Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2017., 16:55   #281
Quote:
vikend kaže: Pogledaj post
iz pouzdanih izvora samo cu reci da ovo za erste nije tocno, jer sam ja dobila 3.3 za kune


3,3% nominalno ili ti je EKS 3,3%?
dzizs1 is offline  
Old 14.08.2017., 16:57   #282
Quote:
dzizs1 kaže: Pogledaj post
3,3% nominalno ili ti je EKS 3,3%?


EKS
vikend is offline  
Old 14.08.2017., 17:17   #283
Quote:
vikend kaže: Pogledaj post
EKS

EKS se razlikuje kod različitog iznosa kredita i rokova otplate. Npr, uzmi da ti je nominalna kamata 3%, a troškovi koji ulaze u EKS iznose 5.000 kn. Kod kredita od 50k EUR i 15 godina otplate EKS iznosi 3,15%, kod kredita od 100k EUR i 15 godina otplate EKS je 3,08%, kod kredita 50k EUR i 30 godina otplate EKS je 3,07%, itd.

Dakle, ako se tvoj EKS razlikuje od ovog što sam naveo, ne mora nužno biti da je moja informacija netočna.
dzizs1 is offline  
Old 17.08.2017., 11:49   #284
Thumbs down

Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Ja sam čuo da će sredstva biti raspodijeljena na način:

40% za novogradnju
20% starogradnja
20% kupnja kuće
20% gradnja kuće
Hmm ako je stvarno tako, onda više ni ne sumnjam u to da je riječ o namještaljci... I zakon i naputak predviđaju samo jedan kriterij - tko prvi njegova djevojka, sve drugo je čista izmišljotina i nezakonito.
Ako je tako, oni baš dozivaju USKOK da im dođe jednom kada se sve to provede.
servitus is offline  
Old 17.08.2017., 21:39   #285
Quote:
dzizs1 kaže: Pogledaj post
PBZ - eur 3.15%, hrk 3.35%
Erste - eur 3.33%, hrk 3.47%
HPB - eur 3.04%, hrk 3.61%
RBA - eur 3.30%, hrk 3.40%, al nominalna
neka mi PBZ ponudi ovakve uvjete ne treba mi nikakva subvencija

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
bambam72 is offline  
Old 17.08.2017., 23:15   #286
Zaba daje za kune 3,5 fix cijelo vrijeme ili 3,3 prvih 10 god., pa promjenjivo; klijent bira. Za eure nisam pitao.
__________________
RB foto
clyde is offline  
Old 18.08.2017., 00:51   #287
Quote:
clyde kaže: Pogledaj post
Zaba daje za kune 3,5 fix cijelo vrijeme ili 3,3 prvih 10 god., pa promjenjivo; klijent bira. Za eure nisam pitao.
Samo za subvencionirane kredite ili za sve?
trener morskih pasa is offline  
Old 18.08.2017., 08:19   #288
Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Samo za subvencionirane kredite ili za sve?
To je za subvencionirane, ali sam siguran da se i za nesubvencionirane moze dobiti slicno. Prije ovoga sa subvencijama su mi za eure nudili 3,4% fix, za kune 3,7%.
__________________
RB foto
clyde is offline  
Old 21.08.2017., 10:10   #289
Jos jedna u nizu pljacki i otimacina.

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 21.08.2017., 18:34   #290
Ovo je najveća prevara od svih prevara... Danas u banci nam kažu da nema šanse da uopće stignemo aplicirati za subvenciju jer nemamo odobren kredit... koji se ni nije mogao odobriti dok nisu bile poznate kamate... koje još uvijek nije moguće javno vidjeti igdje... rekoše u banci da do srijede moraju imati sve papire (uključujući i od banke odobren kredit), da bi nas mogli poslati na APN... meni sad nije jasno kako smo mogli imati odobren kredit već sada, kad se do nedavno nije ni znalo koje kamate će banke ponuditi... ovo je potpuni kaos!
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Old 21.08.2017., 18:39   #291
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
Ovo je najveća prevara od svih prevara... Danas u banci nam kažu da nema šanse da uopće stignemo aplicirati za subvenciju jer nemamo odobren kredit... koji se ni nije mogao odobriti dok nisu bile poznate kamate... koje još uvijek nije moguće javno vidjeti igdje... rekoše u banci da do srijede moraju imati sve papire (uključujući i od banke odobren kredit), da bi nas mogli poslati na APN... meni sad nije jasno kako smo mogli imati odobren kredit već sada, kad se do nedavno nije ni znalo koje kamate će banke ponuditi... ovo je potpuni kaos!


Ovo zvuči kao Zaba
dzizs1 is offline  
Old 21.08.2017., 18:44   #292
Quote:
dzizs1 kaže: Pogledaj post
Ovo zvuči kao Zaba
PBZ, ali vjerujem da je u svim bankama tako... rečeno nam je da je to njihov "interni rok" što god da to značilo... ljuti smo k'o psi (iako znamo da do subvencije nema šanse da dođemo, čisto po matematici)...
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Old 21.08.2017., 20:55   #293
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
Ovo je najveća prevara od svih prevara... Danas u banci nam kažu da nema šanse da uopće stignemo aplicirati za subvenciju jer nemamo odobren kredit... koji se ni nije mogao odobriti dok nisu bile poznate kamate... koje još uvijek nije moguće javno vidjeti igdje... rekoše u banci da do srijede moraju imati sve papire (uključujući i od banke odobren kredit), da bi nas mogli poslati na APN... meni sad nije jasno kako smo mogli imati odobren kredit već sada, kad se do nedavno nije ni znalo koje kamate će banke ponuditi... ovo je potpuni kaos!
ne znam ko vam je to pričao al to su gluposti. ako imate sve papire spremne (al sve!) treba samo napravit sad predodobrenje kredita koje traje dva tri dana i ispunit od APN-a zahtjev za subvencioniranje kojeg još ni nema-bit će ga isto sutra prekstura vjerojatno. i sve se stigne do 1.rujna bez problema. druga stvar je ako oni imaju već spremnih 500 kredita pa im se neda zezat s vama, al čisto sumnjam. raspitajte se u nekoj glavnoj poslovnici stignete sve obavit ak imate procjenu i sve potrebne papire

inače, sad sam bio u pbz, kamata 3.18 za kune nominalna, fiksna 4 godine, ne nude druge opcije kao zaba da bude fiksna 10 ili 15 godina
prle00 is offline  
Old 21.08.2017., 21:09   #294
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
PBZ, ali vjerujem da je u svim bankama tako... rečeno nam je da je to njihov "interni rok" što god da to značilo... ljuti smo k'o psi (iako znamo da do subvencije nema šanse da dođemo, čisto po matematici)...
ima šanse itekako, odite u splitsku banku, navodno će imat najmanje kamate a nebu tolike gužve ko zaba i pbz pa možda prije riješite sve.
prle00 is offline  
Old 21.08.2017., 21:27   #295
Ma banke već imaju sve riješeno. Samo se čeka poziv APN-a i banke ce samo mapisati taj datum. Već imaju bjanko potpise od klijenata. Obrazac APN-a imaju od petka. Tako da mislim da već ima dovoljno pretprijava i zato u PBZ-u vele da je kasno. To će otići doslovno u sat vremena.
__________________
RB foto
clyde is offline  
Old 21.08.2017., 21:43   #296
Quote:
dzizs1 kaže: Pogledaj post
PBZ - eur 3.15%, hrk 3.35%
Erste - eur 3.33%, hrk 3.47%
HPB - eur 3.04%, hrk 3.61%
RBA - eur 3.30%, hrk 3.40%, al nominalna
ovo je teska glupos ... to nije tocno
curva-tamburello is offline  
Old 22.08.2017., 15:50   #297
Prvotno su u PBZu bile hipoteke 1:1 bilo za HRK bilo EUR.
Sad zovu klijente i hipoteka za EUR je 0,8. Za HRK ostaje 1:1. Navodno u dogovoru sa APNom.

Banke već komuniciraju sa APNom oko internih brojeva zahtjeva kredita i prijevremenih zahtjeva za subvenciju.
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Old 22.08.2017., 15:58   #298
Quote:
-haf- kaže: Pogledaj post
Prvotno su u PBZu bile hipoteke 1:1 bilo za HRK bilo EUR.
Sad zovu klijente i hipoteka za EUR je 0,8. Za HRK ostaje 1:1. Navodno u dogovoru sa APNom.

Banke već komuniciraju sa APNom oko internih brojeva zahtjeva kredita i prijevremenih zahtjeva za subvenciju.

teraju ljude u kune u zadnji čas. i otkud sad ljudima keš kojeg moraju stvorit za 2 dana. Ili još jedan kredit u kešu jasno hahah.
kakve lopine...
prle00 is offline  
Old 22.08.2017., 16:09   #299
Quote:
curva-tamburello kaže: Pogledaj post
ovo je teska glupos ... to nije tocno

A što je točno?
dzizs1 is offline  
Old 22.08.2017., 16:29   #300
Quote:
prle00 kaže: Pogledaj post
ima šanse itekako, odite u splitsku banku, navodno će imat najmanje kamate a nebu tolike gužve ko zaba i pbz pa možda prije riješite sve.


Splitska je dala drugu najnizu ponudu za eks u eur, ali za kune ima cak cetiri nize ponude.
dzizs1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.