Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2009., 22:34   #101
Thumbs up

ma dobro nije to sve tako strašno, samo sam htio otvoriti oči onima koji su neodlučni a misle da će u ovom poslu zaraditi lake novce.
Za tig probaj se raspitati u Dalmont iz Kraljevice. Rade na Lošinju, Kraljevici i u V. Lencu.
Pozdrav
dokial is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 13:36   #102
kao prvo htio bi napomenut svima koji misle da je zavarivanje brza i laka lova, da to baš i nije tako.
najveći problem je visoka temperatura koja vas s vremenom ubija i štetne posljedice za zdravlje (pluća udišu i odlaze zubi od plina), no kao što moj stari kaže od nečeg se mora i umrijeti :-)
ovo govorim z iskustva. moj stari cijeli život radi kao monter plinskih instalacija (sad ima 50) a zadnjih godina od kad sam odustao od faksa i ja s njim pošto je otvorio obrt.
da ne miješate mi autogeno varimo s acetilenom a po kotlovnicama se rade elektrovarovi.
nije jednostavno i lako ali da se raditi i zaraditi.
mi smo dugo tražili čovjeka koji zna variti i nudili plaću od 7 500 za 8h dan bez subota i nedjelja, kolektivnim godišnjim po ljeti (2tjedna) s tim da se za Božić i novu isto tako spaja. prekovremeni su plaćeni 30% više + dodatak od 100kn po suboti ak se radi subotom s time da u slučaju da treba da se dogovara tko radi (nije ono moraš doć radit u sub nego da li možeš i hoćeš).
i šta je najbolje svega par ljudi se javilo a od njih večina je varila ko da se djeca igraju...
smatramo da je to sasvim poštena ponuda ali očito i nije tako..
po ostalim firmama ljudi rade puno više za manju lovu ali nisu zainteresirani otić, pa šta da im mi radimo.
tako da se da i ovdje zaraditi sasvim solidno (naravno ne kao u njemačkoj ali ni ne može se naplatit kao tamo)

možda ovo nije točno ono o čemu ste pričali ali ipak se radi o varenju i htio sam Vam iznjeti naš problem s nedostatkom kvalitetne rade snage
zvonkecX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 00:25   #103
Jel ima kakvog posla za rel?
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 15:56   #104
Quote:
crni mile kaže: Pogledaj post
Bok. Ja sam zavarivač već 17 godina (imam 41god). radio sam i u brodogradnji, rafinerijama, izgradnji velikih rezervoara, izgradnji i montaži velikih metalnih konstrukcija i samo sam van hrvatske mogao lijepo zaraditi. Sad opet idem u Njemačku i to je jedini spas od besparice. Ako si dobar zavarivač javi se u Zagreb montažu i dobit ćrš posao. Sretno.
ej zdravo crni,jel znaš možda dal zm-montag traži rel za njemačku
darko rr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 11:33   #105
trenutno u zm montag-u imaš 130 ljudi viška tj. radi se preraspored.
1toma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 09:58   #106
Quote:
Charlly987 kaže: Pogledaj post
vidim da manje vise govorite o zavarivanju sa srednjom strucnom spremom. a dali itko zna kakva je situacija sa inzinjerima ? kolika je placa, sto se radi ? dali se isplati zajebavat na FSB-u 5 godina radi toga ? Imam 21 i iduce sam godine odlucio upisat zavarene konstrukcije jer me zanima posao, poduzetan je i ima mjesta napredku. al vidim da je situacija daleko od bajne...
trenutno je kao nekakva recesija u svijetu i poslovi su malo stali, no moje je misljenje da ce se sve to opet pokrenuti. unatrag nekoliko godina potrebe za inzenjerima i kontrolorima zavarivanja su bile velike u svijetu. nadam se da ce se ta vremena uskoro opet vratiti.
moj savjet je da ti za taj posao ne treba 5 godina FSB-a, dovoljno je 2 i pol (VI stupanj).
moguce je dobro zaraditi, ali onda moras biti spreman na terenski rad.
dobri muž is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 10:22   #107
darko rr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 20:24   #108
Bok svima!

Moj dragi već 8 godina radi kao CO2 varioc, radio je i u Njemačkoj godinu dana, ali se vratio u 6. mjesecu kad su i sve ostale varioce poslali kućama jer nije više bilo posla ni za Njemce a kamoli za strance...sad trenutno radi kao vozač, ali zanima ga posao varioca, jer je to posao koji savršeno zna raditi, i svi šefovi dosad su ga hvalili, vrijedan i marljiv, potpuno se prilagođava poslu i suradnicima. Znao je raditi i po 20 sati bez prestanka, samo da bi se posao odradio na vrijeme, i ako ga netko zaposli stvarno neće pogriješiti. Ako imate ikakve ponude, ili ako mi netko može reći gdje trebaju varioca, molim vas neka mi se svakako javi na PM. Hvala unaprijed
Skorpionka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 15:11   #109
Quote:
Cro beast kaže: Pogledaj post
Mene bi interesiralo nekoliko informacija od iskusnijih ljudi, pa evo...

Imam 23 godine, radim uredske poslove kao administator, no već mi je dosta navlačenja oko plača sa svim tim privatnicima, pa razmišljam da napravim tečaj za varioca i radim za malo veči novac.
Jedina opcija koja mi je zasad ponuđena je tečaj u 3. maju, gdje nedostaje zavarivača, pa me interesira slijedeće :
Kolike su plaće u 3. maju??
Je li se netko od Vas zaposlio preko tog tečaja???
Kakve su šanse da se zaposlim u inozemstvu za 2 godine??
ImA li nekakva druga opcija da se položi taj tečaj??

Zvao sam u HZZ za nekoliko informacija o tom poslu, no oni ko da im nije volja živjeti, na poslu su tek toliko da im prođe vrijeme, a mi ih plaćamo iz naših plaća.. al dobro, to je za neku drugu temu...

Uglavnom, bio bih vrlo zahvalan ukoliko bi netko izdvojio nekoliko minuta za mene...

Unaprijed Hvala...
Ja sam isao na takav tecaj al ne u 3 maju.Radio sam u splitu 2 god i nakon toga preko zagreb montaze sam isao u hamburg na 2 god i bilo je super.imao sam smjestaj i satnicu od 10,90e hranili smo se sami i hrana gore nije skupa.isplati se zavrsit takav tecaj poslije polozi atest i to je to.
bajoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 13:59   #110
zavarivac

molim vas recite mi gdje u zagrebu ima tečaj za varioca, ili možda u varaždinu. Mene jako zanima taj posao ali di mogu dobiti papire za to??
mimi7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 18:54   #111
radio sam par godina kao bravar/zavarivač,REL,MIG,TIG i autogeno,promijenio sam posao i sad još povremeno za prijatelja koji ima bravarsku radionu kad mu zatreba uskočim u pomoć ak treba nekaj zavariti autogeno jer nijedan njegov dečko to nezna,nažalost i gore u jednom postu sam vidio da se to i baš ne traži ali ak već idete na tečaj varenja probajte i autogeno,škodilo vam nebude,pozdrav svima
Ivica10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 10:46   #112
Quote:
mimi7 kaže: Pogledaj post
molim vas recite mi gdje u zagrebu ima tečaj za varioca, ili možda u varaždinu. Mene jako zanima taj posao ali di mogu dobiti papire za to??
imas u zagrebu u zagrebmontazi u veslackoj ulici tamo polazas ates dan ti je 800kn ili mozes upisat njihovu skolu vara da te oni financiraju pa da radis za njih
bajoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 07:09   #113
Nemoj sad za varioca,trenutna situacija je UŽAS!!!Bavim se TIG(WIG) zavarivanjem več 6 godina i nikad nije bilo ko sad:gdje god se pojavi neko gradiliste za njeg se grebe stotinu firmii nakraju samo gradilište propadne il se odgodi.Ako nekog zanimaju firme koje se bave zavarivanjem nek mi se javi na pm.2007. godina je bila zlatna godina,a kasnije je islo sve u onu stvar,pogotovo poslije poovice 2009.Sad u 2010 ako se nista ne pomakne do 4. mjeseca nit se neće još godinu dana.Što se satnica tiće najbolje je plačeno zavarivanje na kotlovima što je i jedino što se sad radi oko 15eurića a ostalo računaj od 8 do 12 eura te češ najprije završit na 10.Na 220 sati to je 2200 eura -800 eura ako si momak za izlaske i zivot te - 300eura sto ces potrosit kod kuće ostaje ti 1100 eura od kojih ti se još oduzima razne gluposti kroz godinu(tehnologija,autić,godišnji(gdje ga ima)...) mjesečnu uštedu možeš računat na kojih 800 eura.To je sve OK ako ima posla cijele godine,a ako si pokoji mjesec na čekanju automatski ti je manja godišnja satnica.Neču ti previše ni spominjat da ima crnih ovaca koje nedaju plače.Živiš sa raznim ljudima 24 sata koji nisu uvijek ti baš po volji i koji nepodnose jedan drugog i jedva čekaju da nekog cinkare.Dakle 24 sata pripadaš firmi.Obična deviza ti je "ako ti se nedopada možeš kući".Radi se u prosjeku od 11 na više sati,nikad u 3 smijene neg 2 po 12 sati 7 dana u tjednu.Manje firme nemaju ni previše organizirane odlaske kući tako da dosta puta neznaš kad ideš kući.U 99% slučaja radiš za njemce koji te gledaju ko neku balkansku boleštinu te cijelo vrijeme ti diše za vratom.Kad radiš u nekoj obližnjoj zemlji do 12 sati vožnje,voziš cijelu noč te ujutro več radiš.Šanse su stavarno velike da radiš na crno,a da ni neznaš pa bježiš kad dođe kontrola il se sakrivaš po gradilištu-preporučam mobitel sa GPS-om ukoliko si pobjego u obližnju šumu te uvijjek trebaš da imaš putovnicu i pare sa sobom.Nakon par godina nemaš pojima što se događa kod kuće i bolje da nemaš mladu zgodnu ženu jer ti češ nju varat sigurno 100%,a ona tebe ovisi hehehe :-)))Prelazak u stranu firmu ti je siguran koliko i susret 3. vrste! Da se vratim na zavarivanje-ZAVARIVANJE NIJE ZNANJE NEG VJEŠTINA koju moraš razvijati i nesmiješ zapostavljati ,ukoliko želiš dobru satnicu.Znanje stranih jezika ti nije potrebno te je čak opasno jer voditelji gradilišta iz firme za koju radiš nevole takve ljude,a najmanje ljude koji razmišljaju svojom glavom i postavljaju pitanja.Ukoliko nisi u dugovima il teška sirotinja nemoj ići nikuda!!!Još malo pa čemo biti u EU pa če bit kud koji mili moji za duplo veče satnice...lp
daynight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 23:10   #114
Uh,zašto mi se to čini poznato.
I zašto me takav izvještaj ne iznenađuje.
Znači delaj,delaj.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 18:12   #115
bez obzira na sve,meni je pun kufer ovoga posla sto radim po cijeli dan za nikakve novce.radio sam kao varioc co2 4.god u jednoj firmi,pa sam se prebacio u drugu firmu obecali su mi vecu paru,redovita plata.itd a nakraju zajeb teski nista od toga nije bilo tocno.uglavnom otisao sam iz gore firme u goru.pa bi vas zamolio da li itko zna koju firmu.da trazi varioca-bravara u njemackoj bio bi jako zahvalan.
celo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 14:47   #116
Quote:
STRATOS kaže: Pogledaj post
Dali je itko od vas radio kao zavarivač u Hrv. ili inozemstvu? Zanima me kolike su vam otprilike plaće bile i dali je teško nači posao kao zavarivač? Unaprijed hvala!
Ja radim kao zavarivac u Belgiji. Satnica mi je oko 11 EUR. Radim za Belgijsko poduzece pa se vodim kao lokalni radnik i nemam terenskog dodatka i socijalno, staz i porez mi uplacuju u Belgiji.
ivica zeravica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 14:55   #117
Quote:
celo kaže: Pogledaj post
bez obzira na sve,meni je pun kufer ovoga posla sto radim po cijeli dan za nikakve novce.radio sam kao varioc co2 4.god u jednoj firmi,pa sam se prebacio u drugu firmu obecali su mi vecu paru,redovita plata.itd a nakraju zajeb teski nista od toga nije bilo tocno.uglavnom otisao sam iz gore firme u goru.pa bi vas zamolio da li itko zna koju firmu.da trazi varioca-bravara u njemackoj bio bi jako zahvalan.
Moja firma u Belgiji trazi varioce.Rade na rezervoarima i imaju dosta posla.Problem je da su jako izbirljivi, traze poznavanje jezika, scc certifikat.
ivica zeravica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 20:12   #118
znam njemacki jezik,scc certifikat nemam.kako se firma zove?
celo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 12:22   #119
Quote:
celo kaže: Pogledaj post
znam njemacki jezik,scc certifikat nemam.kako se firma zove?
Megaflex, posalji im zivotopis na Hrvatskom na e-mail: [email protected] Imaju suvlasnika iz Hrvatske pa ce razumjeti.
ivica zeravica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 18:35   #120
Smile zavarivac

Bok ljudi nov sam na forumu...zanima me dal neko zna neke firme koje traze zavarivace..za inozemstvo...ja sam polozio prosle god atest...za zavarivaca TIG ZA VARENJE CRNIH CIJEVI....vise manje sam samo i to radio..nesto malo i nox..te imam iskustva iz njemacke..u brodogradnji...al vratio sam se doma 2009 god zaposlio se u jednoj domacoj firmi..al sad..dobio nogu..posto sam zadnji dosao..a posla je bilo sve manje i manje...ako nektko zna neke dobre firme..te..ako netko radi negdje vani pa zna da trebaju radnike bio bih vrlo zahvalan..da mi se jave...ljep pozdrav..inace imam 23 god...
dado391 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.