Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2021., 13:59   #221
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Provociramo Srbe?
Pa skoro sve što se tamo govori o Hr i Hrvatima je čista provokacija i vrijeđanje, ovo s Teslom je teška kamilica u usporedbi sa falsifikatima koji su tamo već desetljećima u mainstream medijima.
Znači li to da mi moramo raditi isto što i oni? Mislim da ne.

Quote:
penkalaa kaže: Pogledaj post
kakve veze ima Srbija sa Nikolom Teslom?
Šta je sljedeče?
Republika Srpska isto kreće raditi dramu radi kovanice?
Iste veze imaju sa Nikolom kao i Srbija
koga briga šta oni tamo hoće i žele?
Pročitaj još jednom što sam napisao. Uopće nije bitno što Srbi žele. Bitna je slika koju mi Hrvati gradimo o sebi. Ako stalno govorimo da želimo dobrosusjedske odnose, onda ovakvih poteza ne smije biti. Zbog nas samih, a ne zbog Srba. Srbi su puki test. Jedan od mnogih koji nas čekaju.

Quote:
der neue kaže: Pogledaj post
Mislim da je osnovna motivacija bila prepoznatljivost iliti brand, a ne isključivo djetinjasta provokacija Srba svih i svuda. No, da, pomalo je smiješno, jer ono... ček' malo...svi Tomislavi, Trpimiri, torpeda, tartufi, Tuđmani i Trenci odjednom gube domoljubni seksepil i bivaju sramežljivo zapostavljenii u korist hvaljenja imenjakom najpoznatije e-auto firme na svijetu ? P što bi...? Zato što svoje volim...?
Upravo tako.

Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Ta njegova poltronska fora s balegom je bila debilna i isfurana i prije sto godina, kamoli u današnje vrijeme.
Nimalo nije isfurana. Kao što se i danas vidi, savršeno je skinuo i jedne i druge.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Old 24.07.2021., 14:03   #222
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Znači li to da mi moramo raditi isto što i oni? Mislim da ne.



Pročitaj još jednom što sam napisao. Uopće nije bitno što Srbi žele. Bitna je slika koju mi Hrvati gradimo o sebi. Ako stalno govorimo da želimo dobrosusjedske odnose, onda ovakvih poteza ne smije biti. Zbog nas samih, a ne zbog Srba. Srbi su puki test. Jedan od mnogih koji nas čekaju.

Nimalo nije isfurana. Kao što se i danas vidi, savršeno je skinuo i jedne i druge.
Mlakim odgovorima na teški bezobrazluk se ne postiže ništa, time samo ohrabruješ onoga koji se bahati.

Dok god je SNS na vlasti dobrosusjedski odnosi su teška fikcija.

Isfurana je jer je povijesno netočna, i jer je kompleksaška, tj zorno pokazuje da je dotični bio malograđanski kompleksaš i poltron, i da onda te svoje osobine projicira na cijeli narod.
Tragikomedija.
blort is offline  
Old 24.07.2021., 14:10   #223
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Posrijedi je politička odluka kojom se muti voda u Europskoj uniji, što ćemo brzo osjetiti. Hrvatska čitavo vrijeme govori da želi dobre odnose sa Srbijom, da joj ničim ne uvjetuje primanje u EU, da će nam Srbi uvijek biti susjedi pa nema razloga da ne surađujemo i slično, a onda si iz populističkih razloga zabije ovakav autogol. Em će nas zbog toga ostali osuditi, em ćemo se pokazati nedoraslima u ozbiljnoj političkoj igri.
Tko će nas osuditi? Za što?

Novac je stvar države, a ne etničke ili vjerske pripadnost.
Liudewitus is offline  
Old 24.07.2021., 14:12   #224
@Heka, nismo u Jugoslaviji, sad mi postavljamo pravila.
Liudewitus is offline  
Old 24.07.2021., 16:18   #225
Prekinite bezveznu svađu vezanu uz aktualnu politiku. Tema je "Nikola Tesla - jedan od kreatora civilizacije 20. stoljeća", a ne "odnos Hrvatske i Srbije prema Tesli u 21. stoljeću".
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Old 25.07.2021., 10:17   #226
Prvi sam koji će forumske i ine tutleke ispravljati da Tesla nije nikakav znanstvenik nego izumitelj, da nema nijedno fundamentalno otkriće te da ne bismo živjeli u pećinama bez njega - da ne spominjem još teže pseudoznanstvene i šarlatanske idiotarije koje mu se lijepe - ali svakako se radi o velikoj figuri čiji bi lik na hrvatskoj kovanici Eura bio vrhunski potez.
Al dente is offline  
Old 25.07.2021., 10:53   #227
Osporavanje Hrvatskoj, od strane Narodne Banke Srbije, da na novčiće eurocenta stavi lik Tesle, je licemjerno. O tome najbolje svjedoče novčanice koje su izdavane devedesetih godina u doba zajedničke države Srbije i Crne Gore:

Novčanica 1: https://en.wikipedia.org/wiki/File:1...inara-1994.JPG

Ivo Andrić, niti je Srbin podrijetlom, niti je bio rođen na teritoriju tadašnje SR Jugoslavije (Srbije i Crna Gora) no svejedno se našao na najvećoj novčanici te države:
Ivo se je Andrić rodio u hrvatskoj obitelji[8][9] Antuna Andrića, sudskoga podvornika i Katarine Pejić.[10] U dobi od dvije godine ostaje bez oca i uskoro se s majkom seli u Višegrad kod očeve sestre Ane i njezinog muža Ivana Matkovšika, graničnog policajca.[10] Nakon završene osnovne škole upisuje sarajevsku Veliku gimnaziju, najstariju bosanskohercegovačku srednju školu. Dobivši stipendiju hrvatskoga kulturno-prosvjetnog društva Napredak, Andrić 1912. godine započinje studije na Mudroslovnom fakultetu Kraljevskog sveučilišta u Zagrebu. Kasnije studira u Beču i Krakovu (1913.-1914.).[11]
https://hr.wikipedia.org/wiki/Ivo_Andri%C4%87


Novčanica 2: https://en.wikipedia.org/wiki/File:1...dinar-1994.jpg

Josip Pančić, Hrvat, rođen u Hrvatskoj:
Josip Pančić rodio se u hrvatskoj obitelji u zaseoku Ugrini pokraj Bribira, u Hrvatskoj, 1888. godine. Roditelji Pančićevi, Pavao i Margareta, imali su petero djece, a Josip im je bio četvrto dijete. Otac Pavao bio mu je siromašni seljak, te nije mogao djecu školovati. Njegov brat Grgur koji se školovao, te završio filozofski i bogoslovni fakultet i nakon toga bio župnikom u Gospiću, preuzeo je brigu o školovanju Josipa a prije njega iškolovao je starijega mu brata Matu koji je postao svećenikom.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Josip_Pan%C4%8Di%C4%87
Liudewitus is offline  
Received Infraction
Old 25.07.2021., 18:33   #228
Mislim da bi Tesli bilo posve smiješno voditi raspravu da li je Vlah/Rumunj, Srbin ili Hrvat..Tko želi neka istražuje, postoji obiteljsko drvo..

On je zanimljiv stoga što je doživio živčani slom pred J.P.Morganom..
Zašto nije shvatio da su ljudi jedan grdan soj ?
Zašto nije uzeo novac, obogatio se i onda se uhvatio svojih istraživanja ?!!
__________________
Što misliš da Aleksandar pustošeći svijet traži usred užasa, lomljave i rata? Moren dosadom koju ne može da ukroti boji se da ostane sam sa sobom i teži da izbjegne sebe - Neoantigona
E-Absynthe is offline  
Old 30.01.2022., 08:50   #229
Thread je zaključan, jer postoji noviji thread Tajna Nikole Tesle
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:40.