Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2012., 21:15   #3221
Da podjelim svoje iskustvo,

Imam tanku kosu i počela sam koristiti ricinusovo ulje + jaje(oko pola deci ulja i jedno jaje) razmutim i s četkicom za farbanje stavim po cijeloj kosi i ostavim sat vremena i odmah sam prvi put vidjela razliku koliko mi je kosa jača i bujnija, sad sam tek dva puta stavila i super mi je pa ću jednom tjedno nastaviti. prije sam znala stavljat ricinusovo ulje na zaliske i mogu reći da su mi se popunili da su čak i drugi primjetili i to za svega 5 puta što sam stavila u nekih 2-3 tjedna, ali sam bila lijena i zaboravila pa sam prestala, sad sam opet počela samo što sad stavim još i jaje i super je jer je to ulje jako gusto pa se nemože razmazati po cijeloj kosi, a jaja isto dosta hrane kosu, pa eto možda nekom pomogne.
mariy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 23:50   #3222
Na par stranica sam pročitao kako crveni luk u kombinaciji sa rakijom može pomoći kod opadanja kose i ponovnog rasta.
Koristio sam tjedan dana,al kosa mi je smrdila po luku onda sam prestao.
Stvar je u tome sad kad je kosa suha,ne osjeti se ništa,a kad je stopim odmah se proširi miris.
Ima li itko savjet kako maknuti taj miris iz kose?
Direktorinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 09:57   #3223
Zadnjih par tjedana mi strašno opada kosa... inače nikad ne pada, osim 2-3 vlasi, a sad ostaje na četki, izvlačim je iz kose nakon feniranja i ima je svuda po kući...

Prije par mjeseci sam krenula s farbanjem (u salonu), možda je od toga? I ranije sam se farbala pa nije tako opadala... Može li uzrok biti loša boja za kosu (iako idem u kvalitetan salon), nepodnošenje boje ili promjena vremena (čisto sumnjam da je ovo zadnje, već dugo pada...) ili nešto drugo?

Ne znam kako to spriječiti, pažljivo raščešljavam, sušim je na zraku Neko vrijeme sam prestala koristiti regenerator, ima li to veze?
__________________
Watch out for the crawling eye...
Crawling eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 23:39   #3224
počeo sam nedavno koristiti minoxidil,zanima me koji šampon koristiti za normalno pranje kose,jel svejedno ili ima nešto određeno?
jura1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 11:08   #3225
ima vichy dercos aminexil šampon protiv ispadanja, meni se pokazao kao dobar
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 11:10   #3226
Quote:
Crawling eye kaže: Pogledaj post
Zadnjih par tjedana mi strašno opada kosa... inače nikad ne pada, osim 2-3 vlasi, a sad ostaje na četki, izvlačim je iz kose nakon feniranja i ima je svuda po kući...

Prije par mjeseci sam krenula s farbanjem (u salonu), možda je od toga? I ranije sam se farbala pa nije tako opadala... Može li uzrok biti loša boja za kosu (iako idem u kvalitetan salon), nepodnošenje boje ili promjena vremena (čisto sumnjam da je ovo zadnje, već dugo pada...) ili nešto drugo?

Ne znam kako to spriječiti, pažljivo raščešljavam, sušim je na zraku Neko vrijeme sam prestala koristiti regenerator, ima li to veze?
provjeri si hormone štitnjače za svaki sličaj, tako je i meni krenulo...jesi pod stresom?
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 23:20   #3227
koliko se smatra normalnim opadanje kose?

zadnjih recimo 6 mjeseci sam primijetila bas onako pojačano opadanje, opadala mi je i prije, ali ne toliko. sad recimo nakon pranja kose vidim u kadi, ono,lijep kolut ispale kose, dok ispirem regenerator odjednom mi zna u ruci ostati po desetak vlasi (brojila sam), svaki put kad predem po kosi ispadne mi 5-6 vlasi, a da ne govorim ujutro na jastuku koliko je ima.

nisam promijenila zivotne navike u tom razdoblju,nisam nista vise pod stresom nego obicno, prehrana je cak bolja nego prije. ne znam..ne da mi se doktoru zbog toga jer sam joj vec jednom rekla, a kako imam valovitu kosu pa je sammim time opticki bujnija, ona je samo skomentirala kako se njoj cini da imam dosta kose. a nemam! jos kad rep napravim na prednjem dijelu glave mi se bas lijepo vidi kako je na pojedinim dijelovima fali

je li nekto uopće bio kod doktora s tim problemom, ali da se na kraju to i isplatilo? u smislu da se doslo do nekog zakljucka i rjesenja?
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 17:57   #3228
Ja sam bila, slala me da kontroliram stitnjacu, vadim krv, odnosno radim neke krvne pretrage, slala me kod ginekologa, al kako je sve bilo u redu dosla je do zakljucka da mi kosa ispada zbog moje osnovne bolesti. Bolujem od multipla skleroze, prepisala mi neki sampon Anaphase, koji ima 150 ml i kosta u apoteci oko 90 kn, a kako ja nisam imala novaca nisam ga ni kupila. Perem si sa Receptovim protiv ispadanja i sad mi vise ne ispada tako jako. Ispada jos uvijek, al barem vise ne zastopam odvod.
__________________
bozy20
Bozica Kovacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 01:15   #3229
Ja sam vadila krv, provjeravala hormone štitnjače, željezo i šta sve ne i rekli su mi da mi fali cinka. Pila sam 3 mjeseca tablete koje nadopunjuju u organizmu cink i ništa. Kosa mi je navodno od toga opadala, ali kad sam pila i nakon 3 mjeseca, opadala je isto. Onda sam na svoju ruku uzela vitamin B (tablete) i ljudi moji, da kucnem u drvo prestalo je ispadanje. A navodno da sam imala dovoljno vitamina B. Nakon svih silnih pretraga i odlaska i kožnom i drugih doktora, kvaka je bila u vitaminu B. Probajte, nemate šta izgubit
__________________
Možda Bog želi da upoznaš mnogo pogrešnih ljudi prije nego što upoznaš pravog i na tome ćeš mu, kad se to bude desilo, biti zahvalan. :)
Akinom :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 19:35   #3230
Ja sam znala za B vitamin, kod mene nije bio on problem kad se sopam sa njim od prvog dana dijagnoze MS-a
Di je bio problem, ne znam. Dermatologica misli da je zbog multiple ( Koju imam vec 5 god.) Neurologica misli da nije zbog multiple i jbg. Ja sam uspjela nekako sama, zasad zaustaviti ispadanje, e kako ce to dugo potrajati isto ne znam.
__________________
bozy20
Bozica Kovacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 13:11   #3231
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
koliko se smatra normalnim opadanje kose?

zadnjih recimo 6 mjeseci sam primijetila bas onako pojačano opadanje, opadala mi je i prije, ali ne toliko. sad recimo nakon pranja kose vidim u kadi, ono,lijep kolut ispale kose, dok ispirem regenerator odjednom mi zna u ruci ostati po desetak vlasi (brojila sam), svaki put kad predem po kosi ispadne mi 5-6 vlasi, a da ne govorim ujutro na jastuku koliko je ima.

nisam promijenila zivotne navike u tom razdoblju,nisam nista vise pod stresom nego obicno, prehrana je cak bolja nego prije. ne znam..ne da mi se doktoru zbog toga jer sam joj vec jednom rekla, a kako imam valovitu kosu pa je sammim time opticki bujnija, ona je samo skomentirala kako se njoj cini da imam dosta kose. a nemam! jos kad rep napravim na prednjem dijelu glave mi se bas lijepo vidi kako je na pojedinim dijelovima fali

je li nekto uopće bio kod doktora s tim problemom, ali da se na kraju to i isplatilo? u smislu da se doslo do nekog zakljucka i rjesenja?

Smatra se da ispadanje od 50 do 100 vlasi dnevno spada u normalu.

Al čini mi se da tebi ispada više, pogotovo ako već vidiš dijelove s prorijeđenom kosom. Idi napravi pretrage, možda ti fali nutrijenata, to bi bio dobar slučaj. A možda imaš androgenu alopeciju, to baš i nije dobro i trebaš počet s preparatima čim prije da zaustaviš ispadanje.

Nanofibrama možeš prikriti prorijeđene dijelove kose odmah.
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 14:01   #3232
dali je netko koristio losion ALPICORT f dala mi je dermatologica to i minoxidil koji sam na svoju ruku nakon mjesec dana prestala jer sam primjetila da je sve gore i gore ovim tempom ćelava ću bit za 3 mjeseca pa bih sada nastavila samo sa ALPICORT f ?
Imota20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 14:05   #3233
Quote:
Saireen kaže: Pogledaj post
provjeri si hormone štitnjače za svaki sličaj, tako je i meni krenulo...jesi pod stresom?
Vjerojatno je zbog stresa. Nedavno sam otišla na odmor i praktički za dva dana je prestala opadati. Čim sam se vratila u kolotečinu - ponovno je počela, nevjerojatno nešto! Inače imam dijagnozu za štitnjaču, međutim hormoni bi trebali biti ok, barem prema zadnjim pretragama, uskoro idem ponovno pa ćemo vidjeti.
__________________
Watch out for the crawling eye...
Crawling eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 21:27   #3234
meni su sve pretrage krve ok i oni kojima tako pada užasno vjerujem da znaju koliko to psihički ubija svaki dan pada ali pri pranju ona doslovno curi svaki put sve tanje i tanje da mi vise cesalj ni netraba da cu u 30 god od guste kose zavrsit ovako da si vec razmisljam o perici nisam znala a nitko ti nemože pomoć
Imota20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 18:29   #3235
Cure help

zadnjih mjesec dana sam primjetila da mi kosa nenormalno odpada...dali je moguce da odpada zato sto mi je kosa stalno u repu i ne cesljam ju bas? molim vas recite da je to moguce
mrvica1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 19:06   #3236
Quote:
mrvica1990 kaže: Pogledaj post
Cure help

zadnjih mjesec dana sam primjetila da mi kosa nenormalno odpada...dali je moguce da odpada zato sto mi je kosa stalno u repu i ne cesljam ju bas? molim vas recite da je to moguce
Da moguće ... radije ju uhvati kvačicom za kosu ili pređi na one "mekane" gumice od pliša ili sl.
Tek toliko da makneš kosu ako ti smeta po ovim vručinama .
A možda imaš i manjak nekih vitamina pa si uzmi preventive radi neki kompleks, ne može ti štetiti .
Anabella08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 22:35   #3237
Quote:
Imota20 kaže: Pogledaj post
meni su sve pretrage krve ok i oni kojima tako pada užasno vjerujem da znaju koliko to psihički ubija svaki dan pada ali pri pranju ona doslovno curi svaki put sve tanje i tanje da mi vise cesalj ni netraba da cu u 30 god od guste kose zavrsit ovako da si vec razmisljam o perici nisam znala a nitko ti nemože pomoć
a koje pretrage krvi si radila? jesi provjerila hormone i jeli ti sve u redu s ciklusom? jesi li jače dlakava na rukama i sl? možda je povišen testosteron uzrok... Piješ li pilule? kako se hraniš i jesi li pod stresom? i što koristiš za kosu? meni ti je od lorealovih i scwarzkopfovih šampona i sprejeva za poslije pranja jače opadala kosa tako da njih izbjegavam!
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 00:23   #3238
Stres najvise utjece na cijeli organizam, pa tako i opadanje kose...a posto smo danas svi pod stresom, onda je sve jasno. Manjak željeza je isto dosta cest problem, bar kod mene je to bilo razlog opadanja kose davnih dana..tako da nema druge nego li prvo napraviti sve zive pretrage pa biti siguran sto je u pitanju..
angel1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 01:13   #3239
Quote:
Bozica Kovacic kaže: Pogledaj post
Ja sam bila, slala me da kontroliram stitnjacu, vadim krv, odnosno radim neke krvne pretrage, slala me kod ginekologa, al kako je sve bilo u redu dosla je do zakljucka da mi kosa ispada zbog moje osnovne bolesti. Bolujem od multipla skleroze, prepisala mi neki sampon Anaphase, koji ima 150 ml i kosta u apoteci oko 90 kn, a kako ja nisam imala novaca nisam ga ni kupila. Perem si sa Receptovim protiv ispadanja i sad mi vise ne ispada tako jako. Ispada jos uvijek, al barem vise ne zastopam odvod.
uf,zao mi je sto si bolesna, a jos k tome ti i kosa opada, tim gore je to sto pretpostavljam da nemas bas nekih opcija da zaustavis to ispadanje
meni bi saznanje o nekoj bolesti bilo cak svojevrsno olaksanje, al se ipak nadam da nije to u pitanju.
prije par godina sam kontrolirala hormone stitnjace i spolne hormone i sve je bilo ok,onda sam otisla dermatologu koji mi je prepisao neki sampon iz ljekarne (koji sam vec bila probala par mjesecvi prije) i rekao da dodem na kontrolu za mjesec dana. poderala sam taj papir i bacila mu ga na stol i rekla da ako mu nije stalo da nekome pomogne nek se prekvalificira. seronja!
onda sam odustala od dermatologa opcenito.


Quote:
Akinom :D kaže: Pogledaj post
Ja sam vadila krv, provjeravala hormone štitnjače, željezo i šta sve ne i rekli su mi da mi fali cinka. Pila sam 3 mjeseca tablete koje nadopunjuju u organizmu cink i ništa. Kosa mi je navodno od toga opadala, ali kad sam pila i nakon 3 mjeseca, opadala je isto. Onda sam na svoju ruku uzela vitamin B (tablete) i ljudi moji, da kucnem u drvo prestalo je ispadanje. A navodno da sam imala dovoljno vitamina B. Nakon svih silnih pretraga i odlaska i kožnom i drugih doktora, kvaka je bila u vitaminu B. Probajte, nemate šta izgubit
imam doma dosta tih suplemenata ali nikako da se discipliniram s uzimanjem, ili preskocim koji dan ili par dana ne uzimam. trenutno imam lizin, glutaminsku kiselinu,vitamin b6 i b12 i nisam ih vec sigurno tri tjedna uzimala! imam i tekuci magnezij, cink i selen,sve mi stoji

Quote:
Problemsolver kaže: Pogledaj post
Smatra se da ispadanje od 50 do 100 vlasi dnevno spada u normalu.

Al čini mi se da tebi ispada više, pogotovo ako već vidiš dijelove s prorijeđenom kosom. Idi napravi pretrage, možda ti fali nutrijenata, to bi bio dobar slučaj. A možda imaš androgenu alopeciju, to baš i nije dobro i trebaš počet s preparatima čim prije da zaustaviš ispadanje.

Nanofibrama možeš prikriti prorijeđene dijelove kose odmah.
danas sam nabrojala tokom dana 70 ispalih vlasi (one koje sam "osjetila" na ruci, ramenima..vidjela na stolu/kaucu/jastuku) plus jos 80 kod pranja kose,znaci 150 sveukupno danas. prije par tj ih je bilo vise od 200, dakle, smanjilo se, ali svejedno mi je to previse vlasi svaki dan za izgubit!

pogledala sam te nanofibre, ne znam bas da bi to htjela stavit na kosu,imam osjecaj da bi mi samo dodatno zagusilo kosu (masno tjeme imam)
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 01:12   #3240
Ma stres svakako je glavni krivac za većinu stvari.
Pokušajte testirati vlasište, navodno da i zbog problema s vlasištem ( a da ni neznate da imate problem) može vam opadati kosa ... Mora biti u ljekarnama ili se naručit u bolnici.
__________________
Možda Bog želi da upoznaš mnogo pogrešnih ljudi prije nego što upoznaš pravog i na tome ćeš mu, kad se to bude desilo, biti zahvalan. :)
Akinom :D is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.