Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2010., 21:13   #321
Quote:
zara kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, naročito ---Phoenixu---sa super stručnim savjetima.
Detaljno sam pročitala temu od početka do kraja i pokušala prikupiti informacije za svoj slučaj, ali ću ipak postaviti pitanje.
Prijateljica dermatologica mi je dijagnosticirala rozaceu (crven nos i prednji dio jagodica-uz nos). Crvenilo na jagodicama je grupirano u dvije fleke, uvijek na istom mjestu. Koža mi je na tom mjestu tanka, sklona miteserima i sitnim prištićima i čim se pojavi najsitniji prištić, zacrveni se 1 cm u promjeru (+ natekne lagano). Također mi je rekla da mi nema puno pomoći. Koliko ovdje čitam ipak mi se čini da bi laserski tretman mogao barem ublažiti postojeće mrlje. Molim savjet čime to riješiti.
Da, tocno ,nema pomoci. Moze se samo lijeciti vidljivi simptomi. I tako svako toliko.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 16:03   #322
Hvala Phoenix-e na odgovoru.
______________________

Kupila sam neku masku što se stavi na lice, baš je kao maska, ne namaže se...
Piše da izbjeljuje sunčeve pjege, pa sam pomislila možda će i mrlje i malo je samo umirila kožu, niš extra...
Mislim da ću otići prvo na par tretmana kod kozmetičarke neke, pa ako ne bude okej niti malo, na jesen ću možda koji laser radit... Neznam, stekla sam dojam da ti laseri samo izmrcvare kožu i postane još osjetljivija.
Jer vidim i po sebi da su mi agresivni lokalni preparati isušili kožu. I sad nije suha, više je normalna, ali je isušena i dehidrirana. Nije ujednačen ten radi mrlja, pa budem prvo probala što više ujednačiti, i maknuti mrlje sad preko ljeta, a tek kad to uspijem ( ako) onda budem razmišljala o baš pravim ožiljcima...

__________________________

Hvala još jednom Phoenixu, puno su mi značili savjeti, jer uz još neka iskustva koja sam pročitala na netu, sad mi je puno tog jasnije i malo jest razočaravajuće, al bolje da je tako, nego da sam dala čitavo bogatstvo i nadala se nečem nemogućem, tad bi razočaranje bilo još gore




Ako bilo tko ima kakva iskustva s dermatolozima u Sloveniji, molila bih da podijeli sa mnom.
debra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 14:03   #323
Phoenixe,

pisala sam već na prethodnoj stranici o svom iskustvu uklanjanja kapilara na licu laserom (ne znam točno koji tip).

E sad, čudno, s jedne strane nosa i na bradi je to kod mene prošlo dobro, a s druge strane nosa, na jednom mjestu koje mi je bilo malo natečeno, crveno i upaljeno nakon toga, sada nakon više od 3 mjeseca čini mi se da je zapravo još koja kapilarica više nego prije popucana i da to izgleda još gore, pa žalim što sam uopće išla to tretirati.

Učinilo mi se da se tu stvorila neka fleka, mrlja ili čak izgleda u zrcalu kao neka udubina, ali kad pogledam na povećavajuće zrcalo to se zapravo više kapilarica posložilo tako da izgleda kao mrlja. Jesu li te kapilare mogle popucati od laserskog djelovanja i ima li smisla opet ih ići uklanjati s istom metodom, da ne napravim još gore?

Hvala unaprijed na odgovoru!
__________________
Keep a green tree in your heart and perhaps a singing bird will come
Blond_Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 16:39   #324
Ako se radilo o pulsirajucem laseru kao sto vjerojatno i je onda ti se stvorio hematom jer su krvne zile popucale (u pravom smislu rijeci). Obicno to izaziva novo stvaranje prosirenih kapilara. To su inace dokumentirane nuspojave i svode se na to da moras ponovo tretirati tu zonu. Jasno , nije dovoljno samo "okinuti" sa laserom. Treba znati sa cime se radi. Rijesenje mozoes pronaci samo u ponovom tretiranju , mozda kod istog doktora a mozda i kod nekog drugog...
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 15:54   #325
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Ako se radilo o pulsirajucem laseru kao sto vjerojatno i je onda ti se stvorio hematom jer su krvne zile popucale (u pravom smislu rijeci). Obicno to izaziva novo stvaranje prosirenih kapilara. To su inace dokumentirane nuspojave i svode se na to da moras ponovo tretirati tu zonu. Jasno , nije dovoljno samo "okinuti" sa laserom. Treba znati sa cime se radi. Rijesenje mozoes pronaci samo u ponovom tretiranju , mozda kod istog doktora a mozda i kod nekog drugog...
Phoenixe, hvala, drago mi je što si se javio.

Ići ću joj u jesen to pokazati, sad mislim da nema smisla ići na takve tretmane kad je jako sunce. I neka mi tretira samo to, makne te kapilare koje su dodatno popucale kako zna i umije, a ostatak lica više ne mislim na taj način tretirati da mi se ne desi slično i na drugim mjestima.

Ne znam bi li imalo smisla ići na elektrokoagulaciju? Možda sam na laser preosjetljiva, imam tanku osjetljivu svijetlu kožu?
__________________
Keep a green tree in your heart and perhaps a singing bird will come
Blond_Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 08:54   #326
Prije dva tjedna sam bila na pregledu kod dr.Augustina Bralića u Laser Centar Doctor (je li možda tko bio tamo?),zbog kapilara oko nosa (to me i najviše muči),sitnih pigmentacijskih mrlja na čelu i nekim dijelovima lica (koje imam zahvaljujući dugogodišnjim odlascima u solarij),proširenih pora,dlaka na nausnici (imam ih oko 5 sa svake strane,ali me čupanje trakicama već uistinu počelo zamarati,a nerijetko mi i izaziva crvenilo i prištiće),prvih borica oko očiju i smijalica-koliko tu laser usitinu pomaže,bore su plitke i ne pretjerano vidljive).
Doktor je bio presimpatičan,čini mi se stvarno stručan,razgovarali smo oko sat vremena i nije mi naplatio prvi pregled.
Cijena obrade mog lica laserom (sad se ne sjećam kojim će šta raditi)bi bila 3000 kn,jer bi meni trebao jedan tretman.Za dlačice je rekao neka ih brijem ili režem da očvrsnu,radi lakše obrade laserom i da će nakon prvog tretmana vidjeti trebam ih li još.
Brine me oporavak,to ljuštenje kože,kako će mi lice reagirati...ima li netko iskustva?Doktor je rekao da on samo preporuča neku kremu i sprej sa termalnom vodom,ustvari kao kod predugog izlaganja suncu...naravno,na solarij više ne pomišljam.Hvala
nyxla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 18:22   #327
Ovako ja imam par pitanja za phoeinxa.Možda cu biti dosadna jel se ista pitanja postavljaju po 3000puta al eto kad vec znaš o tome! ;D Naime ja sam narucena za pregled iduci tjedan kod dr.bukvić-mokos pa cemo vidjeti šta mi je najpametnije napraviti u vezi ožiljaka od akni!Sad sam vec pomalo skepticna jel vidim da nikome nisu pomogli da je to samo reklama i bacanje para.Daj mi iskreno odgovori dali si ikad sreoili znaš nekoga kome su laserima sredili ožiljke?! i vidim da si napisao da vecina doktora u hrv ne zna rukovati sa laserima?!?! da li je to problem i s dr.bukvić-mokos?... btw ja imam dva tri ožiljka na obrazu koje bih htjela riješiti (mogu ti poslati i sliku XD) i ne znam jel mi pametnije ic na laser ili punjače (hijaluronska kiselina..etc.) šta ima vece rezultate tj bolje?i da znam to je sve indiviudalno blabla al ... reci svoje mišljenje.fala unaprijed! ;D
sadsadsad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 18:24   #328
e i da btw trebao bi i ti otvorit ordinaciju pa naplacivat preglede i savjete hahaha! ali žalosno je da doktori znaju manje od tebe :/ ŽALOSNO
sadsadsad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 11:59   #329
O oziljcima je vec bilo jako puno rijeci do sada. U principu treba razluciti 2 stvari. Koja su ocekivanja pacijenta a koja od doktora. Obicno se ne poklapaju i u tome je veliki problem. Zapamti da se oziljak moze skinuti samo manjim oziljkom. U tom smislu kombinacije lasera i kemijske abrazije moze dati dobre rezultate. Ali se u vecini slucajeva ne postize ono sto pacijent zeli (i ruku na srce , to je jer netko zeli vratiti vrijeme unazad). Popricaj dobro sa doktoricom o tome i ako ima dobre argumente koji te mogu uvjeriti u uspjeh tretmana, izvoli.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 13:20   #330
E da ali meni neke stvari i nemaju baš logike... recimo ja sad odem na laser i kem. abraziju i stanje mi se poboljša tj. ožiljci se smanje.. nakon što mi se koža od toga oporavi za par godina napravim opet istu turu.. i tak ponovim još par puta... zar se nebi onda koža trebala izravnat?..ne govorim ja sad o razdoblju od 2 godine nego 5...6... ?
__________________
Jedno je zajebancija a drugo je treće.... :D
sadsadsad is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 20:28   #331
Quote:
sadsadsad kaže: Pogledaj post
E da ali meni neke stvari i nemaju baš logike... recimo ja sad odem na laser i kem. abraziju i stanje mi se poboljša tj. ožiljci se smanje.. nakon što mi se koža od toga oporavi za par godina napravim opet istu turu.. i tak ponovim još par puta... zar se nebi onda koža trebala izravnat?..ne govorim ja sad o razdoblju od 2 godine nego 5...6... ?
Sa najvecom abrazijom se skida samo epidermis (koji se regenerira). Ako je lezija duboka i ostecen je sam dermis, nema abrazije koja ce pomoci. Dublji slojevi koze nemaju sposobnost regeneraicije.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 10:25   #332
ako je ovo što phoenix kaže točno,onda znači da nema pomoći nikakvim ožiljcima, jer kao što znamo svi ožiljci su nastali u dermisu (jer ako je povrijeđen samo gornji sloj kože ne nestaje ožiljak) tako da možemo se mi guliti koliko hoćemo ali vidljivog poboljšanja baš i neće biti. Kad jednom zaradiš ožiljke imaš ih zauvijek i to upravo onakve kakve si i dobio i nema šanse da ih se popravi to je samo moje mišljenje. NE znam zašto svi govore o abrazijama bilo laserskim bilo mehaničkim, a da ne pričam da su mi smješni radiovalovi i neablativni laseri koji ne donose nikakvo poboljšanje (ali kao navodno pospješuju nastajanje kolagena ili tako nešto) ali jasno je iz svjeđočenja ljudi diljem svijeta da ništa od navedenog ne donosi rezultate. Mene je osobno ovo saznanje dosta pogodilo, ali tako je kako je. Pogledajte po forumu acne.org i sve će vam biti jasno - ti ljudi imaju pristupe daleko boljim liječnicima, i nemaju nikakve rezultate nakon brojnih tretmana, što je još više obeshrabrujuće je da neki od njih imaju "mild scarring" -onda oni koji imaju "severe scarring" se mogu odmah upucati. Ispričavam se na ovakvom postu, morala sam se negdje istresti, zbilja je tužno kako se danas tvrdi da se sve može - ma evo ispeglati će ti lice u lunch pauzi, a istina je daleko od toga...
voljela bih da se javi netko s osobnim iskustvom ako griješim!!
pebbles is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 09:56   #333
ne grijesis
i moje je misljenje isto takvo
__________________
What screws us up the most in life is the picture in our head of how it is supposed to be.
BlackC is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 10:23   #334
jedino što sam do sada čula da zbilja pomaže su filleri...tako da...treba isprobati...hialuronska kiselina je od ovih jednokratnih dobra(navodno) jer ne postoji opasnost od alergijskih reakcija (kao kod kolagenskih filera)....koliko sam uspjela saznati, a dosta se priča i o punjenju vlastitim masnim stanicama, koje su kao navodno zauvijek...iako do sada sam skužila da sve sto je prirodnog porijekla, se razgradi u tijelu nakon nekog vremena...kako to da se ta mast ne razgradi...nemam pojma...
p.s.još nešto ja ne mislim da se abrazijama skida samo epidermis, već se skida i gornji papilarni dermis koji se pomoću "epidermal appendage" ( a pod tim se podrazumjevaju dlake, žlijezde lojnice i znojnice - koje se sve nalaze u retikularnom dermisu) obnavlja,a zatim i epitelizira. kada bi se skinuo samo epidermis nebi došlo do krvarenja - jer epidermis nije prožet krvnim žilama - za razliku od dermisa. Problem kod ožiljaka je što se oni svi nalaze u retikularnom dermisu, a on, kao što kaže phoenix, nema sposobnost obnavljanja. Eto to je ono što sam ja uspjela saznati istraživajući po raznoraznim medicinskim časopisima i istraživanjima.

evo našla sam dio iz medicinskog članka koji ukratko potvrđuje ovo što sam rekla :
Acne scars that are narrow, pitted, and sharply edged and cast shadows on the face are most amenable to dermabrasion. Some acne scars are deep and extend into the subcutaneous tissue. Dermabrasion of the epidermis, papillary dermis, and upper reticular dermis is possible. However, abrasion below these levels is prohibitive and results in scarring. Therefore, deep lesions are best managed by first excising them with punch biopsy with or without use of a full-thickness graft; after healing, these lesions can be treated with dermabrasion.

Zadnje uređivanje pebbles : 13.10.2010. at 10:52.
pebbles is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 14:29   #335
Evo ja sam danas bila na razgovoru kod dr.bukvić-mokos.. (klinika za lasere šalata) i rekla mi je da meni laser neće previše pomoći tj. da mi neće uzet novce bzvz a neće biti rezultata! čak mi nije ni pregled naplatila rekla je isto što i vi gore... ožiljak seže i u dermis i ne isplati ga se umanjivat pitala sam ju i za "punjače" ali mi je samo kratko odgovorila da ona ne radi stim jbg... moramo se pomiriti sa realnoscu :/ još ja imam one jebene ice pick scars najgore tj najdublje ((((((( ako ko ima iskustva sa punjačima tj filerima nek se javi.pozdrav ;D
__________________
Jedno je zajebancija a drugo je treće.... :D
sadsadsad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 19:17   #336
bila sam kod nje...nemoj da te to zaustavi...ona mi se čini kao netko tko često odbija raditi ožiljke od akni...mene je isto odbila za jedan zahvat, i rekla je da to nije moguće nigdje u svijetu napraviti...da se to ne radi, a ja postala po internetu i ispitivala strane doktore i oni mi rekli da se može! tako da....ma naši doktori su loši...imaju instrumente ali ne znaju s njima ili se ne usude...probaj sa dermoabrazijom za ice pick scarring mislim da ti je to bolje...tj. ona vrši dublju abraziju od lasera - tko god kaže da nije istina- laže
p.s. svi ožiljci su u dermisu - to nije nikakvo objašnjenje! P.S. pokazivala je ona meni rezultate abrazija, i ne čini mi se baš da se usudi raditi agresivne tretmane...tj. nisam vidjela nekakve velike pomake...za fillere idi pitaj žgaljardića, on sada ima ordinaciju i u zg. za njega jedinog znam od ovih boljih...a on ti radi i druge vrste abrazija...pa vrijedi pokušati...a za dermoabraziju znam polikliniku tončić a i za glumičića sam čula da ima dobre rezultate sa kemijskim abrazijama...svi oni naplaćuju preglede...ali nećeš ništa postići ako ne odeš i vidiš šta će ti reći...ja sam se dobrano naplaćaa tih pregleda jer moram putovati za zg - što me dosta košta + onda još i pregled od 200-250 kn...
P.S. ja bih ti preporučila da malo posjetiš acne.org message boards i pogledaš šta ljudi tamo govore o uklanjanju ožiljaka, koja su njihova iskustva s različitim metodama (vjeruj mi tamo ima ljudi koji su probali po 5-10 metoda uklanjanja ožiljaka, kod priznatih doktora) eto...puno sreće želim!!!

Zadnje uređivanje pebbles : 14.10.2010. at 19:29.
pebbles is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 13:15   #337
Hvala puno na savjetima i informacijama raspitat cu se za te filere možda otic na koji pregled kod nekoga tko to radi ) btw pebbles kakve ti ožiljke imaš?i kakva iskustva imaš sa borbom protiv njih hehe? i ako netko ima iskustva sa filerima neka se javi pozdrav
__________________
Jedno je zajebancija a drugo je treće.... :D
sadsadsad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 14:52   #338
a gle...ja nemam duboke ožiljke, moje ne vide drugi..osim mene, ali su se počeli pojavljivati prije 2 mjeseca jer sam počela piti roaccutane i on me totalno zeznuo jer prije mi akne nisu zarastale ožiljcima...tako da ja tražim nešto što mi ta blaga udubljenja može izravnati...nadam se da mi mogu agresivne metode pomoći da ih potpuno izravnam...ali je moj problem što na tako "nevidljive" ožiljke doktori ne žele primijeniti agresivne metode jer se boje da ne "useru" oprostite na izrazu...tako da je to kod mene sizifov posao... a na šalatu sam išla zbog jednih drugih ožiljaka rupica, koji nisu od akni, i nalaze se blizu očiju tako da ova nije htjela ni čuti tu raditi laserom iako je to u svijetu njanormalnija stvar...
pebbles is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 13:37   #339
Dermoabrazija koja se u vecini slucajeva predlaze kod nas, dosta je u principu blaga. Za prave probleme se uvjek kombinira kem. abrazija (ili laserska) sa mehanickom gdje se injektira pod kozom fizioloska otopina kako bi koza nabubrila i to omogucuje bolji rad iz razloga kad se dodje do dermisa ,koza pocne krvariti i to kirurg (jer to radi kirurg) vidi i zna u kojem se sloju. Sa takvim abrazijama se ne dolazi do slojeva gdje se nalazi dlacni bulbusi jer su oni na 3-4mm dubine i niti zljezde lojnice (bila bi preinvazivna metoda). No, ti zahvati zahtjevaju postoperativni tijek od 6 mjeseci, sterile maske, itd,itd..i kod nas se ne radi (ali npr. u americi da).Stoga, oziljak se moze samo ublaziti. Dugotrajni tretmani radiofrekvencijom (medicinskom) mogu dovesti do zatezanja koze i neokolageneze. Ti efekti ce pomocu u popravku strukture ,ali je nece potpuno izravnati. Dakle treba vidjeti koja je velicina lezije i gdje se nalazi da bi se mogao odabrati odgovarajuci tretman. No, ostaje na kraju da se oziljak moze skinuti samo manjim oziljkom.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 00:45   #340
ja imam dosta flekica od akni i htio bih ih riješiti pa me zanima jel se to može samo riješavat kod privatnika ili može i u općim bolnicama u dogovoru s dermatologom? i koji je privatnik za to u zagrebu najbolji i najjeftiniji

hvala
Kasa7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.