Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih kućnih životinjica
Podforum: Plava šapa, Fotoalbum ljubimaca

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 23:54   #261
Leeloo nemam nista pametnog napisati za utjehu. Napravila si sve sto si mogla za micana do zadnjeg trenutka.
Od srca ti zelim da bol sto prije otupi.
Nadam se da pesonja pomaze u tome
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:20   #262
Dobro ste postupili. Ne preostaje baš neka druga opcija. Ili uspavati, ili pustiti da polako umire. Tako je i moj Atila otišao, veterinar je rekao max tjedan dana, bilo je vruće, slabo jeo, još manje pio, to bi bile strašne muke. Svakako najboja moguća opcija.
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:00   #263
Oni barem imaju opciju za razliku od nas.

Mene je u biti jedino mučilo kada to napraviti, uopće nisam imala dvojbe da li. A nitko ti ni od veterinara neće reći e uspavajte ga, naša je čak veterinarka rekla da smo ga donijeli ranije kad sam ja htjela (2 tjedna prije ovoga) da ga ne bi uspavala, ona baš čeka da to bude to. I drago mi je da ga nisam onda, kad je dobio terapiju za želudac prestao je povraćati i imati mučnine i malo je bio živnuo i mazio se i predio. Ali ovo je sad bio baš kraj, na nogama nije mogao stajati, počeo je mijaukati, zjenice stalno proširene, ma bježi. Nema tu čovjek više šta ni razmišljati ni premišljati se.

I hvala vam svima. Lakše mi je ovako na forumu pričati saljudima koji razumiju, vidim da ovako kad pričaš okolo ljudima da je njima to ono pa šta, ugnio mačak, ima još hrpetine mačaka okolo. Jeboga meni to nije komad namještaja, zamijenim stari model za novi, ja sam odrasla sa ovim prdonjom i meni je bio član obitelji. I sve su mi moje živine članovi obitelji.
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:30   #264
Leeloo, nisam "tu" cesto pa sam tek sad vidim da je na drugu stranu otisao tvoj ljubimac. Jako mi je zao. Jos si mi ovih dana pomagala dragocijenim savjetima za mog macka.

Ima jedno jako lijepo poglavlje o rastanku s macom u knjizi Dr. Pitcairna, Complete Guide to Natural Health for Dogs & Cats. Ako hoces mogu ti to kopirati i poslati postom, ili skenirati pa poslati na mail adresu.

Mi smo tri mace ispratili kod kuce a jednu kod veterinara. Kad je moj muz u brdima pokopao posljednju, nije vise htio cut za novu, rekao je da mu je previse tesko suocavati se tim gubitkom. U kuci je bila koma, svi tuzni a posebno macak oko kojeg si mi sad pomagala. Nasla vec odraslog psa kojeg njegova obitelj nije vise mogla drzati zbog nekih problema. Ljubav na prvi pogled. Macak ga je prihvatio kao nekog velikog macka kojeg obozava.

Mislim da se osjeti zeli li macka ili pas jos zivjeti ili ne, pa se tako odlucuje da li eutanazija ili ne.

Prva nasa maca umirala je od starosti. Samo je lezala a ja sam je dizala i podrzavala zbog nuzde i hranila spricom. Nije bila u bolovima. Nije nikako htjela otici, bojala se je ne znajuci sto se to dogadja. Jedne sam noci dugo pricala s njom i uvjerila je na kraju da ce sve biti u redu, pa je na miru izdahnula.
Druga je imala zatajenje bubrega, ali se je sve brzo odvijalo, u roku od tjedan dana od pocetka, jer je bila rijesena otici. Nije htjela hranu putem sprice, povratila bi ju, samo malo bistre juhe i elektrolite. Dvadeset minuta prije odlaska legla se je na mjesto zasticeno od ukucana koje sam joj bila pripremila. Dala sam joj homeopatski preparat da joj to olaksa i bila uz nju. I ona je mirno otisla.
Treci je bio macak, isto zatajenje bubrega. Strasno se je mucio. Njega sam jedinog odvela veterinaru na lijecenje, odnosno ublazavanje patnje, ali tako mu se je samo pogorsalo sve. Osjecala sam da zeli jos malo zivjeti pa ga nismo vodili na uspavljivanje sve dok je trazio da ga nosimo i hranimo spricom. U jednom sam trenutku vidjela da mu je sve postalo previse tesko, bio je vise mrtav nego ziv, pa smo morali.
Posljednja maca otisla je od zatajenja srca, mada nismo znali da ima nekih problema. Dosla je k nama kad je imala vec cetiri godine. Muz ju je cetkao i samo se je u sekundi ispruzila, bez da je i zvuka ispustila. Svima nam je srce puklo.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 23:13   #265
leeloo neka nas cudakinja kamo srece što vise. I ja sam trenutno čudakinja jer sam uzela godisnji da vodim macka sa slomljenom nogom veterinaru
I jos mi vet na to kaze da masu ljudi na poslu laze kad trebaju slobodno zbog ljubimca jer ne nailaze na razumijevanje. Koji srednji vijek!!
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 14:29   #266
@leeloo ja i moje šapice smo uz tebe..žao nam je zbog tvog gubitka

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.