Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2017., 20:08   #1861
Prema zadnjim leakovima ispada da coffee lake neće biti kaby rebrand, nego da će tu ipak biti malog IPC napretka. Ono što je zbunjivalo ranije leakove u zadnje 2-3 godine je to da intelova "8 generacija" obuhvaća 3 serije procesora - kaby lake refresh za laptope, cannon lake (ultra low power cpu), te coffee lake za desktop - koji ako bude imao ipc napredak ispada da je zapravo cannonlake na 14nm (jer ga naravno ne mogu napraviti na 10nm)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 20:29   #1862
Prema leakovima, 8350K je prepakirani i tweakani 7700K jer ima 8MB L3. Isključeni HT, Turbo i niži base clock.

i3 8100 je rebrandiran i5 7600 bez Turba. I ako će biti i 130$, AMD mora spustiti cijenu R3 i R5 quadova barem 10$.
Smartic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 21:50   #1863
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Prema zadnjim leakovima ispada da coffee lake neće biti kaby rebrand, nego da će tu ipak biti malog IPC napretka. Ono što je zbunjivalo ranije leakove u zadnje 2-3 godine je to da intelova "8 generacija" obuhvaća 3 serije procesora - kaby lake refresh za laptope, cannon lake (ultra low power cpu), te coffee lake za desktop - koji ako bude imao ipc napredak ispada da je zapravo cannonlake na 14nm (jer ga naravno ne mogu napraviti na 10nm)
Nemam poima na koji test misliš, ali ovo na fotki dolazi sa Kineskog foruma.Ja sam samo ubacil najviši Single-Thread Turbocore, dakle to su Intel tehnikalije i po ovome IPC je niži fučkaj ga sad.Ja sam izdvojil samo Cinebench R15, ali ista priča je u tri dodatna Single-Thread testa.

https://zhuanlan.zhihu.com/p/28803237





Quote:
Smartic kaže: Pogledaj post
Prema leakovima, 8350K je prepakirani i tweakani 7700K jer ima 8MB L3. Isključeni HT, Turbo i niži base clock.

i3 8100 je rebrandiran i5 7600 bez Turba. I ako će biti i 130$, AMD mora spustiti cijenu R3 i R5 quadova barem 10$.
Je da razlika je uh, i to zato jer na istoj CPU frekvenciji između i5 7600K i i7 7700K kao 4/4 nema nikakve spomena vrjedne razlike.Ako smo to rješili, onda ostaje samo i5 na i3 preimenovanje/prepakiravanje+loš okus Kave za sitnih 200dolara.

AMD za sad nema potrebe spuštat cijene, uostalom prodajni Ryzen rezultati to i potvrđuju. Svaki Ryzen CPU je otključan za klokanje, +AMD stock hladnjaci su neusporedivo bolji od Intel stock hladnjaka za miševe.Ovaj dole primjer je vrlo simpatičan, ali ipak potpuno očekivan ili pod maksimalnim opterečenjem Intel CPU=radijator.Intel šrot CPU hladnjak+umjesto lema na Intel procu je licencirana Zvijezda majoneza.

https://www.youtube.com/watch?v=bhJXvN4fldM

Ryzen R3 1200/R3 1300 očekuje pad cijene, ali vjerojatno tek kad na tržište dođe najeftiniji 4/4 Desktop Raven Ridge APU.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1860



Kad smo več kod AMD cijena, opet pogledaj kakav iGPU gejming nudi Bristol Ridge APU A8-9600 za samo 70dolara. Nova još niža Hrvatska cijena je 480kn, ili šaka graha za igranje kod raznih svjetskih siromaha.Stari post nemrem updejtat(funkcionalno Forum je i dalje u dobu druga Tita), pa eto drugi link sa friško ubačenim gejming primjerima.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1855

http://www.bug.hr/forum/topic/vijest...=asc&view=flat
tirox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 23:16   #1864
Tiroxe, ti si prognozirao da će i5 8400 biti preko $300, a sada tvrdiš da $200 nije dobra cijena. Fulao si, jebiga.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 00:38   #1865
Prema nekim cpu-z singlecore leakovima, no saznat ćemo uskoro (5.10. navodno)

Što se tiče APU gaming performansi do sada i "sirotinja" ima primjetno jaču grafičku od dotičnih, a tko i nema vidim po 300-350kn su se počele vrtiti HD7850. Jednostavno mislim da jako malom broju ljudi takva igpu "igra" kao ozbiljna opcija
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 01:25   #1866
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Tiroxe, ti si prognozirao da će i5 8400 biti preko $300, a sada tvrdiš da $200 nije dobra cijena. Fulao si, jebiga.
Jako slabo pratiš, ja sam prognoziral nekaj sasvim drugo ili raspon 250-270dolara.Pa to sam več linkal, pogledaj kad je napisan/editiran dolnji post 17.7.A drugi link ista priča, tu na forumu okvirno ista procjena minimalno 250dolara.

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale...=asc&view=flat

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1819

Da ponovim i3 8350K i i5 8400, pa nikako ne mogu imat gotovo identičnu cijenu oko 190-200dolara.To nema nikakve logike, a dalje je sve jasno koji proc če na kraju ipak ispast znatno skuplji.

Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Prema nekim cpu-z singlecore leakovima, no saznat ćemo uskoro (5.10. navodno)

Što se tiče APU gaming performansi do sada i "sirotinja" ima primjetno jaču grafičku od dotičnih, a tko i nema vidim po 300-350kn su se počele vrtiti HD7850. Jednostavno mislim da jako malom broju ljudi takva igpu "igra" kao ozbiljna opcija
Rabljene grafe ne računam, ja ti pričam kaj moš kupit kao novo+garancija to je ono bitno.Več sam precizno pokazal, kakvu novu AMD grafu moš kupit u cijeni A8-9600 ili još skuplje pa pogledaj opet.Novi R5 250 je neusporediv sa A8-9600/480kn, razlog je vrlo jednostavan R5 250 na leđima nema procesor.

http://www.bug.hr/forum/topic/vijest...=asc&view=flat

Gledaš jako usko ili ograničeno, i nemoj računat Hrvatsku to je ništa zanemarivo i vrlo sitno tržište.OEM kompovi prodaju se u stotinama tisuča komada recimo Indija ili Kina itd. Uostalom gotovi OEM Bristol Ridge kompovi prodaju se od 11 mjeseca 2016 godine.

S obzirom kaj si napisal, mislim da uopče nisi svjestan činjenice kakve sve sirotinje po svijetu ima.Upravo se najeftiniji kompovi najviše prodaju, opet zaboravi na Hrvatsku ili naš Balkan to je zanemarivo.Jeftin OEM komp je prilično jasan, što jeftinije(u Kini je takav komp još znatno jeftiniji nije to EU tržište) ali dovoljno napajanje+najeftinije ali funkcionalno kučište itd.A8-9600 za 70dolara(veleprodajna OEM cijena je znatno niža) je opet uloženo-dobiveno nenadmašiv. Ali razna dječurlija(roditelji krpaju kraj s krajem) ne može si priuštit niti takav jeftin iGPU gejming komp.Srečom da su danas Kineski(cijene u Kini su smješne) mobiteli ili tableti iznimno jeftini, pa eto barem dječurlija igra razne Android igrice.

Kaj se tiče CPU-Z i njegovog integriranog benčmarka, to realno prilično loš i beskorisan test.

Zadnje uređivanje tirox : 08.09.2017. at 01:44.
tirox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:53   #1867
prognozirao si da i5 8400 ne ide ispod $250, a ići će za cca $200. To je ogromna razlika.

Također, ima smisla da 8350K košta slično kao i 8400 jer je do sada ista situacija.
7350K je slične cijene kao 7400.
Za gaming će imati vrlo slične performanse, vjerojatno će 8350K biti čak nešto bolji u igrama koje favoriziraju singlethreaded performance, dok će 8400 biti solidniji u igrama koje deru više jezgara i naravno za content creation, slično kao R5 1600.

i5 8400 će sličnom cijenom kao R5 1600 biti velika konkurencija Ryzenu. Pošto nije otključan stock cooler će vjerojatno biti shit i glasan, ali sumnjam da će procesor throttlati u nekim normalnim uvjetima. Uz neku H310 matičnu bit će po sadašnjim cijenama jeftiniji od R5 1600.
8350K će biti super za overclocking jer u paketu sa nekim coolerom od 200KN postaje napokon pristupačan procesor kojeg se može natjerati na (pretpostavljam) blizu 5GHz.

Napokon imamo situaciju da ljudi doista mogu birati i imati prave dileme kod kupnje novog procesora te očekujem da će se Intel i AMD u slijedećih par godina cijelo vrijeme prepišavati.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 15:19   #1868
Meni ti jeftiniji coffee lake ne djeluju nešto privlačno. Taj 8350K izgleda kao malo jeftiniji i5 7600K, IMO R5 1600 će vjerojatno i dalje tu biti bolji pick. Čisti quadovi jednostavno nisu toliko zanimljivi za gaming konfe više klase

Njima će tu najveći gaming hit biti čista hexa za nešto iznad 2000kn.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 16:48   #1869
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Meni ti jeftiniji coffee lake ne djeluju nešto privlačno. Taj 8350K izgleda kao malo jeftiniji i5 7600K, IMO R5 1600 će vjerojatno i dalje tu biti bolji pick. Čisti quadovi jednostavno nisu toliko zanimljivi za gaming konfe više klase

Njima će tu najveći gaming hit biti čista hexa za nešto iznad 2000kn.
Taj stari-novi i3 je mrtav, ili zaboravljen i prije nego je službeno izašao to je realnost.

Kaj se tiče i5 8400 6/6, ako če koštat 200dolara(realno bit če znatno skuplji u maloprodaji) opet nema nikakve šanse protiv R5 1600.Usporedba je smješna kad sve staviš na stol, danas samo vrlo neupučena osoba kupuje zaključani 6/6 proc za tolko para.

Intel i5 8400 6/6, nema klokanja+šrot stock CPU hladnjak

AMD R5 1600 6/12, klokanje do 3.8ghz i to sa stock Wraith Spire hladnjakom

Ako Intel proc ne može skočit iznad 4ghz(i5 8400), onda je realna razlika u CPU performansama vrlo mala.To je več odavno testirano, dolnji link Ryzen 4/8 vs 4/8 Kabylake oba proca na 4ghz usporedba.Kad bi se Ryzen mogao kloknut i približno kao Intel procovi, to bi bila totalna katastrofa za Intel. Zamisli si R5 1600 kloknut na barem 4.5ghz, a cijena ista 200dolara uh to bi bila makljaža na kvadrat.

http://www.zolkorn.com/en/amd-ryzen-...-by-core-en/2/

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale...=asc&view=flat

Treba imat u vidu, da SMT nosi do 30% više performansi+AMD SMT je efikasniji od Intelovog SMT-a.

http://www.bug.hr/forum/topic/proces...=asc&view=flat



Ovaj dolnji primjer je taman, R5 1600 gejming+streaming u 720p/30fps rezoluciji.Eto kratkog objašnjenja, kad je proc na 50% to znači da je 6 CPU jezgri vrlo ozbiljno zaposleno.Preko 50% opterečenja procesora, dodatan posao rasporedi se po preostalih 6 Threads ili do 30% više performansi preko SMT-a.Dakle kad bi proc bio zakucan na 100%, to znači da su svi CPU resursi nategnuti do daske.E sad si zamisli i5 8400 u toj situaciji, dakle samo 6 CPU jezgri bez SMT-a, i proc u punom Multithreding opterečenju ne može više od 3.8ghz.

https://www.youtube.com/watch?v=C28A4RD2fPY

Zadnje uređivanje tirox : 08.09.2017. at 16:58.
tirox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 18:45   #1870
@TNG

Naravno da čisti quad nije najbolji pick za kompove više klase kada su sada došli Intelovi hexa. Do sada je 7700K ipak bio najjači pick ako se ne streama.

No 8350K će biti solidan pick za tu cijenu jer će četiri jezgre sa dobrim IPC i visokim klokovima biti adekvatne u večini slučajeva.
Ja bih osobno ipak izabrao R5 1600 jer mi se više sviđa stabilnost performansi multithread nego visok FPS. Alternativno tome, i5 8400, a u višoj klasi ($200 nije viša klasa) 8700K.

@Tirox fantaziraš. Što bi bilo kad bi bilo. Činjenica je da Ryzen ne ide preko 4GHz. 3.9GHz je realni OC.
i5 8400 ima 6-core boost od 3.5 GHz, a max 3.9GHz dakle po performansama će biti vrlo sličan R5 1600, ovisno o optimizaciji.
Besmisleno je kenjat po procesoru koji nije otključan kada takav dostiže slične klokove kao otključani Ryzen, a sa nešto večim IPC-om će biti rame uz rame po performansama.
Dakle usporedba nije smiješna nego će ta dva proca biti u istome rangu cijenom i kvalitetom. Za SMT u igrama pogledaj si benchmarke Ryzena 5 1600 i Ryzena 7 pa ćeš vidjeti da ne postoji taj magični 30% boost na račun SMT-a.
Ono što nije moguće zamisliti je Ryzen na 4.5 GHz. Nadajmo se da će Zen 2 moći, čak to i očekujem ali u 2017/2018 ispred sebe imamo to što imamo; dvije arhitekture koje izmjenjuju udarce s time da Intel sa Coffee Lakeom više ne dere ljude i ne limitira performanse kao prije.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 19:47   #1871
AMD Vega 11 GPUs Entering Production, Vega 20 Coming On 7nm

Ne kužim koji će im kurac hbm2 na vegi 11 (mainstreamuša tj. zamjena za polaris 10), al ajd. Možda misle staviti 4gb pa upregnuti onu HBCC tehnologiju
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 19:55   #1872
Da, nema nikakve logike, 4GB i to na 1024bit dakle pola od Vege 10 i ;etvrtina od Furya te sigurno unutra nece ici najbrzi HBM dakle to uopce nece biti neka efektivno ekstra brza memorija.

Zanimljivije je ovo Vega 20 150W TDP
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 21:02   #1873
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
@TNG

Naravno da čisti quad nije najbolji pick za kompove više klase kada su sada došli Intelovi hexa. Do sada je 7700K ipak bio najjači pick ako se ne streama.

No 8350K će biti solidan pick za tu cijenu jer će četiri jezgre sa dobrim IPC i visokim klokovima biti adekvatne u večini slučajeva.
Ja bih osobno ipak izabrao R5 1600 jer mi se više sviđa stabilnost performansi multithread nego visok FPS. Alternativno tome, i5 8400, a u višoj klasi ($200 nije viša klasa) 8700K.

@Tirox fantaziraš. Što bi bilo kad bi bilo. Činjenica je da Ryzen ne ide preko 4GHz. 3.9GHz je realni OC.
i5 8400 ima 6-core boost od 3.5 GHz, a max 3.9GHz dakle po performansama će biti vrlo sličan R5 1600, ovisno o optimizaciji.
Besmisleno je kenjat po procesoru koji nije otključan kada takav dostiže slične klokove kao otključani Ryzen, a sa nešto večim IPC-om će biti rame uz rame po performansama.
Dakle usporedba nije smiješna nego će ta dva proca biti u istome rangu cijenom i kvalitetom. Za SMT u igrama pogledaj si benchmarke Ryzena 5 1600 i Ryzena 7 pa ćeš vidjeti da ne postoji taj magični 30% boost na račun SMT-a.
Ono što nije moguće zamisliti je Ryzen na 4.5 GHz. Nadajmo se da će Zen 2 moći, čak to i očekujem ali u 2017/2018 ispred sebe imamo to što imamo; dvije arhitekture koje izmjenjuju udarce s time da Intel sa Coffee Lakeom više ne dere ljude i ne limitira performanse kao prije.
Pa ti kao da ne vidiš, ili se praviš tošo na linkani specifični Jubitu video.

Pusti ti gole igrice na Windowsima, večina igrica ne zna šta bi sa više od 6 Threads ili koš SMT-a.Istovremeni gejming+streaming na internet je totalno druga priča. Igrica/aplikacija pojede svoj dio procesora, a streaming aplikacija ili Windowsi dodatno zajašu na preostali dio SMT performansi procesora.

SMT je debela prednost, ali samo ako ga neko i može do kraja ili optimalno iskoristit.Cinebench R15(Cinema4D) poždere sve kaj mu daš, proguta ili zakuca na 100% cijeli AMD Epyc 32/64 procesor.

Gejming+streaming je vrlo zahtjevan procesorski posao čak i u 720p/30fps. 60FPS/720p streaming da ne spominjemo, ali za to bi trebal bit dovoljan i R5 1600.Ako ideš na gejming+streaming 1080p/30fps ili 60fps , to če požderat cjeli R5 1600 bez problema. Dakle ipak nije dovoljan niti R5 1600, ili treba ti R7 1700+klasičan brz overkloking pa igraj+istovremeni streaming bez frke.

Tolko rasprave a zbog čega, dakle i ti bi izabral R5 1600 fučkaj ga sad.Pazi da se ne zezneš, ipak bolje uzmi i3 8350K ili i5 8400 sa šest konja itd. Samo pazi da te Švabe i svi ostali ne vide u toj hrabroj kupovini.:klap:
tirox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 21:13   #1874



ti sigurno kao i vecina gamera svaki dan streamas?
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 00:28   #1875
Tirox brate ideš u ekstreme. Prvo si skoro nitko u hr ne može priuštiti cpu od 200 eura, a kamoli grafičku, pa onda s druge strane pričamo o nekom streamingu uz istovremeni gaming kao svakodnevici i čestoj pojavi
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 14:08   #1876
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Tirox brate ideš u ekstreme. Prvo si skoro nitko u hr ne može priuštiti cpu od 200 eura, a kamoli grafičku, pa onda s druge strane pričamo o nekom streamingu uz istovremeni gaming kao svakodnevici i čestoj pojavi
Opet ti po starom, pa več sam par puta napisal da ja u bilo kakvoj usporedbi/primjerima Hrvatsko tržište potpuno zanemarujem.Koga briga kaj mi R3 1200 plačamo 900kn, a Ameri/i njihove plače na tržištu od 300milja ljudi samo 700kn za isti proc.

Mi smo večinom debela sirotinja(zato ljudi i sele iz Hrvatske), dakle nema tu nikakvih ekstrema bez greške.Gejming+streaming na našem internetu, toga u Hrvatskoj ima gotovo pa ništa dakle opet zaboravi na naše područje.Pogledaj malo Twitch.tv, gejming-stremera ko trave na livadi, a ekipe iz Hrvatske/ili Balkana otprilike ima kao Žaba usred Sahare.

https://www.twitch.tv/directory


Bitno je ono kaj dobiješ za 200dolara, a tu je R5 1600(i njegov Ryzen+nasljednik) car za duže razdoblje ili nekoliko godina.Šta češ ti radit s tim procom to je potpuno nebitno. Vrlo zahtjevan gejming-streming, to je samo jedan dobar primjer posla kojeg taj proc odrađuje sa tri kapi znoja.
tirox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 14:21   #1877
1) Ovo je forum.hr, dakle mnogima je hrvatsko tržište itekako relevantno te si mnogi mogu priuštiti komp od cca 5000-6000 KN. Ako ne vjeruješ odi na podforum Stolna računala vidjeti što ljudi traže ili vidi na Njuškalu koliko ima i5 procesora u prodaji.

2) Sve se to slično može primijeniti za usporediv cijenovni razred na svjetskom tržištu. Na cijelome svijetu ima najviše par stotina tisuća (barem poluaktivnih) streamera. Brojka zanemariva u usporedbi sa prodajama procesora. AMD proizvodi koji milijun Ryzena po kvartalu, dakle u jedno mjesec dana može obskrbiti sve streamere na svijetu, a naravno da je samo manji dio u svakome trenutku u procesu promjene platforme.

3) Što se tiče cijene procesora, mi imamo porez na dodanu vrijednost.

4) kako god uzmeš i5 8400 će biti kompetitivan za 98% korisnika koji si mogu priuštiti CPU od $200, to što su tebi bitniji onih 2% koji streamaju je malo suludo.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 15:03   #1878
Eto i službene potvrde, ili zašto i zbog čega Intel zapravo uopče nije očekival AMD Threadripper procesore.


https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1805

Onako ukratko bez kompliciranja, Threadripper serija procesora od početka uopče i nije bila na glavnom AMD planu.Da nije bilo manje grupe AMD ekipe, koja ja na tome radila u svoje slobodno vrjeme, pa Threadripper procovi danas ne bi niti postojali.

https://www.forbes.com/sites/antonyl.../#12744ba5230c

https://www.theinquirer.net/inquirer...eir-spare-time

"It's not really a story of roadmaps and long-term planning or huge R&D budgets - it's a lot more personal than that and stemmed from a skunkworks project and a small group of AMD employees who had a vision of a processor they'd really want in terms of a high-performance PC," AMD's Sarah Youngbauer told Forbes.

They worked on it in their spare time and it was really a passion project for about a year before they sought the green light from management, which is quite unusual - it was something they really cared about. The result, several years later was Ryzen Threadripper."


Baš me zanima hm, "na čemu danas AMD ekipa radi u svoje slobodno vrjeme"Nadam se da kombiniraju nešto sa "vrlo zanimljivom novom VISC CPU arhitekturom". Ako to uspiju dobro iskoristit za neke buduče Ryzen procesore, ili možda CPU generaciju nakon njih to če tek bit pravi show.
tirox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 13:44   #1879
http://wccftech.com/amd-ryzen-mobile...bristol-ridge/

Nakon skrivanja Bristol Ridgea od očiju javnosti, napokon pravi APU. Ovo bi moglo otvoriti potpuno novi segment laptopa na kojima se može igrati na 1080p, a cijenom, potrošnjom i dimenzijama ne ulaze u GTX1050+ kategoriju.

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 10:04   #1880
AMD Announces 2nd Gen Ryzen & Vega Coming On 12nm Next Year

Quote:
Succeeding the 14nm Zen x86 CPU microarchitecture will be Zen 2 and Zen 3 designs built on 7nm and 7nm+. Succeeding the Vega graphics architecture will be Navi and a yet unnamed “next gen” graphics architecture based on 7nm and 7nm+ technology respectively.

Before rolling out Zen 2 and Navi however, the company will be introducing Ryzen and Vega refreshes which were originally planned on 14nm+, but these products will now instead be made on GlobalFoundries’ newly announced 12LP node. Whether AMD’s upcoming Vega 11 GPU will be based on 14nm technology or part of this 12LP refresh is still unclear.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.