Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2009., 16:07   #1
Stambeno pitanje djeteta - dužnost roditelja ?

pozdrav svima. mislim da je ovaj podforum primjeren za ovu temu.

moje pitanje glasi: jesu roditelji dužni djetetu osigurati stambeno pitanje? odnosno, kupiti djetetu stan ili sagraditi kuću tako da on/a ne treba razmišljati o tom materijalnom problemu.

što ako postoji razlika u mišljenju kod partnera. jedan je za, drugi nije. recimo, jedan je dobio od svojih roditelja kuću/stan, pa želi to isto i za svoje dijete. dok drugi partner nije i nema takvo mišljenje.

jesu li loši roditelji koji žele dobro svojoj djeci i žele im pružiti tu mogućnost, a jednostavno nemaju financijske mogućnosti?
ili su to oni roditelji koji imaju mogućnosti, a ne žele to pružiti?

javlja se problem - da li će djeca koja dobiju osigurano stambeno pitanje uistinu to znati cijeniti? poštovati? što ako će očekivati da i roditelji plaćaju režije? svakako je bitan odgoj, savjest. jer nekome (u ovom slučaju djetetu) dati sve na gotovo nije mala stvar.

hoće li ti roditelji imati uvjete? vjerojatno hoće. možda do te mjere da uvjetuje budućeg partnera.
koliko je vas bilo u takvoj situaciji? da su vas roditelji materijalno zbrinuli.
hoćete li i vi isto postupiti? smatrate li da je to pametno?
vaša mišljenja, molim.
jebozovna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 16:23   #2
naravno da nije ali ja definitivno bih svojem djetetu planirala tako nešto tj krov nad glavom a ne da ga pošaljem u svijet , pa snađi se sam..budi sluga ili krimos ili se udaj / oženi i slične nebuloze..

Ako ništa drugo barem bi mu osigurala da bezbrižno studira i da nemora brinuti da li će imati sutra jesti i gdje će spavati umjesto da se koncentrira na učenje.

Uvelike osuđujem ljude koji imaju djecu a bez da razmišljaju o takvim stvarima, tj što će imati ta djeca, kakav život i sl.
To sam ja..ima puno ljudi koji ne razmišljaju tako daleko..već imaju djecu pa nek se sami snađu, ja sam ih oblačio i hranio a dalje me briga..kao da je to u današnje vrijeme dosta.
__________________
mene ako se sete na dan bezbednosti sete, ako se ne sete nikom ništa.
Planinarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 16:42   #3
ne smatram da je dužnost roditelja da mi riješe stambeno pitanje..

mislim da je lijepo ukoliko roditelji mogu financijski podnijeti da djetetu riješe nekretninu, ali isto tako ne treba nikoga osuđivati ukoliko za tako nešto nema mogućnosti ili iz nekih (samo sebi poznatih) razloga to ne želi priuštiti djetetu..
meni i mužu roditelji nisu riješili stambeno pitanje, prvenstveno jer nemaju mogućnosti, pomogli su koliko su mogli, mi dalje guramo sami..

ne znam da li ću svom djetetu jednoga dana moći kupiti stan, i to mi nije prioritet. prije svega ću se pobrinuti i dati sve od sebe da mu omogućim studiranje (ukoliko to želi) i snalaženje dok ne nađe posao i sam si omogući samostalan život..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 16:42   #4
a čuj...svaki roditelj svom djetetu želi najbolje i nekako čisto sumnjam da roditelj iz inata neće svoje dijete financijski osigurati... osim ako se radi o nekom patološkom slučaju sebičnosti.

obično ljudi jednostavno nemaju novaca. živimo u RH.

ako ću biti u mogućnosti jednog dana...da... riješit ću stambeno pitanje svoje djece. priuštiti djetetu barem neku garsonjeru kad krene na faks ili kad ga završi mi je nešto sasvim normalno-dakako, opet ponavljam, ako ću imati neke normalne uvjete za to.

a i što bi on konkretno trebao cijeniti?
ako očekuješ da će ti se dijete čitav život klanjati zbog stančića koji si mu priuštio...lol, zaboravi na to. ako ti je to jedini motiv zbog kojeg bi djetetu priuštio stan ... onda su ti motivi uistinu loši.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 16:46   #5
ako roditelj ima mogucnosti,zasto ne? moji nisu imali,sama sam rijesila,ne mislim da sam zbog toga zakinuta niti ista zamjeram roditeljima
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 16:48   #6
Quote:
jebozovna kaže: Pogledaj post
pozdrav svima. mislim da je ovaj podforum primjeren za ovu temu.

1.moje pitanje glasi: jesu roditelji dužni djetetu osigurati stambeno pitanje? odnosno, kupiti djetetu stan ili sagraditi kuću tako da on/a ne treba razmišljati o tom materijalnom problemu.

2.što ako postoji razlika u mišljenju kod partnera. jedan je za, drugi nije. recimo, jedan je dobio od svojih roditelja kuću/stan, pa želi to isto i za svoje dijete. dok drugi partner nije i nema takvo mišljenje.

3.jesu li loši roditelji koji žele dobro svojoj djeci i žele im pružiti tu mogućnost, a jednostavno nemaju financijske mogućnosti?

4.ili su to oni roditelji koji imaju mogućnosti, a ne žele to pružiti?

5.javlja se problem - da li će djeca koja dobiju osigurano stambeno pitanje uistinu to znati cijeniti? poštovati?
6.što ako će očekivati da i roditelji plaćaju režije? svakako je bitan odgoj, savjest. jer nekome (u ovom slučaju djetetu) dati sve na gotovo nije mala stvar.

7.hoće li ti roditelji imati uvjete? vjerojatno hoće. možda do te mjere da uvjetuje budućeg partnera.

8.koliko je vas bilo u takvoj situaciji? da su vas roditelji materijalno zbrinuli.
9.hoćete li i vi isto postupiti?
10.smatrate li da je to pametno?
vaša mišljenja, molim.
1. ne, nisu "dužni", roditelji su dužni djete odgojiti i odškolovati tako da to dijete postane sposobno za samostalni život, a samim tim i da si riješi stambeno pitanje.

2. po meni nema veze to da li je jedan partner to dobio, a drugi nije...to je stvar pojedinca..npr. ni mm ni ja nismo dobili rješenje stambenog pitanja, pa smo oboje mišljenja da ćemo, ukoliko ćemo moći, to svojoj djeci omogućiti

3. ne, to nisu loši roditelji

4. ovisi šta smatraš pod tim "ne žele", ne mogu suditi o nekome ako ne znam činjenice. Loš roditelj su teške riječi i ne bi ih tako olako bacala. Postoje situacije gdje su roditelji imućni i dali su djetetu školovanje u najboljim školama, odgojili ga kako su mislili da je najbolje, dali mu auto, možda i posao, pa zar mu i stan treba dati ?!
A opet, postoje roditelji koji su imućni, a djeci ne daju ništa. To već jesu loši roditelji.

5. zašto ne? Ako su ta djeca pravilno odgojena, poštovat će, a ako su roditelji tim stanom pokušali oprati svoju savjest jer nisu dobro odgojili djete, nisu mu pružili dovoljno ljubavi ili nešto sl. onda vjerojatno to dijete neće to poštovati, a ni ne treba

6. A zašto bi to očekivalo I opet ponavljam, stvar je u odgoju. A pomoći djetetu da riješi stambeno pitanje ne znači "pružiti mu sve na gotovs"

7. ne kužim baš šta si htjela pitati

8. ja nisam

9. ako budem u mogućnosti, neću.

10. smatram da je, jer da ne smatarm, ne bih tako postupala
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 17:21   #7
Naravno da nisu duzni osigurati dijete stambeno.
A cak i ako imaju mogucnosti mislim da je pametnije taj stan dati kao nagradu za nesto, bilo fax bilo nalazenje posla i odgovoran zivot a ne dati samo tako kao da je to njihova duznost i da se to podrazumijeva.
Inace, mislim da je skroz ok uplacivati klincu stambenu tako da mu das neki start a da si on sam privredi ostatak.
Ako starci ne mogu ni to, opet ok.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 17:25   #8
Smatram da roditelji ne moraju riješiti stambeno pitanje svog djeteta.

Moja dužnost,želja i volja je školovati ju (osnovna,srednja,faks),osamostaliti za život,ali dati joj sve na pladnju, ne pada mi na pamet.

Moji roditelji su u bili u mogućnosti meni kupiti stan (kćer jedinica sam) ali im nisam dopustila. Kupila sam si ga sama kad sam se zaposlila na kredit na 25 god. Kada sam se udala mm došao k meni,a kada sam ostala trudna shvatili smo da će nam 2-sobni stan postat premali. Prodala sam ga (zaradila na njemu dosta love),zatvorila kredit,a od ostatka digli puni kat i potkrovlje njegove obiteljske kuće i uredili. Sad imamo 90 m2 + potkrovlje.

Moji roditelji su htjeli nekako sudjelovat u tome pa smo im dozvolili da kupe parkete. To je sve što sam oristala od njih uzeti.

Imam 2 ruke i 2 noge,obrazovana sam i sposobna mlada žena koja ima i takvog muža kraj sebe i ne mislim da bi mi bilo lakše i bolje da sam dobila stančinu na pladnju.

Nadam se da ću i ja svoju kćer tako odgojiti!

Iako, moj tata joj je već prepisao svoj 3-sobni stan tak da je mala osigurana bez obzira na mene
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 17:49   #9
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
Smatram da roditelji ne moraju riješiti stambeno pitanje svog djeteta.

Moja dužnost,želja i volja je školovati ju (osnovna,srednja,faks),osamostaliti za život,ali dati joj sve na pladnju, ne pada mi na pamet.

Moji roditelji su u bili u mogućnosti meni kupiti stan (kćer jedinica sam) ali im nisam dopustila. Kupila sam si ga sama kad sam se zaposlila na kredit na 25 god. Kada sam se udala mm došao k meni,a kada sam ostala trudna shvatili smo da će nam 2-sobni stan postat premali. Prodala sam ga (zaradila na njemu dosta love),zatvorila kredit,a od ostatka digli puni kat i potkrovlje njegove obiteljske kuće i uredili. Sad imamo 90 m2 + potkrovlje.

Moji roditelji su htjeli nekako sudjelovat u tome pa smo im dozvolili da kupe parkete. To je sve što sam oristala od njih uzeti.

Imam 2 ruke i 2 noge,obrazovana sam i sposobna mlada žena koja ima i takvog muža kraj sebe i ne mislim da bi mi bilo lakše i bolje da sam dobila stančinu na pladnju.

Nadam se da ću i ja svoju kćer tako odgojiti!

Iako, moj tata joj je već prepisao svoj 3-sobni stan tak da je mala osigurana bez obzira na mene

potpisujem u potpunosti
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 08:07   #10
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
Imam 2 ruke i 2 noge,obrazovana sam i sposobna mlada žena koja ima i takvog muža kraj sebe i ne mislim da bi mi bilo lakše i bolje da sam dobila stančinu na pladnju.

Nadam se da ću i ja svoju kćer tako odgojiti!
Nemam što dodati...

Quote:
Iako, moj tata joj je već prepisao svoj 3-sobni stan tak da je mala osigurana bez obzira na mene


E, to se događa kod varijacije na temu točke 2., kada oba partnera (u ovom slučaju bake i djedovi) nemaju isto mišljenje!
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 08:38   #11
Ne mislim da su dužni, ali u današnje vrijeme je u redu da pomognu, naravno ako mogu. Na bilo koji način, bilo nekim novčanim doprinosom (jednokratno ili mjesečno) ili kupnjom nekretnine.

Nije jednostavno, mladima je danas teško doći do stana, teže nego što je njima bilo. Ali isto tako i roditeljima je teže samim time što se očekuje od njih pomoć, a primanja nikome nisu kolosalna. To ljudi često zaborave.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 08:55   #12
Vodila sam par puta sa prijateljima rasprave na ovu temu i raspravljali smo uopće koja je granica koju bi trebali dati, da smo u prilici da možemo dati stvarno sve..jel to namješten stan i auto ili samo stan ili samo dio novaca za stan. Ustanovili smo da je odgoj najvažniji jer ako i jesi u situaciji da puno daš odogvorno dijete će prvo znati to cijeniti, a drugo nadograditi će vrijednost sa kojom je krenuo. Postoji taj rizik da dijete bude gotovan, ali zato treba puno prije nego dođe vrijeme za ovakve poklone dati do znanja da se od njih očekuje da postanu svoji gospodari bez obzira na količinu pomoći koju će dobiti. Kada bi to bila dužnost bojim se da ju mnogo roditelja u HR nije odradilo
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 09:00   #13
Naravno da ne mislimo kako smo dužni stambeno osigurati svoju djecu u budućnosti, već da smo im dužni osigurati naobrazbu i radne navike, da se jednog dana mogu stambeno osigurati same.
U međuvremenu uplaćujemo svakoj stambenu štednju...što mi, toliko i one same na način da se na štednju stavlja SAV novac kojeg dobiju za kojekakve prigode. To je odskočna daska koju u ovom trenutku mi možemo osigurati, a za dalje se oslanjamo na naša nastojanja u odgoju samostalnih i promišljenih ljudi.
Sve i da plivamo u novcu, isto bi postupili.
Kako kod nas sve ide po principu nagrade i kazne, naravno da bismo nagradili kako god možemo sve njihove pozitivne korake i pozitivan odnos prema svijetu koji ih okružuje (to je malo šira lepeza). I obrnuto, ako se ne daj bože, naš odgojni trud izjalovi i od njih ispadnu čudnovati kljunaši, tu nemamo što nagrađivati.
Netko je gore rekao - dvije ruke, dvije noge, i zdrava glava.
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 10:14   #14
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
Smatram da roditelji ne moraju riješiti stambeno pitanje svog djeteta.

Moja dužnost,želja i volja je školovati ju (osnovna,srednja,faks),osamostaliti za život,ali dati joj sve na pladnju, ne pada mi na pamet.

Moji roditelji su u bili u mogućnosti meni kupiti stan (kćer jedinica sam) ali im nisam dopustila. Kupila sam si ga sama kad sam se zaposlila na kredit na 25 god. Kada sam se udala mm došao k meni,a kada sam ostala trudna shvatili smo da će nam 2-sobni stan postat premali. Prodala sam ga (zaradila na njemu dosta love),zatvorila kredit,a od ostatka digli puni kat i potkrovlje njegove obiteljske kuće i uredili. Sad imamo 90 m2 + potkrovlje.

Moji roditelji su htjeli nekako sudjelovat u tome pa smo im dozvolili da kupe parkete. To je sve što sam oristala od njih uzeti.

Imam 2 ruke i 2 noge,obrazovana sam i sposobna mlada žena koja ima i takvog muža kraj sebe i ne mislim da bi mi bilo lakše i bolje da sam dobila stančinu na pladnju.

Nadam se da ću i ja svoju kćer tako odgojiti!

Iako, moj tata joj je već prepisao svoj 3-sobni stan tak da je mala osigurana bez obzira na mene

i ja se s ovim slazem i sama sam u situaciji gdje nam nitko nije kupio stan bome ni auto ni ništa takvoga...jednostavno ni moji ni muzevi roditelji nisu bili u mogučnosti..a mislim da mi je i draze ovako zivjeti sa spoznajom da smo si sami sve priskrbili
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 10:46   #15
Smatram da roditelji nisu dužni rješiti stambeno pitanje svojoj djeci. Druga je stvar mogućnost. Mi (mm i ja) smo imali sreće i stan (veći dio, drugi je na naš trošak kredita) smo dobili od roditelja. To su naši roditelji unaprijed planirali i htjeli nam pomoći, jer se zna kakva je situacija kod nas u RH (da ne bi bilo zabune, i oni preživljavaju od mirovine do mirovine). Trošak režija nismo niti bi ikada tražili! Ako budem u mogućnosti, svojem djetetu ću sigurno makar malo (koliko budemo imali) pomoći. Za početak, barem stambenom štednjom. Vidim prijatelje, roditelji im nisu mogli priuštiti vlastiti stan, srećom imaju poštene plaće pa su uspjeli dignuti kredit da si kupe stan od 50m2. Taj stan će otplaćivati do svoje 60-e godine. A da ne govorimo da iznos kredita nije mali novac, neki nemaju ni približno takve plaće...Gledam njih, i da, CIJENIM jako to što mi imamo stan i da taj mali kredit ćemo i uskoro otplatiti. Sama činjenica da svoj dom mogu zvati svojim tek kada budem imala 60 mi je prestrašna, ali nažalost, takva je situacija kod nas u RH, i mi smo rijetki sretnici koji se ne moraju brinuti da li će sutra imati novaca za platiti kredit za svoj dom...(da napomenem, i mi živimo od plaće do plaće)...
__________________
miš došao 06.10. :)
ArwenZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 12:55   #16
Ne smatram da su roditelji dužni osigurati djetetu nekretninu, ali smatram da ukoliko imaju sredstava trebaju pomoći. Isto tako natjecanje "moji - tvoji" tko je dao tko nije po meni je totalna glupost. Svome djetetu planiram uplaćivati stambenu štednju čim sredim neke stvari, za prvu ratu ću joj uplatiti svu lovu koju je i koju će dobiti do prve godine, tak planiram i za ubuduće uz ono što mi damo. Ako ću moći kupiti još neku nekretninu uz svoj stambeni kredit kroz narednih 20-ak godina naravno da ću joj to dati, ako dobije bracu/seku bit će teže ali stambenu će imati.
Meni je užasna politika roditelja "ako smo se mi mučili morate i vi da znate cijeniti". Ne uči se cijeniti neimaštinom i oskudicom več odgojem.
 
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 13:23   #17
Quote:
ArwenZG kaže: Pogledaj post
Smatram da roditelji nisu dužni rješiti stambeno pitanje svojoj djeci. Druga je stvar mogućnost. Mi (mm i ja) smo imali sreće i stan (veći dio, drugi je na naš trošak kredita) smo dobili od roditelja. To su naši roditelji unaprijed planirali i htjeli nam pomoći, jer se zna kakva je situacija kod nas u RH (da ne bi bilo zabune, i oni preživljavaju od mirovine do mirovine). Trošak režija nismo niti bi ikada tražili! Ako budem u mogućnosti, svojem djetetu ću sigurno makar malo (koliko budemo imali) pomoći. Za početak, barem stambenom štednjom. Vidim prijatelje, roditelji im nisu mogli priuštiti vlastiti stan, srećom imaju poštene plaće pa su uspjeli dignuti kredit da si kupe stan od 50m2. Taj stan će otplaćivati do svoje 60-e godine. A da ne govorimo da iznos kredita nije mali novac, neki nemaju ni približno takve plaće...Gledam njih, i da, CIJENIM jako to što mi imamo stan i da taj mali kredit ćemo i uskoro otplatiti. Sama činjenica da svoj dom mogu zvati svojim tek kada budem imala 60 mi je prestrašna, ali nažalost, takva je situacija kod nas u RH, i mi smo rijetki sretnici koji se ne moraju brinuti da li će sutra imati novaca za platiti kredit za svoj dom...(da napomenem, i mi živimo od plaće do plaće)...




tako je nama...al eto ponosna sam što mogu reci da se sami odričemo za naš stan i sve što se nalazi u njemu
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 13:51   #18
roditelji nisu duzni stambeno osigurati djecu. to je tocno. roditeljske "duznosti" propisuje zakon.

s druge strane postoji nesto sto se zove roditeljska ljubav i zelja da se svom djetetu zivot sto vise olaksa. taj dio nije reguliran zakonom, reguliran je daleko prizemnijom stvari - financijskom potkozenoscu. ako roditelji nisu platezno sposobni, naravno da ih to ne cini losim roditeljima.

ali, ako jesu, a ne zele, onda je to prilicno cudno.

mozda ima onih koji su djecu imali samo zato da bi ih imao tko cijeniti. njih, njihova djela i ono sto takvi misle da trebaju priustiti djeci.

ja mislim da su djeca koja ne znaju cijeniti ono sto imaju proizvod pogreske odgoja. jer, sa stanovista onoga tko nema veliku placu, neko dijete ciji roditelji imaju i mogu mu vise priustiti moze izgledati razmazeno. ali, takvima na pamet ne padaju dvije stvari - prva da i to "razmazeno" dijete ima nedostiznih zelja, i da i njegovi roditelji imaju limite koje ne mogu preci, a drugo da ima i siromasnijih koji ce i njihovo dijete smatrati "razmazenim", mozda samo zato jer dobije svake zime novu jaknu.

uostalom, da li oni koji misle da se uskracivanjem djecu uci "cijeniti" misle i da je potrebno djecu drzati na rubu gladi da bi cijenili to sto se ponekad smiju najesti? ili da je dobro da dijete do nove godine ide boso da bi cijenilo cipele koje dobije u sijecnju? ili da je je prava odgojna mjera da jedno polugodiste ne ide u skolu kako bi cijenilo sto mu daju da se skoluje tokom drugog? ili misle da je jako dobro da se dijete sedam mjeseci godisnje n sa kime ne druzi, jer ce tek tada znati cijeniti sto mu dozvoljavaju da ima prijatelje preostalih pet?
peso meso is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 13:57   #19
Quote:
peso meso kaže: Pogledaj post
roditelji nisu duzni stambeno osigurati djecu. to je tocno. roditeljske "duznosti" propisuje zakon.

s druge strane postoji nesto sto se zove roditeljska ljubav i zelja da se svom djetetu zivot sto vise olaksa. taj dio nije reguliran zakonom, reguliran je daleko prizemnijom stvari - financijskom potkozenoscu. ako roditelji nisu platezno sposobni, naravno da ih to ne cini losim roditeljima.

ali, ako jesu, a ne zele, onda je to prilicno cudno.

mozda ima onih koji su djecu imali samo zato da bi ih imao tko cijeniti. njih, njihova djela i ono sto takvi misle da trebaju priustiti djeci.

ja mislim da su djeca koja ne znaju cijeniti ono sto imaju proizvod pogreske odgoja. jer, sa stanovista onoga tko nema veliku placu, neko dijete ciji roditelji imaju i mogu mu vise priustiti moze izgledati razmazeno. ali, takvima na pamet ne padaju dvije stvari - prva da i to "razmazeno" dijete ima nedostiznih zelja, i da i njegovi roditelji imaju limite koje ne mogu preci, a drugo da ima i siromasnijih koji ce i njihovo dijete smatrati "razmazenim", mozda samo zato jer dobije svake zime novu jaknu.

uostalom, da li oni koji misle da se uskracivanjem djecu uci "cijeniti" misle i da je potrebno djecu drzati na rubu gladi da bi cijenili to sto se ponekad smiju najesti? ili da je dobro da dijete do nove godine ide boso da bi cijenilo cipele koje dobije u sijecnju? ili da je je prava odgojna mjera da jedno polugodiste ne ide u skolu kako bi cijenilo sto mu daju da se skoluje tokom drugog? ili misle da je jako dobro da se dijete sedam mjeseci godisnje n sa kime ne druzi, jer ce tek tada znati cijeniti sto mu dozvoljavaju da ima prijatelje preostalih pet?



magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 14:07   #20
naravno da nisu dužni, ali ako financijski mogu, ok mi je da pomognu, a ako ne pomognu i to je ok.

mi živimo u jednosobnom stanu koji su nam nakon vjenčanja kupili muževi roditelji e da i vozimo auto koji nam je isto tako svekar poklonija kad je sebi kupija drugi. da nam nisu poklonili taj stan i dalje bi bili podstanari i trpali u tuđi džep neki 300-350 € mj a auto iako je star, savršeno dobro nam je poslužija zadnjih par godina i to nam je isto velika ušteda jer računam da bi nas kredit za auto staja barem 1200 kn misečno.
doista smo im zahvalni na tome, mislim da uopće nije upitno
za par godina će nam vjerovatno kad dođe još jedna beba trebat malo veći stan al lako ćemo ga kupit obzirom da imamo šta prodat.
auto ćemo vjerovatno na godinu kupit novi jer je ovaj star već 20 godina i tu će nam pomoć moji roditelji.
ni od svekija ni od mojih nikad nismo tražili pomoć, a strašno puno su nam pomogli. i virujem da će i dalje pomagat ako budu mogli. i jedni i drugi su razmišljanja da žive samo za dicu i unuke pa ako ih veseli to šta nam pomažu, nek pomažu.

mi malenom plaćamo štednju i uplaćivat ćemo mu dok god budemo mogli, više za potebe školovanja a ako mu jednog dana budemo mogli kupit stan, rado ćemo ga kupit al ne uzimamo to sebi za obvezu
__________________
____
ona
ana_st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.