Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2017., 02:43   #1
Question Ideje za pokretanje vlastitog posla

Pozdrav, ovako, nebih zelio da me podcijenjujete odma, trazim samo korisne savjete
Imam 19 godina, radim u drvnoj industriji vec 6 mjeseci, imam solidnu hrvatsku placu od 4000-4500 kn, ali ima jos nesto, voljan sam raditi dosta toga ali trosim bogu dane nakon odradenih 8 radnih sati na dan, imam troskova svega 400 kuna, ostatak zaradenog novca trosim samo na sebe, izlasci, drustvo...
Zanima me zna li netko gdije bih mogao sa ostatkom novca, da ga ne trosim samo na gluposti, npr da pokrenem nekakav svoj mali posao, od necega da krenem, znam da me vecina vas vjerovatno smatra "balavcem" koji zeli dosta novca, ali zelio bih da napravim nesto vise od sebe, cime se baviti u slobodno vrijeme, sto raditi, koji mali posao pokrenuti, krenuti od nule, svaki vas koristan savijet ce mi pomoci
Hvala unaprijed
CoxyCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 09:24   #2
Skupljaj za stolarsku kombinirku.
Redovno hebem mater stolarima kod mene jer ih za pišljivu stvar tipa klizna vrata treba čekati po mjesec dana.
Budi u rokovima i imat češ posla uvijek. Ja sam je skoro kupio, još uvijek nije isključeno da neču a nemam veze sa stolarijom, ali sebi znam napraviti neke stvari tipa krevet od greda, nadstrešnicu, doduše kad trebam blanjati odem i odmah to sredim/platim jer sam sastavljam pa ne mudrujem.
PS. Zaboravio si trošak života, neče te uvijek netko hraniti i plačati račune. Shvati ovo kao dobronamjeran savjet
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 19:40   #3
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
PS. Zaboravio si trošak života, neče te uvijek netko hraniti i plačati račune. Shvati ovo kao dobronamjeran savjet
Bas zbog toga i pitam, isto kao svaki ostali decko imam mnogo zelja tipa, solidan auto, samostalan zivot i ostalo, medutim, moji nisu u mogucnosti da mi prijuste sve sto ja zelim, ljudi daju koliko mogu, i sve kuzim, bas zbog toga bi volio pokrenuti nesto svoje, da im se nekako oduzim za sve sto su mi prijustili. Razmisljao sam isto tako o preradi drveta, pokrenuti sam nesto, u pocetku sam praviti nesto od drveta i ako krene prodaja, kupiti si isto tako neke strojeve za obradu drveta, a ako bogu hvala i to pode za rukom, onda otvoriti d.o.o. i slicno, ne letim nigdje, samo bi zelio da u buducnosti ja ne ovisim o nekome kao sad, nego da napravim nesto od sebe, bas zato sto ostali ne zele ni pokusati zato sto misle da je nemoguce, da im pokazem da se uz malo vise truda i motivacije sve moze kad se hoce. Hvala ti puno na savijetu
CoxyCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:06   #4
Quote:
moji nisu u mogucnosti da mi prijuste sve sto ja zelim
Ako ti priušte kakav takav stambeni prostor več su jako puno napravili. Ja sam takoreči dobio zidove i u 6 godina sam na pola preuređenja. Stvari idu polako ali sigurno, samo treba imati cilj.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 01:45   #5
Thumbs up

Stolarska kombinirka!
Mogao bi početi raditi namještaj po porudžbini. Nađi nekog dizajnera enterijera, malo se igraj sa Graphisoftovim ArchiCad-om, i možeš nuditi rješenja za svaki prostor.
JeZloba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 18:28   #6
Pozdrav ekipa,

Sta mislite o vending aparatima za tople napitke i slatkise i grickalice??

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
lord185 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 18:32   #7
Quote:
lord185 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,

Sta mislite o vending aparatima za tople napitke i slatkise i grickalice??

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Mislim da je super ako imas dobru lokaciju. Ne znam koliko se najam prostora placa, pretpostavljam 100-300eur ovisno o lokaciji :nezna: Aparate vjerojatno najbolje uzeti na leasing il slicno.

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 18:39   #8
Quote:
CoxyCRO kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ovako, nebih zelio da me podcijenjujete odma, trazim samo korisne savjete
Imam 19 godina, radim u drvnoj industriji vec 6 mjeseci, imam solidnu hrvatsku placu od 4000-4500 kn, ali ima jos nesto, voljan sam raditi dosta toga ali trosim bogu dane nakon odradenih 8 radnih sati na dan, imam troskova svega 400 kuna, ostatak zaradenog novca trosim samo na sebe, izlasci, drustvo...
Zanima me zna li netko gdije bih mogao sa ostatkom novca, da ga ne trosim samo na gluposti, npr da pokrenem nekakav svoj mali posao, od necega da krenem, znam da me vecina vas vjerovatno smatra "balavcem" koji zeli dosta novca, ali zelio bih da napravim nesto vise od sebe, cime se baviti u slobodno vrijeme, sto raditi, koji mali posao pokrenuti, krenuti od nule, svaki vas koristan savijet ce mi pomoci
Hvala unaprijed
izučit posavske kuće. rastavljanje, sastavljanje, izrada modernih replika.
majstori su odvratno skupi jer izumiru (kuća 10000 kn, rad 70000.)
držat tečajeve u udrugama(?) za rehabilitaciju narkomana. uz subvencije države.


isto ponovit s kamenim kućama u dalmaciji.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 21:55   #9
pošto je stolarske struke nek uđe u deal sa Bandićem...
koliko sam čuo ovih dana naručio je tisuće hrvatskih zastava, a znamo da za svaku zastavu treba drveni jarbol
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 01:41   #10
Kao stolar mozda bi mogao izradjivati vrni namjestaj od drveta? Klupe, stolove, posude za biljke - poguglaj cedar planter box ideas.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:33   #11
Hobi prerasta u posao, rakije i likeri bez maceracije
stric99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:32   #12
Ako postoji neki odredeni kapital, tipa 100 000 kuna - u kakav ga je posao najbolje uloziti? tipa, da li pokrenuti nesto svoje, cime se baviti i sl.? Nista krupno, da se od toga moze vratit neka prosjecna placa mjesecno.
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:36   #13
Quote:
Strangeways kaže: Pogledaj post
Ako postoji neki odredeni kapital, tipa 100 000 kuna - u kakav ga je posao najbolje uloziti? tipa, da li pokrenuti nesto svoje, cime se baviti i sl.? Nista krupno, da se od toga moze vratit neka prosjecna placa mjesecno.
Proizvodnja , nikakve usluge toga ima i previše. U zavisnosti u kojem kraju živiš , ali vlastita proizvodnja ti je sigurna budućnost.
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:43   #14
Ako nemaš neku vještinu, nešto u čemu si stvarno dobar, radije nemoj ništa nego nešto ofrlje jer od toga ništa

Nikakve trgovine, to zaboravi
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 16:14   #15
Quote:
martip kaže: Pogledaj post
Proizvodnja , nikakve usluge toga ima i previše. U zavisnosti u kojem kraju živiš , ali vlastita proizvodnja ti je sigurna budućnost.
Kakvu to proizvodnju za 100 tisuća kuna možeš otvoriti?
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:43   #16
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Kakvu to proizvodnju za 100 tisuća kuna možeš otvoriti?
Voćarstvo, maslinarstvo, stočarstvo, peradarstvo ,povrtlarstvo, registriraš opg,...kupiš mini uljaru cca 15tiseu.... naši bi ti ljudi dodali i poticaje
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:13   #17
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Voćarstvo, maslinarstvo, stočarstvo, peradarstvo ,povrtlarstvo, registriraš opg,...kupiš mini uljaru cca 15tiseu.... naši bi ti ljudi dodali i poticaje
Moze neka konkretna ideja, ako netko ima volje pisati
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:23   #18
nastavi taj posao.

nabavi kombi i alat. otvori obrt, prijavljen si. ne kosta te nista. ja bi savjetovao radi na crno kao i svi u ovoj drzavi. na njuskalu stavi oglas stolara, sitni popravci, zupanija.. facebuk oglasi. redovito kupuj materijal od loklanih ducana di ces ostavit svoju visitku i predsavit se. kad te jednom pocnu zvati, neces znati sto ces od posla.

nemoj ic na svoju proizvodnju. to je rupa bez dna. nemoj nista radit sto je van tvoje branse. nemoj gradit svoju kucu, nemoj se predavati hobijima itd.. sve je to rupa bez dna di nitko to ne vidi osim tebe. eventualno garaza ako ti je potrebna.

ako zivis u turistickom mjestu, ond engleski biznis profil bi ti isto mogao bit od koristi.

prve klijentele odusevi, napravi jeftino a dobro. tek nakon dvije godine pocni podizat cjene. i nemoj citat svasta s foruma. onaj koji zaradi 500kn i vise na dan nije na ovom forumu.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:49   #19
CoxyCro, ima puno ljudi koji i ranije krenu sa nekim poslom tako da mislim da se ne trebaš ravnati po nekim društvenim normama kad je nešto normalno ili nije. Ako imaš znanja vezanih za drvo, obradu drva i slično vjerujem da uz usavršavanje možeš baš rasturit i živit ko kralj. Alat se da nabavit pa kreneš od osnovnog i pomalo kupuješ po putu dalje ovisno što ti više bude trebalo. Otvori npr. paušalni obrt, najmanje posla s državom, najmanji porezi, ono šta su ljudi rekli, poštuj rokove, napravi po dogovoru i siguran sam 100% da nemožeš fulat. I naravno nemoj bit bahat i ulazit u neke sumljive poslove gdje ćeš imat problema sa naplatom i slično. Ako kreneš sretno i hrabro.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 22:06   #20
i na papiru uvjek dogovor napisi i potpisi. nek narucitelj kupuje materijal. to tvoja briga nije.. mozes eventulano gips, krovove parket naucit.. tako da si svestran.

s 19 je pravo vrijeme. vjerovatno ces upast u bransu samostalnog majstora.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.