Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak > Pivnica

Pivnica Čisti hedonizam: O hrani, piću, duhanu, sportu, alatu, oružju i ostalim muškim užicima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2020., 10:34   #121
Gledam sad doprinose u BiH i Hrvatskoj i vidim da je u vas to dosta nisko. Ne znam jesu li ovdje prikazani svi, ali ispalo mi je 25%, a u BiH bude oko 70%. Kojeg vraga ljudi idu iz Hrvatske kad vam je dobro?
https://www.moj-posao.net/Kalkulator...eff=0&type=n2g
http://www.finprofi.ba/view-more/obracun-plate/161
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2020., 11:01   #122
Stavija si premalu placu, manju od minimalca ... tako da nema uopce poreza (negdi oko 4000 kn je neoporezivo), a racunaj da zdravstveno isto ide u trosak, makar se tamo ne gleda jer ga placa poslodavac. Probaj dodat jos jednu nulu za realniji prikaz.


https://www.moj-posao.net/Kalkulator...eff=0&type=g2n
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2020., 11:16   #123
Moj susid radi za spanjolsku firmu koja gradi i postavlja vjetroelektrane. Reka mi je da na isti bruto ima 2500 kuna manji neto od kolege iz Poljske.

Placa od 1000kn u Hrvatskoj ne postoji.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2020., 12:51   #124
Da, zaboravio sam da je kod vas minimalac oko negdje oko 2800 kn. Znači ispadne negdje preko 50%.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2020., 14:05   #125
što je veća neto plaća to su porez i prirez i doprinosi disproporcionalno veći... na plaću od 10 000 kuna su suludi
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2020., 20:02   #126
Znate sta, odusta san od ovaca. Ostaje samo poljoprivreda. Parsto vocaka, maslinik i vinograd. Previse problema oko zivotinja a i nemos otic na put nikad. Janjetinu cemo ipak kupovat.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2020., 20:57   #127
Jebeš masline bajame triba sadit.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2020., 20:57   #128
Pa to upada u ovih parsto vocaka.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2020., 21:55   #129
Bajam je dugoročno isplativiji od masline.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2020., 22:02   #130
neko vrijeme je orah bio hit na kontinentu
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2020., 22:06   #131
Alo o mojoj farmi pricamo. Da mi je do novaca i dalje bi Billu Gatesu, Romanu Abramovicu i ostalim svjetskim prevarantima radija po brodovima.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2020., 23:22   #132
to da mi je propala prica s maslinikom na otoku je najbolja stvar ikad, shvatio sam koliko prezirem ljude dolje - ma i tu al dolje je bas koncentracija kmera i osoba dvoznamenkastog kvocijenta, cesto kombinirano.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2020., 23:34   #133
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Znate sta, odusta san od ovaca. Ostaje samo poljoprivreda. Parsto vocaka, maslinik i vinograd. Previse problema oko zivotinja a i nemos otic na put nikad. Janjetinu cemo ipak kupovat.
A pa zato sam ti ja pričao da ne bi životinje na svojoj farmi.
Ali možeš imat 10-ak ovaca za svoje potrebe i putovat svugdje. Zamoliš ili platiš nekome da ih obiđe 2 puta na dan, da im vode i hrane dok te nema, nisu one uopće problem.

Sedmice šta je bilo s maslinama?
kukuruza zlatko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2020., 23:42   #134
hrvatska posla, zavlacili me za koncesiju pa sam se pomirio da je nekome namijenjeno i onda dobijem rjesenje dvije godine kasnije da sam se obratio na krivo mjesto jer je rijec o nadleznosti hrvatskih suma i da nisu rjesena imovinsko pravna pitanja. laz i jedno i drugo, drzava upisana 1:1 i u ingerenciji tadasnje agencije za poljoprivredno zemljiste. dan danas 400 maslina posadjenih sedamdesetih godina stoji neobrano i nepokoseno.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2020., 21:29   #135
Inace sedmice, znan za slucajeve di su ljudi kupili od opcine zemljiste na koje je ona bila uredno upisana da bi kasnije hrvatske sume dobile spor protiv opcine na sudu i one se upisale na zemljiste koje su ljudi kupili. Ljudi su na kraju izvukli svoje placene parcele ali tek posli vise godina natezanja sta je cije. Tako da me ni to o cemu pises ne cudi.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2020., 19:21   #136
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Jebeš masline bajame triba sadit.
Stas kad bura i mraz odnesu cvit?
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2020., 20:28   #137
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Inace sedmice, znan za slucajeve di su ljudi kupili od opcine zemljiste na koje je ona bila uredno upisana da bi kasnije hrvatske sume dobile spor protiv opcine na sudu i one se upisale na zemljiste koje su ljudi kupili. Ljudi su na kraju izvukli svoje placene parcele ali tek posli vise godina natezanja sta je cije. Tako da me ni to o cemu pises ne cudi.
sve sam proucio, ova situacija je cista ko suza, juga je bila smece po mnogo cemu ali drzali su se sustava koji je prethodna drzava uvela. ovo je maslinik koji je posadjen u sklopu un akcije poticanja sadnje autohtonih sorti, 3 nase, 1 grcka i 1 talijanska sorta. zemljiste bilo u vlasnistvu drustva koje je otislo u stecaj. bas cu se ovo ljeto pozanimat da li se ista pomaklo.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:56.