Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2017., 14:45   #5001
u RH je sve moguće, pa i ono nemoguće

e sad, da se to kosi sa zakonima to i ptice na granama znaju, kao što znaju da inspekcija jednostavno nema, a i ono što ima, dolazi u nadzor legalnim i kažnjava za lipu viška u blagajni, za vješalicu manje u ormaru, za uplatu koja kasni punih 12 sati i sl.
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 15.08.2017., 06:44   #5002
Quote:
evelina kaže: Pogledaj post
u RH je sve moguće, pa i ono nemoguće

e sad, da se to kosi sa zakonima to i ptice na granama znaju, kao što znaju da inspekcija jednostavno nema, a i ono što ima, dolazi u nadzor legalnim i kažnjava za lipu viška u blagajni, za vješalicu manje u ormaru, za uplatu koja kasni punih 12 sati i sl.
Ja vidim nekakav model po kojemu bi Oni koji izdaju dozvole da postaneš legalni iznaj....trebalo kontaktirati ,air b.c da RH novim zakonom ne dopušta registraciju Osoba za nove ponude oglasa,s tim da svi postojeći vlasnici oglasa mogu ubuduće se logirati na stranicu nakon što im b.c ili ir zatraži unos lozinke za objekt a koju bi lozinku dobili od npr tur.zaj ili porezne .
__________________
poslato sa mog građevina poslovnog TCL 20Y ( A1 alpha 21)
kontrolorKvalty is offline  
Old 16.08.2017., 11:32   #5003
Dobila poziv od airbnb da postanem sudomacin, moze koja dodatna info od vas ako je netko to prihvatio!
supergirl1 is offline  
Old 16.08.2017., 12:49   #5004
Quote:
supergirl1 kaže: Pogledaj post
Dobila poziv od airbnb da postanem sudomacin, moze koja dodatna info od vas ako je netko to prihvatio!
Ako imaš volje i vremena te potrebe za zaradit dodatno koju kunu možeš nekome čistiti apartman, dočekivati goste ili biti kućni majstor, ovisi što klikneš da želiš i sve ide preko Aira, nisam kliknula jer neću to raditi pa ne znam detalje ni cijene.
KatarinaRi is offline  
Old 16.08.2017., 16:59   #5005
Quote:
supergirl1 kaže: Pogledaj post
Dobila poziv od airbnb da postanem sudomacin, moze koja dodatna info od vas ako je netko to prihvatio!
Dobila si konkretnu ponudu da nekome budes co-host ili si dobila ponudu da se prijavis u co-host program?
marijanooo is offline  
Old 16.08.2017., 17:13   #5006
Da se prijavim, valjda, ono "čestitamo, pomozite drugima da budu odlični domaćini kao i vi..." Nisam još ništa otvarala i gledala, jer se natežem s njima oko one štete u Parizu, pisala sam o tome. Mislila sam da je to gotovo, ali očito nije, sad se natjeravamo preko Resolution centra. Srećom imam poruke koje je slao curama u kojima kaže da ga je popravak stajao 90 eura, a preko airbnb-a traži od mene 720 eura. Kakva lopovčina!
supergirl1 is offline  
Old 16.08.2017., 17:26   #5007
Da, ja sam se prijavio u to pred nekoliko mjeseci, ali nisam dobio niti jednu ponudu do sada. Možda sam preskup Čini se fora koncept, ali pitanje da li će zaživjeti kod nas.
marijanooo is offline  
Old 16.08.2017., 17:36   #5008
O čemu se radi, napiši malo ako ti se da
supergirl1 is offline  
Old 17.08.2017., 17:54   #5009
Dragi svi, malu pomoc molim.
Jucer mi je bila komisija za kategorizaciju i u roku od 8 dana bih trebala dobiti rjesenje. Koliko sam shvatila nakon toga u roku od 14 dana se trebam javiti u poreznu i turisticku. Zvala sam poreznu ali gdja koja je zaduzena za ta pitanja je bila odsutna, a poslije se nije javljala, a u turistickoj nisu znali odgovor za njihov dio. Zanima me ako sad dobijem rjesenje hocu li morati platit i koliko poreza i turistickoj. Za pola godine ili kvartal. I mogu li to kako izbjeci jer ove godine necu iznajmljivati pa da ne bacam novac bezveze.
Mogla bih nazvati i zamoliti ih da mi ne izdaju rjesenje sada.
Kakva su vasa iskustva?
Svaki savjet je dobrodosao.
Hvala!
mijauvau is offline  
Old 17.08.2017., 17:59   #5010
Da li se može legalno iznajmljivati stan preko air-a koji nije kategoriziran?
Missy Cat is offline  
Old 17.08.2017., 18:04   #5011
Quote:
Missy Cat kaže: Pogledaj post
Da li se može legalno iznajmljivati stan preko air-a koji nije kategoriziran?
Ovo je pitanje godine.

Ajmo sad za ozbiljno. Misliš rentat turistima ili za dugoročni najam iako za dugoročni postoje druge stranice za oglašavanje.

Mislim, možeš na Air ako planiraš za turiste, ali sa svakim moraš sklapat ugovor o najmu. To ti neće nitko potpisat.
JustSpicy is offline  
Old 17.08.2017., 18:11   #5012
Quote:
Missy Cat kaže: Pogledaj post
Da li se može legalno iznajmljivati stan preko air-a koji nije kategoriziran?
Pa valjda je jasno da se stan koji nije kategoriziran ne može legalno iznajmljivati nigdje pa tako ni na Airbnb.


Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
Born2Learn is offline  
Old 17.08.2017., 18:12   #5013
Imam stan kojeg ću od jeseni iznajmljivati na ugovor o najmu i prijaviti na poreznoj i platiti sve šta treba.

Onda bi možda sljedeće ljeto počela sa iznajmljivanjem turistima ako bi mi se to isplatilo.
Trebam prvo proučiti kategorizaciju i da li uopće zadovoljavam uvjete jer mi stan nema klasičnu kupaonicu. Wc je odvojena prostorija. Tuš odvojena, a umivaonik i vešmašina u trećoj

Ja sam si to u glavi zamislila kao da prikažem račune od air-a, prijavim porez na temelju njih i šlus.
Missy Cat is offline  
Old 19.08.2017., 18:22   #5014
Quote:
Missy Cat kaže: Pogledaj post
Da li se može legalno iznajmljivati stan preko air-a koji nije kategoriziran?
Mozes, ali si u prekršaju.
Quote:
Missy Cat kaže: Pogledaj post
Imam stan kojeg ću od jeseni iznajmljivati na ugovor o najmu i prijaviti na poreznoj i platiti sve šta treba.

Onda bi možda sljedeće ljeto počela sa iznajmljivanjem turistima ako bi mi se to isplatilo.
Trebam prvo proučiti kategorizaciju i da li uopće zadovoljavam uvjete jer mi stan nema klasičnu kupaonicu. Wc je odvojena prostorija. Tuš odvojena, a umivaonik i vešmašina u trećoj

Ja sam si to u glavi zamislila kao da prikažem račune od air-a, prijavim porez na temelju njih i šlus.
Možeš i to ali si u prekršaju.
Fishkal is offline  
Old 19.08.2017., 18:39   #5015
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Mozes, ali si u prekršaju.Možeš i to ali si u prekršaju.
Pa pita jel može legalno a ti kažeš da može ali je u prekršaju. Ako može legalno kako je onda u prekršaju?

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
Born2Learn is offline  
Old 19.08.2017., 18:44   #5016
Može ga stavit na Air (jer ju Air neće pitati ni za kakve papire) ali je u prekršaju ( jer iznajmljuje na crno).

Dovoljno precizno i detaljno ili želite još pojašnjenja?
Fishkal is offline  
Old 19.08.2017., 22:22   #5017
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Može ga stavit na Air (jer ju Air neće pitati ni za kakve papire) ali je u prekršaju ( jer iznajmljuje na crno).

Dovoljno precizno i detaljno ili želite još pojašnjenja?
Precizno pitanje je bilo da li se može legalno iznajmljivati preko aira bez kazegorizacije i precizan odgovor je da ne može.

A ako si htio biti precizan onda je odgovor da se može legalno oglasiti na AIR-u što i dalje ne mijenja činjenicu da ga ne može legalno iznajmiti.

Jel treba još detalja?

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
Born2Learn is offline  
Old 20.08.2017., 15:03   #5018
ajde me podsjetite, imam otkazanu rezervaciju preko bookinga, s jučerašnjim datumom, kako ono pišem pišem račun? (imam b.comovu naplatu)
jagoda1711 is offline  
Old 21.08.2017., 07:10   #5019
Informirala sam se bolje i sad mi je jasan postupak.hvala svima
Missy Cat is offline  
Old 21.08.2017., 07:12   #5020
Quote:
Born2Learn kaže: Pogledaj post
Precizno pitanje je bilo da li se može legalno iznajmljivati preko aira bez kazegorizacije i precizan odgovor je da ne može.

A ako si htio biti precizan onda je odgovor da se može legalno oglasiti na AIR-u što i dalje ne mijenja činjenicu da ga ne može legalno iznajmiti.

Jel treba još detalja?

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
Nema problema, znam da pojedincima treba dodatno pojasniti, nije mi teško.

Pozdrav
Fishkal is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.