Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2016., 03:07   #1
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Izvrstan film! Ali ima puno problema. Režija je prazna, uvod je predugačak, doma je premalo. Dom je statičan, a vremenska petlja je jednolična. Scenarij je vrlo dobar, a povremeno je istaknut. Zadnjih 20 minuta filma je izvrsno! Trailer filma ne prikazuje film ni 5 %.
08/10
P.S.
Film je u cjelosti blag, ali prožet je i u cjelosti je zastupljen sa nadnaravnim elementima, a kasnije se pojavljuju i čudovišta i nije nimalo primjeren za djecu. Zapravo ovaj film nije niti izreklamiran kao film za djecu i čudno mi je da ga je kino predstavilo kao film za djecu. Ovaj film je Timov Burtonov The Chronicles of Narnia. Primjereniji filmovi za djecu su Casper (1995) i serije Round the twist (1989), The Girl from tomorrow (1990), The Sarah Jane Adventures (2007) i The Chronicles of Narnia (1988) i crtići Mighty Max i Beetlejuice. A primjeri filmova za djecu zanimljiviji odraslima su The Spiderwick Chronicles (2008) i Matilda (1996).
MateSarlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 17:32   #2
čudovišta od kojih je napravljena komedija scena koje nisu za djecu je malo i sve se nalaze u prvih sat vremena filma (koji je još ok). ostatak filma, od broda pa nadalje, je jednostavno smiješan. nelogičnosti i rupe u radnji neću ni spominjati. Burton
voldie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 09:51   #3
Meni se film baš svidio. Nakon zadnjeg sranja od Tima Burtona ovaj mu je baš osvježenje.
wasp x is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 20:17   #4
I meni je film baš bio dobar, prijateljica i ja smo se zabavile
Ona cura što lebdi je preeedivna
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 16:29   #5
Meni je bio simpa. Čudan ali zabavan. Više onako za mlađu publiku. Ali bi mogao prepoučit fanovima Harrya Pottera da mu daju šansu. Nije nikako bolji od Pottera ali učinilo mi se da ima sličnosti i da je namijenjen toj publici.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 22:26   #6
Eva Green iako nije ljepotica po mom ukusu u filmu izgleda
Samuel L. dosta karikaturalan lik, prilično neiskorišten, glavni konflikt je vrlo jednostavan i lako se razriješio, ni vizualima, zbog kojih mi je drag Burton, nisam oduševljen. Pogledati ako se baš mora. Eventualni nastavci me neće privući. Ni sjena HP, miljama daleko. Pogledat ću Fantastic Beasts i uspoređivati ga s njim, ovo ne.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 23:45   #7
Meni je ovaj film bio loš i nezanimljiv. Išla sam na nagovor frendice. Čak ga ni Mr. Jackson ni uspio izvući.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 12:29   #8
jes lijepa ova green
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:12   #9
Meni se cinilo da nisu mogli odluciti da li hoce biti originalna bajka gdje si zle polusestre rezu nogu ili Disney verzija . Prvi dio filma cudovista grickaju oci i gotovo ih je nemoguce ubiti, a onda drugi dio filma ih se gadja bombonima (wtf? ) i padaju ko kruske. Big bad kojeg je djed lovio desetljecima je porazen u roku keks, a dotle ima vremena biti duhovit sa "you need a mint"? .

Svida mi se cast doduse (Eva , Ava ) i prvi dio filma dok upoznajemo cudnovate mi je dobar. Drugi dio ne. Ne. Nope.

Meh. Nisam sretna.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 22:03   #10
Quote:
Dorota kaže: Pogledaj post
Ona cura što lebdi je preeedivna
emma? da i meni je prekrasna, baš sam to komentirala danas

uglavnom, film mi je bio dobar, ništa posebno odličan, ali nije bio ni loš
na početku mi je bilo malo skeri kada sam im vidjela oči ali navikla sam se
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 02:09   #11
Kako cudan film. Prvi dio filma i nekako se moze gledati, ali kad polazak brodom na onaj nacin i borbe kostura se cine smijesnim.Kao da je neko htio napraviti film iz zaebancije da nikome nista ne bude jasno
Je li iko citao knjige, valja li to sta, barem u knjigama.
Samuel l. Jackson je izgleda ovaj film uzeo kao sprdnju, posto se vidi da covjek ne glumi tu
nelle_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 06:00   #12
Ja sam isla sa razlicitim uzrastom djece u kino 14,11 i 5 i njima je svima bilo super. Mala,koja je super strasljiva,prekrivala je oci prvih 10 min,onda je skuzila da je to bezveze.Toliko o "strasnosti"
Ideja filma zanimljiva,ali i meni se vidjelo kao neka sprdancija,a ne gluma
nisamtoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 09:08   #13
Zaspa sam na pola filma
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 10:27   #14
Quote:
nelle_tz kaže: Pogledaj post
Je li iko citao knjige, valja li to sta, barem u knjigama.
Knjige, pogotovo prva, su jako dobre. S time da bi za prvu rekla da je odlicna . No nakon sto dodju na brod i ukljucujuci dolazak na brod knjiga i film se jakooooooooo razilaze.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 10:53   #15
Prvi dio je ok,drugi dio sam jedva čekala da završi.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 13:48   #16
Dosadan film. Vizualno lijep ali sve ostalo je bezveze. Previse ''strasnih'' scena za djecu a previse bezvezno sve ostalo za ozbiljniju publiku.
Ne znam za koga je ovo snimano, ne znam kome preporuciti. Gledam film i svakih 10 minuta gledam koliko jos do kraja, tako je meni prosao cijeli film.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 14:38   #17
Bas sam se radovao ovom filmu kao da sam dete jer volim takve bajkovite filmove ali sam se razocarao.

Jednostavno ispodprosecan film. 3/10
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 21:27   #18
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Ne znam za koga je ovo snimano, ne znam kome preporuciti. Gledam film i svakih 10 minuta gledam koliko jos do kraja, tako je meni prosao cijeli film.
isto.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 12:10   #19
negledljivo, a tko mi kriv kad burtonu iznova dajem priliku da me razuvjeri - on je obican bezveznjak, to nije kreativni nered nego samo nered.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 17:58   #20
Čitala sam samo prvu knjigu; OK počne, prema kraju se razvodni poprilično i postane nekako dosadnjikava. Jedva sam čekala dovršiti, a nastavke mi se ne žuri posuditi.

Film isto tako, samo što od trenutka ukrcaja na brod, koliko se ja sjećam, u potpunosti prestaje slijediti radnju romana i kvaliteta mu se obrušava brzinom ptice grabljivice.

Uglavnom, drago mi je da nisam dala lovu za kinoulaznicu.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.