Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2022., 02:32   #641
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Jako pomaže ako imaš nekog s kim možeš biti potpuno otvorena i svoja. Netko tko ti je blizak kao da je druga polovica duše. Ta ti osoba onda dođe nešto kao sidro, vez i luka za barku, dok na pučini bjesni oluja.
Zapravo i imam, cak i dosta ljudi, s kojima mogu biti svoja, i to poprilicno specificna kakva jesam (ENFP samo cu rec ). Uzasno neozbiljna, totalno u nekom svom svijetu. Za svijet je to neadekvatno, pa se prebacim u nekakav racionalni mod. Imam stit, masku, ali to imaju mnogi od nas sto kaze kolegica. Problem je tu i granica koje nikad nisam naucila postaviti, ovisnickog karaktra i jos bi se tu vjerojatno svasta dalo nabrojati. Nekako sam uvijek vjerovala, kad se izgradim i rijesim lose utabanih puteva iz proslosti, "pronadjem" sebe te dopustim reflektirati to sto sam pronasla (sto je osobna zadaca svakog covjeka), o ovakvim stvarima necu morati ni razmisljati...
Vidjet cemo.

Inace, ovo sto si napisao je krasno i svima nama potrebno, sve to stoji...ali bitno je moci kvalitetno funkcionirati i bez te posebne osobe.
Uostalom, moze se desiti da covjek nikad ne pronadje ono sto trazi, i sto mu treba. A mozda ni ne zna traziti...
Ali to je vec druga tema.
Akvamarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2022., 12:51   #642
Quote:
aquamarine blue kaže: Pogledaj post
Ma nista, bas mi je drago ako sam ti pomogla. : )
Bas sam gledala video o autenticnosti, do prije koju minutu. : D
I sama se moram pozabavit tim problemom.
Sretno.
Tnx i tebi.

Quote:
aquamarine blue kaže: Pogledaj post
Zapravo i imam, cak i dosta ljudi, s kojima mogu biti svoja, i to poprilicno specificna kakva jesam (ENFP samo cu rec ). Uzasno neozbiljna, totalno u nekom svom svijetu. Za svijet je to neadekvatno, pa se prebacim u nekakav racionalni mod. Imam stit, masku, ali to imaju mnogi od nas sto kaze kolegica. Problem je tu i granica koje nikad nisam naucila postaviti, ovisnickog karaktra i jos bi se tu vjerojatno svasta dalo nabrojati. Nekako sam uvijek vjerovala, kad se izgradim i rijesim lose utabanih puteva iz proslosti, "pronadjem" sebe te dopustim reflektirati to sto sam pronasla (sto je osobna zadaca svakog covjeka), o ovakvim stvarima necu morati ni razmisljati...
Vidjet cemo.

Inace, ovo sto si napisao je krasno i svima nama potrebno, sve to stoji...ali bitno je moci kvalitetno funkcionirati i bez te posebne osobe.
Uostalom, moze se desiti da covjek nikad ne pronadje ono sto trazi, i sto mu treba. A mozda ni ne zna traziti...
Ali to je vec druga tema.
Ahaa, zato se mi kužimo. Ja sam INFP.

I s boldanim se osobito slažem.
__________________
Pain is inevitable. Suffering is optional.
free.thinkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2022., 13:53   #643
Quote:
aquamarine blue kaže: Pogledaj post
Inace, ovo sto si napisao je krasno i svima nama potrebno, sve to stoji...ali bitno je moci kvalitetno funkcionirati i bez te posebne osobe.
Treba moći funkcionirati oslanjajući se na vlastite snage, slažem se, ali nitko nije otok. Ako se možemo boriti i snalaziti u situacijama koje za nas nisu povoljne, ne vidim ništa loše u tome da nam pomognu one koje jesu. Posebno ako pomažu jako.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2022., 14:12   #644
Quote:
free.thinkerica kaže: Pogledaj post
Tnx i tebi.

Ahaa, zato se mi kužimo. Ja sam INFP.

I s boldanim se osobito slažem.
Fora. Reklo bi se, i nick i avatar su ti bas INFP.
Znam da ga neki psiholozi priznaju, a neki ne, ali meni se svidja i ima mi smisla. Uvijek mi isti rezultat ispadne, ako nista drugo, pouzdan mi je. Mada, gruba je to podjela.

Ma, uvijek je lijepo nabasati na nekog tko vodi iste bitke koje i sam vodis.
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Treba moći funkcionirati oslanjajući se na vlastite snage, slažem se, ali nitko nije otok. Ako se možemo boriti i snalaziti u situacijama koje za nas nisu povoljne, ne vidim ništa loše u tome da nam pomognu one koje jesu. Posebno ako pomažu jako.
Slazem se tu, naravno.
Zajednistvo
Akvamarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2022., 17:50   #645
Quote:
Amanga kaže: Pogledaj post
Čuvajte ih se, vraćaju se. Dobro pamte dobru ispašu, kao sva stoka.


Kaj se tako lako predao? Samim time što si ti okrenula glavu i nastavila ćakulu? Ne mogu vjerovati!
regresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2022., 21:01   #646
Meni gotovo svi ljudi koje znam isisavaju energiju. Ne znam ih više koliko se da izbrojati na prste jedne ruke a da mi ne dopizde nakon 15 minuta. Ili su opsjednuti sa mnom i dijeljenjem savjeta kako da moj život bude sadržajniji ili su (češće) opsjednuti sobom, a moje je samo da se u svakoj sekundi slažem s njima. Zato su mi omiljene aktivnosti one svrhovite namjene, gdje se od sudionika traži zajednička usmjerenost u nekom pravcu - društvene igre, ribolov ili koncerti. Postaje mi gotovo nezamislivo da ja s 30+ godina pristajem biti suučesnikom u nečijem egzistencijalnom koprcanju ili samodokazivanju. Povraća mi se od pomisli da me sad netko od kolega ili bivših prijatelja pozove na pićence da malo jebeno porazgovaramo.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.