Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2017., 19:25   #7721
Quote:
martinmg42 kaže: Pogledaj post
Maersk trazi ljude za Tyra Future kolko sam vidio na Linkedinu pa saljite zivotopise mozda se nekome posreci. Samo sta najjace kad vidis da je kategorija pod "entry level", onda kliknes na oglas i vidis 3 godine iskustva itd. Mi bez offshore koji se zelimo ubacit u taj sektor oko platformi cemo prije dobit eurojackpot nego upast tamo.
OFF shore sam po seb je zajeban jel bez par skupih certifikata nisi ušao ni u razmatranje, a ako ih imaš onda se možeš i nadat da te netko bar zove.
Realno je za očekivat da se uđe u onshore pa kako te posao vodi možda te pošalju na platformu. Makar sve ovisi od radnog mjesta i ugovora.
Radije bi lošiju plaću i platformu nego bolju placu i onshore.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 19:32   #7722
Quote:
frosty840 kaže: Pogledaj post
Ili neznaš prave ljude ili ste si slabi prijatelji. Il mjenjaj industriju ili gledaj kako karavane prolaze.
Samo kažem da ništa nije jednostavno,ali ok je nisam bio širokih ruku ili obraza,ali to je tema za psihologiju.Nitko neće ništa za tebe napraviti,osim ako mu nisi krvni rođak(to je moje iskustvo).U poslu nema prijatelja.Kad dođe vrijeme da netko treba napredovat ili da se nekome treba otkazat ugovor o radu,da vidiš kako se ljudi ponašaju.Utopili bi te samo da im nisi konkurencija.Ti imaš drukčija iskustva,ja ovakva,ali sigurno neću mjenjati industriju zbog tvog mišljenja.Ja znam da sam sposoban za ovu industriju bez nekog preuveličavanja sebe.
mad max 83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 19:28   #7723
Evo malo dobrih vijesti, nesto se ipak pokrece. Borr drilling koji je spickao jedno milijardu i po na kuplju Herculesove i Transoceanove flote uskoro krece na prvi well.

Shelf drilling isto licka onu podrtinu od Adriatic IX, pa se cini da se i njima smjesi nekakav ugovor.

Losa stvar je da prvi Borrov rig ide u nigeriju, i da ce 80% posade biti lokalci, odnosno samo, jedino i iskljucivo senior pozicije ce biti expati.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 13:54   #7724
Također tri jack up_a u Ekvatorijalnoj Gvineji poslije NG idu na prve pozicije.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:53   #7725
Quote:
bricki kaže: Pogledaj post
Također tri jack up_a u Ekvatorijalnoj Gvineji poslije NG idu na prve pozicije.
Jel znas slucajno koja kompanija i tko je klijent, za koga rade?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 09:20   #7726
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Jel znas slucajno koja kompanija i tko je klijent, za koga rade?
Exxon ih je unajmio .... neki domaci operater ( budem pitao kolegu pa javim koji ) .... obicno imaju 30ak% expata .....
Ali kako mi je lik rekao sviradnici koji rade imaju ugovor sa exon_om direktno.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 15:00   #7727
Dobio sam poziv na intervju za Shelfdriling za roustabouta/paintera. Intervju ukljucuje testove sa pitanjima sa vise odgovora..ima tko kakav primjer sto ocekivati?
hondaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 20:58   #7728
Quote:
hondaš kaže: Pogledaj post
Dobio sam poziv na intervju za Shelfdriling za roustabouta/paintera. Intervju ukljucuje testove sa pitanjima sa vise odgovora..ima tko kakav primjer sto ocekivati?
Matematika 40 zadataka 2o min .... + , - , * , / , razlomci. izračunaš i zaokružiš najbliži točan rezultat.
Engleski 5 tekstova mislim. u vezi svakog teksta 8 pitanja.
Testovi nisu frka. imaš poslije 3o min intervju i to je to.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 23:30   #7729
Saipem trazi neki vrag oko portugala i spanjolske(entry level). Trebate samo imat one osnovne offshore certifikate. Pogledajte na linkedinu poslove za Saipem prije cca 2-3tj pa se javite tko moze.
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 14:36   #7730
Mene su iskopali preko Rig zone iz Saipema za Namibiju, dobio ponudu, poslao podatke, čekam odgovor...izgleda da posao kreće napokon...
hondaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 14:37   #7731
Quote:
bricki kaže: Pogledaj post
Matematika 40 zadataka 2o min .... + , - , * , / , razlomci. izračunaš i zaokružiš najbliži točan rezultat.
Engleski 5 tekstova mislim. u vezi svakog teksta 8 pitanja.
Testovi nisu frka. imaš poslije 3o min intervju i to je to.
Hvala!!
hondaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 07:07   #7732
Quote:
hondaš kaže: Pogledaj post
Hvala!!
krece da za 70 eur dnevno to je sto on nudi.A kad to podjelis na 2 mj imas vise u lidlu na kasi
sumegin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 08:46   #7733
Quote:
sumegin kaže: Pogledaj post
krece da za 70 eur dnevno to je sto on nudi.A kad to podjelis na 2 mj imas vise u lidlu na kasi
Upravo tako, 70e.

Koliko imaš u Lidlu za 5 godina a koliko možeš imati u offshore za 5 godina?
hondaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 09:11   #7734
Saipem 1200 je u Namibiji, u Walvis Bayu.
Vjerovatno uzimaju ljude na njega, jer je dobio posao čini mi se u Mozambiku. Navodno na godinu dana.
Dobro je da u Mozambiku nema lokalaca, bar ih nije prije bilo na rIgovima, kad sam ja bio tamo 2012 god.

A drugo, fakat lova je crkavica... Ispod svakog kriterija.
romyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 00:47   #7735
Jel i za tu crkavicu od love pa i ovih 70€ traze iskustvo i certove ili ti oni plate certove? Netko tko nema certove i iskustvo, za njega tih 70€ puno znaci..pa i meni bi bome. Tezak je put do dobre love
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:03   #7736
Quote:
martinmg42 kaže: Pogledaj post
Jel i za tu crkavicu od love pa i ovih 70€ traze iskustvo i certove ili ti oni plate certove? Netko tko nema certove i iskustvo, za njega tih 70€ puno znaci..pa i meni bi bome. Tezak je put do dobre love
Traze iskustvo i moras uzet u obzir da je posicija rstb placena 70 eur znaci tvoje je 252kn na dan kad podijelis na dva mj.Za tu lovu imas odvojenost od obitelji i sljaku da ti jaja otpadnu.Taj rig ima stepenica ni zamislit si nemoz
sumegin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 21:25   #7737
Quote:
sumegin kaže: Pogledaj post
Traze iskustvo i moras uzet u obzir da je posicija rstb placena 70 eur znaci tvoje je 252kn na dan kad podijelis na dva mj.Za tu lovu imas odvojenost od obitelji i sljaku da ti jaja otpadnu.Taj rig ima stepenica ni zamislit si nemoz
Ako imas bolju ponudu i mozes pomoci, samo reci gdje da posaljem mail...ako nemas, pusti ljude da pokusaju bilo gdje dok se dalje ne proguraju..skupa samnom..
hondaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 10:27   #7738
GLOBAL RESUME - recruiting service (KTM Services Inc.)

KTM Services Inc. recently transformed and upgraded to www.GLresume.com
state-of-art recruiting service.

Please, log in and fulfill our on-line aplicable CV form at our web page www.glresume.com ,

we only consider our web-registered CVs.

Our service is FREE OF CHARGE.

Upon evaluation of your CV, we will contact you and offer a job position, with current job openings,

complementary to your work experience, trainings, educations and skills.

Candidates with offshore experience have more chance to employ.

Thank you in advance.

Best regards,

www.glresume.com
__________________
______
Bubo
bubo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:17   #7739
Quote:
martinmg42 kaže: Pogledaj post
Jel i za tu crkavicu od love pa i ovih 70€ traze iskustvo i certove ili ti oni plate certove? Netko tko nema certove i iskustvo, za njega tih 70€ puno znaci..pa i meni bi bome. Tezak je put do dobre love
Cisto sumnjam da ce ti platiti papire... Debelo sumnjam.
Uopce, neznam dali danas itko to vise radi.
Toga je bilo do pred par godina, danas ne.

Sretno .
romyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 00:02   #7740
Quote:
romyo kaže: Pogledaj post
Cisto sumnjam da ce ti platiti papire... Debelo sumnjam.
Uopce, neznam dali danas itko to vise radi.
Toga je bilo do pred par godina, danas ne.

Sretno .
Meni Schlumberger plati. Evo BOSIET/HUET mi se izlazi i ponudili mi da ga plate ali idem na refresh u centar gdje sam ga prije polagao i platit ću sam.
H2S, ljecnicki i sve ostale potrebne certifikate su mi platili.
Maersk ti isto plati ako si njihov zaposlenik.
Ima još kompanija koje plate.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:06.