Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2011., 12:13   #201
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Možda ti osobno ni nemaš osjećaje, postoji nekoliko psihijatrijskih dijagnoza kod ljudi koji nemaju ili teško razvijaju osjećaje, među njima su recimo psihopati i sociopati.
Ali velika većina ljudi ima osjećaje koje su sposobni izraziti.
Poznam sociopata i vrlo dobro znam kakve su to osobe.

Hoćeš reći da su životinje isto ko i ljudski psihopati i sociopati?


Puno sam mlađa od tebe, ali isto tako sam puno boravila na selu s kokošima, kravama, svinjama, patkama, guskama, ovcama, kozama, zečevima, psima, mačkama. Trenutno živim s roditeljima, braćom, psom i mačkama. Ne treba mi nikakvo posebno naučeno znanje o životinjama da bi mogla sama skužiti osnovne stvari o njima, dovoljan je suživot s njima i uvelike se razlikuje živi li životinja vani na dvorištu ili u kući s tobom.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...

Zadnje uređivanje Aarie : 09.12.2011. at 12:20.
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 12:16   #202
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Pa neke papige govore. I sasvim sigurno je neku od njih netko istrenirao i da kaže "volim te". E sad, ako njezin vlasnik stvarno misli da ga papiga voli...
Nemam se potrebe tješiti nebulozama, jer ni ne zagovaram stav da je ljudski rod inferioran životinjskom, to su gluposti.

Ali, svesti životinje samo na otirač i ljudske sluge je ružno i ignorantski. I pokazuje kompleks homo-oholosti.

Quote:
To nisu osjećaji, to su urođeni evolucijski refleksi koji pomažu dotičnoj životinji da ima veću mogućnost preživljavanja.
Da, to bi podrazumijevalo da životinje vlasniku/ukućanima stalno podilaze, a to uopće nije tako.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 12:27   #203
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Poznam sociopata i vrlo dobro znam kakve su to osobe.

Hoćeš reći da su životinje isto ko i ljudski psihopati i sociopati?

Ne, nisam to rekao. čitaj s razumijevanjem.

Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Nemam se potrebe tješiti nebulozama, jer ni ne zagovaram stav da je ljudski rod inferioran životinjskom, to su gluposti.

Ali, svesti životinje samo na otirač i ljudske sluge je ružno i ignorantski. I pokazuje kompleks homo-oholosti.
Gdje sam ja napisao da su životinje ljudske sluge i njihov otirač?
Kaj je nasmješnije, dam se kladit da volim životinje više od vas. Samo kaj ja volim i ljude
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Da, to bi podrazumijevalo da životinje vlasniku/ukućanima stalno podilaze, a to uopće nije tako.
Koje životinje? Pas i mačka su recimo nebo i zemlja kad se recimo radi o "podilaženju" svom vlasniku.
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 12:36   #204
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post

Ne, nisam to rekao. čitaj s razumijevanjem.
Pa kažeš da životinje nemaju osjećaje, a isto tako postoje ljudi koji ne mogu razvitu osjećaje - sociopati, pa sad spoji dva i dva. Ti izvlačiš iz konteksta i zaključuješ još nebuloznije.

Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Gdje sam ja napisao da su životinje ljudske sluge i njihov otirač?
Kaj je nasmješnije, dam se kladit da volim životinje više od vas. Samo kaj ja volim i ljude
Ne voliš od mene više životinje sigurno, a to ni nije bitno, ja bi samo htjela da se životinje poštuju na način kakav zaslužuju. Da žive onako kako zaslužuju živjeti. A ne da si ljudi dozvoljavaju raditi što ih volja, samo zato jer su oni ljudi, a životinje su ništa vrijedno...
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 12:47   #205
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Pa kažeš da životinje nemaju osjećaje, a isto tako postoje ljudi koji ne mogu razvitu osjećaje - sociopati, pa sad spoji dva i dva.
Isuse dragi
Kamen i stolac nemaju osjećaje. Postoje ljudi koji ne mogu razviti osjećaje.
Pa sad spoji dva i dva, kamen i stolac i ti ljudi su isto...
Nemoj se uvrijediti, ali koliko ti je godina?
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Ne voliš od mene više životinje sigurno, a to ni nije bitno, ja bi samo htjela da se životinje poštuju na način kakav zaslužuju.
Nisam primijetio da je itko na ovoj temi napisao da se ne treba poštovati životinje na način kakav zaslužuju.
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
A ne da si ljudi dozvoljavaju raditi što ih volja, samo zato jer su oni ljudi, a životinje su ništa vrijedno...
Opet, gdje sam ja ili itko drugi napisao da životinje nisu ništa vrijedno? S kim se ti svađaš?
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 12:50   #206
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Gdje sam ja napisao da su životinje ljudske sluge i njihov otirač?
Povijaju se nagonima samoodržanja i ništa drugo. Što će onda čovjeku takvo biće osim da mu služi?

Quote:
Kaj je nasmješnije, dam se kladit da volim životinje više od vas.
Samo znaš gdje im je mjesto, jel tako?

Quote:
Samo kaj ja volim i ljude
To se da primjetiti.

Quote:
Koje životinje? Pas i mačka su recimo nebo i zemlja kad se recimo radi o "podilaženju" svom vlasniku.
Mačka zna odbiti hranu koja joj dođe nakon uobičajenog vremena, ergo, duri se.
Pas će ugroziti život da pomogne vlasniku u nevolji, dakle, život mu nije najvažniji.
Malo dijete neće jednako tretirati kao vlasnika odraslog, nego s većom pažnjom, itd.

Primjera ima koliko hoćeš, a mnogi svjedoče o postojanju onoga što mi zovemo karakter.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 12:54   #207
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Isuse dragi
Kamen i stolac nemaju osjećaje. Postoje ljudi koji ne mogu razviti osjećaje.
Pa sad spoji dva i dva, kamen i stolac i ti ljudi su isto...
Nemoj se uvrijediti, ali koliko ti je godina?

Nisam primijetio da je itko na ovoj temi napisao da se ne treba poštovati životinje na način kakav zaslužuju.

Opet, gdje sam ja ili itko drugi napisao da životinje nisu ništa vrijedno? S kim se ti svađaš?
Nisi možda ti napisao, nego govorim o postupanju prema životinjama diljem svijeta, ili to ne postoji u tvojem svijetu?
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 12:56   #208
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Mačka zna odbiti hranu koja joj dođe nakon uobičajenog vremena, ergo, duri se.
Pas će ugroziti život da pomogne vlasniku u nevolji, dakle, život mu nije najvažniji.
Malo dijete neće jednako tretirati kao vlasnika odraslog, nego s većom pažnjom, itd.

Primjera ima koliko hoćeš, a mnogi svjedoče o postojanju onoga što mi zovemo karakter.
Moja svaka životinja je imala drugačiji karakter, to je definitivno..svaka mačka je različita isto kao i svaki pas...a tako i ostale životinje ali to ne mogu potvrditi jer najboljem poznajem mačke i pse.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 13:01   #209
Ovo mi izgleda kao da je netko pojedincima rekao nešto u stilu ' volim više životinje nego tebe' pa sad se ide u obranu svog stava zbog povrijeđenih osjećaja, stvarno tako djeluje. Briga me, svatko nek voli koga želi, dok ne mrzi nekoga da ga ima poriv ozljediti, sve je ok i ne vidim zašto se stvara drama oko toga. Ne možeš nekoga natjerati da te voli.
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 13:09   #210
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
Ovo mi izgleda kao da je netko pojedincima rekao nešto u stilu ' volim više životinje nego tebe' pa sad se ide u obranu svog stava zbog povrijeđenih osjećaja, stvarno tako djeluje. Briga me, svatko nek voli koga želi, dok ne mrzi nekoga da ga ima poriv ozljediti, sve je ok i ne vidim zašto se stvara drama oko toga. Ne možeš nekoga natjerati da te voli.
E pa upravo to. Mene nije briga da li netko voli životinje ili ne voli i što o njima misli, sve dok ih ne dira. Ali situacija većinom baš i nije takva.

Da ja npr i ne volim ljude, ja ih ne diram, ne tučem, ne mučim, odnosno puštam ih da žive kako žive.
Većina ljudi koji ne vole životinje mogu iz zgaziti bez osjećaja krivnje, čuju da se životinja muči, nije im bitno, dijete mrcvari životinju, nema veze pa nek se igra. Izumiru životinjske i biljne vrste i s životinjama se rade užasne stvari. Od pokusa, mučenja i ubijanja za hranu, za krzno, bacanje mačića i štenaca u potok što ljudi oko mene redovito rade , ma užas..
Tome bi trebalo stati na kraj. I nakon toga mogu ljuditi govoriti što god hoće samo da sve životinje imaju svoja prava isto ko što i ljudi imaju.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 13:13   #211
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
Ovo mi izgleda kao da je netko pojedincima rekao nešto u stilu ' volim više životinje nego tebe' pa sad se ide u obranu svog stava zbog povrijeđenih osjećaja, stvarno tako djeluje. Briga me, svatko nek voli koga želi, dok ne mrzi nekoga da ga ima poriv ozljediti, sve je ok i ne vidim zašto se stvara drama oko toga. Ne možeš nekoga natjerati da te voli.
Ako nije neka trauma u pitanju, pretežno se radi o nemanju vlastitog mehanizma za nošenje s njima, pa im se onda pridaju inferiorna značenja, a sebi superiornost. Klasika.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 13:38   #212
Ace of Diamonds, za razliku od tebe ja ne smatram da je moje mišljenje "bogom dano", ako se netko složi i ako nekog uvjerim da životinje nisu roboti nego živa bića super, ako ne bit će mi žao ali kaj bi ja, svatko ima pravo na svoja iskustva i na temelju njima donešenim stavovima i tužno je kad je netko toliko fanatičan da ne samo da se ne slaže s nečim, kaj je sasvim legitimno, nego i napada ad hominem i vrijeđa i komunicira tako kao ti. možda sam ja "ukočena konzerva" ali gle, nismo zajedno ovce pasle, moja vlastita majka nikad sa mnom nije tako komunicirala, pa nećeš ni ti, ako želiš dvosmjernu komunikaciju.

Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
/.../A ti slobodno ispunjuj prazninu koju očito nikakva ljudska ljubav nema namjeru ispuniti sa idejom kako je tvoj pas prepun ljubav prema tebi... /.../
samo ću ti na ovo odgovorit, na ostalo možeš dobit reply kad pitanja postaviš na jednom civiliziranom nivou komunikacije. mislim da si ti jedna jako ogorčena i ljuta osoba, koja se duri čim neš nije po njenoj volji i nije sposobna reć "tvoj stav mi je glup", "ja ne mislim tako" nego samo "ti si glup" i tako pokušat diskreditirat nekoga, po sistemu app. kaj se konkretno citata tiče, mislim da projiciraš svoje stanje na mene. hvala kaj se brineš ali ja volim i voljena sam i ljudskom i životinjskom ljubavi i nemam razloga ispunjavat nepostojeću prazninu, ali možda ti imaš, sudeći prema prema tvom dosadašnjem opusu na temi.

Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
/.../Snowcrowned radije odustani od uvjeravanja i davanja primjera jer nema smisla, uopće mi je žao što sam spominjala svoje životinje od tamo gdje imamo vikendicu, a bolje da ni ne počnem o svojim ljubimcima s kojim živim jer mi žao da ih netko blati..a imaju možda više inteligencije od nekih ljudi.../.../
odustala sam ja već davno, čini mi se da bi, da nekima ovdje pred njihovim vlastitim očima pas pokaže da zna računat logaritme, oni rekli da je to instinkt ili kaj već. karikiram, but you get the point.

Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Teret dokaza je na tebi. Ne postoji relevantna osoba koja proučava pseći biheviorizam koja tvrdi da psi imaju visoku inteligenciju, visoku u smislu da je i približno jednaka ljudskoj. Ljudi koji imaju inteligenciju ispod 70nazivaju se imbecilima, pa su svejedno višestruko inteligentniji od najinteligentnijeg psa.
ne, teret dokaza nije na meni. ti si prvi napisao da su psi neinteligentni (doduše ne tim riječima nego da im je inteligencija jako niska ili neš, ali to je značilo upravo to) a ja sam rekla da dokažeš, jer ja znam pse koji su inteligentniji od nekih ljudi, a očito i neki drugi znaju za takve slučajeve. znači, ti si postavio teoriju i red je da ti dokažeš da je tvoja teorija ispravna, a ne da ja dokazujem da tvoja teorija nije ispravna. iako, kaj se mene tiče ne moraš se trudit jer vidim u svojoj okolini da ta teorija, ako ništa drugo, onda nije točna u 100% slučajeva.

Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
Ovo mi izgleda kao da je netko pojedincima rekao nešto u stilu ' volim više životinje nego tebe' pa sad se ide u obranu svog stava zbog povrijeđenih osjećaja, stvarno tako djeluje. Briga me, svatko nek voli koga želi, dok ne mrzi nekoga da ga ima poriv ozljediti, sve je ok i ne vidim zašto se stvara drama oko toga. Ne možeš nekoga natjerati da te voli.
točno ovo, i ja sam napisala već neš slično. nitko ne mora "svršavat" od sreće kad vidi čovjeka ili životinju, dok god ne mrzi sve je u redu, indiferentnost je sasvim legitiman stav.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 13:41   #213
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Povijaju se nagonima samoodržanja i ništa drugo. Što će onda čovjeku takvo biće osim da mu služi?
Da bude manje usamljen, da ima nekog voljeti. Da, ljudi vole svoje ljubimce jer su sposobni za taj osjećaj.
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Samo znaš gdje im je mjesto, jel tako?
Ja znam gdje je i meni mjesto. Znam gdje je mjesto i mojoj djeci. Zašto onda ne bih znao gdje je mjesto životinjama koje imam?
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Mačka zna odbiti hranu koja joj dođe nakon uobičajenog vremena, ergo, duri se.

Ne duri se nego ima takvu kombinaciju urođenih refleksa i metabolizma da ne želi jesti u svako doba dana. Pa ako propustiš joj dati hranu u "pravo vrijeme", ona neće odmah početi jesti tu hranu.
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Pas će ugroziti život da pomogne vlasniku u nevolji, dakle, život mu nije najvažniji.
Da, život mu nije najvažniji, ali on nema intelekt pomoću kojeg bi svjesno donio odluku da mu njegov život nije najvažniji i da ga je spreman žrtvovati za vlasnika.
Pas je ljudski dizajnirana životinja kojemu se cijeli život vrti oko njegovog vođe čopora, evolucijski je programiran da mu njegov život nije važniji od vlasnikova.
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Malo dijete neće jednako tretirati kao vlasnika odraslog, nego s većom pažnjom, itd.
Normalno, jer mu instikti govore da se radi o mladuncu.
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Primjera ima koliko hoćeš, a mnogi svjedoče o postojanju onoga što mi zovemo karakter.
Ne, ne svjedoče o karakteru nego o urođenim instinktima.
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 13:50   #214
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
ne, teret dokaza nije na meni. ti si prvi napisao da su psi neinteligentni (doduše ne tim riječima nego da im je inteligencija jako niska ili neš, ali to je značilo upravo to) a ja sam rekla da dokažeš, jer ja znam pse koji su inteligentniji od nekih ljudi, a očito i neki drugi znaju za takve slučajeve.
Ne, ne znaš pse koji su inteligentniji od nekih ljudi, nego si očito toliko ograničena da misliš da znaš takve pse.
Canadian psychology Prof. Stanley Coren announced that several studies support the findings that dogs can reach an intelligence comparable to two-and-a-half-year old children, can count up to five and understand on average 165 human words and gestures, with some breeds reaching up to 250 words.
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...HqB6Qkq7D05bfw

Dakle, najinteligentniji primjerci najinteligentnijh psećih pasmina mogu doseći inteligenciju djeteta od dvije i pol godine.
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 13:50   #215
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Psi i jesu dolazili jer nas vole, to i dalje stoji jer je istina. Tvoj ograničeni mozak to očito ne može shvatiti.

Da si imala malo kontakta s životinjama ne bi tako govorila, tako da molim te...
Mislila sam da pas osjeća ko je kakav u odnosu prema njemu, ako mu pokazuju ljubav. Iz ovog tvog primjera neznam cijelu priču tako da nemogu suditi.

Snowcrowned radije odustani od uvjeravanja i davanja primjera jer nema smisla, uopće mi je žao što sam spominjala svoje životinje od tamo gdje imamo vikendicu, a bolje da ni ne počnem o svojim ljubimcima s kojim živim jer mi žao da ih netko blati..a imaju možda više inteligencije od nekih ljudi...

Lijepo vi živite u svojem svijetu superiornom gdje ste sami sebi najbolji...
Aha, ovako znači izgleda post isfrustrirane osobe koja ne barata nikakvim argumentima ...
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Ponavljam: ma uzalud je objašnjavati, ko ne shvaća ni Bog mu ne bi objasnio. A ti i tebi slični samo i dalje živite u svom neznanju i odupirite se istini, nema nikakve veze jer istina je ipak i dalje istina što god netko o njoj mislio.

Živili
Isss... Ako još nisi, preporučam da se što prije pridružiš nekakvoj sekti... Tamo je ovakvo gorljivo neargumentirano osuđivanje i propovijedanje jako cijenjeno.
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ali, svesti životinje samo na otirač i ljudske sluge je ružno i ignorantski. I pokazuje kompleks homo-oholosti.
Dozvoljavam da mi je promaklo, ali mislim da ovako nešto nitko nije izrekao na ovoj temi.

Ako ću reagirati na neke izjave, tvrdnje da pas lizanjem rana iskazuje svoju silnu ljubav prema vlasniku ili da je jednaka odgovornost skrbiti se za dijete i psa, to ne umanjuje niti kontrira mojem poštovanju prema životinjama i divljenju organizaciji njihovih zajednica u prirodi i sl.

Volim životinje, neposredno sam se susretala sa mnogo njih, imam uvid u divlje životinje koliko to mogu preko dokumentaraca i knjiga, od kućnih ljubimaca sam imala od papiga preko kunića do mačaka...

Prema njima sam se odnosila s toliko obzira i ljubavi koliko se vjerojatno dosta njih ne odnosi niti prema djeci ili bračnim drugovima. Smatram se kompetentnom pisati na ovoj temi i zaključiti da to što bi mi moj zec ili mačak, kao i nekome drugome njegov kućni ljubimac, veselo dotrčao kada bih došla doma, umiljavao mi se oko nogu, skočio mi u krilo i lizao prste i sl. nema nikakve veze s emocijom ljubavi, već s čistim instinktima i nagonima pospješenim određenim metodama učenja putem nagrada i kazni tj. dresure...
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 13:54   #216
usporedba ljubavi za djete i za zivotinju je bolesna i bolestan je svatko tko to izjednacava...

nista,molim lijepo onda radjajte koke i pse....
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 13:55   #217
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Da bude manje usamljen, da ima nekog voljeti. Da, ljudi vole svoje ljubimce jer su sposobni za taj osjećaj.

Ja znam gdje je i meni mjesto. Znam gdje je mjesto i mojoj djeci. Zašto onda ne bih znao gdje je mjesto životinjama koje imam?
Pa da, upravo ono koje sam rekla.

Quote:

Ne duri se nego ima takvu kombinaciju urođenih refleksa i metabolizma da ne želi jesti u svako doba dana. Pa ako propustiš joj dati hranu u "pravo vrijeme", ona neće odmah početi jesti tu hranu.
Ne, nego će vlasnika i ugristi ili početi frktati.

Quote:
Da, život mu nije najvažniji, ali on nema intelekt pomoću kojeg bi svjesno donio odluku da mu njegov život nije najvažniji i da ga je spreman žrtvovati za vlasnika.
Pas je ljudski dizajnirana životinja kojemu se cijeli život vrti oko njegovog vođe čopora, evolucijski je programiran da mu njegov život nije važniji od vlasnikova.
Nagon za samoodržanjem je ipak najjači nagon na svijetu, nema tog evolucijskog pomaka, osim kod osjećajnih bića, koji će svoj život staviti ispred tuđeg.

Quote:
Normalno, jer mu instikti govore da se radi o mladuncu.
Netočno, da slijedi urođeni instinkt, on bi dijete razderao. Prijetnja mu je, i konkurencija.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 14:15   #218
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Ne, ne znaš pse koji su inteligentniji od nekih ljudi, nego si očito toliko ograničena da misliš da znaš takve pse.
Canadian psychology Prof. Stanley Coren announced that several studies support the findings that dogs can reach an intelligence comparable to two-and-a-half-year old children, can count up to five and understand on average 165 human words and gestures, with some breeds reaching up to 250 words.
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...HqB6Qkq7D05bfw
nismo zajedno ovce pasli, pa molim ni da ne komuniciraš sa mnom i s bilo kim drugim na taj način, osim ako stvarno nisi s nekim ovce pasao i u tom slučaju komuniciraj kako god želiš. ograničenost si pokazao jedino ti i još jedna ili dvije osobe. i za razliku od tebe ne prozivam ljude ograničenima samo zato jer se ne slažu s mojim stavovima, dapače, neki ljudi koji su se javili na temu a nemaju isto mišljenje kao ja su prilično open minded, ti na žalost očito nisi među njima.

Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Dakle, najinteligentniji primjerci najinteligentnijh psećih pasmina mogu doseći inteligenciju djeteta od dvije i pol godine.
neki ljudi nikad ne dostignu inteligenciju na razini djeteta od dvije i pol godine. i pri tome ne mislim na osobe koje nisu ni krive ni dužne za svoje stanje nego na osobe koje se iz vana čine sasvim "normalne" ili prosječne inteligencije a zapravo nisu ni blizu

Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
usporedba ljubavi za djete i za zivotinju je bolesna i bolestan je svatko tko to izjednacava...

nista,molim lijepo onda radjajte koke i pse....
a ti si kompetentna dat tu dijagnozu jer imaš kvalifikacije točno kakve?
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 14:17   #219
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Pa da, upravo ono koje sam rekla.
Koje si rekla?
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ne, nego će vlasnika i ugristi ili početi frktati.
Da, jer joj nisi dala hranu u vrijeme kad joj je tijelo to tražilo. Čisti refleks.
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Nagon za samoodržanjem je ipak najjači nagon na svijetu, nema tog evolucijskog pomaka, osim kod osjećajnih bića, koji će svoj život staviti ispred tuđeg.
Kakva glupost...nagon za samoodržanjem jest vrlo jak, ali nipošto najjači. Recimo, nagon za zaštitom potomstva je jači. Kao i u ovom slučaju nagon psa da zaštiti svoga gazdu, koji ga hrani i brine se o njemu.
I opet antropomorfiraš psa. Pas nema razum pa da može svjesno odlučiti da će tuđi život staviti ispred svog.
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Netočno, da slijedi urođeni instinkt, on bi dijete razderao. Prijetnja mu je, i konkurencija.

Nijednoj životinji nije urođen instinkt da razdere mladunce svog vođe čopora.

Zadnje uređivanje Nikolitsa : 09.12.2011. at 14:28.
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 14:26   #220
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
nismo zajedno ovce pasli, pa molim ni da ne komuniciraš sa mnom i s bilo kim drugim na taj način, osim ako stvarno nisi s nekim ovce pasao i u tom slučaju komuniciraj kako god želiš. ograničenost si pokazao jedino ti i još jedna ili dvije osobe. i za razliku od tebe ne prozivam ljude ograničenima samo zato jer se ne slažu s mojim stavovima, dapače, neki ljudi koji su se javili na temu a nemaju isto mišljenje kao ja su prilično open minded, ti na žalost očito nisi među njima.
Ja te nisam nazvao ograničenom zato jer se ne slažem s tvojim stavovima.
Nego zato jer si zadrta, a ni inteligencija ti očito nije jača strana.
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
neki ljudi nikad ne dostignu inteligenciju na razini djeteta od dvije i pol godine. i pri tome ne mislim na osobe koje nisu ni krive ni dužne za svoje stanje nego na osobe koje se iz vana čine sasvim "normalne" ili prosječne inteligencije a zapravo nisu ni blizu
Evo, ovakve izjave pokazuju tvoju ograničenost.
Ja sam tebi predočio nekakav dokaz o psećoj inteligenciji u usporedbi s ljudskom.
Sad ti meni dokaži ovu poboldanu nebulozu, glupost gigantskih razmjera
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.