Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2017., 23:18   #701
Quote:
zbunjen87 kaže: Pogledaj post
Ženo,a da ti posjetiš psihijatra? nemoj misliti da vrijeđam,vidio sam vec nekoliko puta na temi zdravlja da si stalno pronalazis neke bolesti,to ti nije zdravo,samo si radis lose...
Ma ne ljutim se, idem ja na psihoterapiju jer imam dg. Anksiozni poremecaj I imam terapiju AD cca 10 mjeseci
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 10:30   #702
Mozda nekom pomogne moje dosadasnje iskustvo.
Sve pretrage radio, na kraju dodjem do iskusnog infektologa sa vma u bgd i covek mi ukaze na mogucnost da je sve posledica gerd-a odnosno zeludacne kiseline koja pravi haos u organizmu taman toliko da se imaju ovi simtomi subfebrilnosti. Napominjem da nikad u zivotu nisam patio od kiseline pa se nisam na to orjentisao u pretragama. Sada idem kod gastroent pa cemo da vidimo. Eto preporuka svima da obrate paznju i na to jer zeludacna kiselina moze izazvati razne manifestacije kod ljudi koje uopste na prvi pogled ne ukazuju na nju nego na potpuno druge bolesti.
Gor4n is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2018., 20:26   #703
prije desetak dana posjetila sam clana obitelji koji je u terminalnoj fazi karcinoma i nikako to nisam podnijela. preplavila me ogromna tuga i od iduceg dana neprestano imam temperaturu 37,3. Nikakvih drugih simptoma. Moze li to biti ekstremna reakcija na nesto sto me jako potreslo- i mama mi je preminula od raka- ili da krenem na pretrage? Hvala na odgovoru.
__________________
nabacim osmijeh i briga me
cioccolatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2018., 10:35   #704
mnogi ovdje kažu da im se temperatura pojavljuje zimi, odnosno kad je hladno, što je i kod mene tako.
ovih par hladnijih dana i eto je a nije je bilo skoro godinu dana.

zapravo me zanima da li neke kronične autoimune bolesti aktiviraju niže temperature?
-Aura- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2019., 16:54   #705
Da se kratko pridružim svojim iskustvom.
Te temperaturice u pmsu imala sam valjda 20+ godina.
To i nije bio najgori dio. Svaki mjesec, dva tjedna raspadanja tijela i svih simptoma gripe, od bolova u mišićima, groznice, kostobolje, povlačenja zubnog mesa, noću bi me prali takvi valunzi da bih se probudila sva u vodi, majica, plahta, jastuk, sve je plivalo i takvog užasnog umora da sam još par dana nakon što bih dobila menstruaciju samo spavala i oporavljala se i dolazila sebi. Redovito vježbam i oduvijek sam se hranila kvalitetno, izbjegavala brašno, šećere, rižu, krumpir, a osim vode i prirodnih čajeva ništa drugo nisam pila. Voljela sam mlijeko, ali sam i njega na kraju izbacila i počela si sama raditi zobeno, kokosovo ili bademovo mlijeko.
Međutim, preslabo sam jela. Nisam bila mršava, ali količina hrane koju sam unosila nije bila dovoljna. Jela sam puno povrća, ali bilo mi je premalo kalorično i bilo mi ga je već muka jesti.
U zadnjih godinu dana pojačala sam crveno meso, ubacila rižu, tijesto i krumpire, udebljala se nekih 5kg i od tada su uglavnom prestali svi problemi, nema više valunga, nema užasnih aritmija koje su mi izbijale dah iz pluća, nema vrtoglavica, nema temperature ni raspadanja tijela
Ali imam napadaje prejedanja
forchetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2020., 19:23   #706
da malo podignem temu, subfebrilna sam bila 18 dana u februaru(do 37.4 max), pa 2 sedmice bez temperature, pa opet od pocetka marta do sad temperatura(prvu sedmicu do 38.1 i kasalj, a nakon toga 3 sedm.evo temp.do 37.2 max ide i apsolutno nikakvih drugih simptoma nemam) ....
radila ks, se, crp, ebv, cmv, alt, ast, snimala pluca,rtg pluca, uzv abdomena.), urin.
jedino nisam mycoplasma pn. i chlamydia pn.jer nisu imali reagensa...
izludih, ima li mozda neko neki savjet sta dalje raditi, jer nemam pojma vise...
Encika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2021., 14:46   #707
Temperatura 37-37.2

Pozdrav svima! Zamolila bih vas da mi odgovorite je li normalno imati temp 37-37.2 non stop? Evo već neko vrijeme je tako, nemam nikakve simptome... Jesu ove vrućine moguć uzrok tome ili...?

Hvala
No Response is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2021., 15:51   #708
Quote:
No Response kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Zamolila bih vas da mi odgovorite je li normalno imati temp 37-37.2 non stop? Evo već neko vrijeme je tako, nemam nikakve simptome... Jesu ove vrućine moguć uzrok tome ili...?

Hvala
Poštovana,

koliko imate godina? Koliko točno dugo ima takvu temperaturu? Zašto je inicijalno uopće mjerena temperatura? U kojem dijelu dana se mjeri temperatura?
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2023., 14:25   #709
Ima li jos aktivnih na ovoj temi, jeste li pronasli uzrok svojoj subfebrilnoj temperaturi?
Meni se vec dva mjeseca pojavljuje temperatura u popodnevnim satima od 37,2 do 37,6, pracena nekad jako velikim umorom. Krenulo je s upalom sinusa i alergijskim rinitisom pred 2mj, no ni nakon dva antibiotika i antihistaminika temperatura nije padala. Obavljen ct sinusa i rtg zubi, oboje ok, krvna slika uredna (mrvicu snizeni MCV i MCH (zeljezo) za sto mi nisu propisali terapiju). Kad popijem paracetamol spusti se temp na 36,5 i osjecam se zdravo. U kojem smjeru ici s daljnjim pretragama ne znam, problem mi stvaraju taj umor i osjecaj vrucine kad nesto radim (vruce celo i vrat kao da gorim), a kad je 37,6 bude mi i groznica, drugih simptoma bas i nemam. Imate li savjet ili preporuku sto od pretraga jos mogu obaviti, tesko mi ovo pada pogotovo sad ljeti kad sam pod temp i stalno mi hladnjikavo pa mi nije ni do mora ni druzenja
Razorblade is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2023., 20:56   #710
Ja imam stalno povišenu temperaturu već 8 godina. Prvi put sam primijetio 2015. u proljeće kad sam imao jaku virozu s 5 dana visoke temp. no, nakon što je prestala biti visoka ostala je svaki dan popodne 37,3. Tako sam 2 godine bio "zdrav" s tom stalno malo povišenom temp. (nisam redovito mjerio, ali bila je takva kad god sam izmjerio). 2017 sam dobio jako visoku temperaturu, preko 40 i nakon nekoliko dana pretraga u bolnici dijagnoza je bila alcl, izrazito agresivni tip limfoma. Nakon operacije temperatura je odmah pala i to na normalne vrijednosti prvih dana. No, budući da je bolest i dalje bila tu morala se provesti kemoterapija. Tijekom kemoterapije sam opet imao stalno temp oko 37,3. Nakon kraja kemoterapije ta temp je ostala trajno, uz to imam cjelogodišnji rinitis (grinje). Ta dugotrajna mala tamperatura očigledno nije bila od limfoma jer je imam i dalje, a limfom je 6 godina u remisiji. Pitam se jeli od alerg. rinitisa ili je jednostavno tako meni normalno. Inače se često osjećam malo umorno i usijano, nekad me iz čista mira uhvati zimica i temp. 37,5 koja za koji sat prođe i nema znakova bolesti.

Upravo sam izmjerio, trenutno je 37,1.
Gafsi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.