Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2011., 21:30   #1
Fosili

Zanima me da li postoji netko ko se bavi sa sakupljanjem fosila.Veoma sam zainteresiran za suradnju.Ja se time bavim več 15 godina i specialiriran sam za ježince. Ako ima netko kakve primerce za prodajo veoma sam zainteresiran.Još bolje ako su fosili (ježi) iz okoline Zagreba,Medvednice...
moj mail: [email protected]
slofos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 22:29   #2
Quote:
slofos kaže: Pogledaj post
Zanima me da li postoji netko ko se bavi sa sakupljanjem fosila.Veoma sam zainteresiran za suradnju.Ja se time bavim več 15 godina i specialiriran sam za ježince. Ako ima netko kakve primerce za prodajo veoma sam zainteresiran.Još bolje ako su fosili (ježi) iz okoline Zagreba,Medvednice...
moj mail: [email protected]
Iz Slovenije si, jel da? Zašto te zanima baš Zagreb? I znaš li da Sveučilište u Zagrebu ima ne jednog čovjeka koji se time bave pa bi bilo primjerenije da ako si specijalist kontaktiraš također specijalista uobičajenim kanalima komunikacije među znanstvenicima još pogotovo poradi suradnje koju spominješ, jer ovako tražiš ispod tezge nešto što je zakonom zaštićeno?

Meni bi trebalo doma komad sedrene barijere s Plitvica, ak neko može odvalit i prodat, bio bih mu zahvalan.
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 21:59   #3
Quote:
Hallucigenia kaže: Pogledaj post
Iz Slovenije si, jel da? Zašto te zanima baš Zagreb? I znaš li da Sveučilište u Zagrebu ima ne jednog čovjeka koji se time bave pa bi bilo primjerenije da ako si specijalist kontaktiraš također specijalista uobičajenim kanalima komunikacije među znanstvenicima još pogotovo poradi suradnje koju spominješ, jer ovako tražiš ispod tezge nešto što je zakonom zaštićeno?

Meni bi trebalo doma komad sedrene barijere s Plitvica, ak neko može odvalit i prodat, bio bih mu zahvalan.
Pozdrav!
Da, ja sam iz Slovenije i okolina Zagreba me zanima baš zato jer ima tamo sličnih fosila i ježinca kako kod mene u mom kraju. Interesiraju me i lokaliteti u Madžarskoj i Austriji jer ima sličnih fosila.
Za vašu sedru vam nemogu pomoči. Samo ako imate fosile.
Damjan
slofos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 00:52   #4
Slofos, šteta što ne razumiješ sarkazam. Sve što Hallucigenia kaže stoji, potpisujem ga od prvog do zadnjeg slova. Zašto ti ne bismo nabrali velebitske degenije za u vazu i poklonili morskog čovika da ti pliva u fontani pred kućom, već kad smo krenuli?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 10:08   #5
Kako bi rekao "Barba Luka"..Što ste se čovjeka nadovezali...

Gott, pogotovo kaj se tiče degenije i runolista mislim da se nemamo čime pohvaliti. Upravo suprotno, može nas biti sram kako se odnosimo prema njima. Navedite mi jednu skupinu planinara koja je obišla vrhove na kojima raste runolist i da među njima, od deset ljudi bar šest nije ubralo cvijet "za uspomenu". A zaštićen, kazna za branje ogromna...i opet.. Da ih pitaš za zaštitu prirodnog blaga, spremni bi bili nekoga spaliti na lomači. To je dvoličnost koja vlada kod nas i zato...nije sve crno-bijelo.
Ne jednom sam obišao Veliki Zavižan, Risnjak ili Samarske stijene na kojima je bio samo tek tu i tamo poneki skriveni cvjetak. A svi ostali su poharani i pobrani.
S degenijom je isto, srećom pa cvate kratko i stvarno samo na 3 mjesta tako da nema više "genijalaca" koji bi je htjeli presađivati. Uzalud sva priča oko potrebne mikroklime i mineralnog sastava tla...nekome se dopala i ajmo.
Da se može pohvaliti kako je ima.
Kaj se tiče fosila, jeste li ikad bili na izložbi minerala ili fosila bilo gdje u svijetu? Skoknite do Pečuha u Mađarsku, Tržiča u Sloveniju (mislim da je u svibnju) ili u Munchen (taman u vrijeme početka Oktoberfesta). Te izložbe imaju pokazni i prodajni dio. Na njih dolaze izlagači iz cijele regije i svijeta. U čemu je loša strana toga da se pokažu i fosili iz Hrvatske? A budući da u Hrvatskoj nema osobe koja bi to izvela jer se držimo ko uvrijeđena jumferica drugi bi možda to i htjeli. Osobno, želio sam već par puta otići na neku od tih izložbi ali je zakonska regulativa za odnjeti 5-6 kutija kamenja kod nas takva, kao da namjeravam prošvercati atomski otpad. Pa ti onda izvoli. A u isto vrijeme, navedi mi koliko ljudi ima male kristale ametista, ružićnjaka, malahita ili pirita. A i to je nečije "nacionalno blago". No tad nas to ne smeta.
Također, u isto vrijeme na našoj izložbi u Zagrebu možeš doći do stola jedino ako se baviš ezoterijom jer trenutno u Hrvatskoj mineralogija=ezoterija. A fosili...to je nekaj što postoji u krugu desetak ljudi. Pa pogledaj samo temu o fosilima ovdje...ima 5-6 ljudi koji su nekaj našli ili bi tražili. Vani su brojke sakupljača i kolekcionara ogromne. I nikome nije bed pokazati svoju zbirku, donirati lijepe primjerke muzejima i galerijama. Tako to funkcionira vani...kod nas..
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 12:29   #6
Monty ne razumijem te...
Znaš li ti koliko su štete napravili samo Talijani u nas što se tiče baš paleontologije? Jesi bio u Beču u muzeju pa vidio što su i otkud su uzorci? Mi ni sve vlastite holotipove nemamo!

U ovoj su se zemlji svi posluživali kao na javnom aparatu za cigarete i tu jedva išta da je ostalo..

Usporedba s izložbama. To je nešto drugo, to su zemlje koje imaju uređene zakone o prirodnom blagu i što je još važnije ti se zakoni provode, i gdje se iskapanje fosila vrši na točno određenim mjestima za to i gdje je to pod kakvim-takvim nadzorom stručnog osoblja u slučaju pronalaska znanstveno vrijedne stvari. Fosili koje ti viđaš po Njemačkoj nisu tamo bezveze niti kupljeni od likova s ceste. Oni kad jednom uđu u tržni sustav onda se stalno vrte. Tipa, ti meni jednu Belemnitellu, ja tebi dva manja Parapinacocerasa, i sl E sad bi ja mogao doć na ideju ma ko šljivi montya, idem ja u hallštat nabrati vreću istih i boljih i većih za đabaleska.. I ti ono lupaš čekićem, sline idu, a iz grma iskače tip i hops, otkud ste vi, a jok, ma koji kroatien , pa malo mobitela, policajaca koji će te nevjerojatno iznenaditi svojim znanjem po pitanju prirodoslovlja, pa prijava, pa kad speglaš pasoš na grani a vidi, vidi, daj otvori malo gepek, pa da vidiš. Pa nek ti je ostao jedan kamen od izleta s medvednice i najeb* si jako. Eto ti osobno iskustvo iz ranih dana ponosa bez slave. S tim da ja u životu nisam imao namjere niti jesam išta prodao rađe bi crko.

A još nešto, pa zar zato što većina bere runoliste zar bi i ja trebao? Pa di tu ima razuma, logike, čega već......?
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 12:39   #7
Bravo

Što se tiče Talijana, mene nedavno neka koka sa medicinskog faksa u Pisi žicala škorpione. Inače dobijam dosta pitanja na mail - gdje i kako nešto nabaviti, koju bubu sam usliko i šta da radim sa paličnjakom koji je zapeo u presvlaci... Škorpione sada nemam, ali i da imam, odbijam dati/prodati.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 12:40   #8
Quote:
slofos kaže: Pogledaj post
Zanima me da li postoji netko ko se bavi sa sakupljanjem fosila.Veoma sam zainteresiran za suradnju.Ja se time bavim več 15 godina i specialiriran sam za ježince. Ako ima netko kakve primerce za prodajo veoma sam zainteresiran.Još bolje ako su fosili (ježi) iz okoline Zagreba,Medvednice...
moj mail: [email protected]
Molim te da odgovoriš zašto se ne želiš povezati s ljudima koji to rade ovdje i dobiti sve na pladnju? Da li si kontaktirao ikoga iz Slovenije uopće, na prvi mah mi pada kolega Vasja Mikuž npr?

Naravno, ne budeš nosio ništa doma osim fotografija ali ćeš biti puno vrjedniji na saznanjima i podacima što je jedino zapravo i važno za jednog specijalista, zar ne? Zašto?
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 12:54   #9
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Bravo

Što se tiče Talijana, mene nedavno neka koka sa medicinskog faksa u Pisi žicala škorpione. Inače dobijam dosta pitanja na mail - gdje i kako nešto nabaviti, koju bubu sam usliko i šta da radim sa paličnjakom koji je zapeo u presvlaci... Škorpione sada nemam, ali i da imam, odbijam dati/prodati.
Ma naravno! Izvoli se nacrtati simo, proučavaj koliko hoćeš, nakon što napraviš posao vrati sve u zbirke/terarije (ili što već u kako čijem slučaju) lijepo vrati neoštećeno i pospremi i hvala na druženju i doviđenja. Koje crno prodavanje i to pazi njegov slučaj - u znanstvene svrhe
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 21:32   #10
Quote:
Hallucigenia kaže: Pogledaj post
Ma naravno! Izvoli se nacrtati simo, proučavaj koliko hoćeš, nakon što napraviš posao vrati sve u zbirke/terarije (ili što već u kako čijem slučaju) lijepo vrati neoštećeno i pospremi i hvala na druženju i doviđenja. Koje crno prodavanje i to pazi njegov slučaj - u znanstvene svrhe

Žao mi je što sam uopče pisao na vaš forum.
slofos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 23:45   #11
Da, sad sam ja ispao babaroga.

I da si bar dao reko riječ-dvije o ovome dosad, ti ništa. Kao da razgovaram sa automatskom sekretaricom.

A ona izjava s mržnjom ti stvarno nije bila fer.
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 21:54   #12
Quote:
Hallucigenia kaže: Pogledaj post
Da, sad sam ja ispao babaroga.

I da si bar dao reko riječ-dvije o ovome dosad, ti ništa. Kao da razgovaram sa automatskom sekretaricom.

A ona izjava s mržnjom ti stvarno nije bila fer.
Ja radije razgovaram o fosilima ali dobro nema problema! Samo da naumim kako se objave fotke pa čemo moči puno razgovarati. Želio bih vam pokazati moje najdbe.
slofos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 22:14   #13
Rakovi

Nisam nigdje vidio raka pa postam ja jednoga poslije čišćenja
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG-1417548578124-V.jpg‎
Views:	81
Size:	9.9 KB
ID:	14339  
olea27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 17:19   #14
Quote:
olea27 kaže: Pogledaj post
Nisam nigdje vidio raka pa postam ja jednoga poslije čišćenja
Ja ih imam nešto ali mi ne ide objaviti fotki.
Clypeaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 17:38   #15
fosili

Quote:
slofos kaže: Pogledaj post
Zanima me da li postoji netko ko se bavi sa sakupljanjem fosila.Veoma sam zainteresiran za suradnju.Ja se time bavim več 15 godina i specialiriran sam za ježince. Ako ima netko kakve primerce za prodajo veoma sam zainteresiran.Još bolje ako su fosili (ježi) iz okoline Zagreba,Medvednice...
moj mail: [email protected]
Evo neke fotke ....

Zadnje uređivanje Clypeaster : 22.12.2016. at 18:04.
Clypeaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 11:16   #16
Quote:
Clypeaster kaže: Pogledaj post
Evo neke fotke ....
mali dio zbirke ježinca.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC06723.jpg‎
Views:	61
Size:	7.3 KB
ID:	17783  
Clypeaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 19:28   #17
fosili, ježinci,miocen

Da li ima tko miocenske fosile sa juga ( Dilj )
Clypeaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 10:44   #18
Mene samo zanima jedno, za što ti zapravo trebaš te fosilne ježeve.


Jer ako si ti onaj "clypeasterdamjan" E-BAY (a vjerojatno jesi), zapravo ispada da te jedino zanima jeftina nabava materijala za daljnju (pre)prodaju. Sve u redu, samo po zakonima Hrvatske to ne bude išlo. Jer osim švercanja (kazneno djelo) preko granice ne znam kako bi ti netko dostavio nalaze. Zato me i smeta gledati one eocenske rakovice koje predstavljaju prirodno fosilno blago Hrvatske na tvojim e-bay stranicama. Vjerojatno zato i ne prodaješ fosile iz Slovenije jer je i tamo zabranjena prodaja prirodnog blaga vlastite zemlje.
Otvoreno ti velim što mislim, da ne bi bilo da te napadam bez razloga.
Mislim na ove rakovice.
RAKOVICA-ISTRA
RAKOVICA-RAB


Mislim da nemaš dobre namjere.
__________________
Ljepota življenja je u činjenici kako u životu ništa nije zauvijek, ništa nije vječno i ništa nije konačno. Sve se može popraviti i pokušati ponovo ako se želi.
trapavi hobit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.