Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 17:41   #1
Pregrijavanje CPU-a

Imam problem sa pregrijavanjem procesora, temperature u idleu su preko 40°C a u loadu idu i preko 90°C, pa se nekad i komp ugasi.

Radi se o AMD FX 8320, cooler je Alpenfoehn Ben Nevis. Hladnjak i vent su cisti, stavljena nova pasta, kuciste je cisto i dobro ventilirano tako da vise ne znam koji bi mogau biti uzrok.

Stavljam i screenshro HWmonitora 10 min nakon sto sam ponovo pokrenuo komp nakon sto se sam ugasio.

SShot
__________________
Ship ahoy!
Swedish is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 17:58   #2
Provjeri da li si dobro pričvrstio cooler za procesor.. Pošto je kompjuter čist od prašine i nanesena friška termalna pasta..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 20:41   #3
Sve ok sto se tice coolera, dobro sjeda na proc.
__________________
Ship ahoy!
Swedish is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 21:39   #4
Moguće da ti je cooler crknuo (heatpipe ispustio dušu odnosno plin koji je unutra) ili je moguće da ti matična krivo očitava vrijednosti...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:32   #5
Cooler je star oko godinu i pol, pa ne znam kolko je to moguce, a sto se ocitavanja tice, heatsink na dodir bude jako vruc, VRM ne mogu ni dotaknut skoro tak da ne vjerujem da su fake ocitanja.
__________________
Ship ahoy!
Swedish is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 01:54   #6
prije su na istoj voltaži bile niže temperature?
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 10:19   #7
Najlakše ti je testirati sa amd stock coolerom ako ga još uvijek imaš
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 19:15   #8
Ako je prije radilo dobro, a sad odjednom ne znači da se nešto dogidlo - ili je do paste (previše/premalo), loše namontirano, ili nešto sa coolerom što tiki kaže (baza coolera, heatpipe i sl.)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 02:30   #9
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
prije su na istoj voltaži bile niže temperature?
Spustio sam voltazu i sad radi sve ok, zacudo, defaultna voltaza je 1.4?

Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Najlakše ti je testirati sa amd stock coolerom ako ga još uvijek imaš
Nemam, ovo je jedini cooler.
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Ako je prije radilo dobro, a sad odjednom ne znači da se nešto dogidlo - ili je do paste (previše/premalo), loše namontirano, ili nešto sa coolerom što tiki kaže (baza coolera, heatpipe i sl.)
Sve je ok sto se tog tice, nego, nakon sto sam spustio voltazu, jel mogu pomocu nekog softwarea pratit na kolkoj frekvenciji radi proc u loadu (afterburner mi nesto zajebava)
__________________
Ship ahoy!
Swedish is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 02:38   #10
Takt možeš aktivno pratit u task manageru (crtl + shift + esc)

Ako ne želiš pratit aktivno može ti pamtit hw info (min, max i avg takt), ali ugasi cool and quiet u biosu da ti ne pamti 800mhz za minimalan takt (to je recimo važno kad želiš vidjeti dali imaš throttlanja)

Opcija 2 unutar igara recimo - otvorit msi afterburner, pa u hw info monitoring sekciji uključit pračenje takta (hw info koristi rivatuner za monitoring koji se otvara zajedno sa msi afterburnerom)

Mnogi stress testovi također imaju ugrađen graf za praćenje takta (poput occt recimo)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.