Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2017., 09:03   #2641
To je bio Vip
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 16:19   #2642
Na ulici me agentica nagovorila da zatražim uslugu na bonove i bez pretplate, a oni mi poslali račun u kojoj piše mjesečna naknada. Na temelju čega ako sam ja zatražio uslugu na bonove?! Jel tko zna šta napraviti? Korisnička podrška mi je rekla da to moram platiti i još da ću dobiti jedan račun. Ja njihove usluge ni ne koristim, a oni naplaćuju naknadu. Ima li netko kakve informacije? Koliko znam zakonski rok za raskidanje ugovora je 14 dana od dana sklapanja, ali postavlja se pitanje što s ovim računima koje u međuvremenu šalju.
Pomozite
leap is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:09   #2643
A zovinzastitu potrosaca, oni su ti najiskusniji s tim problemima. Uglavnom za pretplatu koja ti je ocito napravljena potrebna je kopija osobne i tvoj potpis, valjda si dobio primjerak zahtjeva od agentice jer je uvijek jedan primjerak tvoj.
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:52   #2644
Za što bi ti došli računi u međuvremenu?
Što si potpisao?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:03   #2645
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Za što bi ti došli računi u međuvremenu?
Što si potpisao?
Ne znam zašto dolaze. Piše mjesečna naknada, a ja sam potpisao uslugu na bonove i bez ugovorne obveze. Agentica je rekla da moram potpisati da bi se kartica mogla aktivirati. Očito se radi o prevari.
leap is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:57   #2646
Prvi put čujem da se za bonove nešto potpisuje. Kupiš karticu na kiosku i bok.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 17:27   #2647
Pročitaj još jednom što si potpisao.
Možda si potpisao pretplatu bez ugovorne obveze (znači da možeš odmah prekinuti).
No, svejedno, imaš 2 tjedna pa iskoristi to pravo ako si potpisao nešto što zapravo ne želiš.

Teoretski možeš raskinuti ugovor i nikome ništa ako nisi koristio tarifu (jer vraćaš sve što si potrošio- ništa).
No, ako si koristio- moraš platiti taj prvi račun.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 22:29   #2648
Relativno sam nova u Tomatu i pokusavam kupiti bon preko webshopa. Kada ubacim korisnicko ime i lozinku, javlja mi da je nesto od to dvoje pogresno. Trebam li mozda zvati korisnicku i registrirati se putem njih? Hvala.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 22:31   #2649
Ako probavas preko mobitela mors imat ukljucene mobilne podatke. Na wifiju ne radi

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 23:04   #2650
Mobilni podaci su mi stalno ukljuceni.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 08:36   #2651
A onda probaj nazvat korisnicku ili im se javi preko fejsa, dosta brzo odgovaraju

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 13:44   #2652
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
Relativno sam nova u Tomatu i pokusavam kupiti bon preko webshopa. Kada ubacim korisnicko ime i lozinku, javlja mi da je nesto od to dvoje pogresno. Trebam li mozda zvati korisnicku i registrirati se putem njih? Hvala.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Naišao sam na isti problem. Zvao dvaput službu za korisnike i pisao im. Prave se ludi kao da im nije poznato da im web aplikacija ne radi. Bilo bi poštenije da priznaju kako imaju problema s time i da se strpimo. Ovako čovjek prvo misli da je pogrešno upisao korisničko ime pa lozinku pa sve to ponavlja nekoliko puta dok se ne uvjeri da sve upisuje dobro, a da kod njih nešto ne štima. To trenutačno ne radi bez obzira na vrstu medija (mobitel ili laptop) i bez obzira na browser koji koristiš. Kod njih nešto ne radi, a oni nisu dovoljno korektni da to objave odnosno da to što brže poprave.
Renard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 14:27   #2653
Thumbs down

Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
Relativno sam nova u Tomatu i pokusavam kupiti bon preko webshopa. Kada ubacim korisnicko ime i lozinku, javlja mi da je nesto od to dvoje pogresno. Trebam li mozda zvati korisnicku i registrirati se putem njih? Hvala.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Upravo sam malo istražujući shvatio što na Tomatu i kako funkcionira (jer sam i sam tamo novi):
1. "Moj Tomato" web verzija namijenjena je isključivo pretplatnicima! Apsurdno, ali je tako.

2. Onima koji imaju bonove namijenjena je mobilna aplikacija "Moj Tomato". Ona je ovih dana ažurirana i čini se da su otklonjene prijašnje pogreške. Po mome vrlo svježem iskustvu, sada aplikacija radi dobro.

3. Da bi korisnik bona mogao online nadoplatiti bon, mora na Tomato portalu otići na link "Kupi bon" i tamo se ponovno registrirati premda je već možda registriran kao korisnik mobilne aplikacije!

Tada je moguća kupnja bona putem web shopa.

Jedino što nisam uspio: putem mobilne aplikacije nadoplatiti bon jer nije otvorilo stranicu za unos kreditne kartice, ali to može biti i zbog browsera na mobitelu. U to nisam siguran. No, kupnja bona putem desktop aplikacije radi.

Bez potrebe su korisnicima bonova zakomplicirali život: umjesto da se jednom registriraš na Tomato portalu i možeš putem desktop aplikacija i mobilne aplikacije pregledavati stanje računa i online nadoplaćivati, oni su napravili kaotičan sustav u kojemu se teško snaći.
Ovo njihovo rješenje - truli paradajz.
Renard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 17:55   #2654
Quote:
Renard kaže: Pogledaj post
Upravo sam malo istražujući shvatio što na Tomatu i kako funkcionira (jer sam i sam tamo novi):
1. "Moj Tomato" web verzija namijenjena je isključivo pretplatnicima! Apsurdno, ali je tako.
Hvala ti na trudu. Maloprije se nisam uspjela prijaviti u web-shop. Zvala sam ponovno korisnicku sluzbu i rekli su mi se povratno javiti. Probat cu se ponovno registrirati.


Sent from my SM-A510F using Tapatalk
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 19:36   #2655
Pokusavala sam se ulogirati ko manijak, pa ne ide pa ne ide. Onda sam se sjetila ovog posta, tocka 3 je pomogla.
Prvo kliknuti na kupi bon, onda login prolazi. Svaka im cast.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:08   #2656
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Pročitaj još jednom što si potpisao.
Možda si potpisao pretplatu bez ugovorne obveze (znači da možeš odmah prekinuti).
No, svejedno, imaš 2 tjedna pa iskoristi to pravo ako si potpisao nešto što zapravo ne želiš.

Teoretski možeš raskinuti ugovor i nikome ništa ako nisi koristio tarifu (jer vraćaš sve što si potrošio- ništa).
No, ako si koristio- moraš platiti taj prvi račun.
Hvala. Znači ako nisam koristio tarifu po zakonu ne moram ništa platiti? Znam da će oni reći da moram pa ako prođe prođe, a ako ne ne. Znaš li možda postoji li kakav zakon gdje piše da se nekorištene usluge ne moraju platiti?
leap is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 11:55   #2657
Piše ti u Zakonu o zaštiti potrošača, proizvode/usluge kupljene/ugovorene izvan poslovnih prostora ili na daljinu imaš pravo vratiti/raskinuti u roku od 14 dana od ugovaranja.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 12:54   #2658
Zakon o zaštiti potrošača:
Quote:
(2) U slučaju raskida ugovora, svaka je strana dužna vratiti drugoj ono što je primila na temelju ugovora, u skladu s odredbama ovoga odsjeka.
Tako da ako nisi ništa primio- ne moraš ništa platiti.
No, postoji i ovo:
Quote:
(8) Ako jednostrano raskine ugovor o uslugama ili ugovor o isporuci vode, plina ili električne energije koji se prodaju u neograničenom obujmu ili neograničenoj količini te isporuci toplinske energije, potrošač neće biti obvezan platiti dio cijene razmjeran onom što je trgovac ispunio potrošaču za vrijeme trajanja roka za jednostrani raskid ugovora, ako trgovac potrošaču nije dostavio obavijesti predviđene odredbama članka 57. stavka 1. točaka 8. i 10. ovoga Zakona, odnosno ako potrošač nije sukladno člancima 64. ili 70. ovoga Zakona izričito zahtijevao da pružanje usluge započne prije isteka roka za jednostrani raskid ugovora.
Pogledaj što se spominje u tim odredbama i što si točno potpisao pa vidi hoćeš li trebati platiti dio.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:33   #2659
hvala svima
leap is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 15:46   #2660
Imam obicnu SIM karticu, treba mi micro, to mogu rijesit gdje? Na Tomato prodajnom mjestu?
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.