Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2014., 19:27   #1
skrill payoneer ..nemojte se zavaravati, nema anonimnosti

ima toga po raznim temamama ali citajuci vidim kako mnogi misle da su im to kartice za neku anonimnost nad kojima nasa porezna uprava nema mogucnost kontrole itd...
to je djelomicno tocno a djelomicno i nije ...

sve te kartice su u sastavu neke jace karticne kompanije pa tako imate payoneer prepaid il iti po anski debitna mastercard, pa skrill mastercard itd...
cim je u necijem sustavu to znaci da svaka banka i bakomat na svijetu koja isplacuje lovu ima vase podatke s imenom i prezimenom, adresom drzavom
pa tako i sve nase banke ....
a one su duzne na zahtjev i bez zahtjeva porezne uprave postupati u skladu sa zakonom ... prvenstveno radi zastite od pranja novca.. a potom kroz posebne zahtjeve banaka za naplatu po svakoj kartici koju povezu sa vasim imenom i dugom...... ili kroz zahtjeve porezne uprave ili sudskog naloga..

djelomicno ste zasticeni i to je istina isto... ali pogledajte malo tekstove iz terms conditions ..svaka takva kartica ce dati podatke o vama cim se to zatrazi sa sluzbene instance..

aonda pogledajte jos jednui stvar.. najcesce spominju da primaju uplate na vas racun od kompanija koje su registrirane u USA... a i taj racun ... njegova baza je vas USA account .

da vam objasnim na primjeru sto zelim reci... imao sam prije 13 godina racun u brokerskoj USA tvrtki i trgovao preko NYSE... na kraju godine dobio sam poziv da predam porezni izvjestaj za US poreznu upravu ili da ispunim obrazac koji me od toga oslobadja ako promet i dobit po racunu ne prelazi neki xy iznos..

dakle .. dok je god ispod nekog limita... dotle ste ispod radara ali iznos raste sa vasom djelatnoscu putem koje ostvarujete zaradu i u jednom trenutku ce s svakako povesti to pitanje ...
ili ce ameri direktno uzet novce sa vaseg racuna na ime poreznog duga po tom racunu il icete odabrati da porez platite u Hr.
Buduci da imamo ugovor sa USA protiv dvostrukog oporezivanja... porez ce se platiti ziher samo je pitanje gdje

e sad .. svi koji ostvarujete tu i tam 10 , 20 $ po kartici ... treba ohoho vremena da se dostigne limit ali ko krene zaradjivati ozbiljnu lovu limit ce biti dostignut brzo ...

stoga imajte to u vidu ... da se ne oslanjate puno na anonimnost i neuhvatljivost ako se kroisti skrill payoneer ili neka druga takva kartica..

jedina za sad stvarno anonimna transakcija primanja i slanja je bitcoin
ali sa njim ne mrete platit pizzu il racun za struju ... i onog trenutka kad ga prebacujete u hard currency ... opet ste vidljivi i smao je pitanje iznosa, i ukupnog prihoda .. dal je ispod radara il nije
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 09:28   #2
Vragec, mislim da je sve što zboriš točno. Pitanje je samo hoćeš li, i kako dugo biti ispod radara.
Ako se netko baš namjeri na tebe, izgleda da nema puno mjesta vrdanju. Tu se zapravo najviše lome koplja oko pitanja hoće li tvoja kartičarska kuća na traženje porezne ustupiti tvoje podatke.

Meni je knjigovotkinja koja vodi papire za firmu u kojoj sam zaposlena sugerirala da se ne zaje... i da platim porez. (I ona mi je potvrdila da spomenute kartice porezna “u principu” ne vidi.)

Prošle godine to nisam učinila, i iako mi je novac od net zarade sjedao na devizni žiro, sve je prošlo okej. Pametnoj kakva jesam, nije mi ni na pamet bilo palo da trebam platiti porez. Ove godine su to ipak opipljivija sredstva, pa ću platiti.

Mislim da sam to već pisala na temi internet biznis.... u SAD-u praktički moraš prijaviti porez za svaki zarađeni iznos iznad 600 USD godišnje. To znam, jer je to stajalo kao upozorenje na stranici 99 designs za američke dizajnere. Kako tada još nije bilo PayPala u Hrvatskoj, prvih 600 USD sam povukla preko svoje nezaposlene američke prijateljice. Više nisam mogla, jer bi ona tada morala platiti porez. Čak sam imala u planu tako vrtiti svoju američku rodbinu koje imam podosta, ali mi je to bila tlaka.

I da, to je točno, ne moraju te samo naši pitati da platiš, može to i porezna bilo koje zemlje u kojoj ostvariš prihod.

Na kraju, ne znam. Valjda bi svatko od nas trebao pokušati ocijeniti hoće li proći lišo, s obzirom na visinu, učestalost uplata i nekakvu osobnu situaciju oko toga. Ovako odokativno, s obzirom na to da većina nas ne barata uplatama koje se mjere u desecima tisuća dolara, rekla bih da su velike šanse da sve prođe okej. S druge strane, oni koji rade kao firma teško da mogu izbjeći plaćanje poreza i to bi, mislim, bilo suludo činiti.

No, možda je škakljivo i pitanje vremena... Godinama te nitko ništa ne treba pitati, a onda... krc!
nadzakbaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 09:51   #3
Eh, i još nešto, bilo je govora o tome na temi internet biznis, pa da napišem ovdje, jer je primjerenije.

Ja kao zaposlena na ekstra zaradu plaćam 35% poreza.
Mislim da se to kod nezaposlenih penje, jer se mora još uplatiti za mirovinsko i zdravstveno.
nadzakbaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 10:52   #4
FUD
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 10:58   #5
ma ništ,svi na bitcoin
on je anoniman
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 15:33   #6
Quote:
nadzakbaba kaže: Pogledaj post
spomenute kartice porezna “u principu” ne vidi.
yep .. u principu :-)
ma citao sam i terms conditions payoneera i tam fino navode sve ... ako se sluzbeno zatrazi, od strane porezne ili bilo koje drzavne institucije ili....."trece strane "..oni c dati podatke o prometu po tvojoj kartici i tvoje osobne podatke..
moraju...... inace ne bi bili u poslu

ma ja sam samo htio napomenuti da ljudi ne misle da su bas sakriveni skroz
mrgood veli.. " pa ne zna bankomat jesam li ja japanac il domaci kad dizem payoneer-karticom novac sa bankomata" .....

pa me to navelo na ovaj post..
cim gurnes karticu ona se povezuje sa tvojim imenom i adresom a taj podatak imaju sve banke u hrvatskoj koje posluju sa mastercardom ili nekom drugom karticom u cijem je sastavu skrill payoneer itd .
ako dodje stani pani banka je duzna dati podatke ako se to specificno zatrazi
do tad to porezna ne vidi .. to je istina
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"

Zadnje uređivanje vrageczg : 27.01.2014. at 15:39.
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 23:26   #7
E a dal je takva kontrola skrill mastercard i ostalih slicnih kartica moguca ako s tom karticom ne dizem novce direktno na bankomatu nego npr. kupujem neke proizvode u nasim trgovinama i pritom placam tom karticom?
gut is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 23:44   #8
Quote:
gut kaže: Pogledaj post
E a dal je takva kontrola skrill mastercard i ostalih slicnih kartica moguca ako s tom karticom ne dizem novce direktno na bankomatu nego npr. kupujem neke proizvode u nasim trgovinama i pritom placam tom karticom?

nemoj me krivo shvatiti .. nisam ja ovo pisao da vas plasim..
nego samo da znate da niste anonimni ..
to ne mora nista mjenjati na stvari... a moze....

naravno da si isto vidljiv bilo da kupujes bilo da izvlacis novce van jer uvijek se pojavljuje tvoj broj kartice koji je vezan uz tvoje ime i prebivalište.
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 01:59   #9
Quote:
vrageczg kaže: Pogledaj post
dakle .. dok je god ispod nekog limita... dotle ste ispod radara ali iznos raste sa vasom djelatnoscu putem koje ostvarujete zaradu i u jednom trenutku ce s svakako povesti to pitanje ...
Hm, limita u kojem smislu?

Koliko sam shvatio mehanizam, svaka banka ima odjel koji kontrolira svakodnevne transakcije izvršene na njihovim bankomatima/zemaljskim računima...

Ako neki iznos/transakcija prekoračuje određeni limit, tada banka mora obavijestiti poreznu zbog mogućnosti pranja novca, financiranja terorizma itd...


Isto tako, pretpostavljam da bi se nekome upalio neki alarm ako bi određeni broj Mastercard kartice imao isplate od 250 eura 10ak puta mjesečno.


Može nešto dublje o ovome, jako je bitno za sve koji planiraju više godina na ovaj način potpomagati svoj kućni budžet...


(znam da je dve godine stara tema, jebiga )
Nježnik81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.