Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2017., 11:28   #2781
Kad sam isprobavao desktop onda je Tribblix radio na najvise razlicitih racunalnih dijelova. Ne znam kakav je na starijim kantama jer ne postoji cd verzija.
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 15:18   #2782
Quote:
Saint06 kaže: Pogledaj post
Evo malo novosti u ove vruce ljetne dane.
OmniOS ekipa je odlucila krenuti drugim putem, a rezultat je Community Edition.
Pitanje koliko ce u svemu ovome sudjelovati Dan McDonald jer se prikljucio Joyent ekipi na razvoju njihovog proizvoda.

http://www.omniosce.org
tldr

omniIT nije dobio povrat na investiciju oko omniOSa pa je dao otkaz Danu i skenslo interno projekt i bacio ga na githubu

Dan je dobio ponudu od joyenta za job nakon toga i naravno da nece nis radit na omniosu

neki ljudi preuzeli community build omniosa
maliburek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 15:43   #2783
Quote:
maliburek kaže: Pogledaj post
neki ljudi preuzeli community build omniosa
Preciznije, znacajnom vecinom Tobias Oetiker, autor RRDtool-a te MRTG-a, jer on v svojoj firmi vrti OmniOS.
Quote:
Dan je dobio ponudu od joyenta za job nakon toga i naravno da nece nis radit na omniosu
Nema veze, jos bolje za SmartOS jer je Dan odlican inzinjer. On i Nicholas Droux su dobrim dijelom onda odradili IPSec implementaciju v Solarisu, i to fakat dela super.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?

Zadnje uređivanje Annatar : 16.07.2017. at 15:56.
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 12:25   #2784
Hm, možda je Dalmatino bio u pravu. Ponekad se pitam koliko je osoba pročitalo i probalo upute koje sam napisao za početnike, te koliko ih trenutno u hr koristi unix. Vjerojatno jako mali broj, ako i to. Ili sam se trebao zapitati koliko ih je još uopće ostalo ovdje. Pitanja koja je bolje prešutjeti. Trebalo bi ili trebalo je napisati još neke detaljnije upute za SmartOS, ali i to će vjerojatno ostati u hrpi nedovršenih tekstova, što mojih, što od drugih forumaša. Gone with the Wind?!
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 18:16   #2785
Quote:
Staromodan kaže: Pogledaj post
Hm, možda je Dalmatino bio u pravu. Ponekad se pitam koliko je osoba pročitalo i probalo upute koje sam napisao za početnike, te koliko ih trenutno u hr koristi unix. Vjerojatno jako mali broj, ako i to.
Možeš zaboraviti. Umjesto da određuju trendove, Hrvati užasno vole slijediti druge i pomodariti, no zbog specifičnosti podneblja uvijek slijede potrošačke trendove (Windows, Linux), a iznimno rijetko profesionalne (UNIX, SmartOS).

No, u svakom zlu ima nešto dobro: bar nemamo hrpu idiota koji se onda žale da ne znaju zašto im ne radi wireless, Thompson router ili pak eksterni USB pogon. Raj na Zemlji.

Najbitnije od svega: kada ti treba ozbiljan operativni sustav za odraditi neki posao, kada ti treba operativni sustav koji je stabilan i robustan, te u krajnjoj liniji, kada ti treba operativni sustav za zaradu love koji ne smije stati te je još k tome otvorenog koda i besplatan, imaš SmartOS. Kad ti treba za odraditi - imaš. Blago svima nama koji ga koristimo zbog toga jer smo fakat sretnici, kad nam zatreba, imamo ozbiljan alat, ozbiljan operativni sustav.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 19:13   #2786
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Možeš zaboraviti. Umjesto da određuju trendove, Hrvati užasno vole slijediti druge i pomodariti, no zbog specifičnosti podneblja uvijek slijede potrošačke trendove (Windows, Linux), a iznimno rijetko profesionalne (UNIX, SmartOS).

No, u svakom zlu ima nešto dobro: bar nemamo hrpu idiota koji se onda žale da ne znaju zašto im ne radi wireless, Thompson router ili pak eksterni USB pogon. Raj na Zemlji.

Najbitnije od svega: kada ti treba ozbiljan operativni sustav za odraditi neki posao, kada ti treba operativni sustav koji je stabilan i robustan, te u krajnjoj liniji, kada ti treba operativni sustav za zaradu love koji ne smije stati te je još k tome otvorenog koda i besplatan, imaš SmartOS. Kad ti treba za odraditi - imaš. Blago svima nama koji ga koristimo zbog toga jer smo fakat sretnici, kad nam zatreba, imamo ozbiljan alat, ozbiljan operativni sustav.
da da da hahahahahaahah
zato sva najbolja računala na svjetu koriste smartos i svi največi serveri
a ne čekaj, koriste linux ahahahahahahahahah
pričaš budalaštine
smartos daj molim te, iščlani se iz te sekte u kojoj si
Vuk Sramotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 10:08   #2787
Quote:
Vuk Sramotnjak kaže: Pogledaj post
da da da hahahahahaahah
zato sva najbolja računala na svjetu koriste smartos i svi največi serveri
Hvala na potvrdi moje tvrdnje da Hrvati vole pomodariti umjesto da upotrijebe mozak.
Quote:
a ne čekaj, koriste linux ahahahahahahahahah
pričaš budalaštine
smartos daj molim te, iščlani se iz te sekte u kojoj si
I uvijek se nađe neki prištavi teenager koji misli da je glavni frajer. Kada ćete se već jednom naučiti pameti?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 15:54   #2788
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Hvala na potvrdi moje tvrdnje da Hrvati vole pomodariti umjesto da upotrijebe mozak.I uvijek se nađe neki prištavi teenager koji misli da je glavni frajer. Kada ćete se već jednom naučiti pameti?
gle stari, uozbilji se
tu prićamo o kompjuterima
kakvo frajerisanje?
bez 100 kg na olimpijskoj šipki mi nemoj ni počinjat o "frajerisanju"
smješan si

a šta se tiće linuxa/smatrosa
umjeto da vrjeđaš i provociraš bilo bi ti pametnije da iznešen nekakve činjenice
zna se na čemu se vrte google, amazon, superračunala u znanstvenim centrima

da svi su oni glupi i pomodni i neznaju optimizirat svoje servere i procese
i jedva čekaju tebe da im dođeš instalirat svoj smartos
da bi mogli konačno izgrajndat data pileove ko pravi muškarci
pardon frajeri hahahahaha
Vuk Sramotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 16:25   #2789
Quote:
Vuk Sramotnjak kaže: Pogledaj post
a šta se tiće linuxa/smatrosa
umjeto da vrjeđaš i provociraš bilo bi ti pametnije da iznešen nekakve činjenice
Procitaj "Linux (i o njemu), kao i "Solaris (i o njemu)" (ova tema na kojoj pises sada). U oba imas dovoljno cinjenica.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:13   #2790
Quote:
Staromodan kaže: Pogledaj post
Hm, možda je Dalmatino bio u pravu. Ponekad se pitam koliko je osoba pročitalo i probalo upute koje sam napisao za početnike, te koliko ih trenutno u hr koristi unix. Vjerojatno jako mali broj, ako i to. Ili sam se trebao zapitati koliko ih je još uopće ostalo ovdje. Pitanja koja je bolje prešutjeti. Trebalo bi ili trebalo je napisati još neke detaljnije upute za SmartOS, ali i to će vjerojatno ostati u hrpi nedovršenih tekstova, što mojih, što od drugih forumaša. Gone with the Wind?!
gle ak neznas engleski, nauci

ak znas engleski, imas pristup tolikoj dokumentaciji da je to strasno

a sto se hrvatske tice, tak svejedno sta 10 ljudi tamo radi
maliburek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:01   #2791
U pravu si.
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 04:13   #2792
Quote:
Vuk Sramotnjak kaže: Pogledaj post
gle stari, uozbilji se
tu prićamo o kompjuterima
kakvo frajerisanje?
bez 100 kg na olimpijskoj šipki mi nemoj ni počinjat o "frajerisanju"
smješan si

a šta se tiće linuxa/smatrosa
umjeto da vrjeđaš i provociraš bilo bi ti pametnije da iznešen nekakve činjenice
zna se na čemu se vrte google, amazon, superračunala u znanstvenim centrima

da svi su oni glupi i pomodni i neznaju optimizirat svoje servere i procese
i jedva čekaju tebe da im dođeš instalirat svoj smartos
da bi mogli konačno izgrajndat data pileove ko pravi muškarci
pardon frajeri hahahahaha
dost neozbiljno ponasanje, ajde makni se malo od smartosa i solarisa, uzmi za primjer openBSD i usporedi ga sa prosjecnom linux distribucijom i prosjecnom dokumentacijom koja uz njih ide, vecina linux distrubucija je teze govno u kojima se nemos snac, najjace mi je kad mi se preporucuje ubuntu zato sto guglanje moze rjesiti sve probleme, ne zelim guglat nego zelim pravu dokumentaciju i uz to korektni minimalni sistem di znas di je sta bez da je sve nabacano da jedva radi zajedno

glavni problem linuxa je ta fragmentacija i veslanje u magli kak bi to rekel, glavnina tog podrucja polako postaje ko windowsi, pogotovo kad vidis ovu situaciju sa systemd-om
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 13:28   #2793
Renderiranje man stranice u Adobe PostScript(TM)

Zvleceno drito iz primjera v man(1) stranici,
Kod:
% env TCAT=/usr/lib/lp/postscript/dpost man -t -M opt/antr/share/man strsep > strsep.3LIB.PS
korisno pri pisanju dokumentacije v nroff(1)-u, tim prije kaj se PostScript more onda poslati drito stampacu ili dodatno pretvoriti v Adobe PDF,
Kod:
env TCAT=/usr/lib/lp/postscript/dpost man -t -M opt/antr/share/man strsep | ps2pdf - > strsep.3LIB.PDF
ista fora, samo mesto v datoteku, ispis se posalje z servera gdi se zrenderira drito na Desktop od radne stanice,
Kod:
env TCAT=/usr/lib/lp/postscript/dpost man -t -M opt/antr/share/man strsep | ps2pdf - | ssh radnastanica 'cat > Desktop/strsep.3LIB.PDF'
...i onda na radnoj stanici dupli klik na datoteku koja se "carobno" pojavila na desktopu, ili
Kod:
% acroread Desktop/strsep.3LIB.PDF
super praktican proces za provjeru ispisa odnosno zavrsne recenzije dokumenta.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?

Zadnje uređivanje Annatar : 19.08.2017. at 13:43.
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 17:51   #2794
Zašto bi netko pisao dokumentaciju u nroffu?

Što propuštam?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:01   #2795
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Zašto bi netko pisao dokumentaciju u nroffu?
A zakaj ne bi?
Quote:
Što propuštam?
Puno!
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:02   #2796
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Zašto bi netko pisao dokumentaciju u nroffu?

Što propuštam?
nista, niko normalan to vise ne radi
maliburek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:03   #2797
Quote:
maliburek kaže: Pogledaj post
nista, niko normalan to vise ne radi
Čak niti UNIX vendori?
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:08   #2798
Quote:
maliburek kaže: Pogledaj post
nista, niko normalan to vise ne radi
Kad dostavljaš aplikaciju na UNIXoidnom operativnom sustavu trebaš dostaviti i man stranicu z aplikacijom, inače je to običan amaterizam odnosno hack. Zamisli da ls(1) ne dolazi z man stranicom?

Osim toga, v nroff(1)-u je složeno dost knjiga, a budući da je to sustav za tipografiju odnosno prelom odnosno slovoslagarstvo, može se v njemu producirati razne vrste dokumenata, koji onda mogu drito v štampu ili HTML, ili PDF. UNIX Text Processing ima puno primjera gdi se nroff(1) koristi za pisanje memoranduma, odnosno ono kaj danas polupismene tete v uredima drljaju v Microsoft Wordu. Ali ak akademsko okruženje ne vidi ni dan danas problem z LaTeXom, gdi je onda problem z nroff(1)-om?

Znam ja kaj tebe jebe: ti is uvjeren da je to preteško i prekomplicirano.

Tu teenageri drljaju domaće zadaće v LaTeXu jer im je to cool fora, a on nonšalantno izjavi kak "niko normalan to više ne radi". Pa zato i jeste "Hrvatistan"!
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?

Zadnje uređivanje Annatar : 20.08.2017. at 10:26.
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:14   #2799
Quote:
logit kaže: Pogledaj post
Čak niti UNIX vendori?
Ne, nigdo, pa SmartOS bog v Hrvata ti je napisal.

Ak ti jedan mali burek veli da to nigdo ne dela, odnosno implicira da to sam luđaci delaju, onda je to zasigurno tak! Kaj imaš to kaj je napisal dovodit' v pitanje!?!
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 21:20   #2800
Quote:
maliburek kaže: Pogledaj post
nista, niko normalan to vise ne radi
je zato dns imamo tolko nepotrebnih frameworkova i layera abstrakcije, nikom se ne da vise procitat par strana teksta o necem niti kako nesto radi, sam bi se upustili u posao i zaradjivali pare sa sto manje muke
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.