Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2012., 13:35   #21
HA, HA, HA!!
Novi sam na forumu, tj nemam iskustva s njim pa nisam primjetio datume...
ZgBandit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 14:10   #22
Quote:
ZgBandit kaže: Pogledaj post
HA, HA, HA!!
Novi sam na forumu, tj nemam iskustva s njim pa nisam primjetio datume...
nema veze! Kao da je bitno, napisao sam ti samo zato ako očekuješ odgovor da se ne bi načekao.
Vidio sam po broju postova da si nov, pa kad sam već tu, dobrodošao!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 19:21   #23
on govori o običnom scenicu.
RX je imal najviše problema sa viskom i svime što iz toga proizlazi.
isto kao i "kolega" koji ne vidi da su kvarovi povezani. tko zna kak je održavan, ali ne vidjeti da je glava motora riknula jer ni hlađenje nije valjalo (iz bilo kojeg razloga)....

i baš se neki dan čudimo kolega i ja.
moj RX je sad 12 godina a doslovno svaki dan par puta spustim i dignem prozor vozača (rampa na karticu). i sam se čudim da još uvijek radi kak treba. da ne spominjem da se auto pali barem 10 puta dnevno pa sva struja radi bez problema (ali zato svake 2-3 godine ide novi aku )
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 19:47   #24
Kad već spominješ kartice, jel i taj ima karticu i palenje na gumb, ili je ključ?
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 20:00   #25
ma stari auto, kakva kartica?
ključ i peri- deri.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 20:16   #26
Ključ je zakon.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 20:22   #27
Normalno da je ključ zakon, ali više nije in

tj., je ako želiš voziti
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 21:56   #28
Kad ste već digli temu, da se i ja ubacim.

Gledam ovaj auto, i sve mi se čini da će biti u užem izboru slijedeće godine.
Ne novi već, rabljeni, cca 7 godina star se da naći za cca 6000E, što je jedna od boljih opcija za te novce.

Samo treba prvo ksupit lovu
Retroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 22:21   #29
Probaj nać što mlađe godište, nakon '06. po mogućnosti.

Inače sad sam par dana vozio Meganea 2 1.9dci 130ks, '08. godište, od tetka. Auto je meni stvarno super. Ide ko blesav, a troši jako malo. Na 148km/h na tempomatu, trenutna potrošnja je bila 6.5l. Na 90km/h oko 4l. Prilično udoban, jako tih i rafiniran za tu klasu, mjenjač sasvim ok. U zavojima nije neki gušt ali meni osobno je sve to tu negdje, ne vozim ga na stazi. Sad ima 130.000km, oni su s njim prešli 50tkm i nikakvih problema do sad nije bilo.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 12:46   #30
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Probaj nać što mlađe godište, nakon '06. po mogućnosti.

Inače sad sam par dana vozio Meganea 2 1.9dci 130ks, '08. godište, od tetka. Auto je meni stvarno super. Ide ko blesav, a troši jako malo. Na 148km/h na tempomatu, trenutna potrošnja je bila 6.5l. Na 90km/h oko 4l. Prilično udoban, jako tih i rafiniran za tu klasu, mjenjač sasvim ok. U zavojima nije neki gušt ali meni osobno je sve to tu negdje, ne vozim ga na stazi. Sad ima 130.000km, oni su s njim prešli 50tkm i nikakvih problema do sad nije bilo.
Gledam ovih dana za frenda auto i skužim da smo u sličnoj situaciji, oboje vozimo feliciju koja nam lagano postaje pretijesna, radimo sve više km, a auto je sve stariji i svako malo nešto odlazi. Jest da su dijelovi i popravci jeftini, i da dosta toga sam mogu riješit, ali polako to ide prema granici isplativosti održavanja...

Uglavnom, najviše mi oko zapinje prema Scenicu, prostran, ugodan za vozit i udoban, a 1.9 dci motor svi hvale. iako mislim da bi i 1.5 dci bio ok.

Problem je doduše taj što se ja užasavam kupovine rabljenog dizelaša zbog pumpe. Imamo u obitelji sluzčaj gdje je na novom Cliu iz 2001. (1.9d) bilo velkih problema s bosch pumpom, sreća što je auto bio pod garancijom pa su riješili kvar. Inače je tada nova pumpa koštala skoro 3.000 Eura...
Retroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 14:00   #31
Ma to su bile Lucas rotacione pumpe, smeće. 1.9dci, kao i 1.5dci 106ks, ima Bosch common rail sistem ubrizgavanja i nema problema s tim sklopovoljem. Pardon, 1.5dci 106ks ima Siemens ubrizgavanje, 1.9dci Bosch, a svi ostali Delphi.

Renault je na tim modelima bitno popravio kvalitetu nakon '06. godine, otkada nema nekih problema s elektronikom, ni sa motorima.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 14:12   #32
Ako je auto uredno održavan i ako gazda nije neki pacijent neš imati problema.
Imam susjeda (pacijent žešći po pitanju auta i općenito) sa senicom 1.5 dci 106 ks, auto je krš samo takav sa 100.000 km..dimi plavo-bijelo-crno (u svim bojama), radi ko mixer, ovaj krelac jaši s njim po bankinama i kamenajrima....
Ja imam "notorni" dci od 82 ks sa 209.000 km i auto radi ko urica (kuc-kuc u drvo), održavam ga bolje nego sebe.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 15:33   #33
Znači, zaključak priče, od 2006 pa nadalje...
ZgBandit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 20:14   #34
da ne otvaram novu temu

Planiram uzeti krajem godine novi auto i kratki scenic je vrlo realna opcija. Kako zena radi malo km odlucio sam uzet benzinca. Pošto bi htio da ima 6 brzina jedina opcija je 1.2 tce (115 ks). Kako ga je nemoguce probat kao test vozilo jel ima netko kakav info o tom motoru tj kako se nosi s relativno velikim autom. Strani forumi kazu da je i 1.4 tce bio potrosac i sumnjaju da ce 1.2 bit jos i veci.

Jednostavno mi je tesko kupit auto na blef pa ako ima kakav info...fala!!
libero07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 20:20   #35
bilo bi stvarno dobro da ga probas prije.
1.2tce je sigurno dobar odabir za twingo, ok za clio, ali neznam kak se ponasa u Meganu ak uopce dolazi u Meganu , a posebno u najvecem od svih nabrojanih Meganu Scenicu.
Konja ima dosta, vjerovatno je i moment ok zbog turbine, ali isprobaj prije.Ipak je to tonu i pol , mozda i vise auto..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 20:25   #36
Ide 1.2 tce u megana kao zamjena za 1.6 16V. Trebao bi manje trošiti.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 20:31   #37
pa možeš ti uzeti i 1,6 16V samo taj bude trošil još i više.
a i slabiji će biti na gasu.

mali turbak 190 Nm/2 000 okretaja a 1,6 ima 151 Nm/4250.
da ne radim kilometre, uzel bi turbaka. ali taj mali turbo ima direktno ubrizgavanje a to znači da se teško slaže sa ugradnjom plina.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 20:33   #38
Ima na Renault forumu jedan vlasnik novog Megana sa 1.2 TCE motorom. Taj motor nema veze s onim 1.4 TCE, već je modernije izvedbe i navodno dosta štedljiviji. Ovaj sa Renault foruma ostvaruje zbilja mizerne potrošnje, cca 1 l više od 1.5 dci, tako da se dovodi u pitanje isplativost dizela.

Jedno pitanjce: zašto je bitno da ima 6 brzina??? Ja bih na tvom mjestu radije izabrao Scenic 1.5 dci sa 95 KS, koji je provjeren i provjereno štedljiv, a ima sasvim fine performanse. 6 brzina kod njega nije uopće potrebno, jer se pri 150 km/h vrti na nekih 3000 obrtaja, a to je sasvim dobra putna brzina.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 21:50   #39
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Ima na Renault forumu jedan vlasnik novog Megana sa 1.2 TCE motorom. Taj motor nema veze s onim 1.4 TCE, već je modernije izvedbe i navodno dosta štedljiviji. Ovaj sa Renault foruma ostvaruje zbilja mizerne potrošnje, cca 1 l više od 1.5 dci, tako da se dovodi u pitanje isplativost dizela.

Jedno pitanjce: zašto je bitno da ima 6 brzina??? Ja bih na tvom mjestu radije izabrao Scenic 1.5 dci sa 95 KS, koji je provjeren i provjereno štedljiv, a ima sasvim fine performanse. 6 brzina kod njega nije uopće potrebno, jer se pri 150 km/h vrti na nekih 3000 obrtaja, a to je sasvim dobra putna brzina.
Kad ja vozim auto jednostavno se ne volim vozit iznat 3500 okretaja. Zena zna spicit okretaje i malo vise. Vozio sam megana 1.6 (16v??) i cini mi se da ova tvrdnja 3000/150kmh nije bas posve točna al ne mogu garantirat a to je jedini benzinac koji jos ide u scenica osim 1.2. Jednostavno ne volim buku i naprezanje motora pri nesto vecim brzinama (120+). Dizel ne dolazi u obzir, 8000 km godišnje jednostavno ne opravdava razliku u cijeni.

Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
bilo bi stvarno dobro da ga probas prije.
1.2tce je sigurno dobar odabir za twingo, ok za clio, ali neznam kak se ponasa u Meganu ak uopce dolazi u Meganu , a posebno u najvecem od svih nabrojanih Meganu Scenicu.
Konja ima dosta, vjerovatno je i moment ok zbog turbine, ali isprobaj prije.Ipak je to tonu i pol , mozda i vise auto..
DA to i mene brine, kakav je s tonu i pol teskim autom. Nemam ga gdje probati!

Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
pa možeš ti uzeti i 1,6 16V samo taj bude trošil još i više.
a i slabiji će biti na gasu.


mali turbak 190 Nm/2 000 okretaja a 1,6 ima 151 Nm/4250.
da ne radim kilometre, uzel bi turbaka. ali taj mali turbo ima direktno ubrizgavanje a to znači da se teško slaže sa ugradnjom plina.
Iskreno plin ne bi ugradivali, a 1.6 sam vozio u meganu i po meni taj motor je jednostavno 10 godina prestar. Još sam misli naganjat da kupimo grand scenic al kad vidim tako velik auto s 1.2 motorom unutra..... Nisam pametan
libero07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 21:52   #40
Quote:
libero07 kaže: Pogledaj post
DA to i mene brine, kakav je s tonu i pol teskim autom. Nemam ga gdje probati!
Bolji nego 1.6 benzinac. Po iskustvima taj motor troši vrlo malo, sigurno je dobar izbor.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.