Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2017., 00:00   #1
Problem s dizanjem windowsa 8.1

Znaci ovako. Sve mi je bilo zblokiralo dok sam surfao po netu. I kak se sve to sporo oporavljalo resetirao sam ga. E onda su mi se usput windowsi krenuli azurirat no nisu uspjeli. I onda se non stop samo restartalo i opet pokusavalo zavrsit update ali bez ucinka.i onda sam pokusavao uc u safe mode i na kraju nisam usao u njega nego sam kliknuo da mi ponovno normalno ucita windowse. E i od onda vise ne odlazi dalje od onog crnog ekrana gdje pise vise toga s bijelim slovima pa tako i boot from cd/dvd. Tu samo stoji. Probao sam slozit da ucitava prvo hard disk ali isti vrag je. Samo stoji na tom ekranu, iako onda ne pise boot from cd....ugl vise ne mogu doc ni do opcije za safe mode. To sam mogo ic prek onog xpress recoverija al posto dalje od ovog crnog ekrana ne kde, tak ne ide ni do opcije za safe mode. Jel su windowsi u kurcu? Ili oso hard disk mozda?
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 00:04   #2
Dali si u BIOS-u podesio da ti se boot-a s HDD-a? Mada mi nikako nije jasno na koju foru bi se to promjenilo... Dali je windows tek nedavno podignut ili si ga imao neko vrijeme i sve je radilo oke? Jer ako je novopodignuti, mozda ima neki softverski problem u samom Windowsu
ivanx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 05:40   #3
Podesio sam, da. Ali nista. Windowsi su gore vec 3 god i sve je radilo ok dosad.
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 08:05   #4
Prilikom dizanja mozes pritiskati F6 ili F8 zaboravio točno i trebalo bi se pojavit opcija Safe mode.
Moja preporuka uzmi neki linux i sa njime prebaci sve važne podatke na usb ili neki hdd na kojem nije os.
I na ms-ovoj stranici skini win8.1 najnoviji, ima sve najvaznije da zakrpe barem dosadasnje pa se budes manje mucio sa nadogradnjom kasnije. Pa reinstaliraj os jer se manje treba pomučit.


Tebi se ne diže jer su podaci za os kojim se diže uništeni. Možes probati http://www.thewindowsclub.com/repair...rd-mbr-windows možda pomogne.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:48   #5
Moguce, ali na koju foru su se datoteke za bootanje windowsa obrisale u pola "rada" i kom zablokira, najpolije nakon sto se win ucita u RAM, možeš obrisati sve datoteke za bootanje i on ce i dalje raditi, dok se ne obrise iz RAM-a tj ponovno pokrene, zar nisam u pravu?
ivanx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:05   #6
Napisao je da su se windows krenuo ažurirat, ono kada prilikom paljenja nadograđuje updateove tj zamjenjuje fileove. Buduči da to nije odradilo do kraja, on ima pola starog i pola novog i to ne može raditi kako spada. Neznam zašto nije odradilo do kraja, slutim da je prekinuo taj proces sa resertiranjem ili iskopčanjem iz struje.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:50   #7
Mozda sam treci put bio prekinuo jer prva 2 puta se sam isao restartat i pokusat ih dokraja azurirat. I dok sam vidio 3 put da ce isto bit onda sam sam resitirao i od onda vise ne mogu dalje od onog ekrana o kojem sam pricao
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 16:14   #8
Za tebe je najbolja opcija reinstalacija OS-a, evo ti stranica di možes skinuti windows 8.1 https://www.microsoft.com/hr-hr/soft...nload/windows8 treba ti i usb stick, i on bude 0S nadogradio sa najfriškijim updateovima pa možes ići na repair kada bootas USB-stick. Preporuka napravi prije sigurnosnu kopiju svega, ako imas neku linux distru pa ju digni live i spasi sve što se da spasiti.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.