Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2017., 15:49   #61
Karhozat (1988)

Ako mi ova godina bude u stilu filmova sa kojima sam je započeo, biće to moja poslednja godina, barem u ovom životu. Napiću se, završiti u nekom jendeku, a Hitna neće stići na vreme...

Bela Tar i ja smo se mimoilazli do sada. Isprva, nisam voleo madžarski jezik, zvučao mi je nekako sterilno i usrano. Doduše, i sad mi zvuči tako, ali, odavno već ne pridajem pažnju takvim tricama i kučinama. Posle sam davao prednost nekim drugim autorima, tako da je sada konačno stasalo vreme za ovog ugarskog mračnjaka.

Ovaj film dosta baca na Tarkovskog. To višeminutno kadriranje i simbolika kiše, podsetile su me na Stalkera i Solaris.

Glavni junak Karer, sedi u sobi i posmatra život koji putuje žičarom. On je alkoholičar, otuđen i nesnađen. U tu žičaru, on nema nameru da se smesti. Ravnodušan je prema svemu, osim prema udatoj kafanskoj pevačici u kojoj vidi svoj ženski alterego. Nju, navodno voli. Medjutim, ne verujem mu. Takav lik nije u stanju da voli. Utiska sam da je ona samo njegova projekcija, fiktivna ljubav, koja ga lažno održava u životu, jer je suviše egoističan, pa čak i za čin samoubistva.

Scena seksa je najmalokrvnija scena koju sam pogledao u istoriji svog samozvanog filmofilskog poziva. I ona je simbolična. Dvoje ljudi koji su izgubili sebe, onaj put ka radosti i nit ka životu, ne mogu ni u činu spajanja da uživaju na očekivani način.

Na kraju se eto, Karer, pretvorio u psa. Kao Jozef K. u bubu, tako se i Karer svojim postupkom u policiji, pretvara u psa. On je svestan svog čina, ali ljudski život je ionako, odavno, za njega izgubio smisao.

Bela i ja ćemo se družiti i dalje, mada bi mi posle ovoga dobro došao neki holivudski film za ,,nedeljno popodne".
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Old 04.01.2017., 16:36   #62
@rodion
odlični filmovi, oba devetke od mene...u karhozat scena s pjevačicom mi je posebno ostala u pamćenju..bas nekako hipnotička..

on topic:
Hell or High Water (2016)

Jebote što je Bridges postao čiča. Međuzajebancija i dijalozi između njega i onog indijanca su mi najbolji u filmu. Braća bezveznjaci, ovaj drugi malo Rambo spike. Ako su ovo i american honey među boljim što nam amerika ima za ponuditi ove godine, onda jajme se meni. 6.5/10
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Old 04.01.2017., 16:45   #63
@punkrocks
kako mozes biti toliko strog prema toj ljepoti od filma? :'(

sjeti se samo scene sa starom konobaricom, pa ono kad obicni gradjani idu ganjati lopove, pa kad pitaju dedu u banci 'jeste li naoruzani?'...ili kad bridges dodje u zalogajnicu...

bridges: "Y'all been here for a while?"

musterija: "Well, long enough to watch a bank getting robbed that's been robbing me for 30 years."
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 04.01.2017., 22:37   #64
Mea Maxima Culpa: Silence in the House of God (2012)

dokumentarac za svaku preporuku o izopaćenosti katoličke crkve i pedofoliji u njenom redovima, radi se o crkvi Sv. Ivan (St. John's School for the Deaf in St. Francis, Wisconsin - to je katolička škola za gluhe) i konkretno o svećeniku koji je ujedno i osnivač dotične crkve Lawrenceu Murphyju, a govore, sada već odrasli protagonisti tih događaja, svakako zanimljiv pogled u underground te nevažne opskurne sekte katolika
šugavo pseto is offline  
Old 04.01.2017., 23:47   #65
Al final del túnel (2016)

Joaquin je paraplegičar i živi sam u golemoj kući dok jednog dana ne dođu cimerice. Triler od ne baš napetih 2 sata s poprilično dosadnim likovima. Ajde, svijetla točka ovoga tunela je glavni glumac

El ciudadano ilustre (2016)

Komedija o argentinskom književniku nobelovcu koji se nakon dugo vremena vraća u svoje selo. Ima klišeja, na momente je simpa, al opet ništa za preporučiti.

Nakon ovih slabašnih čeka se Nieve negra
earthsea is offline  
Old 05.01.2017., 01:19   #66
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
@punkrocks
kako mozes biti toliko strog prema toj ljepoti od filma? :'(

sjeti se samo scene sa starom konobaricom, pa ono kad obicni gradjani idu ganjati lopove, pa kad pitaju dedu u banci 'jeste li naoruzani?'...ili kad bridges dodje u zalogajnicu...

bridges: "Y'all been here for a while?"

musterija: "Well, long enough to watch a bank getting robbed that's been robbing me for 30 years."
stvarno ne mogu rec da me opio ljepotom, al ima okej scena, zato je i dobio tu ocjenu...

on topic:

Elle (2016)
Nema šta Verhoeven ovdje nije nadrobio, teško je sjetiti se ustvari što je još mogao ubaciti. Al meni ovdje funkcionira. Premisa je dobra, a kasnije je sasvim solidno razgranao odnose na sve strane a da to na nešto liči. Isabelle Huppert rastura svaku scenu i zrači nevjerovatnim seksipilom. Ovo se moglo gledat još toliko i ne bi bilo dosadno. 7.6/10
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Old 05.01.2017., 01:41   #67
Quote:
RodionRomanovič kaže: Pogledaj post
Moartea domnului Lzrescu (2005)
http://www.imdb.com/title/tt0456149/

Krajnje realističan film. Pravi evropski. Ne evrounijatski, nego baš evropski.
Saosećao sam sa gospodinom Lazareskuom, jer sam i sam bio žrtva zdravstvenog sistema ,,zemlje u tranziciji", kako popularno vole da se nazivaju ove briselske kolonijice na Balkanskom poluostrvu.

Nesrećni Lazaresku, koji živi sam sa nekoliko mačaka, i voli da popije koju čašicu, kako bi lakše podneo besmisao promašenog života, ceo dan oseća mučninu i glavobolju. Pozvao je Hitnu i po njihovom dolasku, režiser počine skiciranje jednog društva i ljudi, preko odnosa bolničkog osoblja prema nesrećnom pacijentu.
Star, pripit, bolestan ali najviše nepotreban i prekobrojan. Niko ne želi da ga primi, pa ga mučenica iz Hitne, celu noć vozika po bolnicama, ne bi li se neko smilovao da i preuzeo nevoljnika.

Film je vrlo aktuelan, i iako je akcenat na zdravstvenom sistemu i bolničkom osoblju, to je i svojevrsna slika društva i odnosa prema pojedincu modernog čoveka.

Sujeta, odsustvo empatije, forma bez suštine.

Preporuka.
Pogledao ga ovu vecer.
Izvrstan film.
lajt motiv mi je bio izgovor imena i prezimena, kako film ide, izgovor imena odredjuje u kakvom je on stanju. Na kraju je eto, doslo do toga da ga nije mogao izreci.
Mislim da film nije toliko kritika ljudi u sustavu, nego sustava per se, sustava koji je doveo do toga da se seljakao iz bolnice u bolnicu. Kad se osvrnem na doktore, on je u svakoj bolnici dobio odgovarajucu skrb, ono sto ga je odvajalo od potpune skrbi, u to vrijeme na tom mjestu, je urusavajuci sistem pocevsi od manjka bolnickog staffa, slabe zdravstvene infrastrukture generally.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 05.01.2017., 12:37   #68
Quote:
punkrockos kaže: Pogledaj post
@rodion
odlični filmovi, oba devetke od mene...u karhozat scena s pjevačicom mi je posebno ostala u pamćenju..bas nekako hipnotička..
Da, scena je olična i baš onako, idealna za opijanje.

*The End

Da, tačno. Uvek je kriv, prvenstveno sistem, koji, ako je loš, kvari i najbolje ljude, ili ih jednostavno tera da odu.
Mi ovde imamo jedan komad budale, koji se predstavlja za ministra i koji je, npr. sa ponosom izjavio da u Nemačkoj vlada izuzetno velika potražnja za srpskim medicinskim osobljem.
A, s druge strane, ovde je deficit celokupnog osoblja iz oblasti zdravstva i generalno, alarmantno, očajno stanje. Dakle, gledajući čisto vanpolitički, bez ikakvih političkih predubedjenja, i samo uključujući zdravu logiku, moraš doći do zaključka, da su idioti kreatori čitavog sistema...
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Old 05.01.2017., 13:52   #69
Passengers

Konfekcijska romantična drama smještena na proputovanju kroz svemir od Zemlje pa do ciljanog planeta za naseljavanje. Ništa za dodat ili oduzet. Ako ništa drugo nakon ovog filma sam uvjeren da je J.Law glumica s određenim dijapazonom mimika i izraza u potrebnim situacijama od kojih sam nakon nekoliko pogledanih njezinih filmova uvjeren da sam vidio sve. Oko nje je nastala velika fama, ali generalno nije ona nikakva nasljednica Meryl Streep. Ona je tek zvijezda ove generacije i bit će lice koje će donosit zaradu idućih par godina. Onda jovo nanovo s nekom novom "Meryl Streep" koja je u multikulturanom Hollywoodu uvijek plava i bijela, prava "ljubimica Amerike". Dakle, ovaj film ne nudi ništa specijalno, dođe kao mjesečna gastro ponuda u McDonaldsu. Ove zime su to "svemirske tortilje"

6/10
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Old 05.01.2017., 14:30   #70
Thumbs up

Manchester by the Sea 2016
Prica govori o djecaku kojeg prihvata stric nakon smrti njegovog oca i tu pocinje jako dobra prica koju vrijedi pogledat.
8/10
Lion - Lav (2016)
U ovom filmu je snimljeno sve sto se može tražiti u filmu. On je emocionalan, scene koje dopiru do srca, snažna poruka i divna kinematografija. To je vrlo jedinstveno i posebno, vrlo razložito od onoga sto obično vidimo u kinu.
9/10

La La Land 2016
U filmu Gosling igra jazz glazbenika koji se zaljubljuje u glumicu u usponu (Emma Stone), nakon cega uslijedi prava ljubavna romansa sa zapletom.
8/10
Papucar is offline  
Old 05.01.2017., 16:25   #71
Born to be blue + Miles Ahead

Double feature. Pomalo slični filmovi o dvije muzičke legende, stavljaju fokus na jedan period života uz povremene flashbackove.
Miles Ahead je energičan film brzog tempa koji je skoro pa buddy-buddy komedija gdje on i Ewan McGregor trče uokolo i nabavljaju droge i povlače pištolje na svakoga. Pizdarijica je zabavna, ali nema tu nikakave dubine, flashbackovi ničim ne pridonose, nekako se čini kao propuštena prilika.
Born to be blue je malo ozbiljniji film u kojem skoro pa ne vidimo Ethan Hawkea na vrhu, samo čujemo kakva je legenda, počinje na dnu i pokušava se vratiti na vrh, više suosjećate i navijate za njega, a i Hawke je prilično dobar. Ima nekako više duše iako je možda malo konvencionalniji biografski film od Miles Aheada koji je kao nekekav trip ili eksperiment.
Volim lude tripove ali više mi se svidio Chet Baker, iako film nije ništa posebno. Oba nekako skakuću oko prosjeka, sad kako vam koji sjedne, vjerojatno i o rasploženju ovisi.


In a Valley of Violence

Jednostavan ali efektan i zabavan western, počne relativno standardno - stranac dolazi u gradić, za zub ga uzme lokalni zamjenik šerifa i šerifov sin, nastaju pizdarije pa slijedi osveta. U igri je i jedan vrlo simpatičan i istreniran pas. Mala Farmigica se trudi iz petnih žila, i zabavna je, Hawke je standardno dobar, Ransone je dobar negativac, Travolta je Travolta, a Karen Gillan je mogla biti i bolje iskorištena, na sve načine.
Film počne relativno ozbiljno ali u drugoj polovici se pretvara u tešku pizdariju, ne znam radi li se o samosvjesnoj komediji ili parodiji žanra, mnogo je glupo ali prilično zabavno.
Preporuka iako je film solidan 6/10
__________________
I fuck on first date.

Zadnje uređivanje nook : 05.01.2017. at 16:58.
nook is offline  
Old 05.01.2017., 19:32   #72
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Blazing Saddles (1974)
Nemam pojma zašto nikad dosad nisam gledao taj film - apsolutno genijalna satira i za današnje standarde, zapravo čak i genijalniji za danas jer bi SJW-i popizdili gledajući taj film --> baš zato mi se još više sviđa.
Još k tome 4th wall breaking pri kraju je ispao sjajan. Gene Wilder vrhunski utjelovio super-klišejiziranog kauboja, a Cleavon Little odličan u ulozi crnog šerifa (iako bi me više oduševilo da je ulogu dobio Richard Pryor kako je prvotno planirano).
8.5/10
Ja ne razumijem zašto se ljudima ovaj film toliko sviđa. Meni je bio potpuno bezveze i nisam se ni jednom nasmijao. Mislim da sam imao dojam dok sam gledao film da mora da se tu radi o outdated humoru ili nešto tako, pošto film ima tako dobru reputaciju i svi ga stalno hvale, ali očito nije tako.

Jel ima još netko ovdje kom je Blazing Saddles bezveze? Nisam valjda jedini.

Niti jedan Mel Brooksov film mi se nije svidio niti mi je bio smiješan. Gledao sam još Producere i Young Frankenstein. Frenki mi je bio najbolji ali ni on mi se nije svidio.
Thelonious is offline  
Old 05.01.2017., 20:19   #73
to ti je sve židovska propaganda
horatius is offline  
Old 05.01.2017., 21:31   #74
Quote:
Thelonious kaže: Pogledaj post
Jel ima još netko ovdje kom je Blazing Saddles bezveze? Nisam valjda jedini.
dadoh mu sesticu neki dan, dakle nije me odusevio. koje su smijesne fore?

meni je bilo smijesno kad je mongo sakom nokautirao konja.

smijesna je bila cijela scena s guvernerom (kojeg glumi mel brooks) jer pametno pokazuje kako viskorangirani politicari funkcioniraju.

scenu s prdjenjem oko vatre bi izbacio iz filma, to mi je bilo retardirano

frankensteina nazalost nisam gledao, ali history of the world mi je bio zakon kad sam gledao kao dijete.

dakle brooksa ne drzim genijalcem komedije, ali nije za bacit.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 05.01.2017., 22:11   #75
Sve te Brooksove komedije koje sam kao mala gledala i umirala od smijeha, dok sam "narasla" sam sve ponovo pogledala i sve su mi bile meh. Recimo Spaceballs koje sam jednom tjedno podizala u videoteci, ne znam jesam li se 3 puta nasmijala. Ono kad kaže pročešljajte pustinju i doslovno onda s velikim češljem idu kroz pustinju, okretala očima koliko mi je nesmiješno. Ista stvar i s "jamm the radar" pa bace džem na radar.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Old 05.01.2017., 23:21   #76
nisam gledao taj film, ali ovo stvarno zvuci prelose
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 06.01.2017., 08:51   #77
Bacalaureat (2016)

Rumunji su tokom godina zadržali visoku kvalitetu svojih uradaka. Razlika nije ni sa ovim filmom, obiteljsko-socijalnoj drami smještenoj u kontekst koji bi se u svemu mogao primijeniti i na našu državu. Film odiše realnošću, a situacije iz svakodnevnog života koje vidimo čine se tako bliskim i poznatima. Šteta da pri kraju film malo padne, pa umjesto da je redatelj zakucao za filmčinu, malo je omolohavio. Al opet, jako dobro. 8.2/10
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Old 06.01.2017., 09:12   #78
Quote:
Thelonious kaže: Pogledaj post
Ja ne razumijem zašto se ljudima ovaj film toliko sviđa. Meni je bio potpuno bezveze i nisam se ni jednom nasmijao. Mislim da sam imao dojam dok sam gledao film da mora da se tu radi o outdated humoru ili nešto tako, pošto film ima tako dobru reputaciju i svi ga stalno hvale, ali očito nije tako.

Jel ima još netko ovdje kom je Blazing Saddles bezveze? Nisam valjda jedini.

Niti jedan Mel Brooksov film mi se nije svidio niti mi je bio smiješan. Gledao sam još Producere i Young Frankenstein. Frenki mi je bio najbolji ali ni on mi se nije svidio.
Meni je Blazing Saddles isto malo bezveze, ali zato sam na Producere i Young Frankenstein umirao, pogotovo prvi.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Old 06.01.2017., 09:57   #79
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Sve te Brooksove komedije koje sam kao mala gledala i umirala od smijeha, dok sam "narasla" sam sve ponovo pogledala i sve su mi bile meh. Recimo Spaceballs koje sam jednom tjedno podizala u videoteci, ne znam jesam li se 3 puta nasmijala. Ono kad kaže pročešljajte pustinju i doslovno onda s velikim češljem idu kroz pustinju, okretala očima koliko mi je nesmiješno. Ista stvar i s "jamm the radar" pa bace džem na radar.
Hilarious!
stumper is offline  
Old 06.01.2017., 10:55   #80
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Sve te Brooksove komedije koje sam kao mala gledala i umirala od smijeha, dok sam "narasla" sam sve ponovo pogledala i sve su mi bile meh. Recimo Spaceballs koje sam jednom tjedno podizala u videoteci, ne znam jesam li se 3 puta nasmijala. Ono kad kaže pročešljajte pustinju i doslovno onda s velikim češljem idu kroz pustinju, okretala očima koliko mi je nesmiješno. Ista stvar i s "jamm the radar" pa bace džem na radar.
Spaceballsima sam jedinim još mislio dati šansu pošto sam tolko dobrog čuo o njima, ali isto je vrijedilo za Blazing Saddles i Producere, tako da mislim da ću preskočiti.

Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Meni je Blazing Saddles isto malo bezveze, ali zato sam na Producere i Young Frankenstein umirao, pogotovo prvi.
U Producerima jedino što mi valja je Springtime for Hitler.

Ja sam bio uvjeren da se radi o tome da je humor ostario, ali izgleda da nije, valjda stvar ukusa.
Thelonious is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.