Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 17:20   #161
Pa što mi bi da prije ne vidjeh komentare....no eto budala pa se zahebao. U njihovom dućanu fino kupim onaj pametni telefon kao otporan na sve, pa čak i na porez na nekretnine Hummer Se...ispuni mi rođo jamstvo i pitam što je sa onim Premium jamstvom..kaže riješeno aktivirano. Ok super. tri mjeseca nakon dvoje klinaca u školi koji su trčali ko muhe bez glave zveknu me u ruku i izbiju mobitel iz ruke. mobitel padne i što imam vidjeti...ekran se rascvjetao. Nisam se previše brinuo jer eto imam to premijum jamstvo. odem na servis i pajdo me pita gdje mi je obrazac od tog dodatnog jamstva. QWTF i kakav dodatni papir. Ok odem po preporuci u dućan, a prodavatelj smotan ko Lidija Bačić oko mikrofona. On ne zna kako da dođe do tog papira dodatnog jamstva, pa ne može. Obratim se direktno Hangaru i kažu da se javim poslovođi popodne. Dobro, ajde i to. To popodne poslovođa fino poništi račun kupnje i napoše novi sa tadašnjim danom. Pitam hoće li biti problema jer datum na jamstvu i računa su 3 mjeseca razlike pa ispada da sam prvo dobio jamstvo pa tek nakbnadno mobitel. Ma neee...i da skratim Premium jamstvo mi ne vrijedi jer je mobitel po računu razbijen prije nego li je kupljen...osim toga kažu da nije mob registriran kad je kupljen nego sam ga ja eto kao registrirao tek dva mjeseca nakon..i ja za sve kriv...i kao 600 i nešto kuna popravak..... E pa ako ikad uđem u Hangar5 nek me strela onog Zeusa zvekne u glavu
__________________
Force - Courage - Conviction
Bleky146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:34   #162
Ti si u dugom nizu onih koji misle da je razbijanje ekrana "postupanje sa mobitelom u skladu sa uputama proizvođača"...

Problem je što nije, a ako to nekakvo Premium jamstvo ipak pokriva, jasno je da moraš imati jamstveni papir, tako je to posvuda, bez obzira što oni imaju negdje i nekakav svoj primjerak iste (ili i ne moraju imati, osim na računu da je plaćeno, a ti ga moraš aktivirati).

Nije to mana (samo) Hangara, to je mana svih u ovoj državi.

Ako ti mob nije bio registriran online u njihovu bazu da se tada aktivira to jamstvo, jasno je da ni oni baš nemaju neki način da dokažu da ga uopće imaš.

Mislim, imaju, ali nije ni tvoje pravo da ne ispuniš ni jednu od svojih obveza koje "preporučuju" (znači, MORAŠ to odraditi), a onda tražiš nekakva prava...
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:13   #163
NOA GARANCIJA

Ja sa ovom nesretnom firmom imam drugi problem..ja sam kupio telefon jer sam čuo da ima premium garanciju koja pokriva i razbijeni ekran....naravno kao za vraga žena razbije ekran nakon 20 ak dana i ja nosim telefon u Pevec gdje sam ga i kupio zajedno s računom i garancijom...trgovci tamo o toj garanciji nemaju pojma i kažu mi da to ne spada pod garanciju,nakon što ja inzistiram oni googlaju i utvrde da garancija ipak postoji ali je treba aktivirati nakon 15 dana od kupnje.Kad sam kupovao telefon ti isti trgovci mi to naravno nisu rekli jer o tome nemaju pojma,a nigdje u papirima telefona niti ne postoji nikakva obavijest...ja se ipak prijavim ali dobijem negativan odgovor...kontaktiram hangar koji se ograđuje i kaže da ništa nemogu po tome pitanju jer garanciju izvršava firma MARKO PLATINUM ili tako nešto...kontaktiram njih i oni isto tako imaju hladan stav da sam zakasnio...nakon toga se obračam Pevecu sa prigovorom jer me tako savjetuju u društvu za zaštitu potrošača,naravno Pevec me odbija pa sam ih sad prijavio tržišnoj inspekciji.Užas...uglavnom to je garancija o kojoj postoji obavijest samo negdje u prostoru interneta i mole boga da tu garanciju nitkjo ne prijavi.
Baterton is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:04   #164
Moram ti ponoviti moj porethodni post ispod tvojeg, jer očito nisi čitao temu:

"Ti si u dugom nizu onih koji misle da je razbijanje ekrana "postupanje sa mobitelom u skladu sa uputama proizvođača"...

Problem je što nije, a ako to nekakvo Premium jamstvo ipak pokriva, jasno je da moraš imati jamstveni papir, tako je to posvuda, bez obzira što oni imaju negdje i nekakav svoj primjerak iste (ili i ne moraju imati, osim na računu da je plaćeno, a ti ga moraš aktivirati).

Nije to mana (samo) Hangara, to je mana svih u ovoj državi.

Ako ti mob nije bio registriran online u njihovu bazu da se tada aktivira to jamstvo, jasno je da ni oni baš nemaju neki način da dokažu da ga uopće imaš.

Mislim, imaju, ali nije ni tvoje pravo da ne ispuniš ni jednu od svojih obveza koje "preporučuju" (znači, MORAŠ to odraditi), a onda tražiš nekakva prava..."

=============

A sada, kao jedan meni vrlo bitan, iako temeljno minoran problem, naveo bih nabavu rezervne baterije za H4... navodno nitko nema zamjenske baterije, "original" ima samo njihov servis u Shopping centru Prečko na drugom katu, bijah u njihovom dućanu u City Centru One na Jankomiru i tamo mi rekli da oni nemaju baterije (WTF??? - a trgovina prepuna svega i svačega, pa i dijelova za Noe, no baterije...)... vele mi da odem u servis u Prečko, da oni imaju jer im je na stanju 820 komada... odem u Prečko, žena u servisu veli da nemaju ni jednu bateriju, ja velim kako nema kada su mi rekli da imaju 820 komada, ona veli da ne zna na što se to odnosi, no da za H4 nemaju ništa... da evtl. mogu naručiti...

Velim joj da "ne eventualno, nego da oni moraju imati na stanju brdo baterija, jer su ionako jedini koji drže baterije jer zamjenskih nema, neovisni servisi i dućani ih nemaju, stoga ih oni moraju imati!! - gdje inače da nabavim bateriju?", a Noi i H4 i novijih je prodano brdo komada... pa je nekakva elementarna logika da moraju imati uvijek barem desetak baterija na lageru....

Uzela žena moj mobitel da me nazovu kada dobiju baterije, to je bilo prije više od dva mjeseca, ni mu ni be od njih... sin je inače vrhunski H10 zamijenio za Huawei P9 LIte 2017 jer ga je dobro "iznakazio" (nije imao cover nikakvog tipa pa mu je i par puta ispao, puklo stakalce fotoaparata, ogreban sa svih strana)... jer mu se neda sada čekati ne znam koliko, valjda mjesecima, da oni nabave dijelove i novu bateriju, a druga dva H4 od sepurge i mlađe kćeri će čekati nove baterije i onda čekati kao zamjenski ili u oglas ili kao poklon...

Mobiteli su inače odlični, rade stvarno dobro , no servis i nabava elementarnih dijelova im jer katastrofa, toliko da zagorča kompletan dobar dojam i okus u ustima... na žalost, što se mene tiče zbog toga će im "stradati" prodaja, što će mi i najbolji mob ako ga u Hrvatskoj nitko ne može pošteno odservisirati ili osigurati bateriju, što inače smatram robom koju još jedino u supermarketu ne mogu nabaviti...
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:34   #165
ja sam prošle godine kupio jedan ovako osrednji smartphone, prodavać mi je ponudio i garanciju u dužini godinu dana na razbijeni ekran što sam prihvatija. Nije to baš garancija zapravo, više kao neki instrument osiguranja, sve u svemu tosam plato 100kn, trgovac mi je za to garantirao da ću platiti samo 10% iznosa cijene popravka ako razbijem ekran ili smočim mobitel i sl. Odmah prilikom kupnje potpisa sam papire o tom osiguranju, prodavač je to pečatira i dao mi da nosim te papire doma, sam ugovor o osiguranju i uvjete osiguranja.

U slučaju oštećenja mobitela te bi papire nosio na to prodajno mjesto i zatražija bi da prodavač(ili ko li već?) snosi 90% troškova popravka u ovlaštenom servisu. Tako da ja ne shvaćam na temelju čega ovdje neki misle da im netko besplatno popravlja razbijeni ekran. To je isto kao da ne pitate i ne uzmete pisanu garanciju prilikom kupovine novog uređaja. Doduše i taj šugavi hangar isto se nepošteno ponaša ali opet trebaš zatražiti sve napismeno...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:52   #166
Na temelju toga što je čovjek shvatio.
Mislim, evo ti Huawei nedavno davao garanciju (za P9, ja mislim) na lom stakla.
Mislim da je i Samsung imao nešto slično nedavno.

Ako razbiješ staklo- ulazi u garanciju kao da se samo razbilo.
Nikakvih 90% i slično- usput, te "dodatne" garancije se najčešće ne isplati nadoplaćivati.
No, pretpostavljam da se također trebalo registrirati ako je tako navedeno u uvjetima.
Tako da se ti, Baterton, eventualno možeš žaliti da te nisu dovoljno informirali, ali to je teško dokazati i ne znam da je temelj za nešto dalje.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:43   #167
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Na temelju toga što je čovjek shvatio.
Mislim, evo ti Huawei nedavno davao garanciju (za P9, ja mislim) na lom stakla.
Mislim da je i Samsung imao nešto slično nedavno.

Ako razbiješ staklo- ulazi u garanciju kao da se samo razbilo.
Nikakvih 90% i slično- usput, te "dodatne" garancije se najčešće ne isplati nadoplaćivati.
No, pretpostavljam da se također trebalo registrirati ako je tako navedeno u uvjetima.
Tako da se ti, Baterton, eventualno možeš žaliti da te nisu dovoljno informirali, ali to je teško dokazati i ne znam da je temelj za nešto dalje.
još bolje ako je lom stakla pokriven općom garancijom, samo to sve treba biti uredno navedeno u uvjetima garancije, jeli njima tako?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 09:19   #168
Naravno da sam se žalio jer me nisu dovoljno informirali...ne da nisu dovoljno nego nisu informirali uopće,a nakon što sam ih prijavio tržišnoj inspekciji i predao sve dokumente inspektorica je rekla da nikad nije vidila takvu garanciju u kojoj nema ni jamstvene izjave niti ništa slično,apsolutno bez ikakvih informacija za kupca.
Znači kako aktivirati garanciju za koju neznaš da treba aktivirati???
Prilkom kupnje trgovac je na upit o garanciji rekao...čuvajte garanciju i račun i to je to...
Istodobno svi telefoni koji se kupe preko interneta ne moraju se ručno aktivirati ta jamstva nego su odmah aktivirana,još jedna diskriminacija.

Ti Mutt nisi shvatio i ponavljaš se bezveze...naravno da sam trebao imati papir za to jamstvo,naravno da bih ga i imao da bilo gdje u papirima telefona piše da sam se trebao prijaviti ali nepiše apsolutno ništa ni o osnovnoj ni o premium garanciji....Inspektorica kaže da ja s Hangarom nemam ništa i da je za to što nisam prijavio garanciju kriv trgovac jer on prodaje robu koja nema svu dokumentaciju i on me je trebao upozoriti na to da se trebam dodatno prijaviti.

Uglavnom iz Hangara koji prodaje te telefone,a isto tako i iz firme platinum projekt koja daje tu dodatnu garanciju nitko nije pokazao niti gram truda da bi na bilo koji način pomogao....o servisu STS da ni ne govorim...sve zajedno udružena zločinačka organizacija....neznam sad da li sam gore naveo ali telefon je od prvog dana štekao,gubio kontakt sa internetom i sa poslužiteljem.
To su otklonili naravno pod normalnom garancijom...ne mogu reći telefon je dobar i lijepo radi otkako su promjenili softver.

Znači ako kupite ovaj telefon i ako imate sreće da dobro radi onda je ok ali ako imate problem i trebate bilo kakvu pomoć ili podršku onda jadna vam majka.

Moja preporuka ipak izbjegavati u širokom luku.

Zadnje uređivanje Baterton : 15.12.2017. at 09:28. Reason: dopuna
Baterton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:08   #169
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
još bolje ako je lom stakla pokriven općom garancijom, samo to sve treba biti uredno navedeno u uvjetima garancije, jeli njima tako?
Tu je bit...uredno navedeno...ali ne da nije uredno nego nema ni traga ni glasa.
Baterton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 13:20   #170
Quote:
Baterton kaže: Pogledaj post
Tu je bit...uredno navedeno...ali ne da nije uredno nego nema ni traga ni glasa.
ja baš više i ne kontam, imaš li i onu opću garanciju ili i to treba potvrditi, aktivirati ili što li već? Meni je to aktiviranje garancije u određenom periodu posve nepoznati pojam, pa garancija(već koju imaš) kreće od one sekunde kad si preuzeo uređaj, jesam u pravu
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:54   #171
E moj Nosonja ...imam običnu garanciju i tu je sve ok...ali ovu premium garanciju nemam jer nisam znao da se treba aktivirati na internetu.
I ponovo kažem na telefonu i u njegovim papirima i uputama nema nigdje napomene da se to treba aktivirati na internetu...i ja sam mislio da to pokriva ona garnacija koju imam...ali nije tako.

Dakle oni nude premijum garanciju ali mole boga da ju nitko ne aktivira.
Baterton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:08   #172
Quote:
Baterton kaže: Pogledaj post
Ja sa ovom nesretnom firmom imam drugi problem..ja sam kupio telefon jer sam čuo da ima premium garanciju koja pokriva i razbijeni ekran....naravno kao za vraga žena razbije ekran nakon 20 ak dana i ja nosim telefon u Pevec gdje sam ga i kupio zajedno s računom i garancijom...trgovci tamo o toj garanciji nemaju pojma i kažu mi da to ne spada pod garanciju,nakon što ja inzistiram oni googlaju i utvrde da garancija ipak postoji ali je treba aktivirati nakon 15 dana od kupnje.Kad sam kupovao telefon ti isti trgovci mi to naravno nisu rekli jer o tome nemaju pojma,a nigdje u papirima telefona niti ne postoji nikakva obavijest...ja se ipak prijavim ali dobijem negativan odgovor...kontaktiram hangar koji se ograđuje i kaže da ništa nemogu po tome pitanju jer garanciju izvršava firma MARKO PLATINUM ili tako nešto...kontaktiram njih i oni isto tako imaju hladan stav da sam zakasnio...nakon toga se obračam Pevecu sa prigovorom jer me tako savjetuju u društvu za zaštitu potrošača,naravno Pevec me odbija pa sam ih sad prijavio tržišnoj inspekciji.Užas...uglavnom to je garancija o kojoj postoji obavijest samo negdje u prostoru interneta i mole boga da tu garanciju nitkjo ne prijavi.
Zbog toga dodatnog jamstva kupovina mobitela izgleda ko da auto kupuješ, al meni su sve popunili u Hangaru, i dobiješ ugovor i obrazac prijave i jamstvo . Ovo tvoje iskustvo mi nekako više spada pod temu "Pevec", pogotovo jer je i Društvo za zaštitu potrošača to potvrdilo.
Tejacques is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 10:41   #173
Evo da javim da je inspektorica bila u Pevecu i da ih je tamo dobro izribala da su se svi usrali,dala je nalog da se izvrši povrat novaca koje mi je u roku od par dana Hangar uplatio na račun...ipak se isplati žaliti.I iz Hangara i iz Peveca se ispričavaju i to mi je drago čuti više nego što sam novce dobio,jer su bili bezobrazni.A Hangar je vratio svih 526 kuna ,a da su me primili na servis ja bih platio dio tog popravka kako i stoji u garanciji.
Čovjek iz Hangara kaže da mu je žao jer moj mail kojim sam se žalio nije došao do njega i kaže da je bez obzira na rok prijave sramota da me nisu primili i da mu je jako žao te se ponovo ispričava.Eto.
Baterton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 21:32   #174
U hangaru je akcija " popust na sve onoliko koliko reprezentacija Hrvatske u rukometu prethodni dan postigne golova" Tako je danas i sutra popust od 32%. Ali sitnim slovima piše da se taj popust ne odnosi na sniženu robu i proizvode iz kataloga! A to je velika većina stvari koje nude. Npr. S7 edge nije u katalogu ali imaju samo izložbeni primjerak kojeg ne prodaju. Na upit ima li koja druga trgovina prodavač je počeo muljati kao ne zna ... Sve u svemu teška navlakuša. Btw web stranica im je pala još sinoć iza ponoći.
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 23:04   #175
Drugačije reklamiraju.
Baš ćemo vidjeti hoću li dobiti naručeno
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 01:13   #176
Stvarno sam se trudio i jucer i evo sada nesto pronaci kad je vec popust. No stvarno nicega nema. Ili je akcija, ili nije dostupno, ili nije u web shopu, ili je iz kataloga. Katastrofa.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 10:06   #177
Upućen upit na facebook Megastorea i posprdno ih pitam jel žele prijavu na zaštitu potrošača jer krivo reklamiraju i linkam gore navedenu sliku. I dobijem odgovor "Trenutno je dosupna SAMO roba iz kataloga po akcijskim cijenama(29% popusta) u poslovnicama. Na web shop će uskoro biti uvrštena." I poslali mi link na katalog.

Na katalogu - uz popust 29%- rx 580 za 2300, ssd 240gb za 540kn kao i 8gb ram ddr4, laptop sa i3 procesorom za 2400 itd itd Naravno sam sam morao izračunati popust ali takve bi trebale cijene biti u poslovnici.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:45   #178
Radi se o klasičnom lažnom oglašavanju i moglo bi biti masnih kazni.
Ax-AlO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 17:00   #179
Mislim da baš i ne, jer je zadnjim izmjenama Zakona o potrošačima masa dobrih odredbi - koje su obvezivale prodavače na obziran i točan način izvješćivanja bez dovođenja u zablude (kao trajanje akcije, cijena prije akcije, itd itd) - su jednostavno izbrisane, a prodavateljima se pogoduje maksimalno.
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 06:20   #180
da ih barem negdje mogu ocjeniti. smece uglavnom. popust je neprimjenjiv. cijena je povoljna. samo nema robe. smece.

godinama puni ducani, i sad kad je popust na "CIJELI" asortiman, odjednom nema nicega.

p/p s nihove stranice: "Primjer: Ukoliko Hrvatska pobijedi Norvešku i zabije 27 golova, u H18 Megastore trgovinama se aktivira popust od 27% na cijeli asortiman, osim na proizvode koji su već na nekoj drugoj akciji."

https://megastore.hr/rukometno-ludilo/
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.