Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2018., 09:19   #1
Micro bager

Što mislite o ovakvom stroju za "oko kuće"? Odgovara mi što je lagan i na kotačima da ne oštećuje travu ali se bojim da je preslab

Inače ima nešto manje od 500 kg, 7/9 hp motor...

__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 10:13   #2
Na žalost ništa bez 27 HP, u pravu si
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 10:42   #3
Rekao bih, kineska igračka.
Sve manje od barem 1500kg je 0 bodova.
S ovim možeš jedino suhi pijesak razgrtati
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 10:44   #4
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Na žalost ništa bez 27 HP, u pravu si
Koliko igra ulogu težina stroja (ovaj ima u dodatnoj opremi uteg a mogu ja nadodati extra težine koliko god treba)?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 16:55   #5
....a košta?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 17:05   #6
ako može kopati čovjek s lopatom i "jednog" konja , onda mora i ovo , kaj ne?
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 17:13   #7
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
....a košta?
Od oko 6000 eura (+PDV) na dalje u Francuskoj. Kod nas (u Sloveniji ali bi ga dovezli) je oko 8800 +PDV.

btw. za oko 6500 se nađu i kineski sa svom dodatnom opremom.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 17:17   #8
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
ako može kopati čovjek s lopatom i "jednog" konja , onda mora i ovo , kaj ne?
Tako nekako i ja računam, btw. trebalo bi biti učinkovito kao 3 lopate:

__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 19:34   #9
Pogledaj ovo (imam ga BH6600), a za ostatak € kupi traktor, može i Tomo Vinković
https://www.njuskalo.hr/oprema-obrad...-oglas-9362995
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 20:48   #10
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Pogledaj ovo (imam ga BH6600), a za ostatak € kupi traktor, može i Tomo Vinković
https://www.njuskalo.hr/oprema-obrad...-oglas-9362995
Kada bi mi trebao traktor za bilo što ovo bi bila super kombinacija ali stvarno nemam što raditi sa njim
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2018., 23:14   #11
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Tako nekako i ja računam, btw. trebalo bi biti učinkovito kao 3 lopate:
...
Da samo kaj prosječan radnik ne može 1h ne prekidno kopati. Ide otprilike 20min kopanja pa onda odmor od 10min, pa opet 20min kopanja i tako u krug jedno 3h i poslije više ne zna kak se zove. A sa bagerom možeš kopat doslovno cijeli dan, sve dok ti ne utrne guzica na tom stolcu.

Karikiram trojica iskopaju 3-4 kubika zemlje i njima je dosta za danas, a bager može iskopat bar 10 kubika na dan.

Treba ti bager bar od 1tonu, to je već ozbiljniji stroj. A trebaš odlučiti dali zaista trebaš bager jer ni 6000€ nije malen novac. Recimo za 6000€ možeš angažrati bagerista i bager da obave posao i još ti ostane love. Nema servisa, nema obuke, nema zajebancije nema ništa.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2018., 02:59   #12
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Koliko igra ulogu težina stroja (ovaj ima u dodatnoj opremi uteg a mogu ja nadodati extra težine koliko god treba)?
Nisam bagerist ali skoro svaki dan u radu koristimo mini bager. Točnije radi se o mini kombinirci JCB 1cx
Stroj ima oko 2800kg i 55ks.
Ako se kopa ikakav tvrđi materijal (recimo jako tvrda zemlja, zemlja sa kamenom ili sa žilama) stroj se propinje i stražnji kraj odlazi u zrak. Jer je hidraulika jaka i može pomicati stroj.
Mogu zamisliti na što bi ličio rad sa mini bagerom od 500kg. AKo je jaka hidraulika stalno bi "plesao", ako je slaba nebi ništa ni napravio.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2018., 08:25   #13
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Recimo za 6000€ možeš angažrati bagerista i bager da obave posao i još ti ostane love. Nema servisa, nema obuke, nema zajebancije nema ništa.
Problem je što imam svake godine posla za cca. parsto eura i neisplativo im je dolaziti za tako malo posla. A opet previše posla da se napravi ručno.
Sa svojim strojem ne bi imao potrebe ne samo za obrtnicima nego i za nekim radnicima jer ono što su prije radili lopatom mogao bi i sam sa strojem.

Naravno za sada je to samo ideja.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2018., 08:40   #14
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Treba ti bager bar od 1tonu, to je već ozbiljniji stroj
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Nisam bagerist ali skoro svaki dan u radu koristimo mini bager. Točnije radi se o mini kombinirci JCB 1cx
Stroj ima oko 2800kg i 55ks.
Ako se kopa ikakav tvrđi materijal (recimo jako tvrda zemlja, zemlja sa kamenom ili sa žilama) stroj se propinje i stražnji kraj odlazi u zrak. Jer je hidraulika jaka i može pomicati stroj.
Mogu zamisliti na što bi ličio rad sa mini bagerom od 500kg. AKo je jaka hidraulika stalno bi "plesao", ako je slaba nebi ništa ni napravio.
Radi se o mladom masliniku gdje je teren prije očišćen i nasut čistom zemljom, na kraju krajeva većina maslina se okopava, tako da sumnjam da postoji lakši teren za rad od toga A svake godine ih rikne nekoliko komada i treba ih zamijeniti. Bagerom bi ih mogao i gnojiti a sigurno bi se našao još neki posao koji bi se mogao odraditi sa njim. I ono najvažnije, između maslina je travnjak i svaki teži stroj napravi popriličnu štetu.

Ali nemam pojma o bagerima pa zato pitam
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2018., 09:00   #15
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kada bi mi trebao traktor za bilo što ovo bi bila super kombinacija ali stvarno nemam što raditi sa njim
Nemaš što raditi .....
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Radi se o mladom masliniku gdje je teren prije očišćen i nasut čistom zemljom,.......:
...u masliniku!?!?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2018., 09:08   #16
Ako ti je takva šteta travnjaka onda neznam,trava se oporavi dosta brzo,nisam profesionalni bagerista ali od frenda bager je 2mj bio kod mene,i sigurno sam imao jedno 150 h rada s njim,kopao drenažu,ravnao teren itd.bager je sličan ovom. http://img.goglasi.com/img/152813879

Nije bobcatov,nego neki japanac,mogučnost raširivanja gusjenica 3 korpe,istina bog ovo je bilo drlo od bagera,staro,ali kad bi takav stari našao sve vrste poslova obavlja.S najvecom korpom od 80 sam kopao ilovaču,ali trebaš bit pozicioniran tako da ti daska upire u zemlju da mu se ne diže zadnji kraj,s tom najvecom korpom nemožes s boka kopat dok s manjim možes.Zgodna stvar.Jedino ima gusjenice a tebi to ne odgovara.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2018., 09:08   #17
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Nemaš što raditi .....

...u masliniku!?!?
Ne, što da radim sa njim?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2018., 09:21   #18
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
Ako ti je takva šteta travnjaka onda neznam,trava se oporavi dosta brzo,nisam profesionalni bagerista ali od frenda bager je 2mj bio kod mene,i sigurno sam imao jedno 150 h rada s njim,kopao drenažu,ravnao teren itd.bager je sličan ovom. http://img.goglasi.com/img/152813879

Nije bobcatov,nego neki japanac,mogučnost raširivanja gusjenica 3 korpe,istina bog ovo je bilo drlo od bagera,staro,ali kad bi takav stari našao sve vrste poslova obavlja.S najvecom korpom od 80 sam kopao ilovaču,ali trebaš bit pozicioniran tako da ti daska upire u zemlju da mu se ne diže zadnji kraj,s tom najvecom korpom nemožes s boka kopat dok s manjim možes.Zgodna stvar.Jedino ima gusjenice a tebi to ne odgovara.
Da gledao sam takve strojeve, to mi je jedini izbor ako se onaj ispostavi premali. Jedino se bojim tih poprilično starih strojeva koji imaju donekle prihvatljivu cijenu
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2023., 02:13   #19
Smile Mini bager gumene gusjenice problem

Pozdrav narode,posto mi neda otvorit novu temu,da upitam u ovoj .
Dakle totalni sam pocetnik,nabavio sam novi mini bager od tone.
Sve je bilo super do neki dan kad su mi pocele gumene gusnjenice spadat.
Nategnutost je ok..
Jednostavno ih namjestim radim cca.1 sat krenem u xy pravcu i samo se izuju.
Nigdje ne vidim ostecenja osim iznutra oni granicni metalni zubi su malo zglodani tj.guma kojom su presvuceni.
Ideje??
Hvala
lorddog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.