Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2016., 11:57   #1
Zarada za ljude koji znaju crtati u photoshopu

Radi se o izradi dizajna koji se printaju na majice. Na ovoj stranici recimo: http://tee.pub/lic/FQH3RmVFe0I

Kako funkcionira: Vi napravite dizajn, uploadate ga, odaberete naziv i tag-ove (primjer: cat), kada dođe kupac i upiše "cute cat", moći će naći vaš dizajn i kupiti ga. Tada Teepublic obavi sve drugo: isprinta majicu, pošalje ju kupcu, a vama 4$ po majici (2$ ako je sale u tijeku) na vaš paypal account.

Vi ništa ne plaćate, ne reklamirate (osim ako želite), nemate kontakta s kupcima, vaš dizajn i dalje pripada vama i možete ga skiniti kad želite ili prodavati drugdje istodobno. Svako tko zna photoshop i ima paypal može ovo raditi. Smatram ovo super za ljude koji imaju stalni posao i traže dodatnu zaradu. Pomaže ako ste dobri u crtanju. Ja se time bavim 3 godine, ovo je moja zarada prethodnih mjeseci:
7. mjesec: 277$
8. mjesec: 380$
9. mjesec: 633$ (ovo je bila sretna slučajnost, neće se ponoviti skoro)

Najviše što sam zaradio u protekle 2 godine u 1 mjesecu je 1107$, a najmanje 172$. Mnogim ljudima koji su bolji od mene je ovo jedini posao koji imaju. Postoji hrpa POD (print on demand) stranica poput Teepublica, ako ikog bude zanimalo mogu navesti i ostale. No TeePublic je moj favorit jer je jedan od popularnijih i definitivno najbolji za početnike jer je proces uploada brz i jednostavan. Dizajni mogu biti samo text, artsy, smješni, slatki, parodije i fanart popularnih serija i tema čak. No ako napravite dizajn za game of thrones recimo, vrlo vjerojatno će ga skiniti s stranice, u kojem slučaju vi ništa ne gubite (osim što se taj dizajn više neće prodavati tamo).

Ne znam da li ovo ikog zanima. Ja uvijek tražim dodatne načine zarade otkako sam dobio otkaz prije 2 godine, i praktički sam se uvijek pitao zašto ljudi koji uspijevaju zaraditi ne pomažu drugima naučiti kako, dok nisam skontao da ni ja ne pomažem drugima koji možda traže nešto što ja znam, iako meni ovo što znam nije dovoljno i moram tražiti posao pored toga, no možda nekome ovo možda i bude dovoljno. Pomoću mog referal linka gore mogu dobiti 1$ za svaku majicu koji vi prodate tamo (ne oduzima se od vaših 2-4$, ne brinite), tako da je to motivacija da probam pomoći. Tako da ako vam je ovaj tekst pomogao, bio bi zahvalan da se registrirate putem linka koji je napisan gore.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 12:24   #2
Vrlo zanimljivo. Kolika je affiliate zarada ako se smije znati?

Znači ne znam crtati u photoshopu, ali bih mogao preporučiti drugima :-)
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 12:32   #3
Za affiliate baš ne znam puno, kontam 31% zarade po nekim informacijama. Na Teepublicu su majice 20$ (14$ tijekom sale-a), pa možeš po tome gledati.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 22:19   #4
Trebaaa

Hvala, budem se registrirala prek tvog linka. Samo da smislim što bi znala nacrtati
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 20:23   #5
Jao! Ovo izgleda pre! "Radim" na 99designs zadnje dvije godine, što mi je bilo super za učenje jer sam krenula učiti upravo kad sam se i priključila site-u i počela javljati na natječaje. Super kao poticaj za početnike, ali sad me već pomalo frustira.
Ovo izgleda svarno super, pogotovo za "utopiti" radove koji nisu prošli na 99.

Tenkju!
__________________
...
azzie_elbub is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 13:45   #6
Quote:
billyray kaže: Pogledaj post
Radi se o izradi dizajna koji se printaju na majice. Na ovoj stranici recimo: http://tee.pub/lic/FQH3RmVFe0I

Kako funkcionira: Vi napravite dizajn, uploadate ga, odaberete naziv i tag-ove (primjer: cat), kada dođe kupac i upiše "cute cat", moći će naći vaš dizajn i kupiti ga. Tada Teepublic obavi sve drugo: isprinta majicu, pošalje ju kupcu, a vama 4$ po majici (2$ ako je sale u tijeku) na vaš paypal account.

Vi ništa ne plaćate, ne reklamirate (osim ako želite), nemate kontakta s kupcima, vaš dizajn i dalje pripada vama i možete ga skiniti kad želite ili prodavati drugdje istodobno. Svako tko zna photoshop i ima paypal može ovo raditi. Smatram ovo super za ljude koji imaju stalni posao i traže dodatnu zaradu. Pomaže ako ste dobri u crtanju. Ja se time bavim 3 godine, ovo je moja zarada prethodnih mjeseci:
7. mjesec: 277$
8. mjesec: 380$
9. mjesec: 633$ (ovo je bila sretna slučajnost, neće se ponoviti skoro)

Najviše što sam zaradio u protekle 2 godine u 1 mjesecu je 1107$, a najmanje 172$. Mnogim ljudima koji su bolji od mene je ovo jedini posao koji imaju. Postoji hrpa POD (print on demand) stranica poput Teepublica, ako ikog bude zanimalo mogu navesti i ostale. No TeePublic je moj favorit jer je jedan od popularnijih i definitivno najbolji za početnike jer je proces uploada brz i jednostavan. Dizajni mogu biti samo text, artsy, smješni, slatki, parodije i fanart popularnih serija i tema čak. No ako napravite dizajn za game of thrones recimo, vrlo vjerojatno će ga skiniti s stranice, u kojem slučaju vi ništa ne gubite (osim što se taj dizajn više neće prodavati tamo).

Ne znam da li ovo ikog zanima. Ja uvijek tražim dodatne načine zarade otkako sam dobio otkaz prije 2 godine, i praktički sam se uvijek pitao zašto ljudi koji uspijevaju zaraditi ne pomažu drugima naučiti kako, dok nisam skontao da ni ja ne pomažem drugima koji možda traže nešto što ja znam, iako meni ovo što znam nije dovoljno i moram tražiti posao pored toga, no možda nekome ovo možda i bude dovoljno. Pomoću mog referal linka gore mogu dobiti 1$ za svaku majicu koji vi prodate tamo (ne oduzima se od vaših 2-4$, ne brinite), tako da je to motivacija da probam pomoći. Tako da ako vam je ovaj tekst pomogao, bio bi zahvalan da se registrirate putem linka koji je napisan gore.
Dali je teoreticki moguce napravit 5 Crteza i tamo ih stavit i cekat da
se samo to prodaje? (nebitno o zaradi)
Dali to mora explicitno bit photoshop ili mogu i drugi programi...npr. rucno
nacrtam izradim a sa programom priredim itd.?

ja osobito znam dobro crtam ali photoshop mi nije najbolji

Hvala za Link
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 22:51   #7
Quote:
Simunonuno kaže: Pogledaj post
Dali je teoreticki moguce napravit 5 Crteza i tamo ih stavit i cekat da
se samo to prodaje? (nebitno o zaradi)
Dali to mora explicitno bit photoshop ili mogu i drugi programi...npr. rucno
nacrtam izradim a sa programom priredim itd.?

ja osobito znam dobro crtam ali photoshop mi nije najbolji

Hvala za Link
Program u kojem radiš je tvoja stvar ali finalni rad mora odgovarati određenim standardima. Ima više info na stranici https://www.teepublic.com/guides/designing-for-dtg

jel koristiš SAI? Meni je on još najbolji
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 19:06   #8
Kao što je Awakening i objasnio, nije bitan program, bitno je da finalni rezultat bude digitalna slika traženih dimenzija s transparentnim backgroundom.
Dakle da nema "bijelu boju" kao pozadinu, već da je doslovce prazna pozadina. Koji god program to može napraviti i sejvati kao .png file, to je dovoljno.

Pripremiti programom češ malo teže, ja svoje crteže precrtavam ručno liniju po liniju, no ako bi nekako mogao precizno pretvoriti linije u vektore ili izrezati pozadinu bez da sve izgleda grbavo, moglo bi proći, da.
Ja u zadnje vrijeme isto nacrtam prvo skicu na papir pa odnesem skenirati u papirnicu i onda u photoshopu crtam preko linija olovke jer nemam tablet za crtanje. Isto možeš i u illustratoru, a vjerojatno i u drugim programima tipa već spomenuti Painttool Sai, a vjerojatno i Manga studio.

A ovo pitanje da staviš 5 crteža i čekaš, ne znam da li sam dobro shvatio, ali ako jesam: da, uplodaš nešto tamo i ostane tamo praktički zauvijek, makar se ne prodalo ikada. Neće ga skiniti zato što se ne prodaje. Ja sam često imao poslove između ovoga i nisam ama baš ništa radio na svome accountu, a prodaje su dolazile same od sebe unatoč mojoj neaktivnosti.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 12:06   #9
Quote:
billyray kaže: Pogledaj post
Kao što je Awakening i objasnio, nije bitan program, bitno je da finalni rezultat bude digitalna slika traženih dimenzija s transparentnim backgroundom.
Dakle da nema "bijelu boju" kao pozadinu, već da je doslovce prazna pozadina. Koji god program to može napraviti i sejvati kao .png file, to je dovoljno.

Pripremiti programom češ malo teže, ja svoje crteže precrtavam ručno liniju po liniju, no ako bi nekako mogao precizno pretvoriti linije u vektore ili izrezati pozadinu bez da sve izgleda grbavo, moglo bi proći, da.
Ja u zadnje vrijeme isto nacrtam prvo skicu na papir pa odnesem skenirati u papirnicu i onda u photoshopu crtam preko linija olovke jer nemam tablet za crtanje. Isto možeš i u illustratoru, a vjerojatno i u drugim programima tipa već spomenuti Painttool Sai, a vjerojatno i Manga studio.

A ovo pitanje da staviš 5 crteža i čekaš, ne znam da li sam dobro shvatio, ali ako jesam: da, uplodaš nešto tamo i ostane tamo praktički zauvijek, makar se ne prodalo ikada. Neće ga skiniti zato što se ne prodaje. Ja sam često imao poslove između ovoga i nisam ama baš ništa radio na svome accountu, a prodaje su dolazile same od sebe unatoč mojoj neaktivnosti.
Hvala vam puno, sad mi je dosta jasnije. Uglavnom izgelda jako jednostavno
naravno da je zarada nebitna za pocetak. Pa mozda ako uhvatim vremena bacim i nesto svoje da se prodaje.
Ako budem imao jos pitanje javim se, hvala
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 21:04   #10
Prvi dizajn postavljen.

Koliko ih ti imaš kad imaš tako lijepu zaradu?

P.S. - regan preko tvog linka.
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 00:45   #11
Quote:
Zaleks kaže: Pogledaj post
Prvi dizajn postavljen.

Koliko ih ti imaš kad imaš tako lijepu zaradu?

P.S. - regan preko tvog linka.
Trenutno ih imam 72, no puno njih su jednostavni ili čak samo tekst. Većina njih se baš i ne prodaje često, tako da početak nije baš najbrži, no uvijek si možeš uzeti puno vremena i pauze pa štagod si napravio do tada može nastaviti zarađivati u međuvremenu.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 20:22   #12
Quote:
billyray kaže: Pogledaj post
Trenutno ih imam 72, no puno njih su jednostavni ili čak samo tekst. Većina njih se baš i ne prodaje često, tako da početak nije baš najbrži, no uvijek si možeš uzeti puno vremena i pauze pa štagod si napravio do tada može nastaviti zarađivati u međuvremenu.
Ajd vidjet ćemo. Pomalo mi sve to nestvarno zvuči ali vrijeme će pokazati.

Za sad sam stavio 9 dizajnova. Dat ću stranici malo vremena pa ćemo vidjeti...
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 23:05   #13
Da i meni je djelovalo ne baš vjerojatno da će netko izabrati moj dizajn među milijun drugih, zato i prvi dizajn koji sam napravio je stajao sam nekoliko mjeseci dok nisam vidio prvu prodaju. Nakon toga se ni ne sjećam kako je samo nastavilo iskreno. No trebalo mi je dosta vremena jer nisam htio utrošiti vrijeme u nešto što se možda ne isplati. Tako da možeš i ti tako, slobodno si uzmi vremena i vidi da li će postojati interes za tvoje kreacije. Jedino je bitno da imaš dobre tagove kako bi ljudi to mogli i naći. Nekih 10-20 bi bilo optimalno kontam, slobodno i više ako želiš.

Sad kad je 10. mjesec prošao, moja zarada za taj cijeli mjesec je bila $392,35. Dakle manje nego 9-tog kao što sam i očekivao, no ne smeta. Jedna od mojih prvih isplata je bila 32$ što je realno bilo super jer nisam računao na taj novac uopće. Bila bi manja, no tada nisu vršili isplatu dok ne nakupiš barem 20$, no to više ne rade izgleda.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 11:49   #14
Quote:
Zaleks kaže: Pogledaj post
Ajd vidjet ćemo. Pomalo mi sve to nestvarno zvuči ali vrijeme će pokazati.

Za sad sam stavio 9 dizajnova. Dat ću stranici malo vremena pa ćemo vidjeti...
Smiju li se vidjeti tvoji crtezi?
Moze i preko PM (naravno ostje diskretno ako zelis)
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 20:08   #15
Vrlo zanimljivo.

Dakle kada se dizajn uploada, on na stranici ostane trajno? Što znači ona prva 72 sata? Nisam baš uhvatio vremena sve prostudirat.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 15:11   #16
Mene također zanima ovaj posao...Zanima me i Corel također,iako ne znam raditi ni na jednom od spomenutih alata.
Volio bih raditi na političkoj i komercijalnoj tematici.

Ako ovdje postoje ljudi koji već duže rade i profitabilno im je to što rade,mogu li podijeliti pokoje iskustvo ovdje među nama i ako nije nepoželjna molba da stave svoje rad na vidjelo...
Vjetrogonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 21:01   #17
Dizajni su trajno na stranici nakon uploada, da. Dok ih artist ne makne ili mu teepublic ukloni dizajn zbog neprikladne tematike.

Svaki dizajn kad se uploda je prvih 72h na sale-u, kao da dobije dobar start. To se ne može isključiti, tijekom sale-a majice koštaju 14$, a dizajner dobija 2$ po majici. Nije loš sistem, ne znam ikog da se buni.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 13:01   #18
Mislim da kao freelanceri na onome siteu za ponudu/potražnju grafičkih poslova, najbolje prolaze ljudi sa PS skillsetom.
Kopenhagen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 13:09   #19
Jel' se još tko okušao u ovome? Trenutno učim crtati u jednom programu, pa me zanimaju dojmovi.
Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 10:25   #20
Quote:
Mantel kaže: Pogledaj post
Jel' se još tko okušao u ovome? Trenutno učim crtati u jednom programu, pa me zanimaju dojmovi.
bok,

ja sam se poceo baviti ovime prije mjesec i pol...
do sada sam stavio nekih 30ak slikica na teepublic i redbubble..
prosli tjedan sam imao prvu prodaju - 6 majica sve ukupno. S tim da su zapravo samo dva dizajna prodana. Jedan je kupljen jednom, a drugi 5 komada odjednom. Izgleda da si je neka obitelj htjela da svi imaju istu majicu.

nisam radio ama bas nikakav marketing, ali planiram u buducnosti napraviti FB stranicu i instagram profil, ali prvo moram da stavim jos nesto majica gore...

Inace mislim da su ove prodaje bile samo slucajnost i da bez marketinga necu puno postici.. tj, mozda zaradim neku sicu.. ali vrijeme ce reci..

Najvise radim u Inkscapeu, jer su mi sve slike dosta jednostavne. A i nemam bas neki smisao za crtanje, pa mi je onda lakse raditi sa vektorima, nego crtati nesto u photoshopu...
__________________
Tell me, do you bleed… you will.
Korben Dallas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.