Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2017., 18:03   #5161
Quote:
_21_ne-tipicna kaže: Pogledaj post
https://s24.postimg.org/tp4rtd7th/15...16628845_o.jpg
https://s30.postimg.org/td66xi20x/15...90245124_o.jpg

E ovako - 90 godište, Non Hodgkinov(od 7 do 11 godine, duboko u zdjelici, na sljepom crijevu, mokracnom mjehuru i nekom od crijeva - više se ne sjecam koje-16 godina remisije), fibrilne konvulzije do 7 godine, pijem kontracepcijske pilule - adexa i klavocin trenutno zbog mokrece
E sad moja doktorica (izuzevsi urin- to je prica za sebe, bez ikakvih pojava boli na tijelu - upale - pijem klavocin - pri kraju sam) kaze da je nalaz jetrenih (inace prosli su mi bili granicni, a vazni su mi za pilule) dobri i da nisam anemicna - a mene buni ovaj normalni hemoglobin, a mala zrnca eritrocita. Jel bi se mogla odrediti vrsta anemije? Jer meni se konstantno vrti i osjecam se umorno i nemocno.
Uglavnom sad patim od probavnih problema - imam krvave proljeve,malp visu temperaturu (37,5) ponekad, vise od 10 stolica na dan, sto god pojedem zavrsim na wc u roku 10ak minuta, boli me trbuh, napet je kad ne boli i tak. To je u fazi rijesavanja kod gastroenterologa - bit cu smjestena u dnevnu bolnicu da izvadim
Elektroforezu i imunoelektroforezu proteina- tTG u krvi
Markere B i C hepatitisa, HIV - prebolila hepatitis b u kemoterapiji
Stolicu mikrobiološki (baktetiološki uklj. Cl.diff. parazitološki, virusološki, mikološki) i urinokulturu
UZV abdomena
pregled hematologa
I nakon uvida u markere planirati nativnu rektoskopiju s biopsijom

Uglavnom zbunjena sam i doktorica je rekla da postoji mogucnost recidiva, a isto tako i neke upale crijeva. No nisam je stigla to pitati za jetrene i anemiju, pa što vi mislite o tim nalazima?

Hvala Vam unapijed

I da PS - inace nalazi su mi skoro pa isti i bez ove upale
Ja mislim da vam je izvanredno određena obrada.
U lab nalazima svakako bi izvadio Ca,P,LDH i CK

Quote:
Gubec sommina kaže: Pogledaj post
Molim Vas tko se bolje razumije u čitanje nalaza urina da mi objasni što bi mogli značiti ovi rezultati pretrage mokraće moje supruge.Simptomi zbog kojih je išla raditi pretrage su bili povišena tj. temp.(između 38 i 39°C)bolovi u križima,česte glavobolje,opća slabost...Ona ima 41 g. ,dijagnosticiranu spondilozu vratne kralježnice...Prva pretraga urina je pokazala brojne mikroorganizme,nešto sluzi,Erc/hemoglobin 30,leukociti su bili 75 a u sedimentu leukociti 6-7 te Eritrociti 3-4.Dobila je od liječnika antibiotik(ne sječa se koji,kutiju bacila)i poslije uzimanja antibiotika(15 dana kasnije) napravila opet pretrage i vrijednosti su slijedeće:
Boja: svijetlo žuta
Izgled:zamučen
Glukoza:<8
Bilirubin:0
Ketoni:<0,5
Relat.volumna masa:1.020
Erc/hemoglobin:100 H
Reakcijah. 6.0
Proteini:<0,2
Uroblinogen:<17
Nitriti:0
Leukociti :<10
U sediment urina
Leukociti:0-1
Eritrociti:5-6
St.ploč. Epitela: nešto
Bakterija:nešto
Trebala bi napraviti UK i ev ECHO urotrakta.

Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Može li se bilo gdje u Zagrebu napraviti chlamydia trachomatis IgG, IgA i IgM? To je pretraga na klamidiju iz krvi? Radila sam briseve nekoliko puta i svaki put je bio čist na klamidiju, pa me zapravo i zanima treba li mi to? To sam dobila u sklopu liječenja na jednoj stranoj Klinici
Hvala
Zarazna ,najvjerojatnije
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 23:32   #5162
Molim pomoć u tumačenju nalaza...
Simptomi: temperatura 38,5, jaka grlobolja, malaksalost, probadanja u mišićima.
Poremećene vrijednosti u nalazu krvi od isti dan su:
DKS:
-povišeni segmentirani granulociti = 89 (norm.44-72)
-povišeni reaktivni limfociti = 2 (norm. 0-2)
-smanjeni limfociti = 3 (norm.20-46)
Zatim, smanjena urea = 2,5 (norm. 2,8-8,3), smanjen kalij = 3,6 (norm.3,9-5,1) I povišen CRP = 10,9 (norm 0-5)
Ostalo uredan nalaz.
Da li se može raditi o gripi?
Unaprijed hvala na odgovorima!
sonchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 15:53   #5163
Pozdrav
išla sam vaditi krv radi početka korištenja kontracepcije radi ciste na jajniku. Glavni jetreni parametri su uredni ali je ALP povišen
ALP - alkalna fosfataza 135 (ref. vr. 54 - 119 U/L). Gledajući nalaze unatrag ona je uvijek tu negdje oko 111-118 ali nikad nije prošla ref. interval. Jedino što sam prije nekoliko tj bila u bolnici na hrpi antibiotika.
Može li mi netko objasniti da li je to veliko odstupanje ili da krenem na pretrage?
Miladojkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 18:35   #5164
Quote:
Miladojkica kaže: Pogledaj post
Jedino što sam prije nekoliko tj bila u bolnici na hrpi antibiotika.
moguce je zbog antibitika.
MarioMP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 21:21   #5165
vrlo vjerojatno zbog antibiotika
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 18:36   #5166
5 dana me boli u prsnom košu i u leđima i otišla sam izvaditi troponin u Poliklinici Breyer.
Referentni interval je <50, a moja vrijednost isto <50.
Znači li to da je nalaz ok ili graničan?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 22:04   #5167
OK
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 10:18   #5168
Molim ako netko ima bilo kakav savjet. U nazad godinu dana poceo mi se vracati osjet njuha koji nikad nisam imala zbog Kalman sindroma....iako jos uvijek ne mogu prepoznati notu mirisa, osjecam ga i kad dođem u kontakt s bilo kakvim mirisom javlja mi se vrtoglavica, slabost,preskace mi srce, nekad dobijem osip po rukama ili licu i vratu....dobila sam nixar tablete (antihistaminik).....osjetljiva sam na omeksivac, boju za zidove, jaki mirisi iz prirode također (lipa, bazga, jasmin...) isto tako i na boje za kosu, lakove, miris znoja, dima....bas skoro sve sto ima miris ili smrad mi smeta....do nedavno sam živjela u svijetu bez mirisa i bilo mi je sasvim ok hahahahahaha....navikla sam.....holter i uzv srca pokazuje da je sve u najboljem redu (doktor konstatira stres kao problem), ginekološki sve je u redu (menopauza prijevremena zbog gore navedenog sindroma, bila pod terapijom Trisequensa koju sam prestala koristiti vec 4 godine). KKS pokazuje samo povise MCHC 350 g/l.....ostalo sve je uredno željezo, šećer, holesterol i dobar i loš u najboljem redu, mokraca isto tako bez povisenih proteina....malo je nađeno bakterija, odradila sam i alergološke pretrage...prvo prick test nista nije pokazao, na ništa alergicna nisam, nakon toga radim i pretrage preko krvi kod jednog privatnog imunologa. Alergeni hrane i inhalatorni alergeni svi su negativni. Radili su mi još
ANA 8 profil
dsDNA negativno
RNP negativno
SM negativno
SS-A/Ro negativno
SS-B/La negativno
Scl-70 negativno
CENP-B negativno
Jo-1 negativno

Anti-ds DNA IgA 25,0
Anti-ds DNA IgM 23,2
Anti-ds DNA IgG 24,8

Antitijela na kardiolipin IgA 14,1
Antitijela na kardiolipin IgM 7,3
Antitijela na kardiolipin IgG 8,9

Anti beta 2 glikoprotein IgA 5,1
Anti beta 2 glikoprotein IgM 6,9
Anti beta 2 glikoprotein IgG 4,6

Receno mi je da su ovi anti ds DNA Iga, IgM i IgG malo povišeni...ali ništa drugo nisam dobila kao odgovor...na što ukazuje.....što mi dalje savjetujete...uskoro idem i na orl.....Molim netko da mi prokomentira nalaze
HVALA!
bibi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 13:22   #5169
Zaboravih napisati da je mjerna jedinica gore navedenih rezultata u U/ml
bibi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 17:48   #5170
Pozdrav!
Da li netko ima iskustva sa nalazima OGTT i Inzulinske rezistencije. Radila sam ih zbog sumnje na PCOS.

OGTT
Glukoza (0min)...5,2 mmol/L (ref. 4,4 do 6,4)
Glukoza (120min)...3,9 mmol/L (ref. 4,4 do 6,4)

INZULINSKA REZISTENCIJA (HOMA kalkulator)
Inzulin...7,7 mU/L (ref. 2,6 do 24,9)
Aktivnost beta gušterače..97 %
Periferna osjetljivost na inzulin...86%
Indeks inz.rezistencije 1,2

Hvala!
under is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:46   #5171
Pozdrav,

imam 33 godine, sedimentacija mi je oko 13 -15 zadnjih 5 godina. i Uvjek je na gronjoj granici ?!

Od ostalih nalaza je povišen samo GGT koji je s 150 pao na 85 od kad smanjujem masno tkivo (s 103 kg na 97 kg, 186 cm visina).
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 20:10   #5172
Sta je to eGFR?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 16:44   #5173
HLA- tipizacija nalazi

Lijep pozdrav,
Danas su nam stigli djetetovi (10g) nalazi hla tipizacije pa ako mi možda može tko pomoći da ih očitamo ... jer tek sljedeći tjedan idemo na pregled .. Dijete mi još nakon 3 i pol mjeseca nema dijagnozu , prošli smo brdo pretraga slikanja vađenja krvi..( ultrazvuk, magnetska, scintigrafija, elektromioneurografija, imunologija i reutomatologija ) .... jaka bol u koljenu zbog koje ne može normalno hodati , ponekad ima nesnose jake bolove i ništa mu od lijekova ne pomaže (ibuprofen, movalis) zna se dogoditi da blago oteče na jednom mjestu u predjelu patele i promjeni boju u tam crveno ... no svi nalazi uvijek uredni i u granicama normale... stigli nam danas nalazi tipizacije ..pa ukoliko možda tko zna da li će nam oni možda nešto pokazati ?

Nalazi su :

HLA - A 2 19
HLA - B 5 ND

Metoda CDC

HLA - C NT NT
HLA - DRB1* 11 14
HLA DQB1* NT NT

Medota PCR_SSO/SSP
mirellad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 22:05   #5174
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Sta je to eGFR?
To je kratica za "estimated glomerular filtration rate", odnosno procijenjena glomerularna filtracija. Govori o tome koliko dobro bubrezi obavljaju svoj posao, tj. kojom brzinom "čiste krv" i izbacuju štetne tvari mokraćom.
Ako je eGFR snižena, kažemo da osoba ima kroničnu bubrežnu bolest nekog stupnja (ima ih 5), tj. bubrezi iz nekog razloga razloga rade smanjenim intenzitetom.
Antea77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 17:57   #5175
Quote:
Antea77 kaže: Pogledaj post
To je kratica za "estimated glomerular filtration rate", odnosno procijenjena glomerularna filtracija. Govori o tome koliko dobro bubrezi obavljaju svoj posao, tj. kojom brzinom "čiste krv" i izbacuju štetne tvari mokraćom.
Ako je eGFR snižena, kažemo da osoba ima kroničnu bubrežnu bolest nekog stupnja (ima ih 5), tj. bubrezi iz nekog razloga razloga rade smanjenim intenzitetom.
do 90 pise da je vrijednost meni je 85,nosila dr nalaze da vidi kaze ok sve.imam razloga za brigu?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 18:40   #5176
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
do 90 pise da je vrijednost meni je 85,nosila dr nalaze da vidi kaze ok sve.imam razloga za brigu?
Nema razloga za brigu, to je uredan nalaz.
Antea77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 19:02   #5177
Molim vas ako mi netko moze objasniti da li su vrijednosti
Neutrofilni granulociti 76,7 ref 44-72
Limfociti 16, 3 ref 20-46
dobre ili se radi o poremecaju, sve ostalo je ok, hvala puno
, 50 godina, razlog vadjenja sistematski pregled
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 19:10   #5178
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
Molim vas ako mi netko moze objasniti da li su vrijednosti
Neutrofilni granulociti 76,7 i
Limfociti 16, 3
dobre ili se radi o poremecaju, sve ostalo je ok, hvala puno
Ako vam je ukupan broj leukocita uredan, sve je OK. Neutrofili i limfociti su tipovi leukocita, odnosno bijelih krvnih stanica. Ovi brojevi govore o tome koliko % bijelih krvih stanica otpada na koji tip.
Leukociti su većinom povišeni kod nekih trenutno aktualnih upala, neutrofili su u pravilu više povišeni ako je bakterija uzročnik.
Antea77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 19:18   #5179
Quote:
Antea77 kaže: Pogledaj post
Ako vam je ukupan broj leukocita uredan, sve je OK. Neutrofili i limfociti su tipovi leukocita, odnosno bijelih krvnih stanica. Ovi brojevi govore o tome koliko % bijelih krvih stanica otpada na koji tip.
Leukociti su većinom povišeni kod nekih trenutno aktualnih upala, neutrofili su u pravilu više povišeni ako je bakterija uzročnik.
Leukociti su 11, 5 sad sam tek vidjela..hvala punooo
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 19:23   #5180
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
Leukociti su 11, 5 sad sam tek vidjela
To je malo povišeno, ali minimalno. Većinom se uzima vrijednost do 9 ili 10 kao normalna. Ali da je išta u pitanju, bio bi jače povišen broj leukocita.
Antea77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.