Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2008., 09:54   #241
Quote:
cocaro kaže: Pogledaj post
Da li želite psa sa rodovnikom iz uzgajivačnice ili psa kojem se ne zna podrijetlo.To je velika razlika
Papiri nam nisu bitni,ali opet nebi htjeli da nam uvale nekog mješanca,jer sam dosta čitala da svakakve pse uvale pod tu pasminu,uglavnom čistokrvnog
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 10:48   #242
Ako se psu ne mogu nabaviti papiri, pas nema nikakvog dokaza da je cistokrvan, objasnjeno mnogo puta.

Molim vas da raspravu o mogucim kupcima nastavite na PM, a u Pravilima i Vaznim brojevima mozete vidjeti sve nacine gdje i kako potraziti cistokrvnog psa.

Ovo je tema o pasmini i svim njenim posebnostima, ne kupi-prodaj oglasnik - taj postoji na drugom podforumu.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 10:48   #243
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Papiri nam nisu bitni,ali opet nebi htjeli da nam uvale nekog mješanca,jer sam dosta čitala da svakakve pse uvale pod tu pasminu,uglavnom čistokrvnog
U tom slučaju, kupi s papirima pa ih zapali ili spremi u ladicu ako ti nisu bitni. Jer su baš iz razloga koji si navela + mali milion drugih, itekako bitni.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 21:31   #244
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
U tom slučaju, kupi s papirima pa ih zapali ili spremi u ladicu ako ti nisu bitni. Jer su baš iz razloga koji si navela + mali milion drugih, itekako bitni.
Hvala,a jel znaš možda kako se slažu sa djecom?Trebamo uskoro dobiti bebu,pa me zanima njihov karakter.Uglavnom on bi bio na dvorištu,ograđenom,ne na lancu.
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 07:15   #245
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Hvala,a jel znaš možda kako se slažu sa djecom?Trebamo uskoro dobiti bebu,pa me zanima njihov karakter.Uglavnom on bi bio na dvorištu,ograđenom,ne na lancu.
Onako se slaže kako ga odgojiš, baš kao i svaki drugi pas.
Mislim da su oni uglavnom blage naravi i samim time dobri za klince, ali morat ćeš i klince i njega naučiti redu. Pogotovo klince. Nema čupanja, natezanja, pikanja u oči... Nema gnjavljenja. Svaki pas može "puknut".
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 23:42   #246
Jel netko zna dobru uzgajivačnicu Newfoundlandera u HR ili bilo gdje Europi. Prednost uzgajivačima koji rade obedience ili spasioce sa njima.
bla-bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 09:14   #247
Vomdarius Land u Banja Luci.
darja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 20:01   #248
Primjećujem da je topic o njufima malo zaspao ,pa evo da podignem temu

stavljam sliku mog njufa - još uvijek je beba

cocaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 22:01   #249
Quote:
cocaro kaže: Pogledaj post
Primjećujem da je topic o njufima malo zaspao ,pa evo da podignem temu

stavljam sliku mog njufa - još uvijek je beba

Jao medžed!
Kak sam sjatkiiiii!!!
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:38   #250
Albi

...ovo je Albi...3/2008...jedini u leglu s bijelom bojom, svi ostali bili crni...
...tuga velika kad sam došao...

...naša beba dok je bio star 2,5 mjeseca...

...grof...


...inače, susjed mi reko kad sam bio s njim u šetnji s nekih 4 mjeseca da ga odvedem veterinaru jer kao nešto ne valja s njim kad ne vuće lajnu......a prije 2 tjedna bili u šetnji i morali ić po auto da ga vratimo doma jer više nije htio dalje...
__________________
...riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve...odaberi za sebe samo one prave...

Zadnje uređivanje m@r@c : 06.11.2008. at 22:45.
m@r@c is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 14:48   #251
Koja slatka njuškica,vjerojatno je sada već puuno veći,neka novija slika ?....

što se tiče šetnjice,možda ste išli u dužu šetnjicu pa se malac umorio,naime njufići nisu za velike šetnje a pogotovo ne za istrčavanje ,voda je njihov ambijent,pravi raj za njih....
cocaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 15:15   #252
...to je bila šetnja do dučana...300-tinjak metara ima do dučana...na povratku stao na pola puta i lego...
...je, veeeeeći je, bit će slika, osto sam bez njih nedavno, rikno hard, ove su bile na mobu...
__________________
...riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve...odaberi za sebe samo one prave...
m@r@c is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 15:33   #253
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Jao medžed!
Kak sam sjatkiiiii!!!
da, baš je kao medo...ali mali medo ...ima 8 mjeseci
cocaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 19:39   #254
Thumbs up

evo da se i mi uključimo..

ja sam ponosna vlasnica jednog blentavog njuf-čudovišta po imenu Roko koji ima 2 godine i 2 mjeseca.

prvo da se osvrnem na karakter ove pasmine, koji je jednom rječju - savršen. njufići su topla stvorenja, jako privrženi, ne samo vlasniku nego i čitavoj obitelji. bez trunke agresivnosti, ni prema ljudima, ni prema ostalim psima. unatoč svojoj veličini jako su nježni, simpatično šlampavi i najveće maze na svijetu. sa djecom se super ophode, čak sam primijetila da se nekako drugačije, pomalo suzdržanije igraju sa djecom i štencima kao da su svjesni svoje veličine i snage. ipak svog psa nikad ne ostavljam samog s djecom, bez nadzora i ne dopuštam djeci da ga natežu i previše gnjave.

moj je s 2 god jednako razigran kao i s 5 mjeseci, stalno nam nosi svoje igračke i jednostavno obožava društvo. čudno za njufića ali nije pretjerano oduševljen s morem, često ga vodimo ali ne ide plivati već samo hoda po pličaku, čak i kad smo svi u moru. ali zato u svaku se lokvu mora uvaljati i kad pije vodu, uroni cijelu njušku u zdjelicu.

nismo ga vodili u školicu jer smo sa prethodnim psom već išli tako da znam neke osnove. Roko je poslušan, na uzici lijepo hoda, ponekad zna trznut za mačkom ali to je to. inače njufići nisu jako komplicirani za dresuru (bar prema mojim saznanjima).

što se tiče održavanja, ne traži preduge šetnje, mi imamo veliku okučnicu tako da ima puno prostora, iako često boravi i unutar kuće jer jednostavno voli biti uz svoju obitelj. nebi ga preporučila držat u stanu jer to je veliki pas kojemu treba prostora. održavanje dlake je prilično zahjevno, pogotovo ako pas boravi vani pa se zna smočiti (što njufići naprosto obožavaju - naš Roko zna ležat na kiši). imamo nešto problema oko hrane, zna brljavit sa jelom tako da kombiniramo dehidrat sa BARF-om. inače Roko ima oko 65 kg (par kg gore - dolje, pogotovo po ljeti kad ima slabiji apetit).

Roko nama nije prvi pas tako da smo oprezno ušli u traženje novog štenca jer smo sa starim nažalost imali tužno iskustvo (prekrasan bernski planinski pas koji je nažalost sa 5 god obolio od limfoma i napustio nas ). prvo smo razmišljali koju bi pasminu, informirali se na internetu o karakteristikama i kad je pala odluka na newfoundlanda krenuli u traženje informacija o uzgajivačnicama. potaknuta nekim prethodnim postovima moram reći da kupnja psa nije kupnja frižidera ili nečeg takvog, jer pas je živo biće za koje se morate brinut i voljet ga svim srcem kakav god on bio, on ovisi o vama i svaku sekundu koju ste mu posvetili vratit će vam stostruko jer su to bića u potpunosti odana svojoj obitelji i bez trunke zla u sebi. newfoundland nije jeftin pas, niti prilikom nabavke, niti za brigu tijekom života, cijena čistokrvnog njufića sa provjerenim podrijetlom i iz provjerene uzgajivačnice koja je obavila sve preglede koji su potrebni štencu ove pasmine (slika kukova zbog displazije i pregled srca) kreće se oko 1000 eura. nije malo ali mislim da ako netko nije u mogućnosti toliko izdvojiti, bolje je da udomi nekog pasića iz azila, a ne da kupi "čistokrvnog" psa s neke farme pasa za 250 eura, jer na taj način potiče tu vrstu preprodaje pasa koja na kraju u pravilu rezultira tugom i razočaranjem za vlasnika. mi smo izabrali uzgajivačnicu u Sloveniji, štence i roditelje smo išli vidjeti više puta, a našeg Roka nam je donio sam uzgajivač da vidi u kakve ruke pas odlazi. ne idemo na izložbe jer nažalost nemamo dovoljno vremena za takve aktivnosti, ali nam rodovnica garantira da smo učinili sve što je u našoj moći da kući dovedemo zdravog pasića koji nema neke urođene predispozicije da se razboli (što naravno ne znači da se to nemože dogodit).

post je malo poduži ali se nadam da će pomoći nekome tko traži informaciju o ovim predivnim psima. ako nekog nešto zanima nek slobodno pita.

evo i par slikica:

kad je stigao, sa 2 mjeseca:




4 mj:


5 mj:


2 god:




pozz svima!!

Zadnje uređivanje tinari : 16.11.2008. at 19:44.
tinari is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 21:25   #255
Svaka čast na tako pomno biranoj kupnji. Tako i treba!
"Malički" je predivan i ima cool zurku
Baš je medonja, onako za zagrliti
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 21:21   #256
Roko je slatki čupavac

komplimenti na odabiru,ja bih svakom preporučila newfija iz kontroliranog uzgoja upravo iz razloga koji ste i vi naveli.
cocaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 14:55   #257
newfoundlander je vrlo zahtjevan pas...traži od vas puno vremena i pažnje...potrebno ga je neprestano njegovati i čistiti,četkati kako bi njegova dlaka ostala sjajna i nježna. ako se to ne radi dlaka se može početi skupljati u hrpice koje treba rezati i slično,a to njufiću nije nimalo ugodno...ja imam jednu,bucku,vrlo je zaigrana i tvrdoglava...svaki je njufić tvrdoglav na svoj način...radi ono sto on misli da je najbolje za njega...no sve u svemu...on je najbolji pas kojeg sam ikada imala...i da,slini


tinari...svaka čast na njezi dlake..pravi mali mrki medo


njufići u poznati po svojoj igri s vodom jer dolaze s newfoundlanda(otoka koji je stoljećima koristio njufiće za vuču teškog tereta iz vode)...imaju plivaće kožice i voda im je POTREBNA!!!

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 21.11.2008. at 17:40. Reason: Molim nauciti koristiti opciju edit
coyote_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 17:52   #258
hej prijatelji imam jedno veliko pitanje tko ima i gdije mogu nabavit stene njufa jer ja ga dugo zelim ali nisam imao priliku nabaviti naime ja se bavim uzgojem zlatni retrivera a njuf je moja zelja od malena i htio bi ga za sebe a znam da su njuf i goldi isti po naravi jer moj kolega ima oboje i8 savrseno se slazu moze bit njuf i bez rodovnika nije mi vazen ja zelim psa za sebe molim vas javite mi !!!!
miro-27-sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 19:25   #259
Quote:
miro-27-sb kaže: Pogledaj post
naime ja se bavim uzgojem zlatni retrivera a njuf je moja zelja od malena i htio bi ga za sebe a znam da su njuf i goldi isti po naravi jer moj kolega ima oboje i8 savrseno se slazu moze bit njuf i bez rodovnika nije mi vazen ja zelim psa za sebe molim vas javite mi !!!!
e pa kad mi neko ko se bavi uzgojem kaže da mu papiri nisu bitni - onda znam koliko je sati. užas. i sramota. samo to.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 10:25   #260
Evo vlasnici smo para njufica..Crni muzjak a zenku crno-bijelu smo doslovce spasili od "uzgajivaca"bila je puna parazita,neishranjena itd.Nikad nismo htjeli baviti se uzgojem tako da sad imamo doma prekrasan par njufica bez ikakvih papira..pitanje iskusnima od vas.dal se papiri mogu nabaviti i ako da sto se mora napravit?Hvala unaprijed.

Zadnje uređivanje MatDado : 31.05.2009. at 11:04. Reason: slike
MatDado is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.