Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2004., 12:06   #41
nekim ljudima treba (u kozmetickom smislu, kao sto im treba odgovarjuci gel za umivanje ili krema). na srecu, mnogi nemaju toliko suhu, dehidriranu i iziritiranu kozu da im treba ovakav proizvod...

francuskinje su se pocela umivati evian vodom (jer je evian francuska voda, pa se lako nabavi, nije skupa, vrlo je blaga i "meka") prije toliko puno godina da se ja ne mogu niti sjetiti. zbog te potrebe, napravljene su vode u rasprsivacu (mnogi izvori su poceli tako pakirati) jer je tako bilo jednostvnije za upotrebu. vode u rasprsivacu postoje vec vise od 20 (mozda i 25) godina. prodaju se u supermarketima i kostaju jeftino.
btw, postoji vec par godina i kozmetika Evian, takodjer je vrlo blaga i neskupa i prodaje se u marketima. vrlo korektna stvar ako covjek trazi nesto blago i hidratantno...

od mnogih proizvoda za cijedjenje love ljudima (zenama), ovo barem ne laze (ne obecava nikakva cudesa i ne promovira da svakome treba i stalno) i ne kosta skupo a mnogim ljudima je olaksalo neke probleme. tako da sto se tice raznih kretenarija, za ovo smatram da je vrlo benigna...

slazem se da ne treba svakome i stalno. ali meni je drago da postoji jer kad zatreba vrlo mi je prakticno i korisno
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 13:15   #42
u nedostatku termalne vode, može li se lice (s make-upom)
poprskati mineralnom vodom za piće - a) gaziranom ili
b) negaziranom ?
isprobao tko?

da nije evian, nego npr. jamnica ili studena ili....
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 13:27   #43
kad sam bila mlada i nadobuna (15 god) otisla sam kozmeticarki na ciscenje lica i savjet. bilo je ljeto i ja sam smatrala da imam masnu kozu i pokoju bubuljicu. zena me nije htjela prckati jer mi je rekla da je moja koza skroz dobra i rekla mi je da se po ljeti samo umivam s mineralnom vodom i da mi je to dosta.
nije precizirala da li gaziranom
dakle, ocito se moze

(sad mislim na glas: gazirana voda ima CO2 koji je djelomicno otopljen u vodi i cini slabu kiselinu H2CO3. znaci gazirana voda je mozda kiselija od negazirane (koja je isto kisela ali manje). kiselija voda moze biti pogodna za blagu eksfolijaciju ali mozda ako je covjek osjetljiv bolje da uzme negaziranu )

za prskanje po sminci ne znam, mozda je svejedno...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2004., 12:49   #44
Quote:
rachelst kaže:
znam da nije tema la nekoć je postojao sprej od art decoa za fiksiranje šminke lagano je imao onaj miris na limunove .....i meni je to bilo zakon ali iz nekog kriplovskog razloga prestali ga proizvodit...bar tako kažu one teturine iz parfumerija ....pa sam prešla na termalnu
Još postoji,u ST sam ga vidila,jer sam tražila to nakon šta su me profesionalno šminkali za nešto i prvi put me netko našminkao i onda sprej po licu.
Imala sam dojam da je sve mokro i da će se sve skinut,i ne mičeš se dok se ne osuši,ali stvarno fiksira šminku i nij e je nikako trebalo poravljat.

DObra stvarčica
Lorelai is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2004., 19:14   #45
Quote:
Malaja kaže:
Ljudi to vam je sve propaganda, ja sam čula da ta termalna voda isušuje lice, i to me jedan dečko koji je vizažist pola sata uvjeravao u to....

Ne znam više kaj da si mislim... inače, prije sam ju ja isto redovito koristila, ma nije dan prošao da se ja nisam "okupala" u termalnoj vodici...

koliko se radi o propagandi ne ulazim u to, ali termalna voda pomaže u regenerciji kože nakon kirurškog šivanja. imam preko 40 šavova i koristim je na preporuku dermatologa. u svakom sl. vidim da mi se špricana koža bolje obnavlja od onog dijela koji nisam špricala.
da se razumijemo, za zarastanje kože termalna nije najbitnija, ali dobro dodje.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 02:35   #46
Hmh, da. Voda osvjezava. Pa je, korisno je, ako si cijeli dan u klimatiziranoj suhoj prostoriji, a nemas prilike promijeniti sminku. ali ...

Jedino sto vidim koristi je ako koristis puder s talkom. Puder koji sadrzi talk, uvijek ima malo brasnasti izgled. (jedna moja zemskica je uvijek izgledala tako svjeze pobrasnjeno da si joj mogao brojati dlacice po licu. brrrr) Za taj brasnasti puder moras se ili pospricati vodicom ili potapkati lice poluvlaznim rukama (ono kad ih operes, pa na sekundu poluosusis u rucniku, jos su vlazne, pa potapkas po celu, obrazima i nosu. "Fiksiras sminku" = zapravo zalijepis cestice pudera na podlogu.

Heh, zbog raznoraznih razloga cesto koristim pudere koji u sebi imaju talk, pa se onda posluzim trikom vlaznih ruku. Nekad (kad sam se trudila sve raditi po propisu ) sam koristila neki od tih sprejeva.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 02:18   #47
Termalna Voda

Zanima me nešto, pa bih molila za savjet....stručan.

Koristim termalnu vodu,malo mije ipak to preskupo za nekakvu vodicu.
Da li je isti efekat ako se koža šprica sa mineralnom vodom?Čula sam da neki to rade.
Kakva je razlika..i ima li to ikakav smisao?Hvala!
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 09:45   #48
Čula sam da s mineralnom možeš fiksirat make up. A mislim da ti neće bit neka katastofa da se termalna zamijeni s mineralnom (bez mjehurića). To ja radim po ljeti. Ulijem Jane u bočicu s raspršivačem i svako toliko se pošpricam po licu da se malo osvježim.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 09:48   #49
Quote:
club delicious kaže:
Čula sam da s mineralnom možeš fiksirat make up. A mislim da ti neće bit neka katastofa da se termalna zamijeni s mineralnom (bez mjehurića). To ja radim po ljeti. Ulijem Jane u bočicu s raspršivačem i svako toliko se pošpricam po licu da se malo osvježim.
zakaj mineralnu?


inače, i meni je ta termalna voda super
i također mislim da je malo previše 130 kuna koliko košta ova koju koristim - za vodu. vjerujem da ima i skupljih, ali to je voda, pobogu...
 
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 09:53   #50
Ma ne znam... termalna, znači da izvire iz nekog termalnog vrela. Mineralna, mislim na izvorsku kao npr. Jana. Ova druga se ne pročišćava ničim, mislim da ne ni termalna. Ups... trebala bi znati razliku.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 09:54   #51
kako ću ja znati razliku?
 
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 10:13   #52
a tesko mi je za povjerovat da ce isti efekt imat nesto sto kosta 130, i nesto sto kosta 2,5 kn...
tepsija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 10:17   #53
Quote:
tepsija kaže:
a tesko mi je za povjerovat da ce isti efekt imat nesto sto kosta 130, i nesto sto kosta 2,5 kn...
čuj ovo
 
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 10:19   #54
Quote:
key_4 kaže:
zakaj mineralnu?


inače, i meni je ta termalna voda super
i također mislim da je malo previše 130 kuna koliko košta ova koju koristim - za vodu. vjerujem da ima i skupljih, ali to je voda, pobogu...

130 kn ....ja koristim Vichijevu, a ona dođe 40 kuna...toliko je negdje i Avene
__________________
.....and I miss You like the desert miss the rain.....
bionda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 10:20   #55
Opća edukacija, možda pomogne....

TERMALNA VODA

Primjena je vode vrlo raznolika:

ozbiljni problemi iritacije kože vezani uz neka dermatološka stanja: seborojički dermatitis, atopijski dermatitis, psorijaza, ekcemi bilo koje vrste, iritacije i ozljede kože
svakodnevna higijenska primjena: kao dio postupka čišćenja kože, nakon brijanja, depilacije, epilacije, za osvježenje...
Kako koristiti sprej Avéne termalne vode:

vodu obilno raspršite po koži lica ili tijela
ostavite na koži 3 minute o višak upijte ručnikom
spremni ste za nanošenje kreme.


MINERALNA VODA

Mineralna voda nastaje u ciklusu kruženja vode na zemlji. Mineralna voda koju danas pijemo je u stvari oborinska voda koja je stotinama tisuća godina unazad prodrla u zemlju. Tijekom prodiranja pročišćavala se prolaskom kroz slojeve zemlje i istovremeno se obogaćivala mineralima, elementima u tragovima i ugljičnim dioksidom iz dolomita karbonatnog podrijetla.

Pozitivno nabijeni ioni (natrij, kalcij, kalij i magnezij) i negativno nabijeni ioni (klorid, jodid, fluorid) određuju, ovisno o udjelu, okus i način djelovanja mineralne vode.
__________________
Jump-Jump
Jump-Jump is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 10:22   #56
Quote:
bionda kaže:
130 kn ....ja koristim Vichijevu, a ona dođe 40 kuna...toliko je negdje i Avene
Samo 40-tak kuna??!

Ja mislila kako su one punooo skuplje, možda si sada i priuštim jednu, za promjenu!
__________________
Jump-Jump
Jump-Jump is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 10:22   #57
Quote:
bionda kaže:
130 kn ....ja koristim Vichijevu, a ona dođe 40 kuna...toliko je negdje i Avene
stvarno?


idem se samoubit stvarno sam glupa
 
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 10:24   #58
Quote:
Jump-Jump kaže:
Opća edukacija, možda pomogne....

TERMALNA VODA

Primjena je vode vrlo raznolika:

ozbiljni problemi iritacije kože vezani uz neka dermatološka stanja: seborojički dermatitis, atopijski dermatitis, psorijaza, ekcemi bilo koje vrste, iritacije i ozljede kože
svakodnevna higijenska primjena: kao dio postupka čišćenja kože, nakon brijanja, depilacije, epilacije, za osvježenje...
Kako koristiti sprej Avéne termalne vode:

vodu obilno raspršite po koži lica ili tijela
ostavite na koži 3 minute o višak upijte ručnikom
spremni ste za nanošenje kreme.


MINERALNA VODA

Mineralna voda nastaje u ciklusu kruženja vode na zemlji. Mineralna voda koju danas pijemo je u stvari oborinska voda koja je stotinama tisuća godina unazad prodrla u zemlju. Tijekom prodiranja pročišćavala se prolaskom kroz slojeve zemlje i istovremeno se obogaćivala mineralima, elementima u tragovima i ugljičnim dioksidom iz dolomita karbonatnog podrijetla.

Pozitivno nabijeni ioni (natrij, kalcij, kalij i magnezij) i negativno nabijeni ioni (klorid, jodid, fluorid) određuju, ovisno o udjelu, okus i način djelovanja mineralne vode.
sve je to super, ali možda i mineralna voda ima neku "primjenu" na kožu lica... reci nam nešto o tome... kako ti natrij, kalcij, kalij, magnezij, klorid, jodid, fluorid koje si nabrojala utječu na kožu? da li uopće utječu? govorim isključivo o vanjskoj primjeni, naravno...
 
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 11:02   #59
Quote:
key_4 kaže:
sve je to super, ali možda i mineralna voda ima neku "primjenu" na kožu lica... reci nam nešto o tome... kako ti natrij, kalcij, kalij, magnezij, klorid, jodid, fluorid koje si nabrojala utječu na kožu? da li uopće utječu? govorim isključivo o vanjskoj primjeni, naravno...
key_4,

nemam pojma o "primjeni" koja tebe zanima. Samo sam citirala neke "zanimljive" stvari koje su mi se učinile prihvatljivima na temu,stoga ne mogu "laprdati" o nečemu za što nisam educirana, ili upućena, pa čak i ne čuh od nekoga nešto o tome kako bi znala to prenijeti... na žalost!

Stoga čekamo neke stručnije "face" za objašnjenje ili pojašnjenje istog. Ako ga uopće ima.
__________________
Jump-Jump
Jump-Jump is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 11:10   #60
Pa koja je to termalna voda za 130 kuna...??
Ja plaćam Avene, 150 ml, oko 4o i nešto kunića.
Ona od 300 ml. dođe oko 80...
Ima i malo pakovanje od 50 ml,onak za torbicu i da je furaš sa sobom...to je oko 20 kuna.


Ipak mislim da je to previše za nekavu vodu.
Zato sam i pokrenula ovaj topic...da vidimo jel imam ikakve zamjene.....Čekamo stručnjake..Valjda kozmetičarke i dermatolozi i kemičari znaju nešto o tome....

Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.