zavari nekaj deblje kao sto je gore opisano?
spentaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 12:38   #425
Gledao nešto drugo pa pogledao i ovo: RHINO MIG/MAG 250A - 4000 kuna
na 250A - 20%
na 145A - 60%
na 112A - 100%
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 12:44   #426
Vidim da ima puno bolju interminenciju, ali košta više nego duplo od ovoga, mada vidim ima sigmat.hr i 200A za 2700kn.
Ali nažalost još uvijek iznad mojeg mogučeg budžeta :/
spentaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 22:11   #427
Jel ima netko iskustva sa varenjem MIG/MAG aparatom ali koji nema zaštitu CO2 nego koristi žicu koja u sebi ima prah. Da li taj prah onda postane šljaka ko kod običnog REL-a ili "ispari" odnosno jel neka razlika u varenju s tim i "običnim" MIG/MAG-om?
Ima u Bauhausu jeftinih, po 1200-1300 kn aparata koji bi meni zadovoljili povremene potrebe za varenjem, a i ovo mi se jednostavno čini - nema zajebancije s bocom, punjenjem...
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 23:12   #428
Toliko skoro ti košta i kolut te žice.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 23:31   #429
Košta 100 kn mali kolut od možda kilu ili manje. Ali ne muči me to toliko jer bude mi i tak trajao godinu dana. Jel imaš iskustva sa varenjem s tim?
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 10:08   #430
Quote:
a1zg kaže: Pogledaj post
a i ovo mi se jednostavno čini - nema zajebancije s bocom, punjenjem...
Ali ima zajebancije sa respiratornim organima.Mislim na žicu No-gas a punjene žice su nešto sasvim drugo ,ima ih čitava paleta i uglavnom rade uz podršku gasa(CO2,Corgon,Argon)i daju perfektne varove za određene materijale i situacije.Ja često koristim jednu sa kojom radim nadglavno zavarivanje i ona stvara brzovezujuću šljaku(koja faktički drži zavarivačko kupatilo)i daje perfektan var.
Moja je preporuka trofazni ali sa trostubnim jezgrom mig-mag aparat pošto tek na takvom aparatu može da se ostvari sprej-taransfer,sve ovo ispod je "boranija"...
__________________
Popravlja sve osim karaktera-nema delova
ognjeni_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 12:39   #431
Quote:
ognjeni_zmaj kaže: Pogledaj post
Ali ima zajebancije sa respiratornim organima.Mislim na žicu No-gas "...
Kakve točno probleme uzrokuje? Dugo vremena sam vario s klasičnim CO2 (400 A) jer sam imao bravarsku radionu, ali zadnjih 7 godina sam izašao iz štosa pa mi je to sve novo. Čitao sam o toj žici kojoj pričaš (koja mora imati i plinsku zaštitu) ali ovo je ta No Gas kak veliš, aparat uopće nema priključak za plin.. Meni to treba više za povarit neku cijev ili auspuh povremeno, bezveze niš profesionalno, pa mi se ne daju neke bijesne cifre za aparat.
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 14:33   #432
Pri zavarivanju žicom "no-gas" se oslobađa gomila otrovnih gasova te uopšte nije preporučljivo koristiti je u zatvorenom prostoru a i var je katastrofa pun neke šljake,zakaljenja...ja sam samo jednom probao i razočarao se,posle sam od kompetentnih inžinjera iz struke čuo da je to obična trgovačka prevara-lepo zvuči i ništa više...
__________________
Popravlja sve osim karaktera-nema delova
ognjeni_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 16:35   #433
Znači, ništa od jeftinije varijante.. Onda moram naći neki jeftini sa plinom..
Hvala na informacijama!
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 21:53   #434
Quote:
spentaz kaže: Pogledaj post
Taj ima i prikljucak za profaznu struju ( koju nemam ), a na 220V mu je I2( max ) 115A. Aparat mi treba za autolimariju i neke sitne popravke oko kuče itd pa me zanima dal je dosta jak da s njim zavarim i koji deblji komad željeza tipa neki cijev, šipku ili komad pluga ( recimo debljine1-2cm ), s tim da ima euro kabel kaj mi se čini zanimljivom opcijom u slučaju kvara itd.

Anschluss 230 V/400 V
Absicherung: 16 A
max. Netzleistung: 4,5 kVA/13,3 kVA
Leerlaufspannung: 40 V
Regelbereich: 25-160 A
max. Drahtstärke: 0,6-1 mm
empf. Materialstärke: 1-9 mm
Schaltstufen: 6
Einschaltdauer (230 V): 115A~15% / 70A~35 %
Einschaltdauer (400 V): 160A~10% / 85A~35 %
Schutzart: IP 21S
Isolationsklasse: H
Gewicht: ca. 36 kg
Evo link di sam ja to gledal http://www.guede.com/cgi-bin/twinkle...=page&tid=8000
Šta da ti velim ??????????

Sa 115A nemožeš baš ništa
Za željezo od 1 cm debljine ništa ispod 160A
Za autolimariju 120A

Da imaš trofaznu struju to bi bilo nešto - ali ovako

Ovaj rhino - mislim da je inverter ima fine preformanse, ali kinez je pa niti tome nije za vjerovati

Jedan ventilator za dodatno hlađenje može itekako pomoći - to sam i ja napravio, ali aparat nije dugo trajao, jer se jezgra pregrijavala iznutra pa je izgorio primar kojeg nikad nemožeš dovoljno rashladiti

U svakom slučaju bolje malo pričekat i skupiti lovu jer ispod 160A i barem 20% intermitencije neidi

Einhel zaobilazi jer su specifikacije napuhane
Kinezi su mi isto sumnjivi

Evo ja da sam ograničen s lovom uzeo bih rhino, jest da je kinez, ali iako bi specifikacije bile napuhane recimo nekih 20% još uvijek ima snage za tvoje potrebe bar ja tako mislim
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 10:24   #435
Uzeo sam ipak taj Güde 192 zbog financijskih (ne)prilika, sad kupumem bocu pa da vidimo dal je ovo bio pucanj u prazno.
A kaj se tice 115A ma 220V, jbga, nabavljam trofaznu ionak, dobro dode i poslije za neke radove, ne..

Prve dojmove pisem cim stigne boca i zica
spentaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 21:38   #436
Je li stigla boca i žica ?
gogo240d is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 21:43   #437
Quote:
spentaz kaže: Pogledaj post
Uzeo sam ipak taj Güde 192 pa da vidimo dal je ovo bio pucanj u prazno.
Biće da je to-to
__________________
Popravlja sve osim karaktera-nema delova
ognjeni_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 14:02   #438
Ponuda polovnih aparata za zavarivanje
http://www.troska.hr/index.php/zavar...za-zavarivanje
balavac9876 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 19:05   #439
Question

Ovako imam jedan problem kod aparata za zavarivanje (varstroj 135/165) konstantno se lijepe elektrode a nisu elektrode ni napon mreže problem jer sam provijerio oboje.Aparat je kombinirani za 230 i 400v ali je ova opcije s 400 izbačena van. Unaprijed se zahvaljujem
Strujica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 23:48   #440
aparati za zavarivanje

pozdrav svima, novi sam ovdje i znam da je bilo sličnih tema već. Konkretno me zanima preporuka za solidan REL aparat. Zanimam se za telwin technology 175, a služio bi prvenstveno za održavanje i zavarivanje po kamionskim šasijetinama i poluprikolicama, znači nekakva srednja bravarija, ograde, kapije i sl., i ne previše često korištenje, ali želim kvalitetan stroj jer mi je dosta ovih tipa varex 152, kojeg imam a kad mi treba posudim frendov minarc 15o, on je super, ali cca 1500kn skuplji od pomenutog telwina..imam i tri iskrine brusilice, i za oko mi zapela bosch gws 7-115, al me "sekira" što je PRC..molim preporuku ako netko ima iskustva sa navedenim alatima, hvala..
dodo76os is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.