Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2017., 22:07   #4521
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
kod montažne bi sve trebalo biti jednako lako ili lakše nego kod klasične gradnje.
ako bi neki zid vlažio NAKON 10 ili 20 godina, a do tada je bilo sve u redu to bi značilo da je došlo do mehaničkog oštećenja na kući/krovu/žlijebu ili je zid dijelom/u potpunosti naslonjen na izvor vlage (zemlja na primjer ukoliko je kuća ukopana u brdo). teoretski kod montažne od proizvođača naručiš isti takav zid pa ti ga zamjene
I toretski praktično je rješivo pa i krovište, prvo pokrov, limarija, sanacija pokosa pored zgrade demontaža panela sa ispunama ponovna montaža okvira,montaža ispuna panela, pokrivanje kuće, limarski radovi fasada itd. Zavisi od oštećenja moglo bi biti gotovo u par dana
kanjar is offline  
Old 13.01.2017., 15:57   #4522
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
I toretski praktično je rješivo pa i krovište, prvo pokrov, limarija, sanacija pokosa pored zgrade demontaža panela sa ispunama ponovna montaža okvira,montaža ispuna panela, pokrivanje kuće, limarski radovi fasada itd. Zavisi od oštećenja moglo bi biti gotovo u par dana
Sve je rješivo, teoretski i praktično. Ne vidim razlog za promjenu panela ako se pojavi neko lokalno oštećenje. Onda se taj dio sanira, eventualno zamijeni jedan - dva stupa i to je to.
Ako npr. uslijed udara većeg vozila dođe do prekomjernog oštećenja elementa, onda bi se pristupilo takvoj sanaciji.
Svakako se ne bi demontirao panel, nego bi se radila sanacija na način da se dodaju elementi uz postojeće i onda se oni mogu uklanjati. To povlači i izradu kompletne fasade radi ujednačenja boje.
Ovo je već scenario havarije...

Ne sviđa mi se baš ovakvo trivijaliziranje tematike - demontiraš, montiraš i šišaj. Ipak iza takvog zahvata stoji netrivijalan inženjerski rad. Pozdrav ekipi.
Papa Smurf is offline  
Old 19.01.2017., 19:08   #4523
https://www.youtube.com/watch?v=BXOx32VDc4g
kanjar is offline  
Old 20.01.2017., 16:55   #4524
He, he..a nije bas tako..
Dobre su MK kuce..
bruce80 is offline  
Old 20.01.2017., 19:00   #4525
je bruce 80 ali :https://www.pinterest.com/pin/20618110772929773/
kanjar is offline  
Old 22.01.2017., 21:47   #4526
Imam par pitanja za montažne kuće, nadam se da će se naći netko da odgovori, jer na stranicama firmi nisam baš našao konkretne podatke..

- što je sa grijanjem? Da li je u cijenu uključena ikakva instalacija (podno? ili barem razvodi za radijatore?)?
- ventilacija, ista stvar? Idealno, htio bih spušteni strop sa cijevima, ako si budem mogao priuštiti (nemam pojma koliko bi koštalo to)..
- ako te instalacije nisu uključene, da li to moram sam, ili se može i extra nadoplatiti?
- da li su kuće zrakonepropusne? Da se razumijemo, to mi je i cilj, jer bih svakako stavljao ventilaciju (bilo sa rekuperatorom ili ne, ovisi o cijeni)
- ima li pokaznih kuća u HR, ili se još uvijek mora do AT, kao što sam vidio na nekoj staroj stranici ovdje?
- od NULA do useljenja, da li se pouzdano zna (za recimo područje slavonije) kolika je razlika u cijeni po m2?

Konkretno, tek sam u početnim fazama istraživanja, te mi se za sada okvirno sviđa model MODUS od firme DOMUSPLUS.
http://www.domusplus.hr/hr/kuce/modus/
Radio bih neke preinake, ako se može, naravno, ali ova je dosta blizu onome što bih htio.

Nisam još nikakve ponude skupljao, tako da svaka informacija koju možete dati, dobro će doći.
davorradman is offline  
Old 23.01.2017., 08:25   #4527
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja za montažne kuće, nadam se da će se naći netko da odgovori, jer na stranicama firmi nisam baš našao konkretne podatke..

- što je sa grijanjem? Da li je u cijenu uključena ikakva instalacija (podno? ili barem razvodi za radijatore?)?
- ventilacija, ista stvar? Idealno, htio bih spušteni strop sa cijevima, ako si budem mogao priuštiti (nemam pojma koliko bi koštalo to)..
- ako te instalacije nisu uključene, da li to moram sam, ili se može i extra nadoplatiti?
- da li su kuće zrakonepropusne? Da se razumijemo, to mi je i cilj, jer bih svakako stavljao ventilaciju (bilo sa rekuperatorom ili ne, ovisi o cijeni)
- ima li pokaznih kuća u HR, ili se još uvijek mora do AT, kao što sam vidio na nekoj staroj stranici ovdje?
- od NULA do useljenja, da li se pouzdano zna (za recimo područje slavonije) kolika je razlika u cijeni po m2?

Konkretno, tek sam u početnim fazama istraživanja, te mi se za sada okvirno sviđa model MODUS od firme DOMUSPLUS.
http://www.domusplus.hr/hr/kuce/modus/
Radio bih neke preinake, ako se može, naravno, ali ova je dosta blizu onome što bih htio.

Nisam još nikakve ponude skupljao, tako da svaka informacija koju možete dati, dobro će doći.
Cini mi se da nisi uopce pregledao stranice tih firmi jer svi konkretni podaci tamo stoje, pa cak i cijene. Kad si vec spomenuo domusplus, sve tamo pise, da ne pretipkavam bespotrebno.

http://www.domusplus.hr/hr/wp-conten...img/cjenik.pdf

http://www.domusplus.hr/hr/cesto-postavljana-pitanja/

U pravilu sve ponude su visoki roh bau (temelj radis sam i nije u cijeni!), a taj nivo izvedbe ne ukljucuje grijanje, ventilaciju, podove, keramiku, licenje, namjestaj. Iz razloga sto si to mozes sam jeftinije organizirati i napraviti (najcesce) nego da ti se nudi sistem kljuc u ruke. Ali, sve se moze dodatno platiti i oni ce ti napraviti.

Naravno da je kuca zrakotijesna, ne bi usla u energetski razred u koji ulazi da ima ogromne gubitke zbog nekontrolirane izmjene zraka. No dodatno finalno mozes stavljati trake na spojeve kako bi jos smanjio gubitke, mozes buzire zabrtviti i sve one sitnice koje se rade kad se vec stavlja rekuperacija.

Pokaznih kuca ima hrpa (da li si uopce pregledao stranice vodecih proizvodaca u hr?), em ima kuca, em su ti svako malo dani otvorenih vrata, ne moras se nikuda van hr.

Ovo boldano te uopce ne razumijem sto pitas. Cijena po kvadratu je ugrubo takva kakva je, kod proizvodaca kojeg si spomenuo se krece izmedu 500 i 550 eura po kvadratu.
Mekto is offline  
Old 23.01.2017., 15:13   #4528
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Naravno da je kuca zrakotijesna, ne bi usla u energetski razred u koji ulazi da ima ogromne gubitke zbog nekontrolirane izmjene zraka. No dodatno finalno mozes stavljati trake na spojeve kako bi jos smanjio gubitke, mozes buzire zabrtviti i sve one sitnice koje se rade kad se vec stavlja rekuperacija.
Hvala. Ali kako da ja znam da je NARAVNO zarkotijesna, ako se to nigdje u promomaterijalima ne spominje?



Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Ovo boldano te uopce ne razumijem sto pitas. Cijena po kvadratu je ugrubo takva kakva je, kod proizvodaca kojeg si spomenuo se krece izmedu 500 i 550 eura po kvadratu.
Ma mislio sam koliko se plaća prijevoz, jer ja sam u Slavoniji. nisam to baš najspretnije sročio, jer sam postao sa mobitela. Cijene su za ZG, jer naravno ZG=HR. Nigdje ne vidim u tom cjeniku prijevoz. Sigurno nije previše jednostavno to tegliti.

Također, ne vidim nigdje u ponudi na stranicama te dodatne usluge koje su komplementarne, npr toplinske pumpe i ventilaciju. mislim pogotovo ventilacija, jer kako mogu raditi zrakotijesnu kuću bez ventilacije? kako ćeš grah kuhati?

Ne znam ni da li sistem "ključ u bravu" uključuje temelj?
davorradman is offline  
Old 23.01.2017., 16:18   #4529
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Hvala. Ali kako da ja znam da je NARAVNO zarkotijesna, ako se to nigdje u promomaterijalima ne spominje?

Ma mislio sam koliko se plaća prijevoz, jer ja sam u Slavoniji. nisam to baš najspretnije sročio, jer sam postao sa mobitela. Cijene su za ZG, jer naravno ZG=HR. Nigdje ne vidim u tom cjeniku prijevoz. Sigurno nije previše jednostavno to tegliti.

Također, ne vidim nigdje u ponudi na stranicama te dodatne usluge koje su komplementarne, npr toplinske pumpe i ventilaciju. mislim pogotovo ventilacija, jer kako mogu raditi zrakotijesnu kuću bez ventilacije? kako ćeš grah kuhati?

Ne znam ni da li sistem "ključ u bravu" uključuje temelj?
Mislim da sistem "ključ u ruke" pokriva sve osim parcele, dozvole i priključaka, zato se i zove ključ u ruke, dobiješ ključ u ruke i ulaziš u kuću. Tako bi barem trebalo biti.

To dal je kuća zrako tijesna ili ne, koliko ja znam nije po duhu svetom, već se to dokazuje tzv. BLOWER DOOR TESTOM. Mislim da se u kuću upuhuje zrak pomoću posebnog uređaja i mjeri se porast tlaka. Tu ti svi otvori moraju dihtati, svi spojevi se lijepe posebnim trakama, utičnice i prekidači su drugačiji, na neki način se mora riješiti i kamin odnosno dimnjak da dihta (to ne znam kako), napa... velim, nisam siguran, ali mislim da rekuperator (ventilacija) ovdje nije obavezna, već visoko preporučljiva zbog same kvalitete života. Ali velim, nisam siguran. Ne kužim baš kakve to veze ima sa kuhanjem graha.

Takve stvari ne vidiš u ponudi jer ih ne nude redovno, odnosno to rijetko ko traži. Ponude se baziraju na onome što se prodaje u najvećem broju slučajeva, kao npr. crijep. Ali ti ga ne moraš uzeti. Možeš imati limeni pokrov.

Za sva ova pitanja ti se najbolje obratiti proizvođačima direktno, ali pričekaj malo, jedan od njih je i ovdje na forumu, pa ćeš dobiti kvalitetne informacije iz prve ruke, a možda i prdeugovor.

Inače za one koji se sjećaju da sam predao sve za građevinsku, još uvijek od dozvole nisam dobio ni d. Živjeli birokrati, e dozvola i ostale usluge!

Pozdrav.
Emmet is offline  
Old 24.01.2017., 08:47   #4530
Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post

Inače za one koji se sjećaju da sam predao sve za građevinsku, još uvijek od dozvole nisam dobio ni d. Živjeli birokrati, e dozvola i ostale usluge!

Pozdrav.
Ja sam negdje kad i ti predao za poseben uvjete, za 4 dana od predaje su svi rijeseni, neki vec za dva dana
Tako da sam sada u glavnom projketu, jos bi te mogao i prestici
Mekto is offline  
Old 24.01.2017., 08:58   #4531
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Hvala. Ali kako da ja znam da je NARAVNO zarkotijesna, ako se to nigdje u promomaterijalima ne spominje?


Ma mislio sam koliko se plaća prijevoz, jer ja sam u Slavoniji. nisam to baš najspretnije sročio, jer sam postao sa mobitela. Cijene su za ZG, jer naravno ZG=HR. Nigdje ne vidim u tom cjeniku prijevoz. Sigurno nije previše jednostavno to tegliti.

Također, ne vidim nigdje u ponudi na stranicama te dodatne usluge koje su komplementarne, npr toplinske pumpe i ventilaciju. mislim pogotovo ventilacija, jer kako mogu raditi zrakotijesnu kuću bez ventilacije? kako ćeš grah kuhati?

Ne znam ni da li sistem "ključ u bravu" uključuje temelj?
Zasto bi netko uopce radio toliko zrakotijesnu kucu ako ne planira ici u pasivni standard? Pa svaka ta stavka kosta pobogu.

Mene ti prijevoz do Petrinje kosta 12980 kn u sto ti je ukljucen prijevoz, dizalice rad strojeva i sve sto je vezano uz to. Kolegu do istre je kostalo 16000 kn, ako ti sto pomaze. Kuce su obje izmedu 120 i 140 kvadrata.


Dodatne usluge... Te dodatne usluge ne mozes niti vidjeti ne razumijem kako bi to mogao vidjeti? Za sto bi sve trebale stajati ponude, pa koliko samo vrsta grijanja ima? Tp zrak zrak, zrak voda, zemlja voda, piroliza, peleti, plin. pa sto vrsta ventilacija, pa solarno, pa podno, zidno, stropno, pa hladenje... A sto sa kvadraturom, oblikom kuce, lokacijom, pa sve to utjece. Kontaktiras neku od tih firmi i dobit ces ponudu.

Mislim te stvari ne uzima gotovo nitko jer na zalost ljudi nemaju novca. Ja sam neke stvari stavio pa ti mogu dati svoja iskustva. Ponuda za ventilaciju (rekuperacija) od slovenaca (jer kod nas na zalost nema firmi koje to nude) je 6325 eura i ukljucuje komplet razvod, sve.
Mekto is offline  
Old 24.01.2017., 14:39   #4532
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja za montažne kuće, nadam se da će se naći netko da odgovori, jer na stranicama firmi nisam baš našao konkretne podatke..

- što je sa grijanjem? Da li je u cijenu uključena ikakva instalacija (podno? ili barem razvodi za radijatore?)?
- ventilacija, ista stvar? Idealno, htio bih spušteni strop sa cijevima, ako si budem mogao priuštiti (nemam pojma koliko bi koštalo to)..
- ako te instalacije nisu uključene, da li to moram sam, ili se može i extra nadoplatiti?
- da li su kuće zrakonepropusne? Da se razumijemo, to mi je i cilj, jer bih svakako stavljao ventilaciju (bilo sa rekuperatorom ili ne, ovisi o cijeni)
- ima li pokaznih kuća u HR, ili se još uvijek mora do AT, kao što sam vidio na nekoj staroj stranici ovdje?
- od NULA do useljenja, da li se pouzdano zna (za recimo područje slavonije) kolika je razlika u cijeni po m2?
Instalacije nisu dio standardne ponude. Može odraditi i izvođač kuće, ali onda plaćaš uslugu organizacije radova. Više se isplati samostalno organizirati u ovom dijelu, a ako to predstavlja problem, prepusti sve izvođaču kuće.

Kuće nisu zrakonepropusne, nije nijedna. Propuštaju zrak, a koliko ga propuštaju utvrđuje se ispitivanjem na gotovom objektu. Ako je želja postići što veću zrakonepropusnost, onda se pristupa brtvljenju svih spojeva.

U HR Domprojekt ima izložbenu kuću. Ima još nekih varijanti gdje ljudi žive, pa su se dogovorili s izvođačem da ih se može posjetiti, ali to nije to.
Uvijek imaš aktivna gradilišta koja možeš posjetiti, kuće koje još nisu useljene i dane otvorenih vrata. Mislim da je to sasvim dovoljno, a nije loše otići i u Austriju. Ponuda nije ništa posebno drugačija.

Razlika u cijeni za Slavoniju je mala do nikakva.

Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Ne znam ni da li sistem "ključ u bravu" uključuje temelj?
Pliz, nemoj koristiti izraz ključ u bravu, jer to obično simbolizira propadanje nečega i zatvaranje
Za izradu kuće se radi troškovnik i kroz troškovnik definiraš što ćeš sve uzeti od proizvođača kuće. Znači, temelji mogu, ali i ne moraju biti uključeni u nivou ključ u ruke. Sukladno odabiru, formirat će se cijena.
Papa Smurf is offline  
Old 27.01.2017., 15:06   #4533
Mislim da sam prošao cijelu temu, ali ogromna je pa sam možda i preskočio.... Zanimaju me stvari oko izgradnje različitih konstrukcija krovišta kao i razlike u cijeni. Što u izradi, što u komunalnim naknadama...
Dakle, da li je izvedbeno (projektno i stvarno) skuplje raditi krov na 2 ili krov na 4 vode? Nekako mi logika nalaže da krov na 2 vode, u konačnici, daje veću kubikažu kući pa je skuplja "papirologija" i dozvole, ali je jednostavniji za izvođenje pa je, valjda, jeftiniji u proizvodnji od krova na 4 vode... Nagađam.
Planiram gradnju prizemne montažne kuće od cca 90m2, bez potrebe za nekakvim tavanom, ali ne bih ravni krov pa me zanima "za i protiv" krova na 2, odnosno 4 vode...
Hvala unaprijed!
bekspejs is offline  
Old 27.01.2017., 16:05   #4534
Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
Mislim da sistem "ključ u ruke" pokriva sve osim parcele, dozvole i priključaka, zato se i zove ključ u ruke, dobiješ ključ u ruke i ulaziš u kuću. Tako bi barem trebalo biti.

To dal je kuća zrako tijesna ili ne, koliko ja znam nije po duhu svetom, već se to dokazuje tzv. BLOWER DOOR TESTOM. Mislim da se u kuću upuhuje zrak pomoću posebnog uređaja i mjeri se porast tlaka. Tu ti svi otvori moraju dihtati, svi spojevi se lijepe posebnim trakama, utičnice i prekidači su drugačiji, na neki način se mora riješiti i kamin odnosno dimnjak da dihta (to ne znam kako), napa... velim, nisam siguran, ali mislim da rekuperator (ventilacija) ovdje nije obavezna, već visoko preporučljiva zbog same kvalitete života. Ali velim, nisam siguran. Ne kužim baš kakve to veze ima sa kuhanjem graha.

Takve stvari ne vidiš u ponudi jer ih ne nude redovno, odnosno to rijetko ko traži. Ponude se baziraju na onome što se prodaje u najvećem broju slučajeva, kao npr. crijep. Ali ti ga ne moraš uzeti. Možeš imati limeni pokrov.

Za sva ova pitanja ti se najbolje obratiti proizvođačima direktno, ali pričekaj malo, jedan od njih je i ovdje na forumu, pa ćeš dobiti kvalitetne informacije iz prve ruke, a možda i prdeugovor.

Inače za one koji se sjećaju da sam predao sve za građevinsku, još uvijek od dozvole nisam dobio ni d. Živjeli birokrati, e dozvola i ostale usluge!

Pozdrav.
Sistem ključ u ruke je samo način na koji se vrši obračun po kojem se izvođač naplaćuje i teoretski se može dogovoriti za bilo koju fazu građenja pa i samo za jedan zid ili jednu ploču.

Uobičajeno je da se dogovara za sve radove do kraja pa je zato i dobio takav naziv.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Old 27.01.2017., 20:27   #4535
Ako govorimo o gradnji kuce onda kljuc u ruke znaci bas to sto znaci u doslovnom smislu.

Na golom zemljistu hocu da se napravi kuca i da ja dobijem na kraju KLJUC U RUKE i uselim unutra.

Sve ostalo se opisuje kao neki nivo roh bau-a, sto ti i sama rijec govori ako znas Njemacki.

Cista logika recimo kako mi mozes sagraditi kucu i dati kljuc u ruke ako nemas temelje na kojima gradis?

Druga je stvar sto kod nas se kupac uredno dovodi u zabludu jer se moze i nitko za to ne odgovara.

A najbolje od svega ti je sto svi nasi proizvodaci uredno reklamiraju MK kao super stvar zbog dobre izolacije i dobre protupotresnosti te brzine gradnje a najvazniji dio te cijele price, a to je upravo temelj, oni uopce ne rade ni ne nude.

Lijepo se ograde da to nije u njihovoj domeni i ako bas jako zelis da "oni mogu preporuciti izvodaca", ali koliko znam cak ni u varijanti kljuc u ruke ne nude garanciju na taj dio radova jer su oni eto samo odradili dio organizacije tog dijela posla za tebe, kako ti je dragi kolega Strumf uostalom i napisao.
The unforgiven is offline  
Old 27.01.2017., 23:32   #4536
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Ako govorimo o gradnji kuce onda kljuc u ruke znaci bas to sto znaci u doslovnom smislu.

Na golom zemljistu hocu da se napravi kuca i da ja dobijem na kraju KLJUC U RUKE i uselim unutra.

Sve ostalo se opisuje kao neki nivo roh bau-a, sto ti i sama rijec govori ako znas Njemacki.

Cista logika recimo kako mi mozes sagraditi kucu i dati kljuc u ruke ako nemas temelje na kojima gradis?

Druga je stvar sto kod nas se kupac uredno dovodi u zabludu jer se moze i nitko za to ne odgovara.

A najbolje od svega ti je sto svi nasi proizvodaci uredno reklamiraju MK kao super stvar zbog dobre izolacije i dobre protupotresnosti te brzine gradnje a najvazniji dio te cijele price, a to je upravo temelj, oni uopce ne rade ni ne nude.

Lijepo se ograde da to nije u njihovoj domeni i ako bas jako zelis da "oni mogu preporuciti izvodaca", ali koliko znam cak ni u varijanti kljuc u ruke ne nude garanciju na taj dio radova jer su oni eto samo odradili dio organizacije tog dijela posla za tebe, kako ti je dragi kolega Strumf uostalom i napisao.
Gle nisi u pravu, ako ti se da tražiti po netu OK, ako ne opet OK.

I nema to veze s valjanjem kupaca ili ičim drugim to je samo jedan od modaliteta naplate izvedenih radova.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Old 28.01.2017., 11:41   #4537
Tocno je to sto ti pises, ali ovdje se govori o gradnji kuce.

Ako govorimo o gradnji kompletne kuce onda se zna sto podrazumjeva kljuc u ruke.

Bitno je razlikovati cime se tko bavi. Naravno da ako se razgovara sa firmom koja radi samo struju da kljuc u ruke podrazumjeva samo instalaciju struje.

Ako se razgovara sa firmom koja gradi kuce onda se ocekuje da kuca bude spremna za useljenje i tocka.

A ne da kupac razmislja jel ima limariju i opsave na krovu, izolaciju na temeljima, bravu na vratima, poklopac na uticnici i sto su mu sve podvalili pod naziv kljuc u ruke jer se to eto ne podrazumijeva po necijem slobodnom tumacenju i da mora proucavati sa odvjetnikom sva sitna slova i zackoljice u ugovoru da shvati sto ce uopce dobiti na kraju.

To je jednostavno varanje kupca i gotovo kako god ti to tumacio.
The unforgiven is offline  
Old 28.01.2017., 19:00   #4538
Poprilično točno...
Iako još je gore kad ti prodaju šeme tipa instalacije si možete napravit sami u svojoj režiji...

U konačnici je moguće, no to je muka isusova s obzirom da kuća stiže na način da su zidovi potpuno gotovi tj. zatvoreni sa unutarnje-vanjske strane i da je mogućnost provlačenja bilo kakvih kabela kroz zidove muka isusova i skoro pa nemoguća misija i može bit sve samo ne jeftino...

A provlačenje nekih krutih cijevi tipa vodovoda-grijanja da se zidovi ne drobe i ne trgaju praktički pa nemoguće, moraš trgat nove gotove zidove da to izvedeš pa poslije krpat...

Prisat na išta drugo osim na pravi ključ u ruke je poprilična bedastoća, jer to nosi more problema...
The Best F1 Driver is offline  
Old 28.01.2017., 20:50   #4539
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post

Prisat na išta drugo osim na pravi ključ u ruke je poprilična bedastoća, jer to nosi more problema...
Kakva glupost. Netko mi treba odraditi plocice, parkete, namjestaj, krecenje? I to mi masno naplatiti?

Kakvo more problema nosi sto ce si netko sam izraditi naknadno kuhinju, postaviti plocice, podove ili sto vec?

Sve sto treba je detaljno unaprijed sve isplanirati i odraditi, a da treba samo i iskljucivo kljuc u ruke nije poprilicna nego poptpun bedastoca.
Mekto is offline  
Old 29.01.2017., 01:30   #4540
Ključ u ruke ne znači da je kuća završena do neke mjere.

Pojam za stupanj završenosti je taj famozni Rouhbau, ali ključ u ruke nije.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.