Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2012., 12:07   #2201
Quote:
atoslipi kaže: Pogledaj post
G. Ramzay, vidim da ste ljutiti , ako sam žensko, nemora značiti da stvari kupujem po boji . Preporučio nam ga je jedan gospodin, koji ga je ugrađivao, i kaže da je potrošač jako zadovoljan, također smo došli do broja još jednog gospodina koji je ugradio ovaj kotao i prezadovoljan je. A dali ima sanitarnu vodu, nije mi presudno, bitno je da se može ugraditi naknadno... Imate li neki bolji prijedlog g. Ramzay, rado ću Vas poslušati ???
najbolje bi bilo kada bi odmah uzela i spremnik tople vode.
shema spajanja ti je u postu #2156

p.s. agt nam se ne javlja u zadnje vrijeme, izgleda da on više nema problema sa grijanjem
a baš me interesira kako je zadovoljan peletima iz bosne koje je prošle godine kupio.
stmat is offline  
Old 17.09.2012., 12:25   #2202
Pa zamolila sam ih da mi pošalju ponudu sa spremnikom... majstor je to sve predvidio, isprinatat ću mu šemu spajanja valda će se snać hvala ... još nešto, ova peć kozlusan slimpel 25 kw košta 25.400,00 kn sa gotovinu ali to je samo peć...bez pumpe, i sveg ostalog što treba..samo da Vam javim ukoliko nekog zanima, mene je malo zbunilo. Čim dobijem ponudu svega skupa napisat ću...
atoslipi is offline  
Old 17.09.2012., 17:09   #2203
Quote:
atoslipi kaže: Pogledaj post
Pa zamolila sam ih da mi pošalju ponudu sa spremnikom... majstor je to sve predvidio, isprinatat ću mu šemu spajanja valda će se snać hvala ... još nešto, ova peć kozlusan slimpel 25 kw košta 25.400,00 kn sa gotovinu ali to je samo peć...bez pumpe, i sveg ostalog što treba..samo da Vam javim ukoliko nekog zanima, mene je malo zbunilo. Čim dobijem ponudu svega skupa napisat ću...
Vjerojatno u tih 25000 kuna dolazi i neki crnjo , mislim ložač , samo piše sitnim malim slovima pa se ne vidi .
ramzay is offline  
Old 18.09.2012., 00:26   #2204
Čitam, raspitujem se i što više ulazim u temu to me više boli glava. Zato, molim vas pomagajte. Situacija ovakva; kuća, tri etaže, po 85 m2 i podrum ispod toga, aluminijska stolarija i 5cm stiropor fasada, krov 15cm kamene vune dakle zadovoljavajuća izolacija. Cijevi za radijatorsko grijanje postavljene na katu i potkrovlju, razvučena i vertikala do podruma i krova za kolektore. Kat prazan, potkrovlje uskoro kreće u upotrebu, grijanje predviđeno iz podruma, znači treba ovu zimu.
Prizemlje koje se jedino koristi grije se na tradicionalna drva, šparhet u kuhinji, naravno oko njega sve gori, a sobe i kupaonica hladne. I sada kreću problemi... KOJU J...NU PEĆ IZABRATI??
Starci bi naravno drva (dobivamo ih od rodbine po nešto nižoj cijeni -20%možda), mene vuku peleti- ekonomični, imaju budućnost, komoditet i ne treba ti 3 zauzeta parkirna mjesta za prostor za drva ispred koće, nema lomljenja kičme oko piljenja i cijepanja... Pa naletio na Centrometalovu peć sa dva ložišta - jedno drva jedno peleti. Cijena kompleta naravno para analni otvor. I da bi ju još popljuvala tri majstora kojima ni u džep ni iz njega pljuvanjem - navodno zastarjela tehnologija i malena iskoristivost kotla. I svi predlažu da se ne dvoumim nego idem na čisti pelet i amen. Jeftinija peć u startu, manje muka nego oko drva i komoditet da žena iz potkrovlja uključi peć kad joj je hladno, a ne da mora tri etaže vanjskim stubištem da bi naložila kotao dok ja radim,a ona čuva potomke. Kužite?
I pošto ovu sezonu garant neće biti para i za cijevi i za radijatore u prizemlju, kažu da bi imao problema sa kotlom na drva jer ako kupim onog koji jednog dana može grijat cijelu kuću (40kw) ove zime ću u potkrovlju krepat od vrućine ili zasrat kotao na prigušivanju , radu na minimumu stalno, pa kondenzacije , pa smola pa.... Zato kažu pelet..
E sad, ako idem na pelete, dal u budućem kotlu na pelet mogu spalit zaostajih 6m3 drva od prošle zime? Il to mogu samo rijetki kotlovi tipa spomenuti centrometal ili ferolli sa duplim vratima? Da li uz kotao mogu u istom prostoru podruma imati dvije ledenice za meso od po 300 l il će im biti prevruće? Nemam iskustva koliko kotao uz svu svoju izolaciju zagrije prostor u kojem se nalazi. Mogu li kraj kotla ugraditi toplotnu pumpu od gorenja TČ 300-2/S koja bi opet hladila prostor u kojem se nalazi, a grijala vodu za manje para...
Ajd ljudi pomagajte jer će mi puknut neka kapilara v glavi.. Ima li netko pametan, konkretan prijedlog, marku, model kotla, tehnologiju plinova dotičnog, neku smjernicu da suzim izbor pa odaberem jeftiniju opciju? Para naravno nema za luksuz... Zna li netko koliko bi koštala moja kotlovnica ugrubo?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima, poz
MANIAC_1 is offline  
Old 18.09.2012., 07:08   #2205
Da ti skratim muke.

Varijanta 1. Centrometala od 25 kilovata sa pelet setom. Taj kotao radi jako loše sa drvima , ali će 6 kubika i još 60 kubika potrošiti, a da to baš ne budeš ni osjetio, ove godine bosanska varijanta grijanja , na drva bez neke velike automatike , ali "ladamat"ili nešto slično obavezno , a dogodine na proljeće dok potrošiš drva postavi pelet set , pa vidi računicu.

Varijanta 2 BOSCH 2000 B neki model koji ima u oznaci 62 , to je kotao koji radi jako dobro sa drvima od prošle godine jer su suha , ladamat ili nešto slično obavezno , a dalje ista priča centrometalov pelet set



Nemoj patiti ni sebe ni svoje ledenice sa kotlovnicom , a još pogotovo toplinska pumpa , zaboravi tu varijantu.

U kotlovnici bude za mjesec dana sloj prašine i pepela( i katrana) i to lijepo legne po onim rebrima za hlađenje, i zalijepi se i nema ništa od hlađenja.

Cijene kotao + pelet set to vidi u Centometalu odnosno u Markov trade , ostalo ti je oko 1000 E plus ruke. ugrubo.

Zadnje uređivanje ramzay : 18.09.2012. at 07:38.
ramzay is offline  
Old 18.09.2012., 07:10   #2206
Vjerovatno dolaze dva, jedan koji loži, jedan koji čisti dobila ja ponudu, a na ponudi ova stavka : REGULUS bojler za pripremu PIV RGC-120 H ??? Može li mi netko objasnit koji k... je to ???
atoslipi is offline  
Old 18.09.2012., 07:51   #2207
Quote:
gmatanic kaže: Pogledaj post
Da 1,30 je konačna cijena sa PDV-om. Ja sam ih zvao telefonom direktno u tvornicu peleta i rekli su da je proizodnja peleta krenula 20.08 ove godine
po cijenama od 150 eura za onu veliku vreću ili 155 eura za tonu pakirano u vrećama po 15 kg ali na tu cijenu još ide PDV.
Ovo po 1,30 prodaje neka druga firma koja je nešto konpenzirala sa spačvom bla bla bla..
Pa reko da se malo raspitam prije nego kupim jer u Županji Šišarka ima za malo višu cijenu ali ako je kvalitetom bolji od Spačve da nebi zbog sitne love dobio puno lošiji pelet.
Ja sam dio prošle sezone ložio sa Šišarkom, a za ovu sam kupio dva šlepera. Do sad sam koristio pelete više proizvođača, ali Šišarka mi se pokazala najkvalitetnijom. To su pelete od punog drva, a ne iz odpadaka. Najbolje se to vidi po volumenu. Naime kad jedna do druge stoje npr. paleta (tona)Viševice i Šišarke onda su jednako visoke, mada je u Viševici 15, a u Šišarki 13 redova vreća.
Šišarka ima i specifičan pepeo, bez ikakvih zrnaca i grudica, poput najfinijeg brašna.
agt is offline  
Old 18.09.2012., 07:54   #2208
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post

p.s. agt nam se ne javlja u zadnje vrijeme, izgleda da on više nema problema sa grijanjem
a baš me interesira kako je zadovoljan peletima iz bosne koje je prošle godine kupio.
Bosanske pelete su bile u kvaliteti Viševice. Kasnije sam prešao na Šišarku i oduševila me, pa sam i ove godine uzeo 50 tona.
agt is offline  
Old 18.09.2012., 07:57   #2209
KOZLUSAN Slimpel -25







Malo za napasanje očiju ovako ujutro uz kavicu, za sladokusce, mmmmm . Nije bujna plavuša, al zato košta mmmmmm .

Dečki ako netko ima nešto više podataka od tog turčina , dajte postavite , sviđa mi se , al je cijena vauuuuuuuu.

AGT imaš ti ovaj model ili ????
ramzay is offline  
Old 18.09.2012., 08:08   #2210
Pomagajte, imam dvije ponude :
1. ponuda slimpel 25 kw,bojler el. kombi 100,ekspanziona posuda,nosač eks pos., sig ventil,pumpa 25-4, pumpa 25-6, kuglasti ventil = 28.000,00 kn

2. ponuda : Slimpel 25 kw, bojler el. kombinirani 120, i regulus bojler za pripremu PIV RGC-120 H = 28.000,00 KN

Čini mi se da u ovoj drugoj ponudi fali dosta toga
atoslipi is offline  
Old 18.09.2012., 08:11   #2211
Imam dva, jednog od 25 i jednog od 40 KW. Kad bi našao kupca za Viadrusa kupio bi umjesto njega još jednog Slimpela.
agt is offline  
Old 18.09.2012., 08:11   #2212
Quote:
atoslipi kaže: Pogledaj post
Vjerovatno dolaze dva, jedan koji loži, jedan koji čisti dobila ja ponudu, a na ponudi ova stavka : REGULUS bojler za pripremu PIV RGC-120 H ??? Može li mi netko objasnit koji k... je to ???
Taj regulus ti je bojler sanitarne vode. Ovaj koji ti nude ima u sebi 120 litara zapremine i ima elektro grijač , ali ima i spiralu- zmijaču tako da može grijati PTV odnosno sanitarnu vodu kao protočni bojler, pod uvjetom da kotao na pelete radi punom snagom.

Ne znam koliko vas ima doma , pogotovo ženskih , ali ni u ludilu nebih to stavio jer bih se kao zadnji uvijek tuširao u hladnoj vodi.

Za koju kunu više uzmi to isto samo sa oznakom 250 , on je duplo veći po volumenu i ima dovoljno jaku spiralu da može raditi kontinuirano i davati dovoljno vode za ugodno tuširanje.
ramzay is offline  
Old 18.09.2012., 08:15   #2213
Quote:
agt kaže: Pogledaj post
Imam dva, jednog od 25 i jednog od 40 KW. Kad bi našao kupca za Viadrusa kupio bi umjesto njega još jednog Slimpela.
moram to čudo vidjet i stavit šnjofalicu u njega , ha ha .
ramzay is offline  
Old 18.09.2012., 08:21   #2214
Quote:
agt kaže: Pogledaj post
Bosanske pelete su bile u kvaliteti Viševice. Kasnije sam prešao na Šišarku i oduševila me, pa sam i ove godine uzeo 50 tona.
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Taj regulus ti je bojler sanitarne vode. Ovaj koji ti nude ima u sebi 120 litara zapremine i ima elektro grijač , ali ima i spiralu- zmijaču tako da može grijati PTV odnosno sanitarnu vodu kao protočni bojler, pod uvjetom da kotao na pelete radi punom snagom.

Ne znam koliko vas ima doma , pogotovo ženskih , ali ni u ludilu nebih to stavio jer bih se kao zadnji uvijek tuširao u hladnoj vodi.

Za koju kunu više uzmi to isto samo sa oznakom 250 , on je duplo veći po volumenu i ima dovoljno jaku spiralu da može raditi kontinuirano i davati dovoljno vode za ugodno tuširanje.
Postala sam ovisna o ovom forumu
atoslipi is offline  
Old 18.09.2012., 08:34   #2215
Quote:
atoslipi kaže: Pogledaj post
Postala sam ovisna o ovom forumu
Nemoj samo poći stopama naše ljubimice Bele Rade , ono geografski jesi na pol puta do nje , (ona je u Beogradu) i "bavi" se grijanjem.

Prošla je sve faze od crnčuge koji nosi ugljen i loži Ferolija i pepeljuge koja to čudo svaki dan čisti, do prekrasne dame koja stisne gumbek , a maca u kotlovnici prede, na pelete, naravno ha ha

A ovo što ti gledaš i misliš kupiti nije maca već tigar čistokrvni bengalski, i dobro je da pitaš jer je naša ljubimica Tratinčica puno toga morala sama odgonetati dok nije otkrila ovaj forum, a onda je postala ovisnik ha ha .
ramzay is offline  
Old 18.09.2012., 09:02   #2216
Quote:
atoslipi kaže: Pogledaj post
Pomagajte, imam dvije ponude :
1. ponuda slimpel 25 kw,bojler el. kombi 100,ekspanziona posuda,nosač eks pos., sig ventil,pumpa 25-4, pumpa 25-6, kuglasti ventil = 28.000,00 kn

2. ponuda : Slimpel 25 kw, bojler el. kombinirani 120, i regulus bojler za pripremu PIV RGC-120 H = 28.000,00 KN

Čini mi se da u ovoj drugoj ponudi fali dosta toga
šta kažete na ove dvije ponude???
U ovoj drugoj ponudi navodno mi netrebaju oba?
Pretopostavljam da je ovaj Regulus bolji za uzet, jel tak?
atoslipi is offline  
Old 18.09.2012., 09:03   #2217
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Nemoj samo poći stopama naše ljubimice Bele Rade , ono geografski jesi na pol puta do nje , (ona je u Beogradu) i "bavi" se grijanjem.

Prošla je sve faze od crnčuge koji nosi ugljen i loži Ferolija i pepeljuge koja to čudo svaki dan čisti, do prekrasne dame koja stisne gumbek , a maca u kotlovnici prede, na pelete, naravno ha ha

A ovo što ti gledaš i misliš kupiti nije maca već tigar čistokrvni bengalski, i dobro je da pitaš jer je naša ljubimica Tratinčica puno toga morala sama odgonetati dok nije otkrila ovaj forum, a onda je postala ovisnik ha ha .
Kad ja nju instaliram, pa kad vi dođete u ŠIŠARKU po pelete, navratite na kavu
atoslipi is offline  
Old 18.09.2012., 09:25   #2218
Quote:
atoslipi kaže: Pogledaj post
šta kažete na ove dvije ponude???
U ovoj drugoj ponudi navodno mi netrebaju oba?
Pretopostavljam da je ovaj Regulus bolji za uzet, jel tak?
nekako mi 120l tople vode izgleda malo.
posavjetuj se i sa majstorom koji će ti izvoditi instalacije.

samo ti je bitno bojler tople vode (za kupanje) sa spiralom i cirkulacijom da je najmanje 200l. Mislim da ovaj slimpel može igrijati i toplu vodu preko ljeta tako da ti i ne treba elektro grijač (struja je skupa) pogotovo što si blizu tvornice peleta.

pumpe, ekspanziona posuda itd. to sve imaš u županji i možda kod svog majstora uz njegov popust jeftinije.
stmat is offline  
Old 18.09.2012., 09:41   #2219
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
nekako mi 120l tople vode izgleda malo.
posavjetuj se i sa majstorom koji će ti izvoditi instalacije.

samo ti je bitno bojler tople vode (za kupanje) sa spiralom i cirkulacijom da je najmanje 200l. Mislim da ovaj slimpel može igrijati i toplu vodu preko ljeta tako da ti i ne treba elektro grijač (struja je skupa) pogotovo što si blizu tvornice peleta.

pumpe, ekspanziona posuda itd. to sve imaš u županji i možda kod svog majstora uz njegov popust jeftinije.
Ma imam sve u Županji, ali imam ovaj poticaj od Županije, pa mi je bolje da je sve na računu, ipak plaćaju pola, nigdje nema jeftinije od toga , pa neznam jeli malo, mi sad imamo bojler na struju od 80 lit.
atoslipi is offline  
Old 18.09.2012., 11:24   #2220
Quote:
atoslipi kaže: Pogledaj post
Ma imam sve u Županji, ali imam ovaj poticaj od Županije, pa mi je bolje da je sve na računu, ipak plaćaju pola, nigdje nema jeftinije od toga , pa neznam jeli malo, mi sad imamo bojler na struju od 80 lit.
imaš privatnu poruku , pogledaj gore desno ???

Ovo što daješ kao ponudu nije ni približno dovoljno da bi ta zvijer bila tigar. Da tu vidim nešto što se zove ladamat ili VTC 60+ neki troputni miš ventil i jedno tri pumpe imalo bi smisla raspravljati .

Ovako se mi iscrpljujemo u raspravi da li ti treba 120 ili 240 litara sanitrarne vode , a ti konstatiraš imam bojler na struju od 80 litara,

I moja baka je imala lonac vode na štednjaku i kupao sam se ko dijete u lavoru.

Želim ti reći da kupuješ jedan od najskupljih kotlova koji zadovoljava svojom kvalitetom forumaša AGT koji troši godišnje 50 i više tona paleta, i koji je lijepo napisao da bi bacio van svog Viadrusa , kojeg sam ja ocijenio kao jedino dobro poštelanog od mnogo kotlova koje sam testirao na terenu.




pokaži svojim majstorima ovu fotku od AGT a to su dijelovi koje još moraš imati osim kotla , a ja ih ne vidjeh na ponudi.

Zadnje uređivanje ramzay : 18.09.2012. at 11:38.
ramzay is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.