Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2010., 21:51   #1
BTnet

evo danas su mi došli ljudi i instalirali svu potrebnu aparaturu za televiziju, internet i telefon. Sve je prošlo ok ali nisam dobio prisutpne kodove (username/password) likovi mi rekli: "to će vam doci poštom kroz tjedan dana" i sad ne shvacam, prije mjesec dana potpisem ugovor, danas mi donesu sve sto mi je potrebno od zica i uređaja i onda ovo na kraju, zar su ljudi toliko loše organizirani ili je stvarno potreban toliki proces?
CroMan27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 22:20   #2
Nazovi sluzbu za korisnike, oni ti budu procitali to kaj ti bude (ko zna kad) doslo postom.
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 22:26   #3
ma evo sad sam se malo igrao i spojio sam kabel iz routera drito u laptop i pegla ne treba mi lozinka niti ništa samo je automatski connected.....jer je router vec bio spojen.....svejedno hvala
CroMan27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 10:56   #4
sad mi je bio čovjek koji mi je slagao Btnet, prešao sam sa Iskona u nadi da će biti bolje.
Ugl, uzeo sam onaj najjači paket, 8mbps,TV, 120 minuta razgovora, bla bla, a od tog pola nisam dobio

Speedtest mi izgleda ovako:
http://www.speedtest.net/result/985898525.png

A TV uopće nisam dobio, veli on da ne postoji uopće kablovska TV u zgradi.
Ja pitam, hoće li se što popraviti u tom pitanju i kad bi se moglo očekivati, veli on da tokom tjedna... samo kojeg?!

Sve u svemu, da sam znao, sigurno ne bih prešao, kupio bih si onaj tv prijemnik i gledao tv ko i ostatak pučanstva!

Kakvo iskustvo !
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 11:04   #5
Ne kužim... kažeš da imaš B.net (ili kako ti kažeš Btnet), a SpeedTest je sa Optike Kabel TV???
Excalibur! is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:14   #6
pojma nemam šta su oni radili, samo znam da sam potpisao sa Bnetom ugovor... ko tu koga jebe uskoro ću saznat, mada nekamo mogu predvidjeti tko će biti jeben
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:34   #7
hmmm
BTnet i B.net nije isto.
Oboje postoje. A postoji i Optika kabel TV d.o.o.
Što točno imaš?
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:37   #8
Quote:
MaliMaleni kaže: Pogledaj post
"OK Telefon (prema potrošnji) + OK Internet 1 3072/512 Kbit/s FLAT RATE (neograničeno) + OK Kabelska televizija (60 programa)"

Možda ima ovo. Brzina odgovara speedtestu...
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:54   #9
http://www.btnet.hr/3-play.aspx

ovo mi je trebalo stić, jel...
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:40   #10
Bt. net

i ja sam se uvalio u taj bt. net

u ponudi je pisalo 60 programa i brzina 10/10mbs,
kao prvo sam cekao ukapcanje preko 4 mjeseca (u ugovoru pise max 40 dana! )
uglavnom sada imam 51 program i ovih dana se hvale kako ce dignuti brzinu na 8/8...a ja sam prije godinu dana trebao imati 10/ 10 :P

i sto je najgore, cesto ostajem bez interneta...u zadnjih mjesec dna 4 puta i to po cijeli dan...
a sto je najgore sluzba za korisnike radi od 8 - 15 sati !!!!!!!!

i naravno da ih nikada nemogu dobiti, a na upite putem maila su totalono indolentni

uglavnom, jedva cekam da mi istekne ugovor i nikome ih ne preporucam..UZAS !!!!
__________________


zakaj je sve kaj ja volim nemoralno, protuzakonito ili deblja ?
stari_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 08:51   #11
Potpisao sam ugovor sa Btnet-om u 9-om mjesecu, uzeo sam 3u1 paket koji sadržava internet, telefonsku liniju i kabelsku TV i to sve za 200 kn mjesečno.
Ne zvući loše.
Od navedenog sam dobio internet vezu koja je 1,50 downloada a uploada bude oko 0,10.. A potpisao sam ugovor na 11mbps

Bez telefonske linije sam cijelo ovo vrijeme tako da sam se napucao bonova za mob do sada.
Kabelske TV nema niti u tragu.

Zovem ih svaki dan, tamo radi očito jedna velika hrpa debila, jer o struci pričaju nestručne osobe(što je najgore opće nisam strog), jednako tako danas sam im poslao mail opet (jedan među mnogima), i za kojih sat vremena stigao mi je digitalni reciver za TV, koji zamislite NE RADI !

Tražit ću raskid ugovora jer ovo je besmisleno, dječiji vrtić.
Svakako ću se javiti Potrošačkom kodu i Index-u, a oni vole takva sranja.
Krađa, može ih sram biti !


Danas mi je uredno došao račun od 200 kn kao korisnuku kompletnog paketa.

btw. na mailove ne odgovaraju, ne trudite se.
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 21:55   #12
bt net je šljuka od firme i ovo je ono katastrofa kaj se tebi a i drugima dešava a vjeruj mi naslušao sam se spika od ljudi i pljuvačina po btnetu...

A ako ne računamo sopnicu svuda po gradu di je btnet ulazio u ulaze negdje ilegalno ljude su navukli na ovu foru....žena i još par ljudi koji je u Bnetu su zaduženi za kontakt sa predstavnicima suvlasnika i koji održavaju sastanke sa stanarima prije nego se potpiše suglasnost i time daje signal tehnici Bneta da krene spajat....oni sve to fino onave i krene tehnika šljakat u međuvremenu ženska iz Btneta uletava ljudima i ljudi kakvi jesu ne obračaju na tu zamku u jednom slovu jer 95 % neznaju da ima Btnet i Bnet i oni misle da je to sve jedna firma.....i oni su bili uvjereni da uzimaju Bnet a ne firmicu sa šačicom ljudi di korisnička nakon nekog sata ne radi pa ak ti se dogodi kvar se mos hebat....

I onda kad krenu problemi opisani u postovima gore i kad su mene ljudi napadali kad sam kao pred Bneta obilazio stanove da Bnet nevalja sranje.....i kad im se objasni da to nije Bnet da imaju Btnet onda se čude....al jebat ga....ljudi se nisu nadali da ovi tak igraju jer dok ljudi koji obavljaju sastanke dobiju suglasnost i dok tehnika spoji zgradu/ulaz ovi iz Btneta uletavaju već ekipi koja misli da rade zahtjeve i ugovore sa Bnetom.....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 00:48   #13
Da li ikome na optici radi brzina 10/10? Tj. da li radi 10 mbit uploada? Ovo mene strašno zanima, na razini informacije, nije mi u kvartu dostupan Btnet. Da li su oni prvi koji nude SDSL i takvu brzinu uploada?
bombuzal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 00:56   #14
ovako to večeras izgleda...

ugovor je bio na 8mbps
http://www.speedtest.net/result/1030604510.png
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 01:17   #15
Bombuzal - Kao prvo to nije SDSL sta oni nude neg FTTH/FTTB, nenam tocno jer nemam to, i da trebao bi upload bit 10Mbps jer FTTH radi na 2 voda, jedan download, drugi upload... =) Sad je pitanje dali su odstupanja od brzine prevelika, to ti netko od njihovih korisnika mora odg, ali mislim da neces dobit tak puno odg, jer nema puno njihovih korisnika...
darkomiskovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 23:18   #16
Question

osobno ne bih odabrao nikada BTnet da mi nije jedan od dva providera u naselju, da nije krenuo sa signalom par mjeseci prije ovoga drugoga (Iskon) i da u naselju on nije bio taj koji je postavljao infrastrukturu (optika do doma).

Naravno u Jelkovcu sam. Nedavno smo dobili i digitalnu televiziju a evo rezime mojih iskustava:

1. Internet je brz kada se radi o torentima i slično no streaming videa sa većine provjerenih servera (od youtube pa do niza drugih) je i uz 10/10 upload/download vrlo često isprekidan. Internet pritom zna pucati - njihov DNS server jednostavno "rikne" i to naravno u večernjim satima kada sam najčešće online.

2. Telefon - pa tu nemam što za reći jer se tu i nema što za reći. Nestao mi je signal 2-3 puta u počecima i to je bilo prilično frustrirajuće i dogodilo im se da su mi bez objašnjenja jednostavno dodijelili drugi broj telefona no to su brzo ispravili

3. Kabelska - ova do sada analogna je loše kvalitete - ponekad sam znao kvalitetniji signal imati na anteni zgrade. Sada su prešli na digitalnu i tek ju isprobavam. Ovdje pak nisam zadovoljan uređajem kojega su dali. Po meni uređaj spada u nižu kvalitetu, ima jako malo mogućnosti sortiranja kanala a i upute za povezivanje su čisto smeće i da nemam tehničkoga znanja definitivno ne bih mogao spojiti i osposobiti ovo što su mi dali (a izlazad na teren će naplatiti 29 kuna izgleda). Nisu dali niti SCART kabel, uređaj nem ni HDMI priključak već vam daju kabel koji je na izlazu rasčlanjen na dva audio i jedan video izlaz pa se ti snađi - jer bome većinu televizija nisam vidio da imaju takav ulaz. Što mi je još najsmješnije - uređaj za većinu kanala kaže da je snaga signala slaba (manje od polovice na skali) i da ima šuma na kanalu što se ponekada vidi i na isprekidanosti slike - HEJ! na KABELSKOJ televiziji imam signal slabiji nego kada priključim digitalni dekoder na kućnu antenu. Probam ih nazvati i pitati je li im to normalno.

Eh da - na analognoj kabelskoj sam skoro 20 kanala više nego ovdje. Sada ima hrpa pronađenih kanala no svi su kodirani a i cijena pretplate je porasla za 20 kuna pa ti vidi.

Pozitivne stvari? Pa cijena u odnosu na Iskon je bitno manja no ako ovako nastave uskoro neće biti razlike... ali Iskon ima kvalitetan uređaj, ima TV snimalicu i puno bolje usluge za televiziju.... a koliko čujem ima i bolji Internet - brzina je ista jer naravno i Iskon koristi istu platformu... no eto ponovo sam krenuo ih kuditi

Sada... možda sam prezahtjevan?
lamermaniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 23:24   #17
danas im ni optika ne pomaže....

http://www.speedtest.net/result/1056229072.png
lamermaniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 21:44   #18
Question digitalni prijemnik

ja nisam bila doma kad su nosili te digitalne prijemnike od stana do stana...nasla sam zaljepljeno na vrata poruku o paketu koji moram podic...
ugl. tamo sam otisla po taj digitalni prijemnik njihov i sad to probam spojit ali nista ne radi...jel mi fale neki kablovi ??? lamermaniac kazes scart kabal...i koji jos ? ja sam totalni anti tehnika tip tako da molim nekog tko se kuzi da mi malo pojasni...jer cak bi i zvala te njihove tehnicare za tih 29kn da dodu ali nikad se nitko ne javlja...
tikatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 22:31   #19
Potpisujem sve što je lamermaniac rekao. Ali želio bih loš dodati da je digitalni reciver turbo smeće, neka 2 na skali od 1 do 10, možda sam mu i preveliku ocjenu dao. Pa nisam znao da su toliki smradovi, i da će uvaliti ljudima tako loš reciver, na njemu ne možeš sortitati ni kanale po brojkama, nego moras listati kanale po redu dok ne dođeš do 30-og ili moras unositi 4-znamenkasti broj za kanal, WTF!!!!! Pa da sam znao otišao bih kupiti reciver o svom trošku (za 200 kn bi našao puno bolji), a ne njima mjesečno plaćati više 20-30KN za reciver. Još k tome uputstvo je na engleskom, ok ja ga znam, al hrpa ljudi ne!!!! Znam da mi je stari rekao da će im odnijeti reciver i tražiti neki drugi, ako mu ne budu dali da će im ga razbiti tamo od pod.

tikatak, oni su ti isporučili AV (RGB) kabel, pa stoga možes kupiti samo adapter ili gotov scart kabel sa AV priključnicama što bi ti ja preporučio, a to ti izgleda ovako http://www.ms-zagreb.hr/cms/images/katalog/1590.jpg.
To ti se zove "AV kabel SCART", i imaš ga svuda kupiti (metro, getro možda, kompjutorski dućani) i to ti je jedini kabel koji ti treba.

Pozz svima!
igkovace is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 09:08   #20
Quote:
igkovace kaže: Pogledaj post
Potpisujem sve što je lamermaniac rekao. Ali želio bih loš dodati da je digitalni reciver turbo smeće, neka 2 na skali od 1 do 10, možda sam mu i preveliku ocjenu dao. Pa nisam znao da su toliki smradovi, i da će uvaliti ljudima tako loš reciver, na njemu ne možeš sortitati ni kanale po brojkama, nego moras listati kanale po redu dok ne dođeš do 30-og ili moras unositi 4-znamenkasti broj za kanal, WTF!!!!! Pa da sam znao otišao bih kupiti reciver o svom trošku (za 200 kn bi našao puno bolji), a ne njima mjesečno plaćati više 20-30KN za reciver. Još k tome uputstvo je na engleskom, ok ja ga znam, al hrpa ljudi ne!!!! Znam da mi je stari rekao da će im odnijeti reciver i tražiti neki drugi, ako mu ne budu dali da će im ga razbiti tamo od pod.

tikatak, oni su ti isporučili AV (RGB) kabel, pa stoga možes kupiti samo adapter ili gotov scart kabel sa AV priključnicama što bi ti ja preporučio, a to ti izgleda ovako http://www.ms-zagreb.hr/cms/images/katalog/1590.jpg.
To ti se zove "AV kabel SCART", i imaš ga svuda kupiti (metro, getro možda, kompjutorski dućani) i to ti je jedini kabel koji ti treba.

Pozz svima!
dobila ovaj kabal s ova 3 (crveni, zuti, bijeli) i bijeli kabal koji se nasarafi na taj reciver i valjda u tv ili neznam gdje...i to je to...i ukljucim reciver, svijetli crvena i zelena lampica...udem u meni i stavim da trazi programe i nis ne nade...
tikatik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.