Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2011., 17:24   #141
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Dobro, gle, tvrditi da zivotinje nemaju osjecaje je u najmanju ruku malo...ishitreno..
Osobno znam za primjer gdje se ovca ubila (lupala glavom o zid do smrti) nakon sto su joj uzeli janjca.
Takodjer, citao sam(znam da to nije relevantan dokaz, i da je tip argumenta "rekla mi je baba vracara sa kraja sela") o pesu koji je nakon smrti vlasnika svaku noc isao spavati na njegov grob, iako ga njegova familija i dalje hrani, sece i ispunjava sve potrebe.
Smatram da o tome jednostavno ne znamo dovoljno. Gomila stvari se moze svrstati u neke evolucijske nagone, ali ako ces gledati iz te perspektive, onda kompletam covijekov emocionalni zivot mozes svrstati u jako kompliciran i razradjen sustav za prezivljavanje i uklapanje u copor. Sto opet, moze biti tocno, ali reci doma zeni/curi da je zapravo ne volis nego je to tak banalna prilagodba da ljudi bolje funkcioniraju.
Ne vjerujem da zivotinje mogu doseci kompleksnost i ljudsku razinu emocionalnosti ali vjerujem da ipak imaju neke rudimentarne oblike osjecaja.
http://www.jutarnji.hr/video-dirljiv...v-grob/988495/ - evo primjera vjernog psa koji ne želi apustiti vlasnikov grob

i primjera gdje pas pomaže svom prijatelju psu
http://novitalas.com/2011/10/18/pas-...gom-psu-video/
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...

Zadnje uređivanje Aarie : 08.12.2011. at 17:33.
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 17:28   #142
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
Ako se za okrutni ljudski rod tvrdi da ima osjecaje, onda o emocijama od zivotinja mozemo samo uciti.
Ne znam bas, pes ti se veseli kad dodjes doma, ali i muz, jel?
Da (ne daj boze, ali uzmimo kao primjer) umres, sto mislis kolko bi tvojoj macki/psu/zlatnoj ribici trebalo da prihvate novo stanje stvari, a kolko tvojoj familiji. Jednostavno ljudski ojecaji imaju puno vecu dubinu. To sto pes jako mase repom i skace i sve mu sline dodju na gubicu ne znaci da te vise voli od muza koji te samo kratko pozdravi u prolazu i nema takve "euforicne" reakcije.
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 17:32   #143
Kako samo možete tvrditi da životinje nemaju osjećaje. Itekako pokazuju osjećaje, od sreće, tuge, iznenađenja, zadovoljstva, ljubomore... Ko kaže da nemaju nije imao kontakta s životinjama ili nema srca...

http://www.jutarnji.hr/potres-u-japa...atelja/932211/ - pomoć stradalom psu nakon potresa u Japanu
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 17:33   #144
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/video-dirljiv...v-grob/988495/ - evo primjera vjernog psa

i primjera gdje pas pomaže svom prijatelju psu
http://novitalas.com/2011/10/18/pas-...gom-psu-video/
evo još jedan primjer vjernog psa. nedavno sam gledala s frendicom i film o njemu, predivan je, inače nisam baš tip osobe koja plače ali krenula mi je poneka suza, jako dirljiv film. evo ovdje ima na hrvatskom.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 17:38   #145
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
otkud ti znaš kaj pas misli? to čak ni ja ne znam.
A otkud ti znaš što pas misli? Napisala si da ti njemu nisi vođa čopora, odakle to znaš?
Pročitao sam stotinjak knjiga o ponašanju životinja, od toga je barem polovica o ponašanju pasa. Uz to, uz prekide manje od godinu dana, imam jednog ili dva psa kao kućne ljubimce od kad sam živ. A sad imam 38 godina.
koje su tvoje reference?
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
možda on mene doživljava kao vođu čopora, ne mogu ga pitat:
Isuse Bože...
Možda te on doživljava kao vođu čopora? Prije si tvrdila da te ne doživljava. Misliš li ti ozbiljno raspravljati ili samo trolaš? Zašto tvrdiš ono u što nisi sigurna?
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 17:41   #146
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
...krajnje maloumno. Ako se za okrutni ljudski rod tvrdi da ima osjecaje, onda o emocijama od zivotinja mozemo samo uciti.
Znači, ti sama za sebe nisi sigurna da imaš osjećaje? Ili, nisi čovjek nego vanzemaljac?
A koliko je tebi ono godina?
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 17:42   #147
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
evo još jedan primjer vjernog psa. nedavno sam gledala s frendicom i film o njemu, predivan je, inače nisam baš tip osobe koja plače ali krenula mi je poneka suza, jako dirljiv film. evo ovdje ima na hrvatskom.
Ne mogu vjerovat da si baš taj film sad stavila, ja sam ga upravo htjela staviti kao primjer.

Gledala sam ga prije godinu dana, suze su samo tekle...
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 17:46   #148
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/video-dirljiv...v-grob/988495/ - evo primjera vjernog psa koji ne želi apustiti vlasnikov grob

i primjera gdje pas pomaže svom prijatelju psu
http://novitalas.com/2011/10/18/pas-...gom-psu-video/
I kakve to veze ima s tvrdnjom da pas ima osjećaje?
Radi se o urođenim refleksima u kombinaciji s vrlo niskom inteligencijom. A onda neznalice poput tebe to protumače "vjernošću i odanošću među životinjama kakvih nema kod ljudi"





Pas će ostati kod tog groba do smrti od izgladnjivanja ne zato jer je smrtno odan svom vlasniku nego zato jer ga je taj vlasnik / vođa čopora dovoljno dugo u kontinuitetu hranio i brinuo se o njemu da je pas, uslijed vrlo niske inteligencije, "zaključio" da mu je dotični gazda alfa i omega na ovom svijetu i da mu bez njega nema života.
A preniska inteligencija ga spriječava da zaključi: "Ok, moj gazda je sada mrtav, više se ne može brinuti za mene, idem naći novog gazdu". A nevježe onda zaključe da je to dokaz visoke moralnosti i odanosti kod pasa, rijetko viđene i kod ljudi. Pa su stoga životinje bolje od ljudi
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 17:55   #149
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
I kakve to veze ima s tvrdnjom da pas ima osjećaje?
Radi se o urođenim refleksima u kombinaciji s vrlo niskom inteligencijom. A onda neznalice poput tebe to protumače "vjernošću i odanošću među životinjama kakvih nema kod ljudi"



Citiraj gdje sam ja to rekla da takve odanošće nema među ljudima? Jesam ja jednom riječi to igdje spomenula?

A ako i dalje misliš da životinje nemaju baš nikakve osjećaje mogu samo reći da si zatupljeni degenerik. Pravi primjer našeg otuđenog društva. Ostali komentari nisu potrebni.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:01   #150
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Citiraj gdje sam ja to rekla da takve odanošće nema među ljudima? Jesam ja jednom riječi to igdje spomenula?
Nigdje nisi spomenula konkretno, ali tvoji upisi odišu na to
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
A ako i dalje misliš da životinje nemaju baš nikakve osjećaje mogu samo reći da si zatupljeni degenerik.
A ti ako misliš da životinje imaju osjećaje u smislu kakve ljudi imaju, onda ne da si zatupljeni degenerik, nego si imbecil
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:05   #151
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
A otkud ti znaš što pas misli? Napisala si da ti njemu nisi vođa čopora, odakle to znaš?
Pročitao sam stotinjak knjiga o ponašanju životinja, od toga je barem polovica o ponašanju pasa. Uz to, uz prekide manje od godinu dana, imam jednog ili dva psa kao kućne ljubimce od kad sam živ. A sad imam 38 godina.
koje su tvoje reference?
ne odnosim se prema njemu ko vođa čopora, daklem sasvim legitimno je pretpostavit da ni on mene ne gleda na taj način. godine nisu argument za niš i to te automatski diskreditira. bome sam i ja pročitala knjiga o životinjama hrpu, doduše ne baš sto jer sam lijena stoka, pogledala hrpu emisija o životinjama, razgovaranje s veterinarima, razmjena iskustava s drugim ljubiteljima pasa. i naravno odrastanje sa životinjama i provođenje cijelog života s njima, ne samo s psima. ali se ni ne oslanjam na to nego svakom pristupam individualno. teorija ne može štetit, ali najvažnija je praksa.

Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Isuse Bože...
Možda te on doživljava kao vođu čopora? Prije si tvrdila da te ne doživljava. Misliš li ti ozbiljno raspravljati ili samo trolaš? Zašto tvrdiš ono u što nisi sigurna?
da, reci, kako mogu pomoć? ja sam dosljedna cijelo vrijeme, samo ti ne želiš čitat s razumijevanjem.

Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovat da si baš taj film sad stavila, ja sam ga upravo htjela staviti kao primjer.

Gledala sam ga prije godinu dana, suze su samo tekle...
kad si stavila one linkove odmah sam se sjetila Hachika.

Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
I kakve to veze ima s tvrdnjom da pas ima osjećaje?
Radi se o urođenim refleksima u kombinaciji s vrlo niskom inteligencijom. A onda neznalice poput tebe to protumače "vjernošću i odanošću među životinjama kakvih nema kod ljudi"
evo ja sam jednako na strani i ljudi i životinja, i nikad ne bih rekla da među ljudima nema odanosti i vjernosti, ali bome ni da toga nema među životinjama. i da, moj pas nije ni najmanje glup, dapače, inteligentniji je od nekih ljudi koje poznajem, i s osobom koja mog psa naziva neinteligentnim (nisi to rekao direktno za njega, ali pošto je pas očito ulazi u tu kategoriju) nemam kaj raspravljat.

Zadnje uređivanje Snowcrowned : 08.12.2011. at 18:13.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:07   #152
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
I kakve to veze ima s tvrdnjom da pas ima osjećaje?
Radi se o urođenim refleksima u kombinaciji s vrlo niskom inteligencijom. A onda neznalice poput tebe to protumače "vjernošću i odanošću među životinjama kakvih nema kod ljudi"





Pas će ostati kod tog groba do smrti od izgladnjivanja ne zato jer je smrtno odan svom vlasniku nego zato jer ga je taj vlasnik / vođa čopora dovoljno dugo u kontinuitetu hranio i brinuo se o njemu da je pas, uslijed vrlo niske inteligencije, "zaključio" da mu je dotični gazda alfa i omega na ovom svijetu i da mu bez njega nema života.
A preniska inteligencija ga spriječava da zaključi: "Ok, moj gazda je sada mrtav, više se ne može brinuti za mene, idem naći novog gazdu". A nevježe onda zaključe da je to dokaz visoke moralnosti i odanosti kod pasa, rijetko viđene i kod ljudi. Pa su stoga životinje bolje od ljudi
Dobro stari, prvo pogledaj ovaj filmek

http://www.youtube.com/watch?v=aXMQrw0BKfI

Any resemblance
I ne seri sad da je to zato sto je glupi drot u pitanju.

Drugo, u coporu vukova kad alfa par strada, mislis da ostatk ekipe isto ostane zavijat nad njihovim lesinama ili jednostavno se pojavi novi vodja i sve ide dalje?
Nemoj biti iskljuciv..
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:17   #153
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
ne odnosim se prema njemu ko vođa čopora, daklem sasvim legitimno je pretpostavit da ni on mene ne gleda na taj način.
Uopće nema veze kako ti misliš da se prema njemu odnosiš.
Ima veze da mu pružaš utočište (suho i toplo mjesto za spavanje) i da mu svakodnevno serviraš hranu. I on te doživljava kao vođu čopora. Možeš ti objaviti i u Narodnim Novinama da ti ne želiš biti vođa čopora, to neće promijeniti stvarno stanje stvari
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
godine nisu argument za niš i to te automatski diskreditira. bome sam i ja pročitala knjiga o životinjama hrpu, doduše ne baš sto jer sam lijena stoka, pogledala hrpu emisija o životinjama, razgovaranje s veterinarima, razmjena iskustava s drugim ljubiteljima pasa. i naravno odrastanje sa životinjama i provođenje cijelog života s njima, ne samo s psima. ali se ni ne oslanjam na to nego svakom pristupam individualno. teorija ne može štetit, ali najvažnija je praksa.
Puno riječi, ali ništa konkretno. Koliko ti ono imaš godina?
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:21   #154
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Dobro stari, prvo pogledaj ovaj filmek

http://www.youtube.com/watch?v=aXMQrw0BKfI

Any resemblance
I ne seri sad da je to zato sto je glupi drot u pitanju.
Nemam pojma kakve veze ima ovaj "filmek" s našom temom. Objasni meni glupome.
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
D
Drugo, u coporu vukova kad alfa par strada, mislis da ostatk ekipe isto ostane zavijat nad njihovim lesinama ili jednostavno se pojavi novi vodja i sve ide dalje?
Nemoj biti iskljuciv..
Ti uspoređuješ vuka, potpuno divlju životinju neovisnu od ljudi s ponašanjem ljudski dizajniranog bića, canisa familiarisa? Čitajući tvoje prethodne postove, mislio sam da si puno pametniji
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:25   #155
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Nigdje nisi spomenula konkretno, ali tvoji upisi odišu na to
Pišem o životinjama i njihovom ponašanju, ali to tebi odiše na to da mislim da su bolji od ljudi.

Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
A ti ako misliš da životinje imaju osjećaje u smislu kakve ljudi imaju, onda ne da si zatupljeni degenerik, nego si imbecil
I opet ti sam sebi upadaš u usta. Di sam napisala da životinje imaju osjećaje točno u smislu kakve ljudi imaju?
Vidiš ono što hoćeš vidjeti
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:40   #156
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Nemam pojma kakve veze ima ovaj "filmek" s našom temom. Objasni meni glupome.

Ti uspoređuješ vuka, potpuno divlju životinju neovisnu od ljudi s ponašanjem ljudski dizajniranog bića, canisa familiarisa? Čitajući tvoje prethodne postove, mislio sam da si puno pametniji
Nisi se svojedobno referirao na ovaj link sa, citiram:"I kakve to veze ima s tvrdnjom da pas ima osjećaje?
Radi se o urođenim refleksima u kombinaciji s vrlo niskom inteligencijom"

Ti dakle ne smatras da je usporedba vuka i psa imalo opravdana?
Prvo tvrdis da pas ima potrebu za svojim coporom i vodjom copora, sto je ociti ostatak od "vuka u njemu", a onda sto, taj instinkt je promjenjen i degenerirao u tisucama godina selekcije od strane covjeka pa se pes vise ne moze nositi sa gubitkom vodje/vlasnika? Pa popizdi i ostane na grobu?
Tko je psu pravi vlasnik/vodja? Onaj koji ga hrani, sece, brine se za njega itd.
Tako je i u prirodi, vodja je onaj koji osigurava opstanak skupine. Tog pas ocito ima tko drugi hraniti i voditi u setnju, ali on ipak ostaje na grobu, ne?
Opet, ako cemo to objasnjavati kroz nagone i evoluciju a ne kroz osjecaje, to sam vec i prije rekao, onda se svako ljudsko iskazivanje emocionalnosti moze nazvati kompleksnim evolucijskim mehanizmom koji omogucuje miran suzivot. Zapravo, vjerojatno i je tako, samo sto smo mi ljudi izmislili izmislili nazive za te mehanizme, a to su ljubav, povjerenje i sl.
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:42   #157
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Di sam napisala da životinje imaju osjećaje točno u smislu kakve ljudi imaju?
Napisala si da životinje imaju osjećaje. Termin "osjećaj" je skovao neki homo sapiens i dao mu značenje u domeni ljudi. Ako napišeš da i životinje imaju osjećaje, to je kao da si napisala "životinje imaju ljudske osjećaje"

Zadnje uređivanje Nikolitsa : 08.12.2011. at 18:51.
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:44   #158
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Nisi se svojedobno referirao na ovaj link sa, citiram:"I kakve to veze ima s tvrdnjom da pas ima osjećaje?
Radi se o urođenim refleksima u kombinaciji s vrlo niskom inteligencijom"

Ti dakle ne smatras da je usporedba vuka i psa imalo opravdana?
Prvo tvrdis da pas ima potrebu za svojim coporom i vodjom copora, sto je ociti ostatak od "vuka u njemu", a onda sto, taj instinkt je promjenjen i degenerirao u tisucama godina selekcije od strane covjeka pa se pes vise ne moze nositi sa gubitkom vodje/vlasnika? Pa popizdi i ostane na grobu?
Tko je psu pravi vlasnik/vodja? Onaj koji ga hrani, sece, brine se za njega itd.
Tako je i u prirodi, vodja je onaj koji osigurava opstanak skupine. Tog pas ocito ima tko drugi hraniti i voditi u setnju, ali on ipak ostaje na grobu, ne?
Opet, ako cemo to objasnjavati kroz nagone i evoluciju a ne kroz osjecaje, to sam vec i prije rekao, onda se svako ljudsko iskazivanje emocionalnosti moze nazvati kompleksnim evolucijskim mehanizmom koji omogucuje miran suzivot. Zapravo, vjerojatno i je tako, samo sto smo mi ljudi izmislili izmislili nazive za te mehanizme, a to su ljubav, povjerenje i sl.
Upravo to, a osim toga ljudi znaju imati odličnu sposobnost glume i licemjerja samo da bi preživili i pobrinuli se za sebe jer ovise o nekomu ili nečemu..
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:47   #159
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Napisala si da životinje imaju osjećaje. Termin "osjećaj" je skovao neki homo sapiens i dao mu značenje u domeni ljudi. Ako napišeš da i životinje imaju osjećaje, to je kao da si napisala "životinje imaju ljudske osjećaje"
Ako ti je tak lakše shvatiti ok. 'Osjećaj' je samo riječ, a postupke životinja koji sliče 'ljudskim osjećajima' možeš nazvati kako god hoćeš, ipak ostaju takvi kakvi jesu.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:50   #160
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Uopće nema veze kako ti misliš da se prema njemu odnosiš.
Ima veze da mu pružaš utočište (suho i toplo mjesto za spavanje) i da mu svakodnevno serviraš hranu. I on te doživljava kao vođu čopora. Možeš ti objaviti i u Narodnim Novinama da ti ne želiš biti vođa čopora, to neće promijeniti stvarno stanje stvari
i kaj je pjesnik htio reć? i meni moja majka pruža suho i toplo mjesto za spavanje i svakodnevno mi servira hranu.


Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Puno riječi, ali ništa konkretno. Koliko ti ono imaš godina?
nisi ni ti naveo popis nego samo općenito. evo npr. moji njemci su imali farmu, dakle ne samo da sam rasla s psima nego i s još poprilično vrsta, nikad me nije bilo strah životinja, oduvijek su mi bile fascinantne, obožavala sam ih i one mene, jednom psu sam čak i zube prala svojom četkicom (rotvajler, znači nije baš da je neki pekmezasti pas, i to je bilo kad sam bila klinka i nisam znala da to nije baš higijenski ) i on mi je to dopuštao, nikad me nije ugrizao niti napao na bilo koji način, bla bla. očito im neš kod mene odgovara. uostalom, zašto bih ja davala sve privatne detalje kad ti nisi ponudio iste? teret dokaza je na onom tko nešto tvrdi, a ne na onom kome se nešto tvrdi. imam 22 godine. kaj me svejedno ne diskreditira, pošto nečije godine nisu argument za niš.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:15.