Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2012., 18:09   #2141
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
....preko noći akumulacija se ohladi,
.....................na kraju krajeva zašto svi drugi imaju ????.....
-Pa ne dozvoli da se ohladi (termostat-cirkulacijska)
-Svi imaju jer je to u interesu proizvođača/trgovaca, a koliko je efikasno i korisno
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 23.08.2012., 22:20   #2142
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
-Pa ne dozvoli da se ohladi (termostat-cirkulacijska)
-Svi imaju jer je to u interesu proizvođača/trgovaca, a koliko je efikasno i korisno
efikasno je jer sam ja imao na akumulaciji,
a korisno isto tako, barem mislim
stmat is offline  
Old 24.08.2012., 15:17   #2143
sjekao si žice pa ih nastavio ili si našao originalne mikroutikače???
gdje si kupio kutiju (sviđa mi se) u koju su si stavio automatiku plamenika??[/QUOTE]

Evo šifre kutije kod Holex-a 14031,ali je malo na knap pa bih preporučio nešto veću kutiju šifra 14032.
Za spajanje displeja možeš i presjeći žice, ako nebi bilo problema sa garancijom, tako da iskoristiš originalni konektor, samo treba biti ista žica na žicu, jer pretpostavljam, da kroz njih osim digitalnih podataka ide i napajanje displeja.
A sada jedno pitanje kod spajanja.Na SUN P7 na kleme 7 i 8 spaja se "kontakt za zahtjev", jeli to kotlovski termostat kojim se podešava temp vode u kotlu ili nešto treće? Zbunjuje me, jer već postoji originalni temp osjetnik (poz 34), koji je spojen na kleme 11 i 12. Inače, za grijanje ću koristiti "Metodu A"
stari1 is offline  
Old 24.08.2012., 18:53   #2144
Quote:
stari1 kaže: Pogledaj post

Evo šifre kutije kod Holex-a 14031,ali je malo na knap pa bih preporučio nešto veću kutiju šifra 14032.
Za spajanje displeja možeš i presjeći žice, ako nebi bilo problema sa garancijom, tako da iskoristiš originalni konektor, samo treba biti ista žica na žicu, jer pretpostavljam, da kroz njih osim digitalnih podataka ide i napajanje displeja.
A sada jedno pitanje kod spajanja.Na SUN P7 na kleme 7 i 8 spaja se "kontakt za zahtjev", jeli to kotlovski termostat kojim se podešava temp vode u kotlu ili nešto treće? Zbunjuje me, jer već postoji originalni temp osjetnik (poz 34), koji je spojen na kleme 11 i 12. Inače, za grijanje ću koristiti "Metodu A"
hvala ti za obavijest!

kleme 7 i 8 ne znam čemu služi, pretpostavljam za neki vanjski zahtjev rada plamenika. u originalu su spojene žicom. ne vidim nekakav smisao al možda otkrijemo vremenom zašto je to dobro

za 11 i 12 si u pravu, tu ide kotlovsko osjetilo (koje moraš staviti u kotao) po kojem radi automatika sa zadanom temperaturom.

vjerojatno imaš imaš i kleme 13 i 14 koje su isto spojene žicom, one su za mikroprekidač ako uzmeš i kotao feroli, ako otvaraš vrata sa plamenikom onda taj mikroprekidač zaustavlja rad plamenika dok su vrata otvorena, odnosno kod čišćenja kotla da se plamenik ne pokrene.

bitno je zbog toga da ne moraš automatiku isključivat iz struje jer kod ponovnog uključenja nikad nisi siguran hoće li se memorirani podatci izgubit.

jako je bitno da na postojećem kotlu napajanje za plamenik ide preko sigurnosnog termostata od peći, kao bolja zaštita od prevelike temperature kotla (mada plamenik ima programsku zaštitu)

p.s. ne kužim model a

Zadnje uređivanje stmat : 24.08.2012. at 19:04.
stmat is offline  
Old 24.08.2012., 21:38   #2145
Prema uputstvu "Metoda A" bi bila, koliko sam shvatio, za kontinuirano grijanje (penzići, pa smo većinom u kući), a programiranje dnevnog i tjednog grijanja se vrši preko sobnog termostata, koji će upravljati pumpom. Peć će biti konstantno zagrijana na zadanu temp. (60-70°C) radi zagrijavanja bojlera PTV sa orginal ugrađenom spiralom ( za sada 80 lit.). Upravljanje pumpom za PTV je s dif. termostatom (ona kutija desno na zidu).
stari1 is offline  
Old 25.08.2012., 10:42   #2146
Quote:
stari1 kaže: Pogledaj post
Prema uputstvu "Metoda A" bi bila, koliko sam shvatio, za kontinuirano grijanje (penzići, pa smo većinom u kući), a programiranje dnevnog i tjednog grijanja se vrši preko sobnog termostata, koji će upravljati pumpom. Peć će biti konstantno zagrijana na zadanu temp. (60-70°C) radi zagrijavanja bojlera PTV sa orginal ugrađenom spiralom ( za sada 80 lit.). Upravljanje pumpom za PTV je s dif. termostatom (ona kutija desno na zidu).
sve ti je ok složeno i logično

tom metodom za plamenik rade skoro svi, sobni termostat kod većine koristi se za programiranje dnevnog i tjednog režima.

jedino u ono tvoju kutiju bi mogao ići mali prekidač 0-1 koji se spaja na klemme 13 i 14, kada čistiš isključiš ga tako da plamenik ne može krenuti u rad.
stmat is offline  
Old 27.08.2012., 18:45   #2147
Ima li kakvih novosti na području ponude peleta ove godine? Ima li kakvih povoljnih peleta na području Zagreba sa dostavom, mozda netko od forumaša počeo proizvoditi ?
dxer is offline  
Old 27.08.2012., 22:55   #2148
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Ima li kakvih novosti na području ponude peleta ove godine? Ima li kakvih povoljnih peleta na području Zagreba sa dostavom, mozda netko od forumaša počeo proizvoditi ?
kupio ja i još dva susjeda od šišarke(županja) po 1,40 kn/kg.
za prijevoz iz županje se snašli.

zima može doći, sve je uskladišteno, samo da ne bude sibirska zima
stmat is offline  
Old 03.09.2012., 08:45   #2149
Dobro jutro,
nova sam ovdje i treba mi pomoć. Dobila sam sredstva od vukovarsko-srijemsle županije za kupovinu peći na pelet. Međutim, htijeli bi kupiti peć na pelet i drva, molim nekoga tko ima iskustva da mi preporuči koju peć da kupim. Peć moram kupiti do kraja godine ili će novac propasti. Pa vas molim za pomoć. Hvala unaprijed
atoslipi is offline  
Old 03.09.2012., 11:14   #2150
Quote:
atoslipi kaže: Pogledaj post
Dobro jutro,
nova sam ovdje i treba mi pomoć. Dobila sam sredstva od vukovarsko-srijemsle županije za kupovinu peći na pelet. Međutim, htijeli bi kupiti peć na pelet i drva, molim nekoga tko ima iskustva da mi preporuči koju peć da kupim. Peć moram kupiti do kraja godine ili će novac propasti. Pa vas molim za pomoć. Hvala unaprijed
A da opišeš šta ta peć treba grijati, koliko kvadrata , kakva izolacije, ili bar kako si se do sada grijala , i koliko trošila nečega za grijanje.

U grubo Centrometal pelet set od 25 kilovata ili manje .
ramzay is offline  
Old 03.09.2012., 12:54   #2151
Pa ovako, kuća je novo sagradjena, još uvijek nemamo fasadu. Ali biti će i to nagodinu, nadam se. Kuća ima 140 m2. proveli smo centralno grijanje , podno i radijatori u kombinaciji. Imamo kotlovnicu u koju planiramo staviti peć. I sad ja neznam šta kupiti. Htjela bih kombinaciju, drva - pelet.
atoslipi is offline  
Old 03.09.2012., 12:54   #2152
Koliko sam uspjela pročitati, nijedna nije dobra
atoslipi is offline  
Old 03.09.2012., 12:58   #2153
U poduzeću u kojem ja radim imamo centrometalovu peć, doduše na drva, i stalno se nešto kvari s elektrikom.
atoslipi is offline  
Old 03.09.2012., 15:33   #2154
bio junko 25

Ja sam kupio taj kotao i koristio ga prošlu sezonu grijanja...
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
jel se može netko javit tko je to u hr kupio i da je jednu zimu grijao sa tom peći.

u međuvremenu sam pogledao uputstvo za bio junko,

vidi vraga na stranici 19. "shema spajanja kotla sa akumulacijom topline" je pogrešna. kada bi na taj način kotao spojili ne bi dugo trajao.
fali im na primarnom krugu (krug kotao akumulacija) troputni termostatski ventil (mislim da se tak zove) koji bi štitio kotao od jako hladne vode iz povrata.

hm, i što onda reći o njima

ili možda je tu, samo ga ja ne vidim,
za svaki slučaj evo linka da i drugi pogledaju
http://www.junko.hr/wp-content/uploa...unko_upute.pdf
davor1808 is offline  
Old 04.09.2012., 10:00   #2155
Pozdrav!!
Trenutno sam u izgradnji kotlovnice za centralno grijanje i instalaciji peći i ostalih potrebnih elemenata pa mi je potrebna pomoć
Naime, kuća je sagrađena prije 3 godine i postavljeno je podno grijanje te je sve pripremeljeno za dolazak plina. Ali nažalost plina ni u blizini a potreba za kvalitetnim grijanjem nikad veća (mala beba).
Od svih solucija odlučio sam se na pelete (zbog razno raznih faktora) te sam kupio Centrometal Pelet set 20kW te pripadajuću centrometalovu peć.
Dimanjak sam uzido, schiedel 160mm oko 6m visine.

Uz grijanje bih naravno želio i toplu vodu, iako u sistem podnog grijanja idu niske temperature, do 45 koliko sam uspio saznati, nije mi to previše problem jer je to temperatura dovoljna za kupanje i ostale potrebe iako ako postoji mogućnost neće škoditi ako je ona i viša.
U slici koju prilažem sam odprilike nacrtao kako bi to možda moglo izgledati pa ako netko ima volje, želje i znanja da mi malo pomogne oko nekih sitnica.

Zanimam me kako bi to bilo najbolje spojiti te dali bi bio potreban mješajući ventil troputni, četveroputni, ručni ili elektronski??
Dali je portebno u taj sistem ubacivati akumulacijski bojler (ako je ikako moguće bez njega jer ipak nije tako jeftin)??
Ima li netko sličan sustav te kako je zadovoljan njime??

HVALA na pomoći!!!

gmatanic is offline  
Old 04.09.2012., 14:17   #2156
Quote:
gmatanic kaže: Pogledaj post
Pozdrav!!
Trenutno sam u izgradnji kotlovnice za centralno grijanje i instalaciji peći i ostalih potrebnih elemenata pa mi je potrebna pomoć
Naime, kuća je sagrađena prije 3 godine i postavljeno je podno grijanje te je sve pripremeljeno za dolazak plina. Ali nažalost plina ni u blizini a potreba za kvalitetnim grijanjem nikad veća (mala beba).
Od svih solucija odlučio sam se na pelete (zbog razno raznih faktora) te sam kupio Centrometal Pelet set 20kW te pripadajuću centrometalovu peć.
Dimanjak sam uzido, schiedel 160mm oko 6m visine.

Uz grijanje bih naravno želio i toplu vodu, iako u sistem podnog grijanja idu niske temperature, do 45 koliko sam uspio saznati, nije mi to previše problem jer je to temperatura dovoljna za kupanje i ostale potrebe iako ako postoji mogućnost neće škoditi ako je ona i viša.
U slici koju prilažem sam odprilike nacrtao kako bi to možda moglo izgledati pa ako netko ima volje, želje i znanja da mi malo pomogne oko nekih sitnica.

Zanimam me kako bi to bilo najbolje spojiti te dali bi bio potreban mješajući ventil troputni, četveroputni, ručni ili elektronski??
Dali je portebno u taj sistem ubacivati akumulacijski bojler (ako je ikako moguće bez njega jer ipak nije tako jeftin)??
Ima li netko sličan sustav te kako je zadovoljan njime??

HVALA na pomoći!!!
malo dorađena shema od drvosječa, tako je kod mene spojeno

tvoja shema i nije baš za uporabu, opasna je



Uploaded with ImageShack.us

Zadnje uređivanje stmat : 04.09.2012. at 14:43.
stmat is offline  
Old 04.09.2012., 15:13   #2157
Hvala!!

Ma moja shema je onako bezveze samo da bi se dobio neki dojam uređaja a ne da bi to tako spajao.

I još nekoliko pitanja.
Kolika je minimalna temperatura koja bi trebala biti u kotlu??
U uputstvima piše 68 ali kad se grije na drva, za pelete ništa nepiše.
Ako i šaljem tih 68 ili 70 u sistem, može li taj miš ventil to dovoljno ohladiti na tih 45 koliko je potrebno za podno grijanje??
gmatanic is offline  
Old 04.09.2012., 15:21   #2158
Quote:
gmatanic kaže: Pogledaj post
Hvala!!

Ma moja shema je onako bezveze samo da bi se dobio neki dojam uređaja a ne da bi to tako spajao.

I još nekoliko pitanja.
Kolika je minimalna temperatura koja bi trebala biti u kotlu??
U uputstvima piše 68 ali kad se grije na drva, za pelete ništa nepiše.
Ako i šaljem tih 68 ili 70 u sistem, može li taj miš ventil to dovoljno ohladiti na tih 45 koliko je potrebno za podno grijanje??
68C je poželjno radi zaštite kotla
miš ventil (automatski) će točno pustiti onoliko koliko treba da bi ti se prostor zagrijao na zadanu temperaturu a uvijek manje od 45C. znači može biti 30C ili 35C ili 40C

bojim se da ćeš morat investirat u novu automatiku jer ne vjerujem da to može centrometalova al nisam siguran. nisam je nikad programirao.
javit će se drugi forumaši koji su programirali centrometalovu automatiku.
stmat is offline  
Old 05.09.2012., 13:54   #2159
A zašto mu treba dodatni spremnik kad čera kotao na pelete?
I zašto bi njegova shema bila opasna, ako je kupio komplet kotao i pelet set, tada vjerojatno mora ugraditi i pripadajuču skalameriju uz kotao jer mu ovlašteni serviser neće pustiti kotao u pogon i potvrditi garanciju?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 05.09.2012., 14:51   #2160
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
A zašto mu treba dodatni spremnik kad čera kotao na pelete?
I zašto bi njegova shema bila opasna, ako je kupio komplet kotao i pelet set, tada vjerojatno mora ugraditi i pripadajuču skalameriju uz kotao jer mu ovlašteni serviser neće pustiti kotao u pogon i potvrditi garanciju?
tko je rekao da mu treba akumulacijski spremnik,
gdje ti njega vidiš na shemi?

ovo drugo neću komentirat...
samo ću pitati koju skalameriju treba ugradit ?

ili nacrtaj čovjeku da zna što treba ugradit.
stmat is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.