Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2012., 21:26   #81
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
I Vip i Tomato su u vlasništvu VIPnet-a te se prijelaz između tih 2 mreža ne unaša u HAKOM-ovu bazu za prijenos brojeva (isto kao npr. prijelaz T-Mobile <-> Bonbon). Stoga čisto sumnjam da je moguće zatražiti naknadu za kašnjenje prijenosa, budući da se radi o prijenosu unutar iste tvrtke.
Mislim da se može zatražiti.
U zakonu se nigdje ne razlikuje virtualni od stvarnog operatera.
A i nekako mi je logično (pošto HAKOM ide na ruku korisnicima) da "Barica" ne zna da su tomato i Vip "ista firma".
Ona zna da "Štefica" ima tomato i jeftino zove i nju koja je na Vipu i "Katicu" koja je na T-mobileu, a na Vipu nema takve tarife...
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 21:34   #82
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
U zakonu se nigdje ne razlikuje virtualni od stvarnog operatera.
U tome i jest problem. Nigdje u propisima se ne spominju virtualni operateri i oni su kao takvi nepoznati. Tomato, bonbon i MPM se smatraju uslugama u Vipnet odnosno HT mrežama (to piše i u njihovim uvjetima korištenja).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 22:53   #83
Prebacio bih se sa TELE2 na bonbon mrežu. Zanima me jedna stvar, da li npr. kupnjom bona od 40 kn mogu aktivirati paket razgovora od 160 min. i 100 MB prometa, što na kraju ispadne točno 40 kn ili moram kupiti bon veće vrijednosti, pošto sam na njihovom web-u pročitao da moram imati barem 1 lipu na računu kako bih mogao koristiti pakete
Veedran is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 23:25   #84
prvi put moraš kupit malo više pa ti taj ostatak stalno ostaje na računu.
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 11:10   #85
imam tele 2 na bonove i htjeo bi se prebacit na tomato tj. prenest broj i zvao sam onaj broj sa tomata i rekli su da ce me u roku 3 dana kontaktirat ali jos uvijek ništa...jel se to može kako drugacije prenest broj??
daky123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 11:15   #86
Quote:
daky123 kaže: Pogledaj post
imam tele 2 na bonove i htjeo bi se prebacit na tomato tj. prenest broj i zvao sam onaj broj sa tomata i rekli su da ce me u roku 3 dana kontaktirat ali jos uvijek ništa...jel se to može kako drugacije prenest broj??
odi u prvi Vip centar i riješiš u 3 min..
__________________
I went through my darkest time alone, so sorry if I act like I don´t need anyone..
rapajic_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 16:19   #87
prijenos broja - vip - t-mobile

Pitanje pa cisto savjet da li to moze:

Imam broj na T-mobileu

Dao sam zahtjev za rpijenos u VIP, kad me prebace u VIP za par dana bih se vratio natrag u t-shit da mogu iskoristiti pogodnosti koje mi odgovaraju.

Hoce to tako proci? Kaze mi lik u vipu da ne moram biti 3. mjeseca u vipu da bi me pustili natrag u t-mobile.

hvala
stranac79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 16:45   #88
mislim da ne moraš, al da, ekipa u t-comu svaki put kaže drukčije pa nikad nisi siguran...
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 22:51   #89
Quote:
lovački kaže: Pogledaj post
mislim da ne moraš, al da, ekipa u t-comu svaki put kaže drukčije pa nikad nisi siguran...
ma tu lud zbunjenog
ovi u vipu kazu kak ti da ne moras cekati 90 dana da bi se prebacio, a opet ne znam da li ce raditi probleme kad dodjem da to napravim
a ovi u t-mobileu kazu ziher da moras biti 90 dana

pa ti vidi ko je lud tu
stranac79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 22:54   #90
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Od nedavno vrijedi novi zakon po kojem nema tog minimalnog roka
HAKOM se razmahao u zadnje vrijeme

EDIT: Barem mislim da je to bilo... Sad im ne mogu naći na stranicama (a moguće i da nisu updateali)...

EDIT2: Da- nigdje ne nalazim... Moguće da sam ja nešto pomiješao...

EDIT3: Nije mi dalo mira- nazvao sam službu za korisnike i rekli su da više nema roka.
Valjda je onda on prije bio u zakonu- pa su ga sad samo pobrisali pa zato nisam našao...
A stranice jednostavno nisu updateali.
hm
evo sad gledam stranice HAKOM-a 22:52

http://www.hakom.hr/default.aspx?id=342

"Nakon provedenog prijenosa broja, isti korisnik usluga ne može ponovno zatražiti prijenos broja u razdoblju kraćem od tri mjeseca od dana prijenosa broja, izuzev ako ugovorom o zasnivanju pretplatničkog odnosa nije utvrđeno drukčije."

Tak da ipak bit ce da su ovi u pravu u t-shitu hm :-(
stranac79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 01:25   #91
Quote:
stranac79 kaže: Pogledaj post
hm
evo sad gledam stranice HAKOM-a 22:52

http://www.hakom.hr/default.aspx?id=342

"Nakon provedenog prijenosa broja, isti korisnik usluga ne može ponovno zatražiti prijenos broja u razdoblju kraćem od tri mjeseca od dana prijenosa broja, izuzev ako ugovorom o zasnivanju pretplatničkog odnosa nije utvrđeno drukčije."

Tak da ipak bit ce da su ovi u pravu u t-shitu hm :-(
mislim da si ti našao info o prelasku na pretplatu sa bonova/pretplate, jer bold nema veze s prelaskom na bonove. kad pređeš na bonove ne potpisuješ nikakav ugovor (logično), dok najkraći pretplatnički odnos traje 3 mjeseca.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 11:15   #92
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
mislim da si ti našao info o prelasku na pretplatu sa bonova/pretplate, jer bold nema veze s prelaskom na bonove. kad pređeš na bonove ne potpisuješ nikakav ugovor (logično), dok najkraći pretplatnički odnos traje 3 mjeseca.
Ja nista vise nikog ne razumijem :-)

Uglavnom, na pretplati sam na T-shitu, sad sam se prebacio na pretplatu u VIP i kad me prebace hocu se odmah vratiti na T-shit radi pogodnosti.

I sad zanimljivosti, svako svoje prica:
1) T-shit me normalno pustio, ali mi kazu necete moci odmah k nama jer ce vas vip drzati 3 mjeseca
2) uzeo u vipu 55kn pretplatu tek toliko i tamo mi rekli da kaj se njih tice da mogu odmah isti dan traziti prelazak u t-shit da oni ne rade nikakve probleme jer nema vise zakonske obveze da moras biti 3. mjeseca kad prebacis broj kod drugog operatera
3) onda nadjem to gore napisano na HAKOm-u

:-) uglavnom vidjet cu kak ce se sve razviti jer iz ovog svega mi se cini da ne znas ko pije a ko placa :-)

lp
stranac79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 13:37   #93
Quote:
stranac79 kaže: Pogledaj post
sad sam se prebacio na pretplatu u VIP i kad me prebace hocu se odmah vratiti na T-shit radi pogodnosti.
a zasto na pretplatu? morao si na bonove, sve ovisi kakav ugovor oko pretplate na vipu si napravio, procitaj ugovor tamo ti pise jesi li obavezan na pretplati ostati 3 mjeseca ili nisi, to sad kad ce te vip pustiti nazad ovisi o njima tj. o ugovorenoj obvezi i to je to sto pise na hakomovim stranicama o 3 mjeseca, da si isao na bonove ne bi bilo tog misterija

a na kraju krajeva nisam ni ja siguran....
__________________
....diplomirani seljak....

Zadnje uređivanje backtothesleep : 20.12.2012. at 15:27.
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 17:23   #94
Nema više tog roka od 3 mjeseca
Raspravljao sam s nekim u ovoj temi.
Na kraju sam pitao HAKOM i rekli su da više ne postoji nikakav rok- ali još nisu maknuli tu rečenicu sa stranice.
Zato treba čitati zakon, a ne stranice
I nema te što Vip "držati" 3 mjeseca ako ne postoji rok (i točno je definirano zašto te smiju "držati")
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 17:27   #95
Vip ima minimalni ugovor od 3 mjeseca za sve pretplate, što bi značilo da broj možeš prenijeti, ali:
a) platit ćeš penale
b) prijenos može biti odgođen za dodatnih 10 radnih dana
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 18:35   #96
Aha, oprostite onda- ja sam mislio na samo prebacivanje.
Ali, da- ako imate ugovor- onda je onako kako piše u ugovoru
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 19:01   #97
Evo, pitanje (više ne stignem do ponedjeljka u centar gdje sam podnosio zahtjev, pa zato pitam ovdje).

Neki dan sam u vipu podnio zahtjev za prelazak iz tele2 i za pretplatu bez limita 111, i plus sam htio uzeti htc desire c za 550kn, ali to mi je žena rekla da mogu uzeti kad se obavi prijenos. Prijenos je trebao biti obavljen u ponedjeljak ujutro, ali malo prije sam dobio poruku da je "datum promijenjen na 28.12.2012., te da je isti proslijeđen trenutno operateru na obradu". Bio sam u tele2, sad se ne sjećam točno - 2 ili 3 godine i 2 mjeseca, bio sam na bonove, tako da sumnjam da imam kakvih obaveza prema njima. Ono šta me brine/zanima je kolke su šanse da se to još odulji, do iza nove godine? I dal se po ovoj njihovoj ponudi (znači tarifa bez limita 111 po cijeni 55,50kn) gleda kad sam ispunio zahtjev, ili me mogu fino sjebati ako se sve to riješi nakon 31.12. do kad im traje ponuda i da mi naplate svaki mjesec tih 111kn? Uzeo sam 24 mjeseca (jer zbog prebacivanja broja iz druge mreže imam pravo na sva 24 po 50% nižoj cijeni) uz trajni nalog.

Ko sad to koči, ako koči, ili je stvar tehničke prirode, pa stvarno ne stignu?
žika_živac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 20:13   #98
mislim da se gleda dan kad si tražio prijenos, a ne dan kad je prijenos finiširan. barem bi nekom zdravom logikom tako trebalo biti.

nego, zar ti na ugovoru ne stoji prazno tamo kod kućica koliko ugovor traje? tako bi trebalo biti, odnosno, trebali bi kućicu od 24 mj čekirati tek kad kupiš mobitel. u slučaju da dođeš tamo i mobitela koji želiš nema, možeš biti na vipu samo 3 mjeseca (minimalno trajanje ugovorne obveze). meni su tako objasnili u centru i imam dva "ugovora". taj prvi gdje sve piše osim koliko dugo traje pretplata, i drugi koji su isprintali onog dana kad je prijenos finiširan i kad sam ja došla po mobitel i na tom je označeno 24 mj.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 21:01   #99
Pa da, nije naznačeno kolko traje. Bile su dvije žene u poslovnici, i to točno znam, jer je ova šta je ispunjavala te ugovore pitala ovu drugu jel piše mobitel i onda joj je ova posebno napomenula da mobitel i trajanje pretplate ne piše. Pa zato nisam bio siguran, ako mi slučajno prebace broj iza nove godine, hoće se i pretplata računat od tog dana, jer jasno da mi ne mogu uključiti pretplatu dok je broj još u Tele2. Meni je isto logično da vrijedi od podnašanja zahtjeva, ali za svaki slučaj pitam, da ne bi bilo
žika_živac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 21:14   #100
sad si razmišljam, moguće je da ugovor traje od dana kada se finiširao prijenos, ali bi se za same popuste trebao gledati datum kad si ga zatražio..

meni na novom ugovoru (onom di je označeno 24 mj) je označena i kućica na vrhu 'promjena podataka'. vjerojatno ću dobiti novi ugovor i onog dana kada prebacim trajni nalog na drugu karticu.

sad sam zbunila i sama sebe. sorry.

nazovi službu za korisnike pa pitaj baš
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.