Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2014., 10:13   #101
...

I još neki momenti...
koristim i zob, probat ću nabaviti i pšeničnu travu (u prahu)...
Mislim da bi mogao pomoći i sok od crvenog luka...(bogat sumporom)
naime, nekad veći nedostatak oligoelemenata i nutitivnih elemenata pospješuju stanje...
Počeo sam mazati i biljnim uljima (hladnoprešanim) i vlažne dermatoze prelaze u suhe...( u ayurvedi se ulja koriste za oralnu higijenu)
jerkoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 15:13   #102
Ja već godinama imam na tjemenu bijele kraste, išla sam i dermatologu i mazala nekom kremom i losionom, ali ništa. Često ih kidam, no u zadnje vrijeme se suzdržavam. Rijetko me zasvrbe ili nešto tako, ali pošto imam po jednu sa svake strane, iza uha, kad nosim rep vide se i zbog tog kosu rijetko vežem.
Imala sam jednu na vrhu glave, jednu iznad vrata - te dvije su se povukle same od sebe, nakon dugo vremena u biti.

Ako netko ima kakve savjete....
__________________
BLOG
i YOUTUBE kanal
StelaSD5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 19:37   #103
ne znam da li je isto, ali meni se zna nesto slicno pojaviti na potiljku...isto kao bijele krastice, ali meni to djeluje kao nakupina "prhuta" zapravo, i to mi se pojavljuje uglavnom na potiljku i po ljeti kada se vise znojim. i da, svrbi me..."rijesavam" to takod a cesce perem kosu i u sampon ukapam 1-2 kapi ulja cajevca ili pepermin mente (nju cesce po ljeti jer dodatno osvijezi cijelu glavu), pa tako nekako to drzim pod kontrolom, i jednom u tjedan dana, ili u dva tjedna (ljena sam strasno) namazem cijelu glavu sa uljem (maslinovo, kokos, makadamija....sta mi je pri ruci). trenutno sam zadovoljna rezultatima, ali akos e javi netko sa pametnijim i ja cu biti sretna
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 19:59   #104
Quote:
StelaSD5 kaže: Pogledaj post
Ja već godinama imam na tjemenu bijele kraste, išla sam i dermatologu i mazala nekom kremom i losionom, ali ništa. Često ih kidam, no u zadnje vrijeme se suzdržavam. Rijetko me zasvrbe ili nešto tako, ali pošto imam po jednu sa svake strane, iza uha, kad nosim rep vide se i zbog tog kosu rijetko vežem.
Imala sam jednu na vrhu glave, jednu iznad vrata - te dvije su se povukle same od sebe, nakon dugo vremena u biti.

Ako netko ima kakve savjete....
Možda bi ti pomoglo pranje kose šamponom koji bi ti pomogao oljuštiti te kraste, bolje nego da ih kidaš, pogledaj si ovaj šampon
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 17:56   #105
Već 7 dana koristim Psorifix kremu i nema apsolutno nikakvih rezultata. Svrab je učestali, dok se je crvenilo čak i povečalo, tokom dana kada se koža osuši, odnosno kada se krema upije, opet dolazi do pucanja i klasičnih bijelih ljuski. Moje mišljenje je da je to preskupa kremica od koje i maslinovo ulje daje bolje rezultate
andreas0305 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 22:08   #106
Meni je ove zime u potpunosti pod kontrolom dermatitis drzala kremica sa ihtiolom iz bipe. Kupljena na blef zbog akni (tu se nije iskazala)

Radi se o ovoj kremi: ht/beautystuffbyana.blogspot.hr/2013/02/review-crystalderma-krem-gel-sa.html?m=1

Znalo me na sekunud dvije peckat i kasnije se sve povuce. Nema svrbeza, peckanja, crvenila.. niceg. Dode oko 60-70 kn ako se dobro sjecam. Uzasnog je mirisa ali pretpim.
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 10:47   #107
Pozdrav ljudi , kakva je ova Psorifix krema za psorijazu , ajde recimo kod mene i nije jaka posrijaza al , kupio ima tjedan dana ,neznam isto,možda svaka koža drukčija, pao sam na reklamu svuda je reklamiraju ? inače mažem maslinovim uljem to je ok. baš me zanima ako tko ima iskustva sa Psorifixom ,jel to reklama ili ono normalna kremica koja će poboljšta stanje ? poz .
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 12:52   #108
Ja nisam sigurna imam li dermatitis ili psorijazu to ću testirati, no pomogao mi je Kertyol P.S.O jedina zamjerka što mi je dosta isušivao vlasište tako da bi mi se zamastila kosa nakon 2 3 dana a inače ju perem svaka 4,5. Iako je bilo isušeno malo nije bilo ljuskica ili krastica.
Lilli_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 10:19   #109
Poz. . ajde Lili javi za ovu kremu PsoriFix ,jel ti što pomoglo, a i ako imaš od nekih drugih ljudi info o toj kremi, jeli to ok. ili reklama. Naime ja koliko je imam baš ne vidim neke promjene , znači tjedan dana , mada nije kod mene velika psorijaza al volijo bih znat normalno za kasniju upotrebu . Hvala
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 11:22   #110
Evo kako dermatitis držim pod kontrolom već neko vrijeme!
Za lice: Bioderma Sensibio micelarna otopina i Bioderma Sensibio DS krema.
Vlasište: Kelual DS šampon
Kod promjene vremena npr. jesen-zima, proljeće-ljeto obavezno pazim na prehranu, bez dodatnih soli, masti i šećera...
Sad testiram Bioderma Hydrabio kremu za navećer pošto mi treba dodatna vlaga kože.
Pozz
pikabooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 13:52   #111
Seboreični dermatitis

Godinama imam seboreicni dermatitis. Svašta sam probala od medicinske kozmetike do prirodne. Svako od tih mi pomaze neko vrijeme te onda ista priča.

Otkada promijenih način prehrane, te koristim dječju kremu becutan, da becutan nemam vise toliko problema. Uopće ih nemam, a kad nastupe naravno kada sam u stresu pomaze mi od Nikela ulje noćurka.

Pozdrav!


Sent from my iPhone using Tapatalk
LavanDi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 14:07   #112
Jel antibiotik potreban? Mislim jel pomaže, jel se isplati uzimati?
Volim_glazbu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 10:52   #113
šampon

Kroz višegodišnje isprobavanje prirodnog, poluprirodnog i kemikalija mogu reć da stres je najgori neprijatelj, a zatim loša prehrana.
Uz sve navedeno, mislim da je bolest vrlo individualna i što pomaže jednoj osobi kod druge izaziva kaos.
Kod mene je sad u igri jojoba, weleda gel za tuširanje i ovo blago koje se koristi tek kojih godinu-dvije.

šamponček

Svima svako dobro!
__________________
'Come, and trip it as ye go,
On the light fantastick toe.'
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.