Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2013., 08:54   #281
Pitanjce
Ovulacija mi je bila 26. (prije 4 dana, barem po mojim proracunima ), dan poslije smo imali nezasticeni odnos. Menstruaciju trebam dobiti 9., znaci jos 10 dana. Jucer sam kupila clearblue i pise da se mogu vidjeti rezultati 4 dana prije ocekivane menstrucije. Zanima me ima li ga smisla raditi prije? Pomalo sam nestrpljiva
carica000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 09:42   #282
Quote:
carica000 kaže: Pogledaj post
Pitanjce
Ovulacija mi je bila 26. (prije 4 dana, barem po mojim proracunima ), dan poslije smo imali nezasticeni odnos. Menstruaciju trebam dobiti 9., znaci jos 10 dana. Jucer sam kupila clearblue i pise da se mogu vidjeti rezultati 4 dana prije ocekivane menstrucije. Zanima me ima li ga smisla raditi prije? Pomalo sam nestrpljiva
Ne, mislim da je još uvijek prerano, čak mi se i ovih 4 dana prije očekivane menstruacije čine malo prerano.
Ako ga napraviš prije, najvjerojatnije bude (lažno) negativan.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 10:06   #283
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
Ne, mislim da je još uvijek prerano, čak mi se i ovih 4 dana prije očekivane menstruacije čine malo prerano.
Ako ga napraviš prije, najvjerojatnije bude (lažno) negativan.
okej! tnx!
carica000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 00:49   #284
pozdrav svima....
problem je u tome sto nisam vodila evidenciju o tome kad sam imala M. inace su mi redovite(ciklusi 28 dana), zadnje koje se sjecam(znam, znam) je pocela 02.09.., znaci pretpostavljam da mi je sljedeca bila oko 30.09(valjda sam je imala, pa zaboravila), dakle trebala sam dobiti zadnju 28.10., zadnji odnos je bio 14.10(po plivinom kalendrau najplodniji dan). test sam radila 20 dana nakon odnosa(sign test) u vecernjim satima. postoji li sansa da je lazno negativan ili je dovoljno proslo od odnosa da bi pokazalo i navecer? kada da ponovim? hvalaa svima
Mravčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 14:19   #285
Kupila sam neki najjeftiniji test za trudnoću, u apoteci mi je žena rekla da napravim ujutro test, no ja nisam od uzbuđenja nikako mogla dočekati jutro te sam ga napravila navečer oko 20 h. Negativan. Menstruacija mi kasni mjesec dana. Da li je moguće da je test krivo pokazao? Da li je uistinu toliko važno da se test napravi ujutro?
umjetnicamamina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 15:03   #286
Znam da upustvima pisr da se test baci nakon 10 min, ali svejedno imam pitanje je li vam pokazao pozitivno nakon nekog duze vremena. Skesala sam se 3 puta bez kondoma, ali nije svrsio u mene. 2 dan kako mije kasnila sam napravila clearblue compact i test je bio negativan. Nakon par dana sam isla baciti smece i pogledam test kad ono vidim i drugu crtu. Uplasila sam se i napravila sam danas, sedmi dan kako mi kasni test gravidnost mini i bio je negativan. Ovo je prvi mj kako sam prestala s dianama nakon 4 godine pa je normalbo da kasni valjda. Bojim se da je cb compact bio pozitivan, a da gravidnost mini kako nije bas skup nije ni pouzdan.
Lunula is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 17:13   #287
Quote:
Lunula kaže: Pogledaj post
Znam da upustvima pisr da se test baci nakon 10 min, ali svejedno imam pitanje je li vam pokazao pozitivno nakon nekog duze vremena. Skesala sam se 3 puta bez kondoma, ali nije svrsio u mene. 2 dan kako mije kasnila sam napravila clearblue compact i test je bio negativan. Nakon par dana sam isla baciti smece i pogledam test kad ono vidim i drugu crtu. Uplasila sam se i napravila sam danas, sedmi dan kako mi kasni test gravidnost mini i bio je negativan. Ovo je prvi mj kako sam prestala s dianama nakon 4 godine pa je normalbo da kasni valjda. Bojim se da je cb compact bio pozitivan, a da gravidnost mini kako nije bas skup nije ni pouzdan.
Ako u uputstvima piše da se baca nakon 10 min, onda tako trebaš i napraviti. Tebi je pokazao pozitivno nakon par dana, naravno da to nije pouzdan rezultat (nije pouzdano niti nakon nekoliko sati, a kamoli dana). A i drugi test je pokazao negativno. Tako da, šanse da si trudna su nikakve.
Da, prestala si piti pilule, normalno je da ti kasni sad, mislim da je samo to u pitanju.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 17:59   #288
Ok, hvala
Lunula is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 21:31   #289
Quote:
Lunula kaže: Pogledaj post
Znam da upustvima pisr da se test baci nakon 10 min, ali svejedno imam pitanje je li vam pokazao pozitivno nakon nekog duze vremena. Skesala sam se 3 puta bez kondoma, ali nije svrsio u mene. 2 dan kako mije kasnila sam napravila clearblue compact i test je bio negativan. Nakon par dana sam isla baciti smece i pogledam test kad ono vidim i drugu crtu. Uplasila sam se i napravila sam danas, sedmi dan kako mi kasni test gravidnost mini i bio je negativan. Ovo je prvi mj kako sam prestala s dianama nakon 4 godine pa je normalbo da kasni valjda. Bojim se da je cb compact bio pozitivan, a da gravidnost mini kako nije bas skup nije ni pouzdan.
Isti problem i kod mene,, isto clearblue.. imogu ti reć da mi je sad laknulo.. 7 dana nakon što mi je zakasnila M napravila sam test, ali nije bila prva jutarnja mokraća i negativan je bio.. i sad nakon tri dana nešto me spopalo i idem ga ponovno pogledat kad ono dvije crte, jedna slabo vidljiva...
ajmeeee to mi nebi trebalo.. imam već 2 djece, ajme kud šta sad financije u banani,, a isto tako ne kužim na koju foru sam uopće mogla ostat trudna?!
Aria225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 14:10   #290
Ja stvarno ne kužim vas ženske?! Pa jel znate čitati uputstva, lijepo piše vrijeme u kojem se treba očitati rezultat testa, zašto ga uopće idete očitavati nakon nekoliko dana??
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 21:22   #291
Napravila sam Clearblue digitalni test i pokazao je - ali se pod svjetlom vidio obris plusa. Dakle samo obris, nije bio popunjen dok je - bio popunjen. Također, na uputama piše da kod + piše i koliko je tjedana trudnoće, meni dakako nije ništa pisalo. Samo -, ali pod svjetlom se vide obrisi plusa. Vidjela sam u prethodnim postovima da je jedna forumašica imala isti problem. Je li to normalno kod tog testa ili ?
Unaprijed hvala
ejmi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 00:14   #292
Ako je digitalni,nema promatranja obrisa,sjena i bilo cega. Mislim da se to vidi dio ekrana gdje bi bio plus. Ako nema napisano tjedne trudnoce,to je po meni minus
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 00:45   #293
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Mislim da se to vidi dio ekrana gdje bi bio plus. Ako nema napisano tjedne trudnoce,to je po meni minus
Da, ja isto mislim da je to dio ekrana. U uputi piše da se u slučaju trudnoće najprije pojavi +, a zatim nakon još minutu i tjedni trudnoće. Meni se vrtio više od minute ( sigurno 2-3 min ) i pokazao -, a tek sam kasnije na svjetlu vidjela te obrise plusa.
Ma, mislim da se nepotrebno opterećujem s tim, minus je i gotovo.
ejmi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 18:11   #294
Situacija je sljedeca: zadnja menga je bila 5.3., u cetvrtak bila na ginekoloskom i na ultrazvuku na lijevom jajniku je uocen folikul od 1,91 cm. Receno mi je da je moguce da ce uskoro ovulacija(imam neredovite menge i ocito kasniju ovulaciju) ali i da je moguce da se folikul pretvori u cistu. Dakle, to mi je rečeno u cetvrtak a u subotu i jucer su bili nezasticeni odnosi. U petak me bolio lijevi jajnik i imala sam proziran iscjedak. Danas također imam gusti prozirni iscjedak. Pitanje je slijedece:da li je moguce da je jucer ili prekjucer doslo do zaceca i ukoliko postoji sansa kada najranije mogu napraviti test za trudnocu?
srceko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 12:21   #295
nitko?
srceko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 18:59   #296
Test na trudnoću ako želiš da bude pouzdan, najbolje je napraviti na dan izostanka sljedeće menstruacije.

Ovisi koliki su ti ciklusi, po tome bi mogla okvirno odrediti kad nastupa ovulacija.

Recimo da imaš svakih 30 dana, ako ti je zadnja m bila početkom mjeseca, sljedeću isto možeš očekivati tako, a ovulacija i plodni dani bi bili oko 2 tjedna prije sljedeće m. No s obzirom da si ti rekla da su ti ciklusi neredoviti, najbolje da pričekaš par dana menstruaciju i pratiš ako ima nekih promjena.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 19:10   #297
Dakle, zadnja je bila 5.3., a ciklusi su razliciti, vecinom se vrti 33-35 dana...prije 6 dana sam bila na ginekoloskom i ginekologica mi je rekla da do sad nije nastupila ovulacija i da po njenoj procjeni je nakon 20.dana ciklusa...taj dan kada sam bila na ginekoloskom mi je bio 22.dan ciklusa...nesto malo detaljnije samnapisala na temi jesam li trudna jer mi ovdje nitko nije odgovorio
srceko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 20:59   #298
A čuj, ako je ovulacija nastupila taman kad si imala odnose, onda moguće da je došlo do trudnoće. No nažalost još je rano, nema ti druge nego da pričekaš mogući izostanak m.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 22:44   #299
Hvala na odgovoru. Istina, strpit cu se jos tih par dana pa ako ne dođe napravit cu test. Ono sto mene sada muci je da li se odmah nakon izostanka menge moze utvrditi trudnoca testom obzirom da imam kasnije ovulaciju. Da li ce odmah nakon izostanka menge biti dovoljna koncentracijatog hormona u urinu?
srceko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 00:28   #300
Test za trudnoću-iskustva

bok svima.
proslo mi je tjedan dana od nezasticenog spolnog odnosa s deckom i posto jos uvijek imam menstruaciju, zanima me dal mogu vec nakon par dana, kad mi menstruacija prodje, napraviti test za trudnocu? (vec sam imala menstruaciju kad smo imali odnos, bio mi je 2. dan)
kupila sam Intimplus koji je navodno za rano otkrivanje trudnoce i moze se raditi u bilo koje doba dana.
molim vas da mi pisete svoja iskustva, kad ste najranije radile test i dal je test pokazao tocno? ovo mi je 1. put da se nalazim u takvoj situaciji
hvala unaprijed.
__________________
What doesn't kill you, makes you stronger!

Zadnje uređivanje Lilianaaa : 05.04.2014. at 01:04.
Lilianaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.