Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2016., 02:20   #1001
Bok! Već sam istraživala o aknama i našla neke kreme koje su imale dobre recenzije: Noviderm Boreade LP Complete Anti-Blemish Care, La Roche Posay Effaclar Duo, Nikel krema protiv akni s čajevcem i Bioderma Sebium serum. Jel ima netko iskustva s istima?

Htjela bih naglasiti da imam masnu/mješovitu kožu (čelo i obrazi/jagodice masni, nakon čišćenja lica koža oko područja očiju i usta se zateže). Akne i ostale slične gadosti mi se pojavljuju točno ispod jagodice na jednom obrazu. Uglavnom su potkožne i ostavljaju mrlje. Od većih, ružnijih prištića mi ostanu tamnije mrljice, a od potkožnih samo ta veća crvenila. Te potkožne tj crvenila se nekad iz nekog razloga upale i ponovno pojave kao da su akne zapravo bile samo začahurene i čekale svoju priliku


Jel mi preporučate kreme navedene iznad, a ako ne, koje mi preporučate? Što mi sve treba za njegu lica i sprječavanje nastajanja novih akni/prištića? Jel trebam kod dermatologa? Isto tako, koje su kreme dobre za akne na leđima?
-missandei- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 11:37   #1002
teško da ti netko može preporučiti kremu i reći: ta djeluje, uzmi tu, kao sigurnu stvar..nažalost, nije tako jednostavno (kud sreće da je, sve žene bi voljele tako)..
bila u pitanju krema za akne, krema za bore, krema za hiperpigmentaciju ili koja već..sve one u globalu jesu dobre (ove tvoje nabrojane) ali na kraju je ipak koža ta koja odlučuje..
zato je doći do 'svoje' kreme vrlo često dugotrajan postupak koji traži puno vremena (neke žene traže kremu koja im djeluje i godinama) i mnogo pritom bačenih novaca, dok se ne dođe do one prave..
jer ono što će djelovati meni, možda neće tebi i obrnuto..

ako mene pitaš, na tvom mjestu bi prije uložila novce u čišćenje lica..dobro i kvalitetno čišćenje lica je od velike važnosti..
jer koliko god ti i istisnula prištić, nerijetko dio ostane u dubini koji samo čeka da se rasplamsa, upali i bukne i onda dolazimo do začaranog kruga..
ti tiskaš, a on opet bukne..

da, možeš otići dermatologu isto kao što možeš učiniti i briseve lica..
naravno, nije potrebno ni spominjati pravilnu, zdravu, kvalitetnu i uravnoteženu prehranu..ako na jednoj strani uočavaš više prištića nego na drugoj, možda je stvar i do mobitela..pričaš li na mobitel na toj strani lica? možda tako prenosiš nečistoće i ostale gadarije..mobitel je jedna od najzmazanijih stvari..
vježbanje, zbog bolje prokvrljenosti, mnogo sna i truditi se što je više moguće bez stresa živjeti..

ako mene pitaš, ja bi napravila sljedeće:
- kvalitetno čišćenje lica (kozmetičar)
- kvalitetno čišćenje lica (ti sama; sapun, tonik, serum, krema)
- dobra hidratacija (ne bi vjerovala koliko lice reagira kada nije hidratizirano, a ovakve stvari protiv akni ga najčešće isušuju)
- posjet dermatologu
- brisevi lica
- vježbanje
- prehrana (od tekućine samo voda, zeleni ili bijeli čaj bez dodataka, kava)
- san

etogac..ukratko od mene ovol'ko..a imaš na kozmetici temu baš o aknama, pa probaj pitati tamo..
curke će ti sigurno moći više reći o kremama..sretno i glavu gore
__________________
santa maria della salute..

Zadnje uređivanje TheProvense : 10.08.2016. at 11:49.
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 16:17   #1003
Hvala TheProvense, otprilike ovakav odgovor sam tražila. Upravo to što si rekla, svačija koža drugačije reagira. Definitivno moram na čišćenje lica, malo ću istražiti tu stranu kozmetike. I stvarno, mobitel uvijek držim na toj strani!
Hvala punopuno!
-missandei- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 23:44   #1004
Pozdrav,

Dakle rijec je o oziljcima od akni. Kao tinejdžer sam imao jako velikih problema sa aknama, dosta uspjesno sam ih se rijesio sa roaccutan-om mada se tu i tamo nesto sitno pojavi vjerojatno kao reakcija na masnu prehranu, stres i sl.
No ostali su mi ožiljci od akni na licu, uglavno su to ice-pick ožiljci (ala kao kod Milanovića ). Nalazim u ZG-u zelio bih krenuti rjesavat ove oziljke i trebaju mi preporuke za odredjene poliklinike i dermatologe ili ko se vec bavi time. Moj dermatolog mi je rekao da se dosta moze postici sa modernim frakcijskim laserima i raznim abrazijama i sl.

Da li neko ima kakva iskustva u uklanjanju oziljaka s laserom i naravno preporuke kome da se obratim i Zg-u. Sto se tice poliklinike Poliderma na ovom forumu sam nasao dosta negativnih misljenja o toj poliklinici, pa pretpostavljam da mi to nije najbolje rjesenje.
Hvala!
Alan Wake is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 01:29   #1005
Smile

Pozz, pliz helpajte
Znaci, do drugog sam srednje imala potpuno čisto lice, a onda mi je odjedanput koža postala masna i muku mucim s tim pristevima već godine... Kritične su mi zone celo i obraz i...i to se baš pojavljuju oni potkozni pristevi od kojih ostaju mrljice... Isla sam kod nekoliko dermatologa, uvijek isto, daju mi kreme I groove za umivanje koji su dobri prva dva koristenja, nakon toga sve po starom, a puno novca na njih bacim...Jednom mi je jedna prepisala sindet za pranje lica na kaj je moja kozmeticarka poludila I rekla kako ce mi to jako isusit lice I napravit jos vecu stetu I da ga upotrijebim najvise jednom mjesečno ako baš imam osjecaj da mi je lice jako prljavo...Ocajno se osjecam, kad odem kod kozmeticara na ciscenje, lice bude lijepo otprilike dva tjedna, zatim se sve vrati na staro...
Predlozila mi je kozmeticarka mikrodermoabraziju da mi makne te sitne oziljke i mitesere, lice cistim bioderminom micelarnom otopinom te nakon toga nanesem nivea soft hidratantnu kremu, a sminkam se Lorealovom bb kremom I jos nanesem max factorov puder u prahu
Ima li još netko nekih takvih problema s masnom kožom, mrljicama i potkoznim pristevima, svaki je savjet dobrodosao
Razmisljala Sam da kupim od La roche possay onaj effaclar gel za pranje lica I onu njihovu kremu duo ili a.I.
Je li to netko isprobao, kako djeluju, pomazu li?
Mozda imam neki problem unutra s organizmom, zeludcem, jetrom ...iako ne osjecam neke tegobe
Da, zaboravih napomenuti da sminku prvo skinem baby vlaznim maramicama, a Potom micelarnom otopinom jer da skidam samo otopinom, previse bih je trosila ...Je li moguce da je u maramicama problem?
I P.S. zna li netko kojeg dobrog socijalnog dermatologa na podrucju zagreba? Razmisljala sam otići u sestre milosrdnice, ali sam postala skepticna jako što se tiče dermatologa općenito
Tak da, stvarno sam ocajna i na rubu suza već
Unaprijed hvala svima na savjetima...
AndreaBarber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 10:50   #1006
Question Problemi sa pristicima..

Ovako,imam 16 godina i vec godinu dana odprilike imam problema sa bijelim tockicama na cijeli prsima i gornjem dijelu ledja,bijele tockice su navodno koliko znam pristici,e a sad problem je u tome sto ne znam kako ih se rjesiti,pa ako je netko imao problema sa ovim ili zna kako ih se rjesiti,a problem mozete vidjeti na slikama
https://postimg.org/image/68h8gyi31/
https://postimg.org/image/pkvydno5b/
Priblizite si malo fotografije ako ne vidite dobro,hvala unaprijed!!
gogi2323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 20:15   #1007
Trenutno koristim i toplo preporučam Paula's Choice 2% BHA Liquid. Moja koža je mješovita sa zatvorenim komedonima (oni sitni neupaljeni proštići) i malim, ali upaljenim prištićima najviše na čeljusti i prema vratu. BHA mi je izvrstan za te sitne kvržice, baš mi ih je znatno smanjio.
Koristim i ulje jojobe i mislim da mi je to baš dobra kombinacija, lice mi se čini sve čišće, ali vidjet ćemo

Za flekice od prištića po leđima izvrstan mi je bio Kojie San sapun s Kojičnom kiselinom. Za nekih 4 mjeseca mi je izblijdio sve flekice na leđima i čak su mi se prištići prestali pojavljivati. Sada ne koristim već 3-4 mjeseca pa mi se prištići polako vračaju, izgleda da ću morati kupiti ponovo :/
Old Brown Shoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 14:54   #1008
Ovaj post sam stavila i na podforumu preparativne kozmetike, na temi akne, no s obzirom da se ipak radi o dermatologiji stavljam i ovdje u slučaju da je primjerenije ovdje :

Bila ovaj tjedan kod dermatologinje, išla sam na Šalatu, i nisam oduševljena. Dapače, tužna sam i frustrirana, dermatologinja je mlada žena i mislila sam odlično, evo netko tko nije 'stara škola' nego se i dalje educira i znati će kako mi pomoći. Mda, moš' mislit'.

Ukratko, imam malo neobičniji oblik akni - po guzi i leđima imam cistične akne, puno hiperpigmentacije i po leđima poneki otvoreni i dosta zatvorenih komedona te papulopostule. Po licu je druga priča, imam masniju kožu, gotovo nikada ne dobijem prištić nego mi koža izbaci duboke potkožne koji nikada ne dobiju kapicu nego bole i treba im i po 10-ak dana da se upala smiri. Jednom kada se smiri to se smanji, ali onda imam tvrdu nakupinu na mjestu, kao veći zatvoreni komedon. S vremena na vrijeme se sami upale, i tako u krug. Ne diram ih, ne tiskam, ne izvodim gluposti. Jedan jesam jednom pokušava istisuti, izašla je 'bijela vrpca' i odmah se stvorio 'ice pick' scar na tome mjeste. Imam 26 godina, hormoni i jajnici u redu, nisam laik, itekako sam upućena u dermatologiju i formulacije, do sada sam od aktivnih supstanci koristila 2.5% salicilne od Paula's Choice i 4% niacinamid. Pazim i brinem i o osobnoj higijeni, higijeni odjeće, posteljine, temeljito skidam šminku, nježna sam prema svojoj koži, znači tu je sve ok.

Dijagnoza: Acne vulgaris i hiperpigmentacija zbog akni.

Njena ideja je da mi isušimo i leđa i lice
Malo je reći da mi je mrak pao na oči. Pretipkana terapija koju mi je prepisala:
- Skinoren cr.
- klindamicinski losion
Rp/
Clindamycini 600 mg
Propilenglycoli 10.0 - 15.0
Aethanoli dilluti ad 100,0

Za leđa i guzu pak SRS losion, svaku večer pa isprati nakon 10 minuta:
Rp/
Acidi salicylici 1,5
Resorcini 0,5
Aethanoli dilluti 40% ad 100,0

Imam osjetljivu kožu koja ne podnosi denaturirani alkohol (rekla sam joj to!), benzoil peroksid, eterična ulja te parfeme. Također, ako se stanje ne popravi do 10. mjeseca ona bi me stavila na jake retinoide, a ja em sam mlada, em mislim da je to overkill .

Ne znam, evo, nisam više pametna. Ako netko ima iskustva sa Skinoren kremom i SRS losionom ili pak kakav osvrt na ovo što mi je prepisano bila bih zahvalna.

Zadnje uređivanje ElsaStarfire : 15.07.2017. at 15:57.
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:10   #1009
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Ovaj post sam stavila i na podforumu preparativne kozmetike, na temi akne, no s obzirom da se ipak radi o dermatologiji stavljam i ovdje u slučaju da je primjerenije ovdje :

Bila ovaj tjedan kod dermatologinje, išla sam na Šalatu, i nisam oduševljena. Dapače, tužna sam i frustrirana, dermatologinja je mlada žena i mislila sam odlično, evo netko tko nije 'stara škola' nego se i dalje educira i znati će kako mi pomoći. Mda, moš' mislit'.

Ukratko, imam malo neobičniji oblik akni - po guzi i leđima imam cistične akne, puno hiperpigmentacije i po leđima poneki otvoreni i dosta zatvorenih komedona te papulopostule. Po licu je druga priča, imam masniju kožu, gotovo nikada ne dobijem prištić nego mi koža izbaci duboke potkožne koji nikada ne dobiju kapicu nego bole i treba im i po 10-ak dana da se upala smiri. Jednom kada se smiri to se smanji, ali onda imam tvrdu nakupinu na mjestu, kao veći zatvoreni komedon. S vremena na vrijeme se sami upale, i tako u krug. Ne diram ih, ne tiskam, ne izvodim gluposti. Jedan jesam jednom pokušava istisuti, izašla je 'bijela vrpca' i odmah se stvorio 'ice pick' scar na tome mjeste. Imam 26 godina, hormoni i jajnici u redu, nisam laik, itekako sam upućena u dermatologiju i formulacije, do sada sam od aktivnih supstanci koristila 2.5% salicilne od Paula's Choice i 4% niacinamid. Pazim i brinem i o osobnoj higijeni, higijeni odjeće, posteljine, temeljito skidam šminku, nježna sam prema svojoj koži, znači tu je sve ok.

Dijagnoza: Acne vulgaris i hiperpigmentacija zbog akni.

Njena ideja je da mi isušimo i leđa i lice
Malo je reći da mi je mrak pao na oči. Pretipkana terapija koju mi je prepisala:
- Skinoren cr.
- klindamicinski losion
Rp/
Clindamycini 600 mg
Propilenglycoli 10.0 - 15.0
Aethanoli dilluti ad 100,0

Za leđa i guzu pak SRS losion, svaku večer pa isprati nakon 10 minuta:
Rp/
Acidi salicylici 1,5
Resorcini 0,5
Aethanoli dilluti 40% ad 100,0

Imam osjetljivu kožu koja ne podnosi denaturirani alkohol (rekla sam joj to!), benzoil peroksid, eterična ulja te parfeme. Također, ako se stanje ne popravi do 10. mjeseca ona bi me stavila na jake retinoide, a ja em sam mlada, em mislim da je to overkill .

Ne znam, evo, nisam više pametna. Ako netko ima iskustva sa Skinoren kremom i SRS losionom ili pak kakav osvrt na ovo što mi je prepisano bila bih zahvalna.


Da li si razmisljala o terapiji roaccutanom?
skategirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 21:14   #1010
Samo da napisem sta je meni pomoglo. Ako pomogne jos nekome,super!
Imala sam puno akni po obrazima i bradi. Pogotovo onih potkoznih na obrazima, boljelo me kada sam se umivala/brisala. Puna sam bila tih crvenih tockica....
Sada su mi se obrazi ocistili 80% , a brada 50% nakon 6 dana!!
Umivam se ujutro i navecer prije spavanja (mozda jednom između) sa pastom za zube!! I to onom koja ima mikrogranule pa mi odmah napravi i piling. Nakon toga obraze ne brisem rucnikom, ostavim da se prirodno osuše. Lagano me hlade zbog minta.
Ne zelim reklamirati pastu, mislim da je nebitno, glavno da ima mikrogranule.

Nikakve kreme, losioni i pjene, ni prirodne stvari ,kao ni dermatolog, mi nisu pomogli....kao pasta. Mozda ce ovo netko popljuvati, ali briga me. Ne isušuje mi kozu. Sada mi je taman...,i bez potkoznih akni
__________________
Koliko daš- toliko dobiješ
piramida33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 23:37   #1011
Iz osobnog iskustva mogu vam reći da ako imate ozbiljniji tip akni rijetko koja krema može pomoći. Ja sam koristio i onaj alkohol i nešto za čišćenje i onda još neku kremu i ono sigurno jest malo djelovali ali ništa to nije u uspredbi dok nisam uzeo Roaccutane lijek i redovno svaki mjesec vadio krv i urin i doktorica onda prati nalaz jel sve ok.

Bitno je da se tablete ne mješaju s alkoholom, piti uvijek poslije neke jake hrane npr. mesa (nikad s mlijekom) ne raditi prije i poslije bar jedno sat vremena nikakve teške stvari (ja kreten se prvi puta zajebao i popio tabletu i ošao u teretanu, prije nego što sam usao u auto na parkiralištu se izbljuvao u neki snijeg, sreća nije me netko vidio haha.)

Ja sam borbu s aknama vodio nekihpunih 5 godina u razdoblju od 14-e do 19-e godine i bilo mi je užasno teško, nisam mogao obrijat lice a da se sav ne iskrvarim i da nije bilo tih tableta sam Bog zna kako bih se rješio toga.

Definitivno preporučujem, samo oprezno i pazljivo i bude sve ok.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:47   #1012
Quote:
piramida33 kaže: Pogledaj post
Samo da napisem sta je meni pomoglo. Ako pomogne jos nekome,super!
Imala sam puno akni po obrazima i bradi. Pogotovo onih potkoznih na obrazima, boljelo me kada sam se umivala/brisala. Puna sam bila tih crvenih tockica....
Sada su mi se obrazi ocistili 80% , a brada 50% nakon 6 dana!!
Umivam se ujutro i navecer prije spavanja (mozda jednom između) sa pastom za zube!! I to onom koja ima mikrogranule pa mi odmah napravi i piling. Nakon toga obraze ne brisem rucnikom, ostavim da se prirodno osuše. Lagano me hlade zbog minta.
Ne zelim reklamirati pastu, mislim da je nebitno, glavno da ima mikrogranule.

Nikakve kreme, losioni i pjene, ni prirodne stvari ,kao ni dermatolog, mi nisu pomogli....kao pasta. Mozda ce ovo netko popljuvati, ali briga me. Ne isušuje mi kozu. Sada mi je taman...,i bez potkoznih akni


Eto vidis kako smo svi razliciti...ja se znala trackat i trackat pastom za zube i nikad nista...stavljala limun, cesnjak, kamilicu, nema kaj nisam probala...i nikad nista...borila se 10god....od 4mj sam na roacutanu i super mi je, sve se povuklo, ostali mali flekici al nista strasno, zadnji mjesec terapije mi je i ja preeezadovoljna...

Drago mi je da si ti nasla puno jednostavnije rjesenje koje ti funkcionira...ko bi reko da ce ti obicna pasta za zube tako efikasno pomoc
skategirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 17:52   #1013
akne- ducray keracnyl control cream

Imam problema s aknama od 5. osnovne, i dok sam bila u pubertetu koristila sam klindamicin koji mi je pomagao,medutim otkad sam izasla iz puberteta ne pomaze nista i akne su i dalje tu u velikom broju. Zelim pokusati s ovom kremom ducray control cream pa ako netko ima iskustva s njom?
gromy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 14:16   #1014
Jel ima itko iskustva sa Inderm gelom? Ja sam uz njega dobila kapsule doksiciklin i nakon mjesec i pol krećem sa Sona gelom. Anyway, budući da je Inderm gel sa njemačkog tržišta, nigdje ne mogu nać neki pristojan način kako koristiti taj gel osim da ga stavim na vaticu i pređem njome po aknama. Dermatologica mi je na pregledu rekla sve i svašta i pričale smo o generalno svačemu i naravno da nisam zapamtila kako stavljat ovaj gel sve ostalo sam više manje pohvatala.
Ja taj Inderm gel stavim na mjesta koja su zahvaćena aknama, pustim na par minuta i isperem. Nadam se da je to okej? ako netko ima iskustva, pišite!
__________________
je ne sais pas
cmyk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 16:50   #1015
Trebala bih odgovor nekog stručnijeg, pa ako takvih ima, bila bih vrlo zahvalna.

Dakle, iskocio mi je pristic malo iznad gornje usne. Istisnula sam ga, nije bio velik, pa je malo gnoja izislo.
Negdje na internetu sam pročitala da se na određenim područjima lica prištići ne smiju istiskivati, jer se u protivnom mogu javiti teške komplikacije poput paralize, meningitisa, pa čak i smrti. Navodno su kapilare na tom mjestu povezane direktno s mozgom.

Sad me zanima kako dalje postupiti kako do toga ne bi došlo? Kolika je uopće vjerojatnost da se to dogodi?
Može li mi to oštetiti mozak u smislu da više neću moći učiti?
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 02:02   #1016
na internetu svašta piše, ja sam ih na toliko mjesta poistiskivao da je dobro da sam živ uopće.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 08:46   #1017
Quote:
Free like a wind kaže: Pogledaj post
Trebala bih odgovor nekog stručnijeg, pa ako takvih ima, bila bih vrlo zahvalna.

Dakle, iskocio mi je pristic malo iznad gornje usne. Istisnula sam ga, nije bio velik, pa je malo gnoja izislo.
Negdje na internetu sam pročitala da se na određenim područjima lica prištići ne smiju istiskivati, jer se u protivnom mogu javiti teške komplikacije poput paralize, meningitisa, pa čak i smrti. Navodno su kapilare na tom mjestu povezane direktno s mozgom.

Sad me zanima kako dalje postupiti kako do toga ne bi došlo? Kolika je uopće vjerojatnost da se to dogodi?
Može li mi to oštetiti mozak u smislu da više neću moći učiti?
Ja imam akne već 16 godina i iz mog osobnog iskustva kad sam je istisnula (ali samo kad se može, kad "pobijeli" ) je puno brže prošla i lijepše zacijelila a kad nisam istiskivala samo je rasla i rasla i na mjestima gdje nisam tiskala imam najviše ožiljaka. I danas kad imam aknu koja nije za tiskanje (izbočina koja kao da nema sadržaj) tu najduže imam mrlju i češće nastaje ožiljak. Eto, to ti je moje iskustvo. Infekcija uvijek može nastati pa treba paziti da se to ne radi ako se ruke ne operu, lice očisti i sl...
Slična stvar kao i sa žuljem, ako ga istisnem i ako ode sadržaj van, prođe jako brzo, iako kažu da taj mjehur zapravo štiti od infekcija, ja se držim svog iskustva...
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 21:16   #1018
Pozdrav
Imam 19 godina i u pubertetu nisam skoro uopće imala prištiće i imam prirodno jako suhu kožu. U zadnjih par mjeseci mi se ten jako pokvario u odnosu na ono kakav je bio prije. Pristici mi dosta iskaču, uglavnom po licu, ne baš po čelu. Imam i mitesere na nosu i licu sto prije nisam imala. Mazala sam lice niveom, mislila da mi možda ne paše pa sam kupila mixu za suhu i osjetljivu kožu ali nije se popravilo. Skidam šminku čim dođem doma, umivam se vise puta dnevno... Ima li netko iskustva, što da radim, koji bi mogao biti razlog svemu tome? Hvala unaprijed
__________________
This time next year we'll be millionaires! :)
DonaBarbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 22:04   #1019
Quote:
DonaBarbara kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Imam 19 godina i u pubertetu nisam skoro uopće imala prištiće i imam prirodno jako suhu kožu. U zadnjih par mjeseci mi se ten jako pokvario u odnosu na ono kakav je bio prije. Pristici mi dosta iskaču, uglavnom po licu, ne baš po čelu. Imam i mitesere na nosu i licu sto prije nisam imala. Mazala sam lice niveom, mislila da mi možda ne paše pa sam kupila mixu za suhu i osjetljivu kožu ali nije se popravilo. Skidam šminku čim dođem doma, umivam se vise puta dnevno... Ima li netko iskustva, što da radim, koji bi mogao biti razlog svemu tome? Hvala unaprijed
Cime se tocno umivas i koliko puta na dan? Sa cim skidas sminku? Ti je koza mozda dehidrirana,imas ljuskice po licu? Ti se lice mozda pocelo i mastiti? Takoder ako si u tih zadnjih par mjeseca promijenila puder,moguce da ti on uzrokuje pristice.Niveu iskreno nikad nebi preporucila za lice.

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 16:31   #1020
Quote:
Hana67 kaže: Pogledaj post
Cime se tocno umivas i koliko puta na dan? Sa cim skidas sminku? Ti je koza mozda dehidrirana,imas ljuskice po licu? Ti se lice mozda pocelo i mastiti? Takoder ako si u tih zadnjih par mjeseca promijenila puder,moguce da ti on uzrokuje pristice.Niveu iskreno nikad nebi preporucila za lice.

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk
Umivam se obicnom vodom, ujutro, prije spavanja, prije nanosenja sminke i nakon skidanja. Skidam sminku s Garnier micelarnom vodom, ljuskice nemam. Puder uglavnom ni ne koristim nego bb kremu i uvijek istu od Garniera.. i tu istu bb kremu i micelarnu vodu koristim vec jako dugo i sve je bilo okej
__________________
This time next year we'll be millionaires! :)
DonaBarbara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:13.