Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2009., 12:04   #1021
sastojke stavljam propisanim redom
prvo tekuće, pa sol, šećer, sjemenke, onda brašno i za kraj po vrku izdrobim germu
ovo mi je super s tih sat i 20
s onih 3 i pol sata mi je malo predugotrajno, jer dok dođem doma oko 7, 8 pa dok sjetim kruha, pa dok sve pobacam u pekač, pa dok se zgotovi, pa dok se ohladi,..
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 10:39   #1022
Pomagajte!!!

Bok svima! Ne znam sta radim krivo ali u mene niti jednom kruh nije uspio kako treba. Aparat je Moulinex OW 5000. Pocinjem se pitati jeste li se svi vi zaposlenici Moulinexa koji navlacite naivce poput mene

Dakle, radim na sljedeci nacin, za doziranje koristim pribor koji dolazi uz aparat:

- 200 ml mlijeka + 125 ml vode
- 2 vece zlice suncokretovog ulja
- 2 manje zlice soli
- 2 vece zlice secera
- 600 g brasna (ostro i glatko po 300g)
- vrecica Digo kvasca

Rezultat je da uvijek dobijem kruh koji je nepravilnog oblika. Da li vi svoj kruh rucno oblikujete prije nego pocne dizanje tijesta?

Pomagajte, zena me vec proklinje na sta sam potrosio novce
Jukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 16:28   #1023
Quote:
Jukac kaže: Pogledaj post
Bok svima! Ne znam sta radim krivo ali u mene niti jednom kruh nije uspio kako treba. Aparat je Moulinex OW 5000. Pocinjem se pitati jeste li se svi vi zaposlenici Moulinexa koji navlacite naivce poput mene

Dakle, radim na sljedeci nacin, za doziranje koristim pribor koji dolazi uz aparat:

- 200 ml mlijeka + 125 ml vode
- 2 vece zlice suncokretovog ulja
- 2 manje zlice soli
- 2 vece zlice secera
- 600 g brasna (ostro i glatko po 300g)
- vrecica Digo kvasca

Rezultat je da uvijek dobijem kruh koji je nepravilnog oblika. Da li vi svoj kruh rucno oblikujete prije nego pocne dizanje tijesta?

Pomagajte, zena me vec proklinje na sta sam potrosio novce
Pa ima puno toga nejasnog,dal je ovo tvoj recept za brzi kruh ili? Ako nije,onda ne znam šta će ti cijela vrećica kvasca...šećera je isto previše...
ako stavljaš mlijeko onda moraš raditi na programu za mliječni kruh,ne znam napamet sada...namirnice bi morale biti sobne temperature...mlijeko ili voda mlako...
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 19:43   #1024
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
nakon igri i isprobavanja kažu moji doma da je ovaj kruh presavršen
- čašica jogurta (180 ml)
- ta čašica vode (180 ml)
- 1 žličica na vrh (kavena) soli
- 2 žličice ravne šećera
- 20 dkg glatkog bašna
- 40 dkg oštrog
- 2/3 malog putra (onog hoteskog)
- 1/2 svježe germe
staviti na program za brzi kruh

radim tako i sa graham (15-20 dkg) i crnim brašnom (resto) te sjemenkama (buča+suncokret+lan+sjeckani orasi i lješnjaci), samo što sjemenke namočim u toplu vodu sat ranije i onda dobro ocijedim jer inače popiju vodu pa je kruh presuh

kome izgleda gnjavaža sa friškom germom, ona se savršeno zamrzava, fino kocku prepoloviti, smrznuti, pa komade vaditi pol sata prije izrade kruha
Još dva pitanja,ovaj jogurt stavljaš prvi,prije vode?
i mala kockica maslaca,mora li maslac biti rastopljen?
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 18:08   #1025
Da li je činjenica da u dučanima nema kruha samo od raženog brašna i da nas pekari najčešće hrane tko za čime sve dovoljan razlog da kupim pekač? Molim pomoć u odabiru pekača. hvl
Br1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 20:44   #1026
Quote:
kiksy kaže: Pogledaj post
Još dva pitanja,ovaj jogurt stavljaš prvi,prije vode?
i mala kockica maslaca,mora li maslac biti rastopljen?
prije, posle, skupa svejedno ti je to, samo mora biti prije brašna
putar sobne temperature, pa narezan na listeke
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 22:25   #1027
Quote:
Jukac kaže: Pogledaj post
Bok svima! Ne znam sta radim krivo ali u mene niti jednom kruh nije uspio kako treba. Aparat je Moulinex OW 5000. Pocinjem se pitati jeste li se svi vi zaposlenici Moulinexa koji navlacite naivce poput mene

Dakle, radim na sljedeci nacin, za doziranje koristim pribor koji dolazi uz aparat:

- 200 ml mlijeka + 125 ml vode
- 2 vece zlice suncokretovog ulja
- 2 manje zlice soli
- 2 vece zlice secera
- 600 g brasna (ostro i glatko po 300g)
- vrecica Digo kvasca

Rezultat je da uvijek dobijem kruh koji je nepravilnog oblika. Da li vi svoj kruh rucno oblikujete prije nego pocne dizanje tijesta?

Pomagajte, zena me vec proklinje na sta sam potrosio novce
Čisto da nisam zabadav to slikao gleć tu
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 12:28   #1028
Angry

Moja preporuka uzet TEFAL 4001. Imao pekač moulinex 5003, u njemu nisam uspio napraviti osnovni kruh cca(3h i 20). Mislio mozda zbilja treba stavljati satojke propisanim redom i točnu gramažu i litražu. Ali ni to nije uspijelo.Kruh bi uvijek bio prerezan na pola u obliku slova Uili nešto slično "cigli". Na kraju ipak dobili nešto slično kruhu na programu (brzi kruh).I tu ga koristili. Došao dan kad je pekač reko dovidjenjacca 2mj., nosio na servis ali ništ od njega, dobio papire za zamjenu odnosno uzeo drugi model TEFAL 4001. Savršenstvo na osnovnom modelu ,kruh izlazi ko iz price i uopče nema veze kojim redom se stavljaju sastojci ako se ne odgadja vrijeme pečenja. Sve stavljam od oka otprilike cijela njegova posuda za tekučinu pola suhog kvasca cca 3.5g oko žlica ulja malo soli i brašna ,svejedno meko ili oštro oko 600g ,zapravo toliko dodajem da kod mješanja dobijem tvrdu masu.
Netko napisao da je ko tekuče. Ne ovde je onakva kakvo mora biti tjesto da se ne lovi za posudu. I nakon otprilike 3h i 20 izlazi savršen kruh , s time da ga kad počinje počinje zalijem sa malo vode (premažem) radi korice. Težina je više od 1kg i nikakvih problema nema, digne se do kraja skoro do poklopca i kao takav i ostane. Dok se kod mulineksa rušio. I što ne valja kod MU. Ja nisam uspio dokučiti iako sam svašta probavao. Ovdje netrebaa probavati i svaki put je super. Zato sam ja za TEFAL + s njime se dobije i CD s receptima i dvije posude za pečenje.: koštao 780kn pevec(na akciji) Nadam se da sam nekome s ovim postom pomogao i riješio neke nepoznanice oko stavljanja namjernica u pekač ,iako je to vec bilo napisano u prijašnjim postovima.
dklari is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 22:04   #1029
Quote:
Jukac kaže: Pogledaj post
- 200 ml mlijeka + 125 ml vode
- 2 vece zlice suncokretovog ulja
- 2 manje zlice soli
- 2 vece zlice secera
- 600 g brasna (ostro i glatko po 300g)
- vrecica Digo kvasca
Dakle, 325 ml tekućine i 600 g brašna?
Ja na 350 ml vode stavim 500 g brašna.
Soli jednu žličicu. Šećer isto, ili ga uopće ne stavim. I na sve to mala žličica kvasca, nikako cijelu vrećicu. To je daleko previše.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 19:49   #1030
Quote:
Jukac kaže: Pogledaj post
Bok svima! Ne znam sta radim krivo ali u mene niti jednom kruh nije uspio kako treba. Aparat je Moulinex OW 5000. Pocinjem se pitati jeste li se svi vi zaposlenici Moulinexa koji navlacite naivce poput mene

Dakle, radim na sljedeci nacin, za doziranje koristim pribor koji dolazi uz aparat:

- 200 ml mlijeka + 125 ml vode
- 2 vece zlice suncokretovog ulja
- 2 manje zlice soli
- 2 vece zlice secera
- 600 g brasna (ostro i glatko po 300g)
- vrecica Digo kvasca

Rezultat je da uvijek dobijem kruh koji je nepravilnog oblika. Da li vi svoj kruh rucno oblikujete prije nego pocne dizanje tijesta?

Pomagajte, zena me vec proklinje na sta sam potrosio novce
- previše germe - na 600 g brašna (za 1 kg kruha) ide 1,5 mala žličica germe
- previše šećera - u prijevodu uputstava zna biti krivo napisano u nekim receptima. na ovu količinu piše kao 2,5 male žličice
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 21:24   #1031
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
pekač je izvrstan...ali troši strujeeee

mi smo ga pekli godinu dana svaki dan..i bome nam je rata struje skočila i to jako puno
Nisi u pravu. Pekač troši smiješno malo struje.
Marinitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 21:38   #1032
Thumbs up

Ja imam Vivaxov pekač i jako sam zadovoljna s njim. Dobila sam ga za Božić i nisam bacila nijedan kruh. S bijelim nikad nemam problema, uvijek je dobar, ali s crnim mi se redovito događalo ulegnuće. E danas sam i tomu doskočila. Sve sam stavila kao i obično (brašno tip 1600 za tamni kruh i sjemenke obvezno), ali upola manje šećera (pola manje žličice koja dođe uz pekač i isto toliko kvasca). I kruh je bio super. Nije ulegnut, ali sam ovaj put stavila na početni program tj.BASIC, a ne WHOLE WHEAT na kojemu inače pečem crni kruh.Sad što je presudilo: manje šećera, manje kvasca ili drugi program ne znam. A možda sve troje.
Marinitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 22:44   #1033
Da li je netko od vas radio kruh bez glutena ? Zobeni ili kukuruzni bez glutena, znači da nije u kombinaciji sa pšeničnim kruhom.

Pir, preskačem, cijena je u Hrvatskoj prevelika.
CocoRocha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 17:08   #1034
napokon sam se jučer sjetila isprobat garant kvasac

1 mala žlićica šećera
1 na vrh soli
3 dl vode
3 dl jogurta, punomasnog
par šnitica putra
75 dkg kuruzne mješavina za kruh (mislim da je podravka)
2 vrećice garant kvasca
mulinex xxl, program za brzi kruh
ispao najbolji do sada
pojela popriličan komad, a ne smijem ni malo
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 22:55   #1035
Evo, da se i ja javim s prvim pokušajem koji je završio bezuspješno
Moulinex XXL je u pitanju.

Imam pitanje, jel vi ravnate tijesto odozgora ili jel ga ikako oblikujete? Meni naime tijesto prije pečenja nije završilo u sredini, nego skroz uz lijevu stranu, tako da je na kraju kruh na lijevoj strani ispao duplo viši nego na desnoj
Osim toga, kruh ima oblik sirovog tijesta

Probao sam obični bijeli kruh, 2 stranica one slikovnice. Taj recept je i jedini koji je preveden u HR uputama, ali se brojevi ne poklapaju
U dvoumljenju s kojim brojevima da radim, odlučio sam se na one iz slikovnice, pa sam stavio ovim redom za kruh od 1000 g:

325 ml vode
2 veće žlice (ona njihova žica, veći kraj) ulja (stavio sam maslinovo)
2 male žlice (opet njihove) soli
2 veće žlice šećera
sad bi trebalo ići 2,5 veće žlice mlijeka u prahu, ali to sam ignorirao i nisam stavio ništa
600 grama brašna
sad bi trebala ići 1,5 mala žlica kvasca, ja sam umjesto toga stavio 5 grama suhog DIGO kvasca

Uključio program 1, 3 sata i 20 minuta i rezultat nije baš za pohvaliti se. Stavit ću i slike da se zajedno smijemo

Gdje griješim? Jesam trebao staviti i mlijeko umjesto mlijeka u prahu? Kako oblik srediti?
Korice odozgora uopće nema.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 23:00   #1036
Evo i slika, izgleda kao djelo apstraktnih kipara



__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 23:00   #1037
Ja na osnovni kruh ne stavljam ni ulje ni mlijeko...

Ja stavim vodu, maslac,sol, šećer, brašno i kvasac. I to je sve

Jedan dan sam na blef radila mješavinu kruha - polubijelo, crno, raženo i kruh je ispao taaaaaaaako dobar... velik, nije bio udubljen, nije se mrvio. E da mi je to pogoditi

Sad kad vidim sliku - ispada da ga nije mogao dobro miješati, zato je ostao takav. moje laičko mišljenje
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 23:05   #1038
ja ne poravnavam tijesto i ne ispadne mi gore tako osebujno i za moj ukus bi ga jos malo zarumenjela



sve je bez poravnavanja

ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 23:20   #1039
A koji to pekač imaš? izgleda nekako moćno...
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 23:50   #1040
Nije to moj pekac, iako tefalov izgleda gotovo identicno.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.