Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2011., 11:33   #21
Quote:
_bejb_ kaže: Pogledaj post
hahahah slučajno je zagledo...mlad je pa mu se neuzima za grešku niti neke namjere...

ovdje u zadru je najjeftiniji 36 kn....al nije to problem strah me da nebude negativno...neznam dali da pričekam možda još koji dan
Ak si trudna, neće nestati samo zato ako ne napraviš test.

Ili ti želiš da bude pozitivno? Nisam sad Sigurna više.

U svakom slučaju, nemoj sad da nemaš 36kn, ako si trudna trebati će ti i puno više od 36kn.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 18:22   #22
jeli 10ak dana od zacesca rano za napravit test ?
0hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 18:26   #23
Quote:
0hara kaže: Pogledaj post
jeli 10ak dana od zacesca rano za napravit test ?
U pravilu - da. Ali možeš probati sa Gravignost ULTRA koji ima veću osjetljivost od većine testova. Ili Sign-test koji obećava točan rezultat 4 dana prije očekivane menstruacije. Ako bude koji pozitivan - to je to. Ako je negativan, ponoviti nakon 14 dana od odnosa ako imaš redovite cikluse ili 19 dana ako su neredoviti.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:44   #24
Test za trudnoću

zanima me,ako se provjera radi nakon 3 dana očekivane menstruacije,a prošlo je 17 dana od odnosa,s Intima plus jedno jutro i Gravignost mini sljedeće i oba su negativna,jel se zbog onih 1% u slučaju da ne dođe u roku sljedeća 2 dana isplati ići vadit krv (btw,kolika je cijena po privatnim labaratorijima ili se to može i u ambulanti?)? Naime,na dan očekivane menstruacije počelo me sve bolit kao početak gripe,ne kao uobičajne menstrualne tegobe,od glave do rebara,trbuha,bubrega.Jeli to mogući uzrok kašnjenja ili da ipak zbog priče bliske osobe da je nakon 5 neg.testova u 3.mjesecu trudnoće ostala trudna (ja iskreno ne vjerujem u tu priču al kaže da je ginekologica rekla da se može desit al u 1/10 000 slučajeva) ipak histeriziram na tih 1%?
Hvala
gLVgospodična is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 16:31   #25
Quote:
gLVgospodična kaže: Pogledaj post
zanima me,ako se provjera radi nakon 3 dana očekivane menstruacije,a prošlo je 17 dana od odnosa,s Intima plus jedno jutro i Gravignost mini sljedeće i oba su negativna,jel se zbog onih 1% u slučaju da ne dođe u roku sljedeća 2 dana isplati ići vadit krv (btw,kolika je cijena po privatnim labaratorijima ili se to može i u ambulanti?)? Naime,na dan očekivane menstruacije počelo me sve bolit kao početak gripe,ne kao uobičajne menstrualne tegobe,od glave do rebara,trbuha,bubrega.Jeli to mogući uzrok kašnjenja ili da ipak zbog priče bliske osobe da je nakon 5 neg.testova u 3.mjesecu trudnoće ostala trudna (ja iskreno ne vjerujem u tu priču al kaže da je ginekologica rekla da se može desit al u 1/10 000 slučajeva) ipak histeriziram na tih 1%?
Hvala
Nisi trudna, ti testovi koje si kupila su dobri. Ali ponovi test 21 dan nakon odnosa, kupi neki najjeftiniji, đst in kejs....ne moraš na nikakvo vađenje bete, nisi trudna.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 18:50   #26
Inače, ako kojoj treba, imam ja jedan viška, test-trakica koja se dobije uz LH trakice za određivanje ovulacije, ne može se inače kupiti u ljekarnama, ali je osjetljivost 20mIU/mL, dakle osjetljivija od većine testova, pa....slobodno se javite na pm.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 20:06   #27
Quote:
palčica01 kaže: Pogledaj post
curke, ja sam sa ebay-a naručila one step ovulation test i one step pregnancy test (50 kom - i možete kombinirati koliko želite jednih i koliko drugih). sveukupno me to koštalo cca 80kn. koliko se sjećam došlo mi je iz velike britanije u roku 2-3 tjedna. vrlo povoljno. a koliko sam skužila od cura sa nekih drugih foruma, jednako su ok kao i svi drugi testovi za trudnoću koje vi spominjete, koštali oni 10, 50 ili 80kn! samo je stvar toga što će vam kod nas u ljekarnama npr. testove za ovulaciju upakirati neka firma, staviti unutra 5 kom i tako nešto naplatiti 100kn.
potpisujem! ja sam naručila 40 komada (25 LH trakica i 15 trudničkih) za 38 kuna i sad svaki dan pišam testiče i gledam kako mi se testna linija deblja
teta raketa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 13:27   #28
Curi stalno kasni menga, dosta je osjetljiva pa joj sve smeta.... kaže da je zadnju dobila pred nekih mj. dana. a jučer smo imali odnos gdje mi je možda malo pobjeglo ali nisam ziher. Dali može ona odma 2. ili 3. dan poslje odnosa napraviti test?
hondaCBR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 19:56   #29
Naravno da ne.

Preporuča se u prosjeku pričekati cca 14 dana nakon odnosa. Iako ima i onih kvalitetnih dosta osjetljivih testova koji se mogu raditi ranije, ali najranije se može dobiti pozitivan rezultat (i to na jako osjetljivim testovima) 7 dana nakon ovulacije.

Ali mnogim ženama se očita negativan rezultat i tada, iako su trudne. Zato je najbolje pričekati do onog dana kad treba dobiti menstruaciju pa onda raditi test (ili čak i kasnije).
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 15:23   #30
Test za trudnoću

Nova sam na forumu i molila bi vas ako ste imale sličnu situaciju da je podijelite sa mnom!
Menga mi kasni 8 dana.Inače je školski točna! Treći dan po izostanku Prima Stick kaže negativno! Radilmo na bebi i bas smo se potrudili zadnjih plodnih dana. Stalno piškim, imam problema sa stolicom(po prvi put u životu!), jezik i nepce kao da su drveni, okusi su mi nekako drugačiji i otprilike 1 put dnevno imam kratke grčeve kao kad trebam dobit. Grudi su mi malo veće ali nisu bolne. Glavna sestra na ginekologiji mi je rekla da sa kućnim testovima treba sačekat 10-tak dana da bi bila sigurna i tako sad ja čekam ponedjeljak za novi test i ludim od čekanja i vi ste mi do tad jedina moguća pomoć! Pa Vas molim pomagajte! Ponedjeljak je too far away!
perezira is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 16:57   #31
Quote:
perezira kaže: Pogledaj post
Nova sam na forumu i molila bi vas ako ste imale sličnu situaciju da je podijelite sa mnom!
Menga mi kasni 8 dana.Inače je školski točna! Treći dan po izostanku Prima Stick kaže negativno! Radilmo na bebi i bas smo se potrudili zadnjih plodnih dana. Stalno piškim, imam problema sa stolicom(po prvi put u životu!), jezik i nepce kao da su drveni, okusi su mi nekako drugačiji i otprilike 1 put dnevno imam kratke grčeve kao kad trebam dobit. Grudi su mi malo veće ali nisu bolne. Glavna sestra na ginekologiji mi je rekla da sa kućnim testovima treba sačekat 10-tak dana da bi bila sigurna i tako sad ja čekam ponedjeljak za novi test i ludim od čekanja i vi ste mi do tad jedina moguća pomoć! Pa Vas molim pomagajte! Ponedjeljak je too far away!
Ma uzmi neki malo skuplji test, taj će ti pokazati točno 100 posto. Neki testovi mogu detektirati trudnoću i prije nego što treba doći menga a tebi tvoja kasni više od tjedan dana.

I ne znam zašto ti nisu na ginekologiji odmah izvadili betu iz krvi pa da si mirna.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 18:22   #32
Quote:
perezira kaže: Pogledaj post
Nova sam na forumu i molila bi vas ako ste imale sličnu situaciju da je podijelite sa mnom!
Menga mi kasni 8 dana.Inače je školski točna! Treći dan po izostanku Prima Stick kaže negativno! Radilmo na bebi i bas smo se potrudili zadnjih plodnih dana. Stalno piškim, imam problema sa stolicom(po prvi put u životu!), jezik i nepce kao da su drveni, okusi su mi nekako drugačiji i otprilike 1 put dnevno imam kratke grčeve kao kad trebam dobit. Grudi su mi malo veće ali nisu bolne. Glavna sestra na ginekologiji mi je rekla da sa kućnim testovima treba sačekat 10-tak dana da bi bila sigurna i tako sad ja čekam ponedjeljak za novi test i ludim od čekanja i vi ste mi do tad jedina moguća pomoć! Pa Vas molim pomagajte! Ponedjeljak je too far away!
Nisi trudna.

Inače, ovo je najgori test u smislu što su linije jako slabe. Ako ti je kontrolna bila tamna, a testne nije bilo - definitivno nisi trudna.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 08:45   #33
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma uzmi neki malo skuplji test, taj će ti pokazati točno 100 posto. Neki testovi mogu detektirati trudnoću i prije nego što treba doći menga a tebi tvoja kasni više od tjedan dana.

I ne znam zašto ti nisu na ginekologiji odmah izvadili betu iz krvi pa da si mirna.
Istini za volju nije ni ovaj jeftin! Kad sam pisala post htjela sam čuti da li se nekoj od nas na forumu dogodila slična situacija, Znam manje više sve o testovima i puna mi ih je kapa! I njih i očekivanja da mi konačno ne dođe menga! Ovaj put je još nema! Hvala ti svejedno!
perezira is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 08:48   #34
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Nisi trudna.

Inače, ovo je najgori test u smislu što su linije jako slabe. Ako ti je kontrolna bila tamna, a testne nije bilo - definitivno nisi trudna.
Uf Sigurna, al' si ti sigurna! Možda malo i presigurna. Hvala ti svejedno. Pozdrav
perezira is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 10:35   #35
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Nisi trudna.

Inače, ovo je najgori test u smislu što su linije jako slabe. Ako ti je kontrolna bila tamna, a testne nije bilo - definitivno nisi trudna.
meni je ovaj test u roku par sekundi bez imalo sumnje pokazao trudnoću
chichita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 16:45   #36
4 dana mi je kasnila kad sam napravila test... piškila sam u čašu i pratila uputstva i pokazao mi je u roku par sekundi i to sa sigurnošću sam znala na čemu sam... no ne mora značiti da je svakom tako
chichita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 00:12   #37
Quote:
tequilatila.a.a kaže: Pogledaj post
ovako, menstruacija mi kasni 5 dana( ciklus mi je uvijek 29 dana), ja i moj zaručnik pokušavamo već 6 mj da zatrudnim.. oko 11 sati ujutro dns napravila sam test Gravignost- mini(nije 1. jutarnja mokraća), pokazalo mi je samo 1 crtu, što bi znacilo da nisam trudna.. Zanima me dali postoji kakva šansa da je pokazao neispravno ? Koliko je taj test pouzdan? Imam simptome trudnoce kao što je povećani umor, glad, učestalo mokrenje, kašnjenje menstruacije ofc.i osjetljivost grudi.. Dali da ponovim neki drugi test ako da koja je najtočniji?
Ja sam radila Gravignost mini kad mi je kasnila cca 6 dana ( ciklus mi se svaki mj pomicao tako da nisam mogla uopce tocno pratit) i odmah je pokazao debelu crtu, i to sam test radila oko 8 navecer!
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 13:26   #38
cure, radila sam test u nedjelju, nakon što sam večer prije popila i nešto alkohola! test se pokazao negativnim, kao da nisam trudna..e sad, već mi tjedan dana kasni,a ciklus je bio inače 28 dana! boli me lijevi jajnik i imam iscjedak...da li da ponavljam test ili odem ginekologu, ne znam ni sama..
test sam radila u kasnim popodnevnim satima! koliko su vama ti testovi pouzdani?
iva4567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 14:03   #39
Test radi ujutro, prva jutarnja mokraća. Ali svakako otiđi u ginekologa.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 14:05   #40
ma što je najgore bila sam prije 10ak dana i nije mi se dalo raditi pregled nego sam samo išla po recept za pilule zbog mikrocističnih jajnika i akni kad sam se konačno odlučila da ću ih piti, možda sam trudna...koje li ironije ali nema druge nego napraviti ponovo test pa kod njega...TNX!!
iva4567 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.