Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2017., 16:19   #1
Koji programski jezik za windows aplikacije

Pozdrav,

moja programsko okruženje je JS i PHP, znači WEB orijentacija. No tu i tamo bih volio moći odraditi i nešto što bi se vrtilo na windowsima...a uskoro bi krenuo i programirati mikrokontrolere.

Zanima me s kojim jezikom bi trebao krenuti za win aplikacije? (Bilo bi odlično ako bi u istom mogao raditi i sa mikrokontrolerima)

Do sada sam nešto malo radio sa pythonom, ali nebih zbog toga naginjao na tu stranu. Što je najbolje odabrati ?
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 16:36   #2
Za PC (Win, Linux, OS X) koristim free pascal ili lazarus.

Sa Mikrokontrolerima štrikam u asembleru. Odgovor na tvoje pitanje bi trebao biti C.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 13:36   #3
Probaj haXe -> www.haxe.org!
Ben Oni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 19:21   #4
Quote:
Ben Oni kaže: Pogledaj post
Probaj haXe -> www.haxe.org!
Jebote još novi jezika!? Pa dole više?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 01:49   #5
Ja fakat nebi za windows aplikacije i mikrokontrolere ciljao isti jezik. Za windowse bi C# bio moj izbor. S mikrokontrolerima se nisam bas bavio pa nemam pojma. Pretpostavljam C ili neka verzija asemblera.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 02:59   #6
zs uCove C ili assembly, C mos za sva valda koristit pa ono najbolje njega kak spada naucit
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 09:29   #7
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ja fakat nebi za windows aplikacije i mikrokontrolere ciljao isti jezik. Za windowse bi C# bio moj izbor. S mikrokontrolerima se nisam bas bavio pa nemam pojma. Pretpostavljam C ili neka verzija asemblera.
"Windows aplikacija" je termin koji ne govori ama baš ništa o tipu alata koji treba koristiti. Uzmi za primjer aplikaciju za obračun plaća i jedan VLC. Oba se vrte na Windowsima. Hoćeš li C# uzeti u oba slučaja?
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:27   #8
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
"Windows aplikacija" je termin koji ne govori ama baš ništa o tipu alata koji treba koristiti. Uzmi za primjer aplikaciju za obračun plaća i jedan VLC. Oba se vrte na Windowsima. Hoćeš li C# uzeti u oba slučaja?
Naravno da ne. No nije li VLC multiplatform?
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 19:07   #9
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Jebote još novi jezika!? Pa dole više?
Pa mora valjda svaki kreten zmislit' svoj jezik da pokaže vsima kak je pametan!

To ti je postalo k'o klub, pogledaj samo uzajamno cuclanje na Hacker News.

Ne nam kdo je ovo, ali rado bi mu ili joj platl večeru:

http://n-gate.com/hackernews/

genij, čisti nepatvoreni genij. U srž istine zadire ta satira.
Quote:
In accordance with Federal law, the Rust Evangelism Strikeforce stages a sortie, but meets resistance.
Doživjel osobno, fakat su takvi, fakat je istina.

Ili ovo,
Quote:
The LLVM compiler suite finally gets around to having a linker. Hackernews experiences pants-wetting glee despite having no clear understanding of the matter at hand. The Rust Evangelism Strikeforce shows up to party. Half of the comments are people misunderstanding how linkers work.
"Hacker News" klasika. I fakat je tak!

Konačno je nekome dojadilo izdrkavanje, pa je "progovoril" putem satire. Izdrkatori, vsi do jednoga.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 22:35   #10
C# i tu svaka diskusija prestaje za win app.
Jack Van Ras is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 23:59   #11
Ja C# koristim samo kad radim nekaj bedastog.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 10:26   #12
Quote:
Jack Van Ras kaže: Pogledaj post
C# i tu svaka diskusija prestaje za win app.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 21:26   #13
Quote:
Jack Van Ras kaže: Pogledaj post
C# i tu svaka diskusija prestaje za win app.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 14:35   #14
Gdje je math_baby, da dade konkretan odgovor za windows platformu?
Ben Oni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 22:38   #15
Quote:
Ben Oni kaže: Pogledaj post
Gdje je math_baby, da dade konkretan odgovor za windows platformu?
Izbacilo ju iz Microsoftovog odjela za marketing, jerbo downsizing i automatizacija.

Ima nas ovdje previše koji volimo UNIX, pa pokušaj ispiranja mozga Mikroshitom nije uspjel. Pa ju izbacilo.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 08:58   #16
Quote:
Ben Oni kaže: Pogledaj post
Gdje je math_baby, da dade konkretan odgovor za windows platformu?
math_baby je nažalost (tj. nasreću) obsolete kada su Microsoft i Microsoftove tehnologije i poslovne strategije u pitanju, tako da ili ne piše pod istim imenom na Forumu ili je dobila otkaz u Microsoftu. Čak je i Solaris operativni sustav nadživio math_baby, i to u Oraclu, a da ne govorim da ju je nadživio i Joža Manolić.
__________________
Ne to!
Florest Glimp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 09:30   #17
Bez obzira o kome se radi, tvrditi da se za neki OS software razvija isključivo u jednom jeziku je epska glupost.

To je poput tvrdnje da se automobil uvijek popravlja sa gedorom 17.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 16:03   #18
Mikrokontroleri: C/C++, ak imaš dobro kužiš objektno programiranje onda C++ must, asembler zaboravi nemoj bit pametniji do compilera, trošiš si vrijeme bezveze.

Ak imaš pitanja za mikrokontrolere slobodno pucaj ili tu ili u pm
OderNicht is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 16:42   #19
Quote:
OderNicht kaže: Pogledaj post
Ak imaš pitanja za mikrokontrolere slobodno pucaj ili tu ili u pm

Hvala, zapamtit ću ovo.

Za sada se trudim samostalno, lagano prelazim arduiono tutoriale... za sada je sve dobro. Ali ako zapnem, javit ću se.

Ali ako slučajno voliš čavrljati na relaciji mikrokontroleri/elektornika , možemo onda otvoriti takvu temu pa slobodno diskutirati o svemu pomalo. Iako se puno toga da naučiti sa Googlea, diskusija ipak zaviri u neke sakrivene cake
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.